Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Mrb arkadaşlar.Ben de tatilden döndüm.Doktorun dediği günlerde ve fazlasıyla çalışma yaptım.Dr 21.günü gel demişti.Bugün gittim.Alttan ultrasonla baktı,yumurtaların çatlamış dedi.Sağda 1 yumurtan bozulmuş,soldaki yumurtaların gayet iyi dedi.Kaç tane yumurtam var dedim,yumurtlama zamanında gelseydin söyleyebilirdim şimdi adet olmayı bekle,adet gecikirse test yap,adet olursan da tekrar gel dedi.Ben yumurta bozulmuş sözünü anlamadım yalnız.Ne anlama geliyor bileniniz var mı?Beklemedeyim yani....Zaten adetin 13 ve 14. günü test yapmıştım ovaluasyonda çift çizgiyi görmüştüm.Bugün 21.günü olmasına rağmen dr çalışmalara devam dedi.Anlamadım yani,yumurtalar çatladıktan sonra 36 saat canlı kalmıyor mu?Kafam 1500 oldu valla.Bir bilen varsa anlatırsa sevinirim.

ayy heycanlandım bı an yaa ama tuhaf olan oncekı gunler epey bı koyu oluyodu t ama c kadar olmuyodu ılk defa bugun koyulastı sımdı bız dun ılıskıye gırdık bugunde gırelımmı?

Cnm merhaba ben ovaluasyon testini ilk kez geçen ay yaptım ;bir hafta öncesinden başladım gün aşırı ve pik yaptığı gün çalışma yaptım sonra 3 gün sonra yaptım ve bıraktım.Öyle olmaması lazımmış.Tutmadı zaten:)10.gününden başlayıp adetten 5 gün öncesine kadar devam etmen lazımmış.Sperm hareketliliği açısından önemliymiş.Bak ben 10.günden başladım tatildeydik her gün çalıştık 18.güne kadar yanii..3 gündür bırakmıştık.Bugün doktora gttim ( Adetimin 21. günü) devam et çalışmalara dedi.Yani cnm,biraz içimiz acısa da beylere bayram çıkıyor:)))

ay canım cok tesekkur edıyorum canım yanı ınan bı an korkmustum ben yumurtlamıyormuyum dıye o dedıgın hastalık bende varmı yokmu dıye cok korkmusdum ama rahatladım tamam ya bu aksam yada sabahı degerlendırırım cok saol canım bol bol dua ıstıorum bısey soracam pekı bu benım adet gunumu etkıleyecekmı yanı ben bır gun gec yumurtladım e adetımde bır gun gec olabılırmı acaba?

cnm. ben gectigimiz ay 3 gun erken yumutladim ve 3 gun erken adwt oldum. yani sen de 1 gun gec adet olabilirsin.

canımmmm çok teşekkür ederim umarım sonuda güzel olur Rabbim tez zamanda herkese yaşatsın inşallah benimde bugün beta hcg 308 olmuş ovulasyonun 12.günü 52 idi bugün 15.günüm iyi artmış dedi doktor sizce nası bana çok az gibi gelio ya

cnm. degerin cokkk guzel artmis. iki kat yerine yaklasik 3 kat artmis. bu super.

cnm. degerin cokkk guzel artmis. iki kat yerine yaklasik 3 kat artmis. bu super.[/QUOTE]

cnm tşk ederim güzel şeyler duymak iyi geliyo insana testi tekrarlamama gerek var mı acaba daha bende senin gibi bebeğimi kaybettim çok zor bi durum tekrar o strese giriyo insan ister istemez en kısa zamanda Rabbim seninde göbüşünü doldursun inşallahhh bu topikte herkes çok yardımcı oluyo ya iyiki varsınız kızlar

cnm. degerin cokkk guzel artmis. iki kat yerine yaklasik 3 kat artmis. bu super.

cnm tşk ederim güzel şeyler duymak iyi geliyo insana testi tekrarlamama gerek var mı acaba daha bende senin gibi bebeğimi kaybettim çok zor bi durum tekrar o strese giriyo insan ister istemez en kısa zamanda Rabbim seninde göbüşünü doldursun inşallahhh bu topikte herkes çok yardımcı oluyo ya iyiki varsınız kızlar
güzelim iki gun olduysa tekrar yap bi test hem moralin de yerine gelir allahin izniyle sağlıklı bir hamislik gecir inşallah

güzelim iki gun olduysa tekrar yap bi test hem moralin de yerine gelir allahin izniyle sağlıklı bir hamislik gecir inşallah

canım dün yaptırdım daha 2 gün sonra tekrarliyim madem ovulasyonun 12. günü 52 15. günü 308 olmuş artmış ama yeterlimi bilmiyorum bide bu artışı ne zamana kadar takip etmek gerekir canım ya

Cnm merhaba ben ovaluasyon testini ilk kez geçen ay yaptım ;bir hafta öncesinden başladım gün aşırı ve pik yaptığı gün çalışma yaptım sonra 3 gün sonra yaptım ve bıraktım.Öyle olmaması lazımmış.Tutmadı zaten:)10.gününden başlayıp adetten 5 gün öncesine kadar devam etmen lazımmış.Sperm hareketliliği açısından önemliymiş.Bak ben 10.günden başladım tatildeydik her gün çalıştık 18.güne kadar yanii..3 gündür bırakmıştık.Bugün doktora gttim ( Adetimin 21. günü) devam et çalışmalara dedi.Yani cnm,biraz içimiz acısa da beylere bayram çıkıyor:)))

hmm anladım canım tesekkur cok ılgınc herkes farklı seyler dıyor ınsan neyı uygulayacagını sasırıyo :KK53:

cnm tşk ederim güzel şeyler duymak iyi geliyo insana testi tekrarlamama gerek var mı acaba daha bende senin gibi bebeğimi kaybettim çok zor bi durum tekrar o strese giriyo insan ister istemez en kısa zamanda Rabbim seninde göbüşünü doldursun inşallahhh bu topikte herkes çok yardımcı oluyo ya iyiki varsınız kızlar[/QUOTE]

canım dün yaptırdım daha 2 gün sonra tekrarliyim madem ovulasyonun 12. günü 52 15. günü 308 olmuş artmış ama yeterlimi bilmiyorum bide bu artışı ne zamana kadar takip etmek gerekir canım ya

amin cnmmm. sakin ol ve korkma. basimiza onceden talihsizlik geldi diye yine ayni seyleri yasayacagiz diye birsey yok.
simdi bana dr beta 1000 ve uzeri ise kesin gebelkk var demisti. simdi senin 308 teorik olarak 4 gun sonra 1200 filan olur. onun icin kendini delik desik etme. son yaptirdigin testten 4 gun sonra tekrarla testi ve 1000 in uzerine ciktiysa bir daha da yaptirma tatlim.

amin cnmmm. sakin ol ve korkma. basimiza onceden talihsizlik geldi diye yine ayni seyleri yasayacagiz diye birsey yok.
simdi bana dr beta 1000 ve uzeri ise kesin gebelkk var demisti. simdi senin 308 teorik olarak 4 gun sonra 1200 filan olur. onun icin kendini delik desik etme. son yaptirdigin testten 4 gun sonra tekrarla testi ve 1000 in uzerine ciktiysa bir daha da yaptirma tatlim.[/QUOTE]

tamam canım madem öyle yapim ya dediği gibi delik deşik olmak bi yana ne kadar arttı die insan kendi kendini yiyo beklerken Rabbim neylerse güzel eyler inşallah devamı gelir doktorumu aradım artışı söyledim az önce gebelik başlamış diyebiliriz dedi ctesi gel dedi ama bekliyim diorum biraz daha yok kese görünmedi yok bebek görünmedi die strese girmektense 10 gün sonra falan gidim diyorum tabi dayanabilirsem en kısa zamanda senden de bu haberi alırız inşallah sen regli oldunmu

kızlar kan testimi ancak yaptırdım 169.2 çıktı az gibi geldi ama 4 haftalık değerlere karşılık geliyor doktora gitmeden inanamıyorum ben

simdi bana dr beta 1000 ve uzeri ise kesin gebelkk var demisti. simdi senin 308 teorik olarak 4 gun sonra 1200 filan olur. onun icin kendini delik desik etme. son yaptirdigin testten 4 gun sonra tekrarla testi ve 1000 in uzerine ciktiysa bir daha da yaptirma tatlim.

tamam canım madem öyle yapim ya dediği gibi delik deşik olmak bi yana ne kadar arttı die insan kendi kendini yiyo beklerken Rabbim neylerse güzel eyler inşallah devamı gelir doktorumu aradım artışı söyledim az önce gebelik başlamış diyebiliriz dedi ctesi gel dedi ama bekliyim diorum biraz daha yok kese görünmedi yok bebek görünmedi die strese girmektense 10 gün sonra falan gidim diyorum tabi dayanabilirsem en kısa zamanda senden de bu haberi alırız inşallah sen regli oldunmu[/QUOTE]
bence dr.un ne zaman ediyse o zaman git cnm. ne okur ne olmaz..
ben regl oldum cnm :KK43:(
yani yine bekle dur. valis dur...

kızlar kan testimi ancak yaptırdım 169.2 çıktı az gibi geldi ama 4 haftalık değerlere karşılık geliyor doktora gitmeden inanamıyorum ben

:KK64: :KK64: :KK64:.
masallah cnm. herkes de deger yuksek cikacak diye birsey yok cnm. kiminin de bir sure sonra firliyr. korkma.

kafam çok karıştı yardımınızı istiyorum....
sat 29 temmuz 10 - 11 tağustos gibi ovulasyon testi çok kuyuydu. 12 sinde baya silikleşmişti. bu ay ilk denememiz . ovulasyon testlerinin hamileliği gösterdiğini okuyunca dayanamayıp test yaptım biraz önce ve t cizgisi c kadar olmasada baya koyuydu çok az bi fark vardı aralarında. çok erken biliyorum ama hamile olma ihtimalim var mı sizce???????

ikigun sonra degerin en az ikiye katlanmissa bi daha test yapmqna gerek yok canım doktorundan keseyi görmek için randevu al

kiz bal gibi hamissin daha neyine inanmiyon haydin halaya:118::118:
sat 29 temmuz 10 - 11 tağustos gibi ovulasyon testi çok kuyuydu. 12 sinde baya silikleşmişti. bu ay ilk denememiz . ovulasyon testlerinin hamileliği gösterdiğini okuyunca dayanamayıp test yaptım biraz önce ve t cizgisi c kadar olmasada baya koyuydu çok az bi fark vardı aralarında. çok erken biliyorum ama hamile olma ihtimalim var mı sizce???????
guzelim bu kadar erken bir tek allah bilir
ovu testiyle bile bata bikac gun kala ancak tahmin edebilirsin

Kızlar ne zamandır takip edemedim sizi çok şükür dün ultrasonla kesemizi gördük 5 haftalıkmış bebeğimiz Allah ım hepinize nasip eder inşallah dualarım sizinle,yalnız hesaplamama göre ovu testine göre değil adet bitiminden hemen sora hamile kalmışım bence teste bağlı kalmayın hergünü değerlendirin

Kızlar ne zamandır takip edemedim sizi çok şükür dün ultrasonla kesemizi gördük 5 haftalıkmış bebeğimiz Allah ım hepinize nasip eder inşallah dualarım sizinle,yalnız hesaplamama göre ovu testine göre değil adet bitiminden hemen sora hamile kalmışım bence teste bağlı kalmayın hergünü değerlendirin

canımmm cok sevındımmmmmmmmmmmmmm senın adına :)) allahım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah
aynen sanırım gecen ay benımde oyle olmustu ama bu ay bayram seyran derken zor oldu kısmet gorecegız :)

çok tşk ederim ama korkuyorum artacak mı ne olacak die bizde gitmiştik canım izne ama kaynanam sağolsun ağzımızdan burnumuzdan getirdi 2. gün geri döndük sen ne durumdasın haber et bize inşallah en kısa zamanda sendende bu haberi alacağız güzel yürekli arkadaşımızsın sen yardımseverrrr:KK55:

Canım, değerlerini okudum, maşallah güzl artmış. Sağlıklı bir gebeliğe adım atmışsın canım, için rahat olsun :KK16:
Ben de reglimin 7. günündeyim, bugün ovu testine de başladım, yakında çalışmalar da yoğunlaşır :KK17::KK9:
Bakalım, hayırlısı artık canım.
Dualarınızı eksik etmeyin
:KK16:

phıa çok çok teşekkür ederim.

senin bilgin ve yardımların çok oldu. hakkını helal et. rabbim sanada en kısa zamanda nasip etsin inşallah. dua ediyorum senin için.

bişey sorcam ama adetime 3-4 gun kala kanda 47,9 çıktı hcg. 48 saat sonra tekrar yaptıracağım. onda da 2ye katlarsa bidaha yaptırmam lazım mı. doktora ne zaman gitmeliyim sence.

Canım ne demek, rica ederim, varsa hakkım helal olsun arkadaşım :KK19:
İkinci testin ikiye katlarsa gerek yok bir daha bence, ama garanti olsun dersen 2 gün sonrasında üçüncü testini tekrarlar daha bi rahatlarsın...
Doktora gitme vakti için de şunu söyleyebilirim; son yaptırdığın testin değerini 2 güne 2 kat, 2 güne 2 kat diye hesapla 1500 olacağı gün doktora git, keseyi görürsünüz canım
Mesela 47,9 çıkan sonuca göre hesaplarsam, o testi yaptırdığın günden en geç 10 gün sonra oluyor. Ama sen erken öğrendin ya, normal adet gününde 2 katından fazla da çıkabilir, çünkü bir anda artış olabiliyor ya, o yüzden sen son yaptırdığın testten sonra hesap et, 1500 olacağı vakit doktoruna git canım :KK34:
Bu arada, bana ettiğin dualar için ayrıca teşekkür ederim :KK16:

phia canım çok teşekkürler destğin güzel dileklerin duaların için yaaa cuteheart, lingen ve daha adını sayamadıklarım canlarıımm güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum rabbim sizlere de nasip etsin inş yaa

Canım, duaların için ben teşekkür ederim :KK16:

merhabalar kızlar

ovulasyon testi almak istiyorum
tükürükle olanı mı yoksa idrarla olanımı tavsiye edersiniz?

Topiğimi inceleyebilirsin canım, ben çok ucuza alıyorum hem ovu testini hem gebelik testlerini :KK34:
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/638918-ovulasyon-gebelik-testlerimi-cok-ucuza-aliyorum.html

merhabalar kızlar

ovulasyon testi almak istiyorum
tükürükle olanı mı yoksa idrarla olanımı tavsiye edersiniz?

Merhaba,

Biz de bi süre denedikten sonra burada okuyup gittigidiyordan 20li paket ovülasyon testini satın almıştım.Ama daha doğru düzgün testleri kullanmayı çözemeden o ay hamile kaldığım için elimde sanırım 15 tane falan ovülasyon testi kaldı, bir kaç tane de gebelik testi var hatta..
İdrar testi şeklinde laboquick marka, yakın çevremde gebelik düşünen de yok, eğer adresini özel mesaj ile yollarsan (ben özel mesaj atamıyormuşum izin vermedi sistem) elimdeki testleri yollayabilirim :) karşı ödemeli yollarım, bir tek kargo ücreti ödemiş olursun.
Boşa gitmesin istiyorum testler,belki sana da uğurlu gelir hem :KK66: bir kişi daha bebek hayallerine kavuşsun, biz 13.haftaya girdik inşallah sağlıkla kucağımıza alırız :)
Haber bekliyorum,

canım bende aynı şeyi duyduğum için dün gece ovulasyon testi yaptım meraktan. senin dediğin gibi c kadar koyu degil ama koyuydu yinede.. benimde sat 28 temmuzbat 21-22 agustos yumurtlama 7- 8 i gibi oldu.
ben 13 agustosa kadar ovulasyon testi yapmaya devam ettim.cok cok silikleşmişti
.dün gece tekrar koyu görünce biraz umutlandım.
hatta sabah erkenden gebelik testi yaptım. negatif cıktı.
yarın kan testi yaptıracagım.

X