Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canım çok sağol.Heyecanlandım şimdi ay inşallah olur.Rabbim razı olsun.Valla hakkınızı helal edin uğraştırdım gece gece.Şimdi ben test alayım :)

Tamam canım anladım.Eşimle konuşayım o yardımcı olur bana bu konuda.Ben testlere bakarken ödeme kısmına dikkat etmedim.Ozaman yarın ararım ben onlarıda konuşurum.inşallah herşey güzel olur :)

Canım yaa, diyorum ya Fahri Jinekolog oldum ben, ama tabi gebelik sürecine kadar...
2 düşüğüm oldu bu 2,5 yıllık süreçte...
Kelin ilacı yok ki başına sürsün hesabı benimki, ya da terzi kendi söküğünü dikemez hesabı

Canım bu arada senin kullandığın antibiyotik mantar için miydi??? Eğer öyleyse aman dikkat, mantar ilacı kullanırken gebelik yasak çünkü, doktorun korunman gerektiğini söylemedi mi?
Bir arkadaşımın ablası o yüzden gebeliğini sonlandırmak zorunda kalmıştı
İnşallah seninki mantar ilacı değildir de rahatlarım şimdi

yok canım ya mantar ilacı değil faranjit için basit bi antibiyotik zaten 4-5 gün oldu bırakalı hemen kendime gelince kestim ilacı zaten ilaç kullanımı bittikten nerdeyse bi hafta sonra yumurtladım aklıma kötü bişi gelmiyo

canım herşey nasip bende martta kürtaj oldum boş gebelikten ve 8 haftaya kadar git gel bi değişiklik varmı die beklemek çok zor kaderde varmış yaşadık ilk olay başıma geldiğinde bi daha istemiyorum dedim katlanamayacakmışım gibi geldi insanı çok etkiliyor ama hayat da devam ediyor senin düşüklerin sebebi neydi

Ohhh, tamam canım, anladım, sorun yok öyleyse çok şükür

Ohhh, tamam canım, anladım, sorun yok öyleyse çok şükür

yok canım şükür yani en azından öyle düşünüyorumama ovulasyondan 2 gün önceside bi sonuç verirmi sanmıyorum ya dediğim gibi hayırlısı bundan önceki gebeliğimde çok hırpaladım ben kendimi olmayacak çocuğum benim die kendim yedim durdum oldu bu sefer kalp atışı duyacam mı die sürekli doktor gezdim sürekli betahcg katlıyomu falan derken çok yıprandım o yüzden bu sefer diyorumki Rabbim en hayırlısını en hayırlı zamanda ver

Canım benim düşüklerimin tıbben bir sebebi çıkmadı çok şükür.
Bu kese görülmeden önceki erken düşükleri bebeğin sağlıklı bir embriyo olmadığına ve vücudun bunu hemen algılayıp bu yüzden de dışarı attığına yoruyor doktorlar...
Bende çok hafif bir pıhtılaşma çıktı ama onu doktorlar 8. haftadan sonraki düşüklerle bağlantılı bulmuyorlar, yani nedeni o değilmiş. Ama önlem amaçlı olarak nasip olursa gebe kalır kalmaz çok hafif düzeyde bir kan sulandırıcı iğneye başlayacakmışım, ileriki haftalar için önlem amaçlı olarak...

sorun çıkmamış ya ohhh...gerisi gelir Allah ın izniyle ama bi atrın var en azından hamile kalabildiğini biliyosun bu düşünce bile bana yetmişti çünkü nereyse 3 sene olmadı benim şimdi böyle rahatlatıyorum kendimi inşallah rabbim hemen nasip ederde kucağına alırsın yavrunu yaşamayan bilmiyor ama ben seni çok iyi anlıyorum biri çocuğunu severken bile bazen sinirlerim bozuluyo

Her şeyin hayırlısı canım.
Veren Rabbim alıyorsa vardır bir bildiği.
Veren de o, alan da o sonuç olarak.
Evet çok üzücü bir durum ama, yukarıda yazdığım gibi düşününce içi rahatlıyor insanın. Ben böyle atlattım 2. kaybımı...
Şimdi yine gebe kalınca korkularımız olacak elbette ama, hayırlısını diledik mi Rabbim'den gerisini düşünmeye gerek olmayacak inşallah...

Canım benim, bakarsın eşinin spoşları çok kuvvetli ve uzun ömürlüdür ve senin yumoşları yakalamayı başarır. Ben ümitsiz değilim yani

canım herşey nasip tabi de zor çünkü eşimin morfolojisi sınırda yani çok sağlam değiller hatta boş gebeliği bile ona bağlamıştı doktor spermler sağlıklı olmayınca embryoda bozukluk olabiliyomuş ama bu tabi varsayım umarım olur ama olursada inşallah sağlıklı olur kucağımıza alalım inşallah ya

Nasipse öyle de olur inşallah canım, merak etme...

Bu arada geçen internette bilimsel tıp yayınlarında bir şeye rastladım ve detaylıca araştırdım;

Meğer erkekler de tıpkı bayanlar gibi gebelik planında spermlerin kalitesi için takviye olarak
Folik Asit + B12 desteği almalıymış. Yani erkekler de biz gibi her gün Folidoce kullanmalıymış...

Bunun dışında detaylı araştırmalarımca yukarıdakilerin dışında Çinko, L-Karnitin ve Koenzym Q10 da çok etkili oluyormuş kalite anlamında...
Ve biz de naaptıkkk, önce ben hepsini tek tek hesap ettim öyle de alınabilir ama, biz hepsini birden içeren ve erkeklerin spermlerine çok büyük katkısı olan Proxeed Plus desteğini bulduk ve onu aldık eşime de...
Böylece eşim de benim gibi takviye yapıyor bu içeriklerle.
Eğer bunların hepsini ya da ayrı ayrı alamasanız bile Folidoce mutlaka alın eşin için de, en azından desteği olsun spoşlarına

Kızlar, bu arada aklıma gelmişken; ben bir topik açmıştım, evlilik yaşı ve bebek sayısı/cinsiyeti hakkında.
Böyle bir yöntemi mutlaka bir yerlerden duymuşsunuzdur...
Anket de hazırladım Kadınlar Kulübü istatistiği oluşturmak adına, bir bakarsanız ve güncellerseniz sevinirim

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...n-alyans-evlilik-yasi-cinsiyet-belirleme.html

Linki kopyaladım yukarıya

Son düzenleme:
Hehehe heeee
Evlilik yaşına bak bari, çocuk sayına ve cinsiyetine bakma
Merak etmez misin ama??

yarın eşimle yapem o uyuyo şimdi yüzük kıpırdarsa bayılır düşerim heraldedaha önce bir kez tarot falı baktırdım ve hala etkisi geçmedi kadın tanışmadığım eşimin adını evlilik tarihimi vs hep tutturdu nasıl olur die düşünmekten sıyırcaktım tutturduğunu bilme sebebim kadın anlatırken kızıda sölediklerini yazıyo evlendikten sonra araba aldık onun bile tarihi yazılıydı düşün mantık dışı şeyler beni biraz korkutuyo ne yalan sölim ama yapınca oylarım anketi ekledim aboneliğime

Oyyy, canım ne diyosun???
Fal işi korkutur beni de hiç cesaret edemem öyle şeylere...
Ama benim yazdığım yüzük bio enerjik bir şey, fal gibi değil yanii, ama konsantre olmak çok önemli, ciddi bir şekilde uygulamak gerekiyor onu

Biz üç ay önce bıraktık korunmayı ne zaman doktora gitsem,çekiniyorum da bî yandan ilk gidişimde ne isterler tahlilmi yapıyorlar yoksa muayenemi bi fikir verseniz daha doktor için erken diyorum hep

ben 3 aydır folidoce kullanıyorum sadece doktoru biraz ertelemiştim önümüzdeki ay inşallah gidebilirim.önerebileceğiniz doktor ya da hastane varmı kızlar ankaradayım bu arada

cnm. en azindan genel kan testlerini yaptirmaliydin. ozellikle tsh. eger bu yuksekse gebe kalamazsin yada kalsan bile biyuk ihtimal dusuk yapabilirsin. ufak bir ilaclada cozuluyr. yani guatr testindedigim. erken doguma da sebep oluyr. arkadasim 6 ayik dogum yapti bu yuzden.

cnm. ben de iki dusuk yaptim ya folbiol + elevit dedi dr 3 ay oncesinden basla dedi. benim de iki ay oldu. neyse yine koruma amacli coraspirinde aliyrm gunde 1 tane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…