Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

İnşallah sorun yaşamazsın canım, iyi düşünelim iyi olsun inşallah :KK34:
Daha önce düşüğün oldu mu canım?
Benim 2 düşüğüm var...
Bekliyoruz bakalım hayırlısı...

yok hayatım hiç olmadı .ilk defa bebek istiyoruz 3.5 senelik evliyiz.evet canım hayırlı zamanda sağlıklı gelir inşallah bebeklerimiz .benim çıkmam lazım malum iftar hazırlığı:)ama sonra buradayım yine fotoları koyacağım bak lütfen tecrübenden yararlanmak isterim:)

adete yakın koyulaşırsa gebelik diye duymuştum ama ne kadar doğru bilemem boşuna ümit vermek istemem ama inşallah hamişsindir

Canım, bazen sonradan büyüyen foliküller olabiliyor, ancak büyüyen ve çatlamaya yakın bir folikülün kalmış olabilir, hatta döllenecek yumurtalar da bu foliküllerin içinde olabilir. Bugün, yarın, öbür gün çalışmalar yoğunlaşsın diye tavsiye edebilirim. Tabi bu söylediklerim adetine daha zaman varsa geçerli... Yani aşağı yukarı şöyle bi 10 gün falan varsa adetine, durum böyle olabilir.

Eğer reglin düzenliyse ve çok az kaldıysa da söylediğin gibi gerçekten iki çizgi de aynı koyulukta ise ya da 2. çizgi pik durumundaysa gebelik varlığından söz edebiliriz...

Regl dönemin bu yukarıda yazdığım 2 durumun hangisine uyuyorsa bakarsın artık canım
:KK34:

Yorumlarınız için sağolun kızlar! 26 günde bir oluyorm adet yani daha 8 gün var! O yüzden gebelik sanmıyrm. ama bu sonradan büyüyen folikülü ilk defa duydum. Sürekli çalışma yapmak da..offff :)

Canım, bak sana son düşüğümdeki (Mart Ayı) ateş ve ovu tablomu ekleyeyim, fikrin olur.

Ovu testi L= Low, H=High, P=Peak demek tatlım. Bak ben de gebeliğimi o vakit ovu testinde anlamıştım.

PM/AM birliktelik günlerimiz.

* kahverengi lekelenme.

yok hayatım hiç olmadı .ilk defa bebek istiyoruz 3.5 senelik evliyiz.evet canım hayırlı zamanda sağlıklı gelir inşallah bebeklerimiz .benim çıkmam lazım malum iftar hazırlığı:)ama sonra buradayım yine fotoları koyacağım bak lütfen tecrübenden yararlanmak isterim:)

Görüşürüz tatlım, ben de ancak geceye doğru gelebilirim, iftara gideceğiz de, gelişimiz anca olur.
Gelince hemen bakarım fotoğraflarına canım
Öpüyorum :KK16:

Yorumlarınız için sağolun kızlar! 26 günde bir oluyorm adet yani daha 8 gün var! O yüzden gebelik sanmıyrm. ama bu sonradan büyüyen folikülü ilk defa duydum. Sürekli çalışma yapmak da..offff :)

Canım, sonradan büyüyen folikül ile şunu demek istedim; malum hepimizin her ay belli sayılarda folikülü (yumoşların bulunduğu yer) oluşuyor. Bu herkesin bünyesine göre farklıdır. Mesela benim ortalama her ay yaklaşık 2-3 tane büyük kaliteli folikülüm oluşuyor. Bu foliküllerin mm leri birbirine yakın olur ama kimi zaman bu büyük foliküllerden küçük olanları olabilir ve onlar daha geç büyüyebilir. İşte bu yüzden LH tekrar artış göstermeye başlar. O foliküllerden de yumoşlar salınabiliyor ve dedim ya hatta belki döllenmeye müsait o 1 tanecik yumurta o folikülün içinde olabilir. Ama yine söylüyorum adetine vakit varsa durum böyledir... Sen yine işini garantile canım, çalışın her ihtimale karşı
Amaaa, olaki bu pikler adete yakın yine devam ederseeee, işte o zaman güzel haberler alırız inşallah :KK16:

Eki Görüntüle 766995 Eki Görüntüle 766997 Eki Görüntüle 766998 Eki Görüntüle 766999 Eki Görüntüle 767000 Eki Görüntüle 767001

arkadaslar bugun 11. gunum. fotoda net degil ama ikisi de esit. sanirim yarin bir gun artik pik yapar. bu esitligi de pozitif kabul ediyoruz degil mi?

bu günleri mutlaka değerlendir canım es geçme öyle gün aşırı da bekleme bence :) spermler 72 saate kadar canlı kalabiliyor bunu da unutma. Bende hep bu testleri yaptım da hamile kaldım. İnş en kısa zamanda mutlu sonucu elde edersin.

Canım, sonradan büyüyen folikül ile şunu demek istedim; malum hepimizin her ay belli sayılarda folikülü (yumoşların bulunduğu yer) oluşuyor. Bu herkesin bünyesine göre farklıdır. Mesela benim ortalama her ay yaklaşık 2-3 tane büyük kaliteli folikülüm oluşuyor. Bu foliküllerin mm leri birbirine yakın olur ama kimi zaman bu büyük foliküllerden küçük olanları olabilir ve onlar daha geç büyüyebilir. İşte bu yüzden LH tekrar artış göstermeye başlar. O foliküllerden de yumoşlar salınabiliyor ve dedim ya hatta belki döllenmeye müsait o 1 tanecik yumurta o folikülün içinde olabilir. Ama yine söylüyorum adetine vakit varsa durum böyledir... Sen yine işini garantile canım, çalışın her ihtimale karşı
Amaaa, olaki bu pikler adete yakın yine devam ederseeee, işte o zaman güzel haberler alırız inşallah :KK16:

Sağol canım ayrıntılı anlattığın için. Bu durumda şansım 1 ayda 2 oluyor sanırım.:) Öyleyse süpermiş! Umarım bu çift çizgileri gebelik testinde de görürüz bu ay:) Sen bu arada yumurta takibi mi yaptırııyosun? Merak ettim. Ben hiç yaptırmadım çatlayıp çatlamadıklarını merak ediyorum. Ovulasyon testinde pozitif olması çatladığı anlamına gelmiyo dimi? Çok soru sordum kusura bakma. Biraz geç de olsa bunları takip etmeye başladım. Hayırlısı...

canım biliyomusun ben gerçekten yeni yumurtlamışım 2 günlük pikten sonra bugün birden silikleşti sen olmasan hiç anlayamayacaktım 2 gün önce ilk pikti dün çalışmadık bugünde olmaz dediğim gibi mantar olmuşummmm oyüzden bugün kaldı artık hemde çatladığı gün nasip bu işler ama tekrar tekrar teşekkür ederim sana

bu günleri mutlaka değerlendir canım es geçme öyle gün aşırı da bekleme bence :) spermler 72 saate kadar canlı kalabiliyor bunu da unutma. Bende hep bu testleri yaptım da hamile kaldım. İnş en kısa zamanda mutlu sonucu elde edersin.

tesekkur ederim cnm. gun asiri yonyemle iki kez gebe kaldim am 8. hafta bitince kaybettim. iki kurtaj yani ;(
insallah bu kez saglikli olur olursa.

$IMG155.jpg $IMG105.jpg $IMG108.jpg $IMG090.jpg $2013-07-29 21.15.50.jpg

Son düzenleme:
tesekkur ederim cnm. gun asiri yonyemle iki kez gebe kaldim am 8. hafta bitince kaybettim. iki kurtaj yani ;(
insallah bu kez saglikli olur olursa.

Arkadaşım geçmiş olsun düşük yapmışsın zamanında merak ettim kendini çokmu yordun ağırmı kaldırdın yaptığın bişeydenmi oldu yoksa bünyedenmi kaynaklandı,ben her ay bu korkuyu hissediyorum yani gebelikten haberimiz olmadan yaptığımız bi hatadan dolayı olurum bu düşükler

Arkadaşım geçmiş olsun düşük yapmışsın zamanında merak ettim kendini çokmu yordun ağırmı kaldırdın yaptığın bişeydenmi oldu yoksa bünyedenmi kaynaklandı,ben her ay bu korkuyu hissediyorum yani gebelikten haberimiz olmadan yaptığımız bi hatadan dolayı olurum bu düşükler

saol cnm. korkmana gerek yok. cunku bu bizim elomizde olan birsey degil. genetigi bozuk olan embriyolar rahimde fazla duramadan atiliyor canim. yani ozurli olacaklarina bastan dusuyrlar diyelim. herseyime bakildi. ben de yada esimde de sorun yok. sadece Allah boyle istedi. dr.larin yorumu bu. ilkinin kalbi durdu. ikincinin ise gelisimi. kismet degilmis.
yani zor zamanlar atlattim ama bitti sukurm yasayan cocugumda yok burada. bakalim ucuncu kismet olur insallah.

canım biliyomusun ben gerçekten yeni yumurtlamışım 2 günlük pikten sonra bugün birden silikleşti sen olmasan hiç anlayamayacaktım 2 gün önce ilk pikti dün çalışmadık bugünde olmaz dediğim gibi mantar olmuşummmm oyüzden bugün kaldı artık hemde çatladığı gün nasip bu işler ama tekrar tekrar teşekkür ederim sana

Evet canım, aynen dediğim gibi değil mi, bugün çatladın işte, silikleştiğini görmüş olduk :KK34:
Ama tatlım her vajinal kaşıntı mantar olmuyor be yavrum, bir de olsa bile bayanların vajinal mantarı cinsel yolla bulaşmıyor.
Hadi sen bu günü kaçırma canım yaaa, bak tek ilişkiyle bile yakalarız belki bebişini :KK16:

Evet canım, aynen dediğim gibi değil mi, bugün çatladın işte, silikleştiğini görmüş olduk :KK34:
Ama tatlım her vajinal kaşıntı mantar olmuyor be yavrum, bir de olsa bile bayanların vajinal mantarı cinsel yolla bulaşmıyor.
Hadi sen bu günü kaçırma canım yaaa, bak tek ilişkiyle bile yakalarız belki bebişini :KK16:

Yuppiiiiii :KK9::KK9::KK9:

Canım, sen daha halaaaa inanamıyorsun yaaaa, niyeeeee?
Bak işte dediğim gibi olduuu, hamişsin canım benim
:KK16:

Tebrik ediyorummm canımm , inşallah sağlıklı bir gebelik olur ve sağlıcakla kucağına alırsın bebişini :nazar:

Allah razı olsun canım darısı tüm çocuk isteyenlerin başına inşallah.en hayırlı ve kısa zamanda seninde güzel haberlerini alırız inşallah.yani ben tuhaf bir haldeyim kasık ağrısından ha şimdi adet olacak gibiyim .sanırım o yüzden hala inanamıyorum:)şimdi ne yapacağım ne yiyeceğim nasıl olacak hiç bilmiyorum.hele şu 2 günde bir geçsin Allah ın izni ile

saol cnm. korkmana gerek yok. cunku bu bizim elomizde olan birsey degil. genetigi bozuk olan embriyolar rahimde fazla duramadan atiliyor canim. yani ozurli olacaklarina bastan dusuyrlar diyelim. herseyime bakildi. ben de yada esimde de sorun yok. sadece Allah boyle istedi. dr.larin yorumu bu. ilkinin kalbi durdu. ikincinin ise gelisimi. kismet degilmis.
yani zor zamanlar atlattim ama bitti sukurm yasayan cocugumda yok burada. bakalim ucuncu kismet olur insallah.

Biz üç ay önce bıraktık korunmayı ne zaman doktora gitsem,çekiniyorum da bî yandan ilk gidişimde ne isterler tahlilmi yapıyorlar yoksa muayenemi bi fikir verseniz daha doktor için erken diyorum hep

X