Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

benim bu gün yaptığım ovulasyon testi çok koyuydu. hatta kontrol çizgisinden de koyuydu. 4 aydır kullanıyorum ilk defa bu ay bu kadar koyu yakaladım. dün çalışma oldu bu gün de çalışma olsun mu yoksa yarın mı çalışayım.

bu arada yarın çalışırsam ramazan dolayısıyla ve misafir de olacağı için gece 12 -1 gibi çalışabiliriz ancak geç olur mu?

Anlattıkların gebelikte yaşanıyor ama idrar içtiklerinle ve vucut susuz kalıncada koyulaşıyor.
Havalarda yanmayacak kadar serin değil yani :KK53:
İnşaallah gebesindir psikoojik değildir...
Ayrıca benim adete 3 gün kala aç karna yaptığım gebelik testinde pozitifi gördüm.
yumurtlamadan sonraki 12.günde,sende ogün yaparsın gebelik testini.
Hayırlı haberini alırız İnşaallah :KK49:[/QUOTE]

İnşallah cnm ama ben ilk defa bu ay adam gibi çalıştığım için fazla takmıyorum.Yani fifty fifty olabilirim de olmayabilirim de çünkü biz çalışmaya hemen adetin bittiği gün gün aşırı başladığımız için çift çizgiyi gördüğüm gün çalışma yaptım daha sonra 3 gün yapmadım yani fırsat da olmadı zorlamadım da.Benim biraz kaderci bir anlayışım var,çocuğun doğacağı gün ve saat bellidir diye.Biraz polyannacılık olsa da çok rahatım yani.Sadece sabırsızım yani tuttuysa bileydik gibilerinden:)YUmurta çatladıktan sonra da ilişki olsaydı biraz daha ümitli olabilirdim.Şimdi %70 olmayacakmış gibi diyor hislerim.Deneyimledim en azından.Evde hala ovaluasyon testim var ve ben yumurtlama günümü biliyorum artık.Bir de takvim de indirdim oraya da yazıyorum,yumurtlama gününü falan kendi buluyor takvim ve bayağı da isabetli.Hadi bakalım.Bir de ben ikiz ya da üçüz olsun istiyorum.Çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama kısmetse beklerim yani bebişleri.35 yaşındayım ve 30 yaş üstü çoğul gebelik oranı 4 kat fazlaymış.Hadi hayırlısı diyelim.

benim bu gün yaptığım ovulasyon testi çok koyuydu. hatta kontrol çizgisinden de koyuydu. 4 aydır kullanıyorum ilk defa bu ay bu kadar koyu yakaladım. dün çalışma oldu bu gün de çalışma olsun mu yoksa yarın mı çalışayım.

bu arada yarın çalışırsam ramazan dolayısıyla ve misafir de olacağı için gece 12 -1 gibi çalışabiliriz ancak geç olur mu?

Bence bugün de yarın da çalış.Çünkü yumurta 24 saate kadar çatlıyormuş.Yakalayıverirsin.Ben üşendim yapmadım bak şimdi muallaktayım.

Kızlar dün Lh testi pozitifdi.... bugun yaptım hafif çizgi vrdı yanı negatıf.... bu Lh hemen düşermi ya? Sizlerindemi böyle oluyor?

Canımmm benım ya nasıl sevındım :) nasıl olumlu yazmıssın allah razı olsun cok sagol :)) ınsallah rabbım hepımızın saglıkla bebegımize kavusmasından razı olur ilk haberıde hemen burada paylaşmak nasıp olur artık bana dusen sabırla beklemek
Ne demek tatlımmm içimden geçenleri yazdımmm :KK16::KK16::KK16:
İnşaallah haberinide alırızzzz :KK49:

Kesinlikle bugün çalişın derimmm bennn :KK4::KK1:
Yarına misafirinde varmış sonrasında illaki yorgun olacaksınn :KK55:
Anlattıkların gebelikte yaşanıyor ama idrar içtiklerinle ve vucut susuz kalıncada koyulaşıyor.
Havalarda yanmayacak kadar serin değil yani :KK53:
İnşaallah gebesindir psikoojik değildir...
Ayrıca benim adete 3 gün kala aç karna yaptığım gebelik testinde pozitifi gördüm.
yumurtlamadan sonraki 12.günde,sende ogün yaparsın gebelik testini.
Hayırlı haberini alırız İnşaallah :KK49:

İnşallah cnm ama ben ilk defa bu ay adam gibi çalıştığım için fazla takmıyorum.Yani fifty fifty olabilirim de olmayabilirim de çünkü biz çalışmaya hemen adetin bittiği gün gün aşırı başladığımız için çift çizgiyi gördüğüm gün çalışma yaptım daha sonra 3 gün yapmadım yani fırsat da olmadı zorlamadım da.Benim biraz kaderci bir anlayışım var,çocuğun doğacağı gün ve saat bellidir diye.Biraz polyannacılık olsa da çok rahatım yani.Sadece sabırsızım yani tuttuysa bileydik gibilerinden:)YUmurta çatladıktan sonra da ilişki olsaydı biraz daha ümitli olabilirdim.Şimdi %70 olmayacakmış gibi diyor hislerim.Deneyimledim en azından.Evde hala ovaluasyon testim var ve ben yumurtlama günümü biliyorum artık.Bir de takvim de indirdim oraya da yazıyorum,yumurtlama gününü falan kendi buluyor takvim ve bayağı da isabetli.Hadi bakalım.Bir de ben ikiz ya da üçüz olsun istiyorum.Çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama kısmetse beklerim yani bebişleri.35 yaşındayım ve 30 yaş üstü çoğul gebelik oranı 4 kat fazlaymış.Hadi hayırlısı diyelim.[/QUOTE]
Rabbim ol derse tabiki tek ilişkiyle gebe kalırsın kadere inanıp Allahtan yardım dilersennn kesinlikle Mevlem seni yanlız birakmazzz:KK16:
İnşaallah bu mübarek günlerin hürmetineeeee müjdeni alırsın bu ayyy hemide çifter çifterrrr :emir_bebek::emir_bebek:
Bu ay inşaallah olur ama kısmet bu işler belli olmaz.
Bende ikiz olsun istiyordum.
Hatta ilk kese göründüğünde tekmi diye sormuştum doktorumaaa :KK1::KK1::KK1:
Tek dediğindede ikiz olabilirmi falan demiştim.
Nasibimiz tekmiş.
Ama ikiz üçüzde zor yaaaaaaa :44:
Olmazsa üzülmeden gelecek ay pozitiften sonra en azından gün aşırı olması daha güzel olurrr :KK1:
Bence bugün de yarın da çalış.Çünkü yumurta 24 saate kadar çatlıyormuş.Yakalayıverirsin.Ben üşendim yapmadım bak şimdi muallaktayım.
üşenmeyin kızlarrrr sonu güzel olsun gelsinn minnaklarınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Maşaallah benim minik oğlum kığır kıpırrr :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Darısı sizlereeeeeeeeeee :KK54::KK54::KK54:

Kızlar dün Lh testi pozitifdi.... bugun yaptım hafif çizgi vrdı yanı negatıf.... bu Lh hemen düşermi ya? Sizlerindemi böyle oluyor?
pozitif gördüğün günden önceki günde pozitifmiydi?
Yoksa sadace dünmü pozitifi yakaladın?

Canım ben oruç olduğum için bişey içmeden yaptım testimi üstelik sabah kalkar kalkmaz değil 11:30 gibi yaptım,nasip artık inşallah biran önce çift çizgiyi görürüm elimde değil çok kafama takıyorum hiç çıkmıyoki aklımdan

Merhaba kızlar :KK16: 3 aydır çalışmalara aksatmadan devam ettiriyoruz ama olmayınca olmuyor işte. Yumurtlama dönemini kaçırıyorum sanırım derken bu ay ovulasyon testi denemeye karar verdim. Bugün 6. günüm ve hafif bir 2. çizgi gördüm. Birkaç güne koyulaşır, ve görünen o ki ben erken yumurtluyorum. Bu otomatik hesaplayıcılar yanlış sanırım :26: Ama bu ay çook güzel hissediyorum sanki benim de bir bebeğim olacak gibi gibi :KK16: Büyük hissediyorum arkadaşlarr :KK52::KK52::KK16:

Canım ben oruç olduğum için bişey içmeden yaptım testimi üstelik sabah kalkar kalkmaz değil 11:30 gibi yaptım,nasip artık inşallah biran önce çift çizgiyi görürüm elimde değil çok kafama takıyorum hiç çıkmıyoki aklımdan
Anlıyorum seni bende öyleydim,bi ayyy artık adet geçti gebelik testi yanılttı beni kana gittim negatif çıktı işte en son o ay dedimki olacağı varsa olur kendimi bukadar yıpratıp üzmeye değermi :KK55::KK55::KK55:
Ve önün arkasını bıraktım o ayda adet oldummm :KK9:
Hiçç üzülmedim o ay yumurtlamamda gayet iyi oldu stressiz başladım diğer aya veee o ay oğluşummma hamile kaldım MAŞAALLAH.
Stressiz bir aya başlamanın gebe kalmada etkisi çok büyükk :emir_bebek:
Merhaba kızlar :KK16: 3 aydır çalışmalara aksatmadan devam ettiriyoruz ama olmayınca olmuyor işte. Yumurtlama dönemini kaçırıyorum sanırım derken bu ay ovulasyon testi denemeye karar verdim. Bugün 6. günüm ve hafif bir 2. çizgi gördüm. Birkaç güne koyulaşır, ve görünen o ki ben erken yumurtluyorum. Bu otomatik hesaplayıcılar yanlış sanırım :26: Ama bu ay çook güzel hissediyorum sanki benim de bir bebeğim olacak gibi gibi :KK16: Büyük hissediyorum arkadaşlarr :KK52::KK52::KK16:
Çok iyimişş büyük düşün büyük gelsin...
Silik çizgi gittikçe koyulaştığı gün 10.gün felan başlarrsınız çalışmalaraaaaaaaaa :KK1:
Ya su gebe hatunlar bi ovulasyon testi yapsalar denemek icinde baksak nasil cikiyor
Canım ben yaptım test oldukça pozitif çıkıyor yani LH artışı olduğundakinin 10 katı falannn :KK52::KK52::KK52:
Hatta ben adeta 3 gün kala gebelik testimde silik gördüm.
Evde ov.testi vardı onu yaprım poiztif çıktı ordanda anladım gebe olduğumu :KK49:
Darısı sizlereeee :KK49:

Arkadaslar merhaba.size bi sorum olcak lutfeennn bilgisi olan cevablasin.ovulasiyon testinde silik cizginin cikmasi ne anlam veriyoo.lutfeeenn:KK16:

Arkadaslar merhaba.size bi sorum olcak lutfeennn bilgisi olan cevablasin.ovulasiyon testinde silik cizginin cikmasi ne anlam veriyoo.lutfeeenn:KK16:[/QUOTE
Eger yumurtlama doneminde yaptiysan lh hormonu artmamis henuz yumurtlamamissin demek.ama testi ne zaman.adetinin kacinci gunu yaptigina da bagli.ovulasyon yani yumurtlama gerceklestikten sonra cizgi siliklesmeye basliyor

X