Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Allah razı olsun canım darısı tüm çocuk isteyenlerin başına inşallah.en hayırlı ve kısa zamanda seninde güzel haberlerini alırız inşallah.yani ben tuhaf bir haldeyim kasık ağrısından ha şimdi adet olacak gibiyim .sanırım o yüzden hala inanamıyorum:)şimdi ne yapacağım ne yiyeceğim nasıl olacak hiç bilmiyorum.hele şu 2 günde bir geçsin Allah ın izni ile

Yarın kan testi yaptırabilirsin canım, bir de perşembe günü.
En azından Beta HCG artışını takip ederiz, için daha da rahat olur hem
:KK34:

FOLİDOCE kullanıyor musun canım? Gebelik planlamasında başlamak gerekiyor ya, eğer başlamadıysan hiç vakit kaybetme yarın başla tatlım. Özellikle bu markayı al çünkü içinde B12 de var ve bu folik asitin tutulmasını destekleyen tek vitamin bu. O da sadece bu markada mevcutmuş. Fiyatı da 9.95 mi neydi... Ben bir ara Solgar'ınkini kullanmıştım ama meğer B12 ile destekli olması lazımmış, araştırmalarım sonucu tekrar FOLİDOCE'ye döndüm...

Biz üç ay önce bıraktık korunmayı ne zaman doktora gitsem,çekiniyorum da bî yandan ilk gidişimde ne isterler tahlilmi yapıyorlar yoksa muayenemi bi fikir verseniz daha doktor için erken diyorum hep

canım bebek yapmaya karar verdiğin an gitmelisin ve muayene olmalısın evet biliyorum insan çok utanıyor ama inan hiç utanmana gerek yok .doktorlar için o kadar sıradan birşey ki yani biz kendi kendimize kuruntu yapıp duruyoruz işte .bende çok çekinmiştim ama inan boşaymış .hem tahlillerini yaptır muhakkak bebeğin gelmeden sen ona hazır ol folik asit i ihmal etme sakın

Yarın kan testi yaptırabilirsin canım, bir de perşembe günü.
En azından Beta HCG artışını takip ederiz, için daha da rahat olur hem

FOLİDOCE kullanıyor musun canım? Gebelik planlamasında başlamak gerekiyor ya, eğer başlamadıysan hiç vakit kaybetme yarın başla tatlım. Özellikle bu markayı al çünkü içinde B12 de var ve bu folik asitin tutulmasını destekleyen tek vitamin bu. O da sadece bu markada mevcutmuş. Fiyatı da 9.95 mi neydi... Ben bir ara Solgar'ınkini kullanmıştım ama meğer B12 ile destekli olması lazımmış, araştırmalarım sonucu tekrar FOLİDOCE'ye döndüm...

tabi hayatım ocak ayında ilk gittim o zamandan beri hem folik asit hemde kansızlık vardı biraz onun için demir içiyorum depolar full Allah ın izniyle.planlı bir gebelik olduğu için smear testi ve diğer tahlillerin hepsini yaptırmıştım

Gece00, canım, ilk kez kontrole gideceğin zaman adetinin 2. yada 3. gününde olmalı.
İlk gerekli tetkikler o günlerde yapılan vajinal muayene ve hormon tetkikleri çünkü.
Doktor bu sonuçlara göre gerekli şeyleri söyler zaten.
Muayeneden korkmana, çekinmene gerek yok, çok sıkma kendini bu konuda tatlım.
Bir de madem planlı bir gebelik, mutlaka FOLİDOCE takviyesine başla tatlım.
Normalde gebelik planından 2 ay önce başlanıyor bu ilaca ve gebeliğin 12. haftasına kadar devam ediliyor, sonrasında da doktor başka takviyelere geçiyor...

tabi hayatım ocak ayında ilk gittim o zamandan beri hem folik asit hemde kansızlık vardı biraz onun için demir içiyorum depolar full Allah ın izniyle.planlı bir gebelik olduğu için smear testi ve diğer tahlillerin hepsini yaptırmıştım

Süper canım...
Ayyy çok heyecanlandım valla senin adına yaa, 1 - 1,5 haftaya kadar kese ve kalp atışını da görmek nasip olsun inşallah
:KK16:

Süper canım...
Ayyy çok heyecanlandım valla senin adına yaa, 1 - 1,5 haftaya kadar kese ve kalp atışını da görmek nasip olsun inşallah

inşallah canım.bende çok heyecanlıyım .inan enerjin bana da geçti :)yolunda giderse doktorda bulmak gerek şimdi aklımda bir tane vardı onu detaylı bir araştırmak gerek

Arkadaşlar merhaba.Size soru sormak istiyorum.Hernekadar bebek için farklı sorunlarımızda olsa da bende ovulasyon testi almak istiyorum.Yorumları okumaya çalıştım anladığım şu bu ovulasyon testini adetten sonra yapmaya başlıyoruz ama kaçıncıgünde başlanıcak onu tam çözemedim.Testte 2 koyu çizgi olduğu zaman yumurtlamanın olduğunu silikleştiğide çatladığını gösteriyor.Bu durumda çift çizgi itibari ile çalışıyoruz.Kullanımını tam öğrenmek istiyorum.Başka püf noktası varmı birde tecrübe edenler hangi marka alınmalı?yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Arkadaşlar merhaba.Size soru sormak istiyorum.Hernekadar bebek için farklı sorunlarımızda olsa da bende ovulasyon testi almak istiyorum.Yorumları okumaya çalıştım anladığım şu bu ovulasyon testini adetten sonra yapmaya başlıyoruz ama kaçıncıgünde başlanıcak onu tam çözemedim.Testte 2 koyu çizgi olduğu zaman yumurtlamanın olduğunu silikleştiğide çatladığını gösteriyor.Bu durumda çift çizgi itibari ile çalışıyoruz.Kullanımını tam öğrenmek istiyorum.Başka püf noktası varmı birde tecrübe edenler hangi marka alınmalı?yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

canım ben surelab kullandım ve yakaladım sanada tavsiye ederim.internetten 26 tanesini 27 tl ye alabilirsin .çok olduğu içinde hemen adet bitimi başla bence ben öyle yaptım.ilk defa bu ay kullandım ve bebişim geldi galiba.ben yumurta çatladığında tek ilişkiyle yakaladım ama tabiki sen koyu gördüğün an başla ama muhakkak dikkat et t c den daha koyu olmalı o zaman ovü gününü bulursun ben resim ekledim onalara bakabilirisn

Merhaba canım...
Öncelikle test olarak genellikle Laboquick kullanıyoruz ve bir sıkıntı yaşamadım ben şahsen bu zamana dek.
Çünkü epeydir kullanıyorum ben.
Sana önerim, benim elden aldığım yer olabilir, eğer İstanbul'da isen Fındıkzade'de bir laboratuar malzemeleri satan amcadan elden fişsiz olarak
42 adeti (21 kutu) 20 liraya alabilirsin...
Eğer İstanbul dışında isen yada uzak isen web sitesinden alabilirsin (Havale, EFT v.s ile) böyle olunca da 21 kutu yani 42 adet ovülasyon testini 27 liraya alırsın KDV dahil...
Ben
gebelik testlerimi de oradan alıyorum 47 taneydi o da sanırım ve o da 20 lira ediyor elden... Sitede de aşağı yukarı öyle.
Çok ucuz oluyor böyle, hatta onlar g.g dan da satıyorlarmış ama öyle daha pahalı veriyorlar, ucuzun pahalısı diyeyim daha doğru olur
:KK31:
Web sitesini yazayım bak sana;

TIP KM SAN | Kaset ve Strip Testler | medikal,laboratuvar,kimya,Aile hekimlii,cerrahi alet,cerrahi malzeme,cerrahi aletler,cerrahi,salk merkezi,doktor,eczac,kimyasal,deney malzemeleri,merck,tan,diyabet,diagnostik,kimyasallar,tp,tbbi,test,ADR,tpkimsan

Gözün aydın arkadaşım! Böyle haberleri okumak insanı heyecanlandırıyor...Ben de ovulasyon testi kullanıyorum. İnşallah senin gibi güzel sonucu da görürüm..Allah sağlıklı bi şekilde kucağına almayı da nasip eder umarım.

amin canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun darısı cümle isteyenlerin başına inşallah

canım ben surelab kullandım ve yakaladım sanada tavsiye ederim.internetten 26 tanesini 27 tl ye alabilirsin .çok olduğu içinde hemen adet bitimi başla bence ben öyle yaptım.ilk defa bu ay kullandım ve bebişim geldi galiba.ben yumurta çatladığında tek ilişkiyle yakaladım ama tabiki sen koyu gördüğün an başla ama muhakkak dikkat et t c den daha koyu olmalı o zaman ovü gününü bulursun ben resim ekledim onalara bakabilirisn

Çok teşekkür ederim canım.Allah sağlıkla,sıhhatle bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah.Resimleri gördüm Allah razı olsun yazılanlar anlamama yardımcı oldu.Eh sen önden gittiğine göre daha sonrada bebiş bilgilerini sorarız sana :)

Gece00, canım, ilk kez kontrole gideceğin zaman adetinin 2. yada 3. gününde olmalı.
İlk gerekli tetkikler o günlerde yapılan vajinal muayene ve hormon tetkikleri çünkü.
Doktor bu sonuçlara göre gerekli şeyleri söyler zaten.
Muayeneden korkmana, çekinmene gerek yok, çok sıkma kendini bu konuda tatlım.
Bir de madem planlı bir gebelik, mutlaka FOLİDOCE takviyesine başla tatlım.
Normalde gebelik planından 2 ay önce başlanıyor bu ilaca ve gebeliğin 12. haftasına kadar devam ediliyor, sonrasında da doktor başka takviyelere geçiyor...

ben 3 aydır folidoce kullanıyorum sadece doktoru biraz ertelemiştim önümüzdeki ay inşallah gidebilirim.önerebileceğiniz doktor ya da hastane varmı kızlar ankaradayım bu arada

Canım, şimdi senin ilk ovu testin olacağı için Ayred'in de dediği gibi adet bitiminde yapmaya başla.

• Testi asla ilk idrarınla yapmamalısın.
  • Testi her gün aynı saatte uygulamaya özen göstermelisin.
  • Yaklaşık 3-4 saat sıvı alımı yapmamalısın.
  • Testlerini uyguladıktan sonra en geç 10 dk. içerisinde fotoğraflamanda yarar var. Çünkü sonraki günler test bozuluyor, kıyas yapamazsın yenileriyle.
  • Testlerinin üzerine reglinin kaçıncı günü olduğunu yazman da gerekli kıyas için...
  • Testin pozitif olması demek ikinci çizginin birinci çizgi ile aynı koyulukta olması demektir. Silik 2. çizgi asla pozitif kabul edilmez.
  • Rutin beraberliklerin dışında 2. çizgi koyulaştığı vakit birlikteliklerini artırmanda fayda var.
  • İkinci çizginin ilkinden koyu çıkmasına PİK (peak) diyoruz, yani LH tavan yapması demektir bu ve önündeki 24 ila 36 saat içinde foliküller çatlayacak demektir. Çalışmaları boşlamamak şart özellikle bu vakitlerde, spoşlar hazırda bekleyecek çünkü yumoşlarını.
  • Pik'i yakalayınca testi bırakma hatta günde iki keze çıkartabilirsin ki bu da tam çatlama anını yakalamak için, ne zaman ki pikten sonra silik çizgiyi gördün, işte o zaman çatlama gerçekleşmiş demektir ve döllenme için 24 saatin daha var demektir. Yani bu pik sonrası silikleştiği anda da şansın devam ediyor, o 1-2 günü de çalışarak geçirmelisin...
  • Yani kısacası iki çizgi tamamen koyu olduğu andan itibaren pik yapıp silikleştiği günler de dahile yaklaşık bir 5-6 günlük maraton devam ediyor.
  • Bazı kişiler gün aşırı yapar, ama ben kaçırırsam diye endişeleniyorum o yüzden bu ay ben art arda yapıyorum kısmet.
  • Evet şu olabiliyor, sperm sayısı sık ilişkide azalabiliyor ama öte yandan sık ilişki sperm hareketliliğini artıran bir unsur. Ve hareket sayıya göre daha önemli, hareket çok iyi olduktan sonra sayı az olsa da hedefe ulaşma ihtimali daha fazla...

Canım, işte bunlar benim sana verebileceğim nacizane tavsiyeler.
Umarım faydalı olmuşumdur canım

Güzel haberlerini de alırız inşallah tatlım :KK16:

Merhaba canım...
Öncelikle test olarak genellikle Laboquick kullanıyoruz ve bir sıkıntı yaşamadım ben şahsen bu zamana dek.
Çünkü epeydir kullanıyorum ben.
Sana önerim, benim elden aldığım yer olabilir, eğer İstanbul'da isen Fındıkzade'de bir laboratuar malzemeleri satan amcadan elden fişsiz olarak
42 adeti (21 kutu) 20 liraya alabilirsin...
Eğer İstanbul dışında isen yada uzak isen web sitesinden alabilirsin (Havale, EFT v.s ile) böyle olunca da 21 kutu yani 42 adet ovülasyon testini 27 liraya alırsın KDV dahil...
Ben
gebelik testlerimi de oradan alıyorum 47 taneydi o da sanırım ve o da 20 lira ediyor elden... Sitede de aşağı yukarı öyle.
Çok ucuz oluyor böyle, hatta onlar g.g dan da satıyorlarmış ama öyle daha pahalı veriyorlar, ucuzun pahalısı diyeyim daha doğru olur
Web sitesini yazayım bak sana;

TIP KM SAN | Kaset ve Strip Testler | medikal,laboratuvar,kimya,Aile hekimlii,cerrahi alet,cerrahi malzeme,cerrahi aletler,cerrahi,salk merkezi,doktor,eczac,kimyasal,deney malzemeleri,merck,tan,diyabet,diagnostik,kimyasallar,tp,tbbi,test,ADR,tpkimsan

Canım sağolasın.Ben maalesef istanbuldan uzaktayım :KK43:.Doğuda yaşıyoruz.Yazdığın siteyede girdim.Netten alıcam sanırım ben ama benim biraz korkum vardı kredi kartıyla alışveriş yapma konusunda sitelerdende hiç alışverişim olmadığı için endişeliyim.Birde marka tabi o zaman ben bu siteden alayım Allah'tan hayırlısı artık bende yumurtlama gününden falan hiç anlamıyorum inşallah başarırım bu şekilde.Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun.Rabbim inşallah dileyen herkese en kısa sürede nasip etsin evlat sahibi olmayı.

Evet canım, aynen dediğim gibi değil mi, bugün çatladın işte, silikleştiğini görmüş olduk :KK34:
Ama tatlım her vajinal kaşıntı mantar olmuyor be yavrum, bir de olsa bile bayanların vajinal mantarı cinsel yolla bulaşmıyor.
Hadi sen bu günü kaçırma canım yaaa, bak tek ilişkiyle bile yakalarız belki bebişini :KK16:

Yuppiiiiii :KK9::KK9::KK9:

Canım, sen daha halaaaa inanamıyorsun yaaaa, niyeeeee?
Bak işte dediğim gibi olduuu, hamişsin canım benim

Tebrik ediyorummm canımm , inşallah sağlıklı bir gebelik olur ve sağlıcakla kucağına alırsın bebişini :nazar:

canım ya hakkaten ikimize yaptığın yorumda tuttu helal olsun benim kaşıntı antibiyotik kaynaklı vaginal kaşıntı oda mantar daha yakında olmuştum antibiyotikden dolayı olurmuş bazılarında 2 gün önce olmuştu tutarsa tutsun tutmazsa önümzdeki maçlara bakarız halvete girecek halde değilim:KK9:

canım bebek yapmaya karar verdiğin an gitmelisin ve muayene olmalısın evet biliyorum insan çok utanıyor ama inan hiç utanmana gerek yok .doktorlar için o kadar sıradan birşey ki yani biz kendi kendimize kuruntu yapıp duruyoruz işte .bende çok çekinmiştim ama inan boşaymış .hem tahlillerini yaptır muhakkak bebeğin gelmeden sen ona hazır ol folik asit i ihmal etme sakın[/QUOT

inşallah önümüzdeki ay korkumu yener giderim,ankarada tavsiye edeceğiniz doktor yada hastane varsa banada söyleyin kızlar

Canım sağolasın.Ben maalesef istanbuldan uzaktayım :KK43:.Doğuda yaşıyoruz.Yazdığın siteyede girdim.Netten alıcam sanırım ben ama benim biraz korkum vardı kredi kartıyla alışveriş yapma konusunda sitelerdende hiç alışverişim olmadığı için endişeliyim.Birde marka tabi o zaman ben bu siteden alayım Allah'tan hayırlısı artık bende yumurtlama gününden falan hiç anlamıyorum inşallah başarırım bu şekilde.Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun.Rabbim inşallah dileyen herkese en kısa sürede nasip etsin evlat sahibi olmayı.

Canım, kredi kartı ile değil o, bankanızdan EFT ya da havale çekiyorsunuz, telefon edip yardımcı bayanla irtibat kur sen tatlım
Ben en sonki testimi EFT ile aldım, memlekette olduğum için.
Sorun olmadı yani merak etme, 1 gün sonra elime ulaştı zaten...

X