Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

bende bu şekilde yaptım üzerine tarih attım hepsi duruyor.fotoda gayet net ikiside eşit benimde şuan koyu eşitlendi şimdi koyu olduktan sonra mı ilişki olması lazım ertesi gün mü??

adete yakın koyulaşırsa gebelik diye duymuştum ama ne kadar doğru bilemem boşuna ümit vermek istemem ama inşallah hamişsindir

tesekur ederim cnm. ben coktan basladim calismalara. bence sen de bekleme. bugun basla.

Canım, bazen sonradan büyüyen foliküller olabiliyor, ancak büyüyen ve çatlamaya yakın bir folikülün kalmış olabilir, hatta döllenecek yumurtalar da bu foliküllerin içinde olabilir. Bugün, yarın, öbür gün çalışmalar yoğunlaşsın diye tavsiye edebilirim. Tabi bu söylediklerim adetine daha zaman varsa geçerli... Yani aşağı yukarı şöyle bi 10 gün falan varsa adetine, durum böyle olabilir.

Eğer reglin düzenliyse ve çok az kaldıysa da söylediğin gibi gerçekten iki çizgi de aynı koyulukta ise ya da 2. çizgi pik durumundaysa gebelik varlığından söz edebiliriz...

Regl dönemin bu yukarıda yazdığım 2 durumun hangisine uyuyorsa bakarsın artık canım

Canım, evet pik yapması yakın, yarın pik yapar diye düşünüyorum. Bu aralar sıkı çalışmak lazım, hatta peşpeşe bence, ve pikten sonra silikleştiği vakit o zaman işte yumurtalar çatlamış olacak ve bi 24 saat daha vaktin olacak döllenmeyi kaçırmamak adına

slm kızlar bu ay ovu testi yapmaya başladım dün c il t çizgileri aynı koyulukta idi ben bu gün ımırtlarım diye düşünürken bu gün t çizgis daha koyu şimdi ben yumurtladımmı yumurtlayacammı akibettim ne olacak bilgisi olan arkadaşlar bi el atın gözünüzü seveiyim:)) teşk şimdiden...

Canım, hadi bakalım, güzel habere yaklaştık galiba :13:
Fotoğrafını yüklesene canım, hatta varsa yeni bir gebelik testi yap ona bakalım direk

canım dünde dediğim gibi bugün için mor rengi yakalarım dedim gerçekten yumurtalığım gibi mor oldu c yi geçti koyulukta.Allah ım neler oluyor böyle anlayamıyorum gerçekten var mı bebiş acaba

Son düzenleme:

Hayır canım geç olmaz, çünkü iki çizgi aynı koyulakta iken çalışmalar başlar. (Spoşları hazırda bekletmek için) Yumurta ancak 2. çizgi pik yaptıktan sonraki 24-36 saat içinde çatlar, ki çalışmalar halen devam eder ve en son pik sonrası silikleşme yakaladığınız vakit artık o an yumoşlar çatlamış oluyor döllenme sürecinin de sona ermesi için bi 24 saat daha vakit kalıyor... Silikleştiği gün de çalışma olmalı onun için...

bende bu şekilde yaptım üzerine tarih attım hepsi duruyor.fotoda gayet net ikiside eşit benimde şuan koyu eşitlendi şimdi koyu olduktan sonra mı ilişki olması lazım ertesi gün mü??

t çizgisi mor oluyor resmen işte ogün yumurtluyorsun 1 gün yada 2 gün sonra birden silikleşiyor o günde çatlamış oluyor canım .kaçıncı günün bugün

t çizgisi mor oluyor resmen işte ogün yumurtluyorsun 1 gün yada 2 gün sonra birden silikleşiyor o günde çatlamış oluyor canım .kaçıncı günün bugün
bu gün 14.gün 27 28 günde bi adet oluyorum geçen aydoktor ondördüncü gün çatlatma iğnesi yaptırdı onaltıncı gün aşılama tabi tutmadı bu günki ovu testimde de t cden belirgin şekilde koyu yaptığım test de laboquıck

t daha koyuysa o zaman boşa geçirme bu günleri yarın nasıl çıkacak bakalım ama silikleştiği günde çalış muhakkak asıl o zaman yumurta çatlıyor canım inşallah bebişin hayırlısıyla gelir

inşaallah kızlar rabbim evlat isteyenlere sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasib eylesin inşaallah içinde banada.....

Canım, yumurtlama iki çizgi de koyulaşınca olmaz.
İki çizginin koyulaşması demek LH artışı olduğu ve yumurtlamanın yaklaştığı anlamına gelir.
Ovu testlerinde iki aynı koyulukta çalışmalar başlar, spoşlar hazır olda bekler, karşılama komitesi olarak
Asıl yumurtlamanın en yakın olduğu vakit; o ikinci çizginin pik yaptığı zamandır ve yine çalışma olmalı, 24 ila 36 saat içinde de yumurtalar çatlayacaktır.
Ama ikinci çizginin pik olması çatlama oldu anlamına gelmez, çatlamanın çok yaklaştığı anlamına gelir, asıl çatlama anı pik çizgisi yakaladıktan sonraki testte silikleşme olması. Silikleşme varsa yumoşlar çatlamıştır demek ve en az 24 saat daha döllenme için süreniz var demek.
Umarım anlaşılır şekilde yazabilmişimdir

canım dünde dediğim gibi bugün için mor rengi yakalarım dedim gerçekten yumurtalığım gibi mor oldu c yi geçti koyulukta.Allah ım neler oluyor böyle anlayamıyorum gerçekten var mı bebiş acaba

Gebesin işte yavrum, sen hiç pik çizginin 2 günden fazla çıktığını gördün mü görmedin

BAT günün geldi daha neee, pik mik bebiş geliyor işte

​Allah korusun ama, kist olsa bu kadar pik çıkmaz diye düşünüyorum hala...

teşekkür ederim...

bilemiyorum canım acayip gribim acaba etkisi var mıdır:)kist olayı hakkında inan hiç bilgim yok .olmaz mı diyorsun .inşallah kist değildir sanki her an adet olacak gibiyim kasıklarım feci ağrıyor ve sol taraf batıyor arada.ay heyecan bastı beni

Yok canım, grip olmak hormonları etkilemez

Kasık batması yerleşiyor olmasından kaynaklı olabilir canım. Gebelik testini yeniledin mi?

Yok canım, grip olmak hormonları etkilemez

Kasık batması yerleşiyor olmasından kaynaklı olabilir canım. Gebelik testini yeniledin mi?

yok canım eşim alıp getirecek sabah yapacağım artık .inşallah altından bir sağlık problemi çıkmaz .hakkımda hayırlısı olsun eğer olmuşsa bile bugün 12.gün böyle erkenden anlamakta eğer varsa şayet insanı daha da strese sokuyor .kimyasal gebelikten çok korkuyorum açıkcası

İnşallah sorun yaşamazsın canım, iyi düşünelim iyi olsun inşallah
Daha önce düşüğün oldu mu canım?
Benim 2 düşüğüm var...
Bekliyoruz bakalım hayırlısı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…