Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım ya hayrlısı olsun üzülme dogrusu benımde kendım ıcın bu ayda umıdım yok dıyorum ya rabbımın bı bıldıgı var bız hıc umıdımızı yıtırmeyelım :KK16:

kızlar merhaba;

4 aydır gebelik çalışmalrı içerisindeyim bende ama maalesef henüz sonuç alamadım.Ovulasyon testlerinden aldım. Adetim 23 günlük periyodlarda ve 5. günde yani bugün testi sabah akşam olmak üzere 2 kere yapıyorum. Sabah yaptığım testte 2. çizgi hiç yoktu ama akşam yaptıgım testte silik te olsa 2. çizgi var. Bu kadar erken olabilir mi sizce ?

kızlar merhaba;

4 aydır gebelik çalışmalrı içerisindeyim bende ama maalesef henüz sonuç alamadım.Ovulasyon testlerinden aldım. Adetim 23 günlük periyodlarda ve 5. günde yani bugün testi sabah akşam olmak üzere 2 kere yapıyorum. Sabah yaptığım testte 2. çizgi hiç yoktu ama akşam yaptıgım testte silik te olsa 2. çizgi var. Bu kadar erken olabilir mi sizce ?

test suan negatif canim. t ile c ayniyysa yada t c den koyuysa o zaman pozitif diyrz.

benimde 27 gunluk periyodum. 7. gunde baslamisti t cikmaya.
cunku vucudumuzda Lh hormonu az miktarda da olsa her zaman bulunur.

bir de magdem periyodun 23 gun.

23/3=yaklasik 7.6
yani adetinden itibaren 7 ile 16. gunler arasi senin icin verimli gunler. o tarih araligini kesin degerlendir derim.

test suan negatif canim. t ile c ayniyysa yada t c den koyuysa o zaman pozitif diyrz.

benimde 27 gunluk periyodum. 7. gunde baslamisti t cikmaya.
cunku vucudumuzda Lh hormonu az miktarda da olsa her zaman bulunur.

bir de magdem periyodun 23 gun.

23/3=yaklasik 7.6
yani adetinden itibaren 7 ile 16. gunler arasi senin icin verimli gunler. o tarih araligini kesin degerlendir derim.

T ile C aynı koyuluğa geldiği gün ve sonraki ilişki denemeliyim değil mi ?

T ile C aynı koyuluğa geldiği gün ve sonraki ilişki denemeliyim değil mi ?

cnm. bence adetin bitince basla. gun asiri devam et derim. riske atmamak icin. simdi deniyr ki test pozitif olunca 36-48 saat icinde yumurtalanir denir. ben de oyle olmadi. benim pozitif oldugu gun dorek yumurtladim. bir de herkes de esitlik olacak diye borsey yok. ben de direk t c den koyu oldu. ertesi gun siliklesmeye basladi.
kisacasi dedigim tarihleri degerlendir ki gebelik sansin artain derim.

arkadaşlar izindeyim çok sık yazamadım. adetime 4 gün kala kanda hcg 47,9 çıkmıştı. bugun adet günüm gene kan verdim 228 çıktı doktor 22 ağustosta gel alttan muayene ederek keseye bakalım dedi. sizce değerim nasıl? folikasit ten başka hap kullanma dedi haftaya tekrar konuşuruz dedi.

canım ya allah yardımcın olsun bu kımyasal gebelıkde ne yasadın tam olarak ? test yaptında posıtıf fılan cıktımı

amin cok sagol.. evet test yaptım pozitif cıktı 20lerdeydi degerim zaten cok dusuk gelmişti ama cokta yeniydi adet günü yptırmıstım
1 hafta sonra tekrar yaptırdıgımda deger 14lerdeydi bi terslik var diyip doktora gittim orada öğrendim
zaten aşırı kasıklarım agrıyor karnıma kadar cıkıyordu agrısı orada da anormallik oldugunu anladım
bilinen hamilelik belirtilerimde vardı cok hapsuruyordum uyku aksıne saat 10 da yatıp pat dıye 6 da cin gibi kalkıyordum sürekli wc ye gidiyordum bacaklarımda damarlarım resmen koyulasmıstı resimde fark ettim bende denize gittiğimizde çekilmiştik bu ne ya falan demiştim
zaten ilk denememizdi ihtimalde vermiyordum hemen olacagına ama oldu gercı kavusamadan kaybettik ama kısmet değilmiş
rabbim büyük sağlıklı bir şekilde kucagımıza almayı nasip etsin inşallah

arkadaşlar izindeyim çok sık yazamadım. adetime 4 gün kala kanda hcg 47,9 çıkmıştı. bugun adet günüm gene kan verdim 228 çıktı doktor 22 ağustosta gel alttan muayene ederek keseye bakalım dedi. sizce değerim nasıl? folikasit ten başka hap kullanma dedi haftaya tekrar konuşuruz dedi.

canım katlanarak devam etmiş bence gayet güzel değerin hemde adet gününde süüperr :) cok yorma kendini bol bol dinlenn cok sevindim sağlıkla kucagına alırsın inşallah

masallah cnm. degerin gayet guzel. korkmana gerek yokm

kızlarrrr ''T'' yumurtlamadan sonra kaçıncı gün kayboluyor.14.gün pik yapmıştı.tahminim bugün 7.gün T ''C''den silik çıktı. Toplam 20.günümdeyim. 17.günümde sağ kasığımda batma oldu birkaç kez belirgin bir şekilde. karnımda adet olucam gibi şeyler hissediyorum ama çok erken daha. geçen ay erken oldum ama daha öncekinde günüm geçmiş olmasından dolayıydı.şimdi en fazla bata 11 gün olduğunu tahmin ediyorum:44:

kızlarrrr ''T'' yumurtlamadan sonra kaçıncı gün kayboluyor.14.gün pik yapmıştı.tahminim bugün 7.gün T ''C''den silik çıktı. Toplam 20.günümdeyim. 17.günümde sağ kasığımda batma oldu birkaç kez belirgin bir şekilde. karnımda adet olucam gibi şeyler hissediyorum ama çok erken daha. geçen ay erken oldum ama daha öncekinde günüm geçmiş olmasından dolayıydı.şimdi en fazla bata 11 gün olduğunu tahmin ediyorum:44:

benim 2 gün pik durumunda kalmıştı 3. gün silikleşti ama hiçbir zaman t deki çizgi kaybolmuyor ovulasyon testinin gebeliği ölçebilmesi için bildiğim kadarıyla regliye yakın günlerde yapman gerekiyo 7 gün erken gibi geldi bana çünkü muhtemelen daha yerleşme aşamalsındadır ovulasyon testiyle anlamak için 12. gününde falan bak bildiğim kadarıyla t ile c aynı koyulukta çıkması gerekiyo ve devam eden günlerde de t pik durumuna geliyo gebelik varsa die biliyorum umarım yanlış yönlendirmem

benim 2 gün pik durumunda kalmıştı 3. gün silikleşti ama hiçbir zaman t deki çizgi kaybolmuyor ovulasyon testinin gebeliği ölçebilmesi için bildiğim kadarıyla regliye yakın günlerde yapman gerekiyo 7 gün erken gibi geldi bana çünkü muhtemelen daha yerleşme aşamalsındadır ovulasyon testiyle anlamak için 12. gününde falan bak bildiğim kadarıyla t ile c aynı koyulukta çıkması gerekiyo ve devam eden günlerde de t pik durumuna geliyo gebelik varsa die biliyorum umarım yanlış yönlendirmem

evet söylediğin gibiymiş :KK1:

kızlar merhaba;

canım ya sabah aksam nıye yapıyorsun kı testı ama aksam ıkı cızgı cıkdıysa hemen o gunu degerlendırmen gerekıyordu ıns calıstınız. ıns rabbım nasıp eder sana da bu ay hayrlısıyla :KK16:

7 ay oldu tam yedi aydır deniyoruz deniyoruz olmuyo bir türlü:KK43:
bu ay umudumu ovulasyon testiydi ama bu ay da olmadı:KK5:
umudum tamamen tükenmek üzere...
doktorada gittim bişey yok dedi... daha çalışmalara başlamadan 3 ay önce folikasitini, vitaminlerimi kullanmaya başlamıştım denedik ilk 1 ay içinde olmayınca gittim doktora hiç bişey yok dedi...
bu ay çok umutluydum bu testlerden ama gene olmuyo gene olmuyo:KK50:
ne yapacağımı ne edeceğimi şaşırdım:KK43:
kendimi çok eksik hissediyorum, ömür boyunca çocuğum olmuyacakmışım gibi geliyo:KK43:
kadın gibi bile hissetmiyorum artık kendimi...

7 ay oldu tam yedi aydır deniyoruz deniyoruz olmuyo bir türlü:KK43:
bu ay umudumu ovulasyon testiydi ama bu ay da olmadı:KK5:
umudum tamamen tükenmek üzere...
doktorada gittim bişey yok dedi... daha çalışmalara başlamadan 3 ay önce folikasitini, vitaminlerimi kullanmaya başlamıştım denedik ilk 1 ay içinde olmayınca gittim doktora hiç bişey yok dedi...
bu ay çok umutluydum bu testlerden ama gene olmuyo gene olmuyo:KK50:
ne yapacağımı ne edeceğimi şaşırdım:KK43:
kendimi çok eksik hissediyorum, ömür boyunca çocuğum olmuyacakmışım gibi geliyo:KK43:
kadın gibi bile hissetmiyorum artık kendimi...

cnm. hemen cikiyorsun bu ruh halinden. kadinlik sadece dogurmakla olmaz canim.
Allah istemeden olmayacak o cocuklar. ben iki kere gebe kaldim da ne oldu. Allah verdi yine Allah aldi. hem de 8 er hafta karnimda tasidiktan sonra.
onun icin simdi silkelen ve kendine gel bir an once. bu ayda hic birsey yapma yumurtlama gununu bulmak icin. bir kez de boyle dene.
simdi soyle yap. adet uzunlugun ne kadar. onu 3 e bol. cikan sayi diyeljm 10 olsun. demekki ilk 10 ve son 10 gun yumyum olmaz. aradaki 10 gunde olur. yani adetten itibaren 10-20. gunler arasin yumyum olur. o zaman o tarihleri gun asiri calisarak bazen de icinden geldiginde degerlendir bakalim. stressiz daha iyi olabilir.

sibelsibel38

aramız çok yakın canım. yüce rabbim bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip eder inşallah...
büt,n bütün arkadaşlarımın allah kalbine göre versin... göbişlerini bebişle doldursun inşallah....

X