Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Eki Görüntüle 764851 arkadaşlar ilk defa fotoğraf ekleyeceğim umarım olmuştur ovulasyon testini ilk defa yapıyorum 7.8. günü yaptım silik çıkmıştı bugün 9. koyulaştı sanki yorumlarınızı bekliyorum daha hiç çalışmadık bu gün çaışmaya başlayayım mı:KK17:

cnm. test pozitif. yani bugun yarin ve ertesi gunu sakin bos gecme.

Eki Görüntüle 764851 arkadaşlar ilk defa fotoğraf ekleyeceğim umarım olmuştur ovulasyon testini ilk defa yapıyorum 7.8. günü yaptım silik çıkmıştı bugün 9. koyulaştı sanki yorumlarınızı bekliyorum daha hiç çalışmadık bu gün çaışmaya başlayayım mı:KK17:

Canım, LH tavan yapmış, yani biz buna test PİK (peak) yapmış diyoruz... Bugün mutlaka çalışman lazım ve art arda en az 3 gün daha. Önümüzdeki 24-48 saat içinde yumoşlar çatlayacak çünkü.
Bugünkü beraberlik spoşların hazırda beklemesi için.
Sonraki günler ise çatlama anında döllenme ihtimalini artırmak için.
Testini de yapmayı bırakma sakın, silikleşince bil ki o an yumurtalar çatladı. Silikleşince de beraberlik şart çünkü asıl o zaman yumoşlar salınmış olacak, yumurtalar çatladıktan sonra 6 ila 24 saat içinde döllenebiliyor. Sakın kaçırma bu günleri...

hanimlar. ben de ilk kez ovulasyon testi deniyrm. dun yaptigimda sadece c cikti. bugun hem c koyulasti hem de t siliklesti. negatif oldugunu biliyorum. sadece artik calisma vakti geldi mi demEki Görüntüle 764380 ek bu t nin silik olmasi?

Canım, henüz LH'ta bir artış yok. Şuan çalışmalar için çok erken. Fakat şu var, erken diye beraberlikten kaçma. Çünkü seyrek ilişki spermlerin hareketliliğini azaltır. O nedenle ilişki için 3-4 günden fazla ara vermeyin sakın. Sen bence bu 7. veya 8. gün beraber ol. Sonra testin koyulaşmasını ve pik yapmasını bekle. Ama 4 günü aşmasın bu ara, 4. günü mutlaka beraberlik olsun. Tembelleşmesin spoşlar... Sonra da pik olunca peş peşe artırırsın çalışmalarını
:KK34:

Canım, henüz LH'ta bir artış yok. Şuan çalışmalar için çok erken. Fakat şu var, erken diye beraberlikten kaçma. Çünkü seyrek ilişki spermlerin hareketliliğini azaltır. O nedenle ilişki için 3-4 günden fazla ara vermeyin sakın. Sen bence bu 7. veya 8. gün beraber ol. Sonra testin koyulaşmasını ve pik yapmasını bekle. Ama 4 günü aşmasın bu ara, 4. günü mutlaka beraberlik olsun. Tembelleşmesin spoşlar... Sonra da pik olunca peş peşe artırırsın çalışmalarını
:KK34:

aol cnm. ben gun asiri devam ediyrm. testleri destek icin aldim :)

bugunku testteki c dunkuyle ayni ama t dunkunden daha koyu. sanirim yavas yavas pik noktasi yaklasiyr. kismet :)

aol cnm. ben gun asiri devam ediyrm. testleri destek icin aldim :)

bugunku testteki c dunkuyle ayni ama t dunkunden daha koyu. sanirim yavas yavas pik noktasi yaklasiyr. kismet :)

Hadi bakalım, hayırlısı inşallah canım :KK34:
Bu arada iki çizgi de tıpa tıp aynı koyulukta olunca her güne çıkart bence, hele ki pik olunca sakın bırakma, pikten sonraki ilk tam silikleşmeden sonraki 2 güne kadar da devam et bence canım :KK34:

Canım, LH tavan yapmış, yani biz buna test PİK (peak) yapmış diyoruz... Bugün mutlaka çalışman lazım ve art arda en az 3 gün daha. Önümüzdeki 24-48 saat içinde yumoşlar çatlayacak çünkü.
Bugünkü beraberlik spoşların hazırda beklemesi için.
Sonraki günler ise çatlama anında döllenme ihtimalini artırmak için.
Testini de yapmayı bırakma sakın, silikleşince bil ki o an yumurtalar çatladı. Silikleşince de beraberlik şart çünkü asıl o zaman yumoşlar salınmış olacak, yumurtalar çatladıktan sonra 6 ila 24 saat içinde döllenebiliyor. Sakın kaçırma bu günleri...

sağol canım ilk yaptığım için biraz tecrübesizim inşallah dediğin gibi yumurta ile sperm buluşurda hamilelik gerçekleşir:KK19: çikolata kistlerim var o yüzden umudum az olmaza ameliyat yada tüp bebek tedavisi beni bekliyor :18::18:

sağol canım ilk yaptığım için biraz tecrübesizim inşallah dediğin gibi yumurta ile sperm buluşurda hamilelik gerçekleşir:KK19: çikolata kistlerim var o yüzden umudum az olmaza ameliyat yada tüp bebek tedavisi beni bekliyor :18::18:

Ümidini yitirmek yasak canım bu topiklerde ona göre :KK1:
Bu ovulasyon testleri ile kontrollü git bakalım, bunun yanında ateş ölçme yöntemine de başla canım. İstersen mailini yaz sana davet linki gönderirim. Ateş topiğinde takip ederiz ateş durumunu da.
Bu arada soğan kürünü uygulamanı tavsiye ederim, çikolata kistlerini temizliyor, rahmi arındırıyor. Her kadın kisti olsun olmasın senede 1 kez yapmalıymış bu kürü. Rahmi arındırdığı için. Hele ki bizler gebelik düşünüyoruz, bununla rahmi gebeliğe hazırlayabiliriz, ben uygulamıştım kistim olmamasına rağmen kahve kahve lekeler geldi, temizlendi gitti işte
:KK34: ​Sen de kistlerin için mutlaka uygula canım tamam...

arkadaşlar bişey sorucam. 16. gun 17.gün ve 18. gün testte çizgilerim koyu hala silikleşmedi. 3 gün sürmesi normal mi? bu akşam üstü tekrar test yapıcam işallah silikleşir artık.

Merhaba ben ilk defa bu ay ovulayon testi yapıyorum testlerin fotografını koysam yardımcı olabilir misiniz?

14. günü test yapamadımve 14 ü değerlendirmedik 13,15 ve 16 günleri değerlendirdik.
Bugün 17. gün akşam yeniden yapacağım daha da koyulaşırsa yine bugünü de değerlendirelim mi?

Eki Görüntüle 765394

Son düzenleme:
Merhaba ben ilk defa bu ay ovulayon testi yapıyorum testlerin fotografını koysam yardımcı olabilir misiniz?

14. günü test yapamadımve 14 ü değerlendirmedik 13,15 ve 16 günleri değerlendirdik.
Bugün 17. gün akşam yeniden yapacağım daha da koyulaşırsa yine bugünü de değerlendirelim mi?

Eki Görüntüle 765394

cnm. bu testler negatif henuz. ama yaklasmis ovulasyon. yerinde olsam bugun dinlenirim. spermlerde dinlenir. yarini degerlendiririm.

Ümidini yitirmek yasak canım bu topiklerde ona göre :KK1:
Bu ovulasyon testleri ile kontrollü git bakalım, bunun yanında ateş ölçme yöntemine de başla canım. İstersen mailini yaz sana davet linki gönderirim. Ateş topiğinde takip ederiz ateş durumunu da.
Bu arada soğan kürünü uygulamanı tavsiye ederim, çikolata kistlerini temizliyor, rahmi arındırıyor. Her kadın kisti olsun olmasın senede 1 kez yapmalıymış bu kürü. Rahmi arındırdığı için. Hele ki bizler gebelik düşünüyoruz, bununla rahmi gebeliğe hazırlayabiliriz, ben uygulamıştım kistim olmamasına rağmen kahve kahve lekeler geldi, temizlendi gitti işte
:KK34: ​Sen de kistlerin için mutlaka uygula canım tamam...

ümidimi yitirmedim ama evlendiğimden günden beri olumsuzluklar peşimi bırakmadı ilk 3 ay vajinusmus sonra prolaktin yükselmesi ile adet kesilmesi bunları düzelttim çok şükür ama bunlarla uğraşırken çikolata kistim olduğunu öğrendim ve küçülmesi için uzun süre doğum kontrol hapı kullandım bu yüzden hamile kalıp kalamayacağımı bilmiyorum :26: formlarda takip ettiğime göre çoğunluğun engelliyor bu kistler dkh bıraktıktan sonra iki ay denedim olmadı bu 3.ay ovulasyon testiyle deneyeceğim ateş ölçme yöntemi bu ay geçti doktor adet olduğunda gel demişti sanırım kendi yumurta takibi yapacak yapmazsa o zaman ateş ölçmeye de başlayayım soğan kürünü kistleri öğrendiğimden beri uygulamaya çalışıyorum hiç akıntı yapmadı küçültmedide genede bitkisel diye kullanıyorum şimdi ara verdim ramazanda zor olur sen kaç aydan beri istiyorsun ilk bebeğin mi olacak :emir_bebek:

kızlar selam
bişey sormak istiyorum arkadaşımın ovulasyon testi adete 5 gün varken silik cıkıyo resmi atıcam gebelık durumu olabilirmi acaba tecrübelı arkadaşlar bi el atıverin $1080896_10151824126618453_1370924268_n.jpg

canım ovulasyon testi sadece lh hormununu tespit ediyor sanırım o silik çizgide her zaman çıkıyor hamilelik testlerinde ise hcg hormonunu tespit ediyor arkadaşın çok sabırsızlanıyorsa kan testi yapsın yada erken gebelik testi yapsın
canım erken gebelık testi yaptı ama negatif cıktı ovulasyonda gebeliği öğrenenleerde varmış ya o yüzden sormuştum acaba gebelık olabilirmi :KK53:

Merhaba kızlar.. Ben dün saat 6.30 7 gibi ovulasyon testi yaptım.. t'deki çizgi C'deki çizgiden bile koyuydu ve bizde değerlendirdik.. Bugün saat 1'de tekrar yaptım silikleşmişti.. Acaba akşam birdaha yapsammı yoksa kaçırmışmıyımdır??

X