Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

aşılama nasıl oluyor? yani aşılama dediğin şey ne?

Canım pkoluyum ben ve yumurtalarim az çalışiyor 6 ay tedavi gördüm 7.ayda aşılmaya geçtik aşılama olayı adet döneminde ilaçlar kullanarak yumurta geliştirici ilaçlar bunlar yumurtalar büyütüluyor yeterli büyükluge ulaşıldığında catlatma ignesi yapılıyor bu iğneden 36saat sonra erkekten alınmış yıkanmış spermler dr tarafından kadına bi katater yardımıyla aktarılıyor merak ettiğin bisey olursa sor canım

canımcımm , akıntının ilaç kullandığın için arttığını söyledim , dolayısıyla olmazdı. en azından bu kadar çok olmazdı. sen de çok iyi biliyorsun ki her kadının akıntısı vardır ve yoğunluğu her kadında farklıdır. önceki aylarda nasıldın? bunu en iyi sen bilirsin.

ultrasonla baktığı yer rahmin değil mi ? probun ucundaki sıvının renginden bile anlıyorlar. kan testinde baksa ne görecekti , enfeksiyonun nerede olduğunu görmeyecekti ki. sedimantasyon değerin yüksek çıkacaktı...sana enfeksiyonun var diyecekti ama sen nerede olduğunu bulmak için başka doktorlara gidecektin yada gereksiz antibiyotik kullanacaktın. ama böyle... kesin sonuç...

ben anneanneyim... eşimin ilk evliliğinden ikiz kızlarım var . onlardan bir tanesinin 1 yaşında oğlu var. bu da beni anneanne yapar... ben nene denmesini daha çok seviyorum ama olsun.

hee bu arada eylül sonu bir torunum daha gelecek , şimdilik kız gibi görünüyor. o zaman ikinci kez nene olacağım...

Kizlar simdi size acilinden soru sorucam dun testte bariz pozitifi yakaladim bugun eunku kadar net degil gece zaten kasik sancisiyla oldum oldum dirildim yumurtam catlamis sanirsam simdi sorum gece yumurtam catladii sabah esimle beraber olduk gercide sizce bu gece yine calisalimmi ertesi sabahami yapalim ne dersiniz?

kendi sorusunu kendi cevaplayan arkadaşım...
her şey ovulasyon zamanına uygunsa ...testin doğruluğu falan falan...
çalışınn çalışınnnn

gözün aydın o zaman,ne güzel benimsemişsin evlatlarını, çok şanslılar maşallah size Allah senin de gönlüne göre versin de torunlarının dayısı ya da teyzesi olsun o zamannn

benim sormak istediğim şey bu değildi, yani demek istediğim şey şu, evet fitili kullanıyorum ve aşırının da aşırısı akıntım var, bu akıntının nedeni ilaç ama gerçekten enfeksiyonum olduğu için mi bu kadar akıntım oldu, yoksa doktor tedbir olsun diye bu fitili verdi, enfeksiyonum yok mu acaba bu fitili kullanan herkeste bu akıntı olur mu ki diye sormak istedim, ama aldım cevabı senden, sağol, öncesinde zaman zaman akıntım oluyordu ama hiç kendimi ıslak hissetmiyordum

kızzzzzzz, gündüzleme mi yaptınız çok hareketli olur derler bence de çalışın, boş geçmeyin

hmm anladım, teşekkür ederim, Allah kolaylık versin inşallah

slm arkadaşlar size bir sorum olacak ben idrardan ovu.testi yapıyorum dün net 2 çizgi koyu çıktı bugünde aynen net 2çizgi koyu çıktı nedi bu?yumurtam çatlamadımı daha yoksa çatladımı?cvp verirseniz sevinirim

selam arkadaşım

testi olması gereken şartlarda yaptıysan , ovulasyon günlerindeysen , yumurtan henüz çatlamadı demektir.
yumurtan çatladığında 2. çizgi yine açık renk oluyor .

günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrr
umarım herkes iyidir.
yok mu başka hamilelik haberi verecek olan aramızda kızlarrrrrrrrr:))
batlara da az kaldı.benim vucutta kendini regle hazırlıyor.belim ve kasıklarımda hafif ve klasik ağrılarımız başladı.
olsun napalım.
ben de dr. a gideceğim bu ay.zaten geçen aydan karar vermiştim.gerekli testleri yaptırayım bi bakayım durum nedir.
ben daha bebek fikrine yeni adapte oluyorum o yüzden ancak gideceğim daha.

herkese günaydın benim kırmızılar geldi kızlar
bebiş ümitlerim yine yattı bu ayda
bir hayır vardır diye düşünüp gelecek ayı bekliyorum hayırlısı

günaydın kızlarrrrr

umuts ' um git doktora , en iyisini yaparsın. hiç olmazsa bebek beklerken , nasıl bir vücuda beklediğini öğrenirsin. bir sorunun varsa bilgin olur , önce bunu tedavi edersin.
bende bekliyorum olmayı , henüz belirtim bile yok ama yarın olmalıyım.
geçen marttaki tüp tedavisinden sanırım , son 2 aydır lekelenmelerin olmuyor, göğüslerim eskisi kadar çok acımıyor.
bu ay bir de enfeksiyon tedavisi gördüm üstelik.
ben de reglim başlasın testlerimi yaptıracağım tekrar , güncel değerlerimi göreyim diye.

bbilim , canını sıkma... bildiğin hiç bir sorunun yoksa , daha zamanı gelmemiştir.
sağlıksal durumun hakkında bilgi sahibiysen hem sen hem eşin için.sabırla beklemeye ve çalışmaya devam canım.

hayırlısı olsun canım.bu ay ümitler yatsa da gelecek ay ve aylar için hep var.
moral bozmak yok.teste devam edecekmisin cnaım.senin yaş kaçtı.ilk mi olacak var mı yoksa cocuğun:))

önceden bir sorunumuz yoktu kürtajdan sonra bilmiyorum ama kan tahlili vermek istiyorum ama reglimde böyle çok kötü bir ruh haline bürünüyorum her reglde böyle canım hiç bişi yapmak istemez bebekle ilgisi yok yani korunurkende böyleydim canım teste gitmek bile istemiyo hem reglim dah tam sökmedi lekelenme şeklinde kaçıncı gün gitmeliyim acaba gidersem bilgin varmı ?

hayırlısı olsun canım.bu ay ümitler yatsa da gelecek ay ve aylar için hep var.
moral bozmak yok.teste devam edecekmisin cnaım.senin yaş kaçtı.ilk mi olacak var mı yoksa cocuğun:))

benim bir oğlum var 5 yaşında şubattada bir kürtajım, yaşım 32
test konusundada kararsızım ama sanırım p.tezi sipariş ederim bugün canım sıkkın biraz

canım regl dönemleri öncesi ve sonrasında hepimiz depresif oluyoruz...ama senin günlük yaşayışını etkiliyorsa bence bir uzmandan yardım al.

kürtajdan sonra bence mutlaka genel bir kontrol olmalıydın.olmalısın.
hamilelik bile sayılamayacak tüp bebek denemeden sonra bile 2 kez kadın doğum doktoruna gittim ki ilk gidişim , negatif olduğunu anladığım 3. gündü... ama o zaman hala ilaçların etkisi olabilir diye hormon testlerimi yaptırmamı önermedi doktorum. sadece genel bir muayene yaptı , çok şükür bir sorun yoktu.

geçtiğimiz hafta gittiğim de ise , enfeksiyonum olduğunu öğrendim , bariz şikayetlerim olmamasına rağmen.

reglin tam başladığında ,kahverengi lekeler bitip , kırmızıları gördüğünün 3. günü yaptırmalısın testlerini. ama bunun için yapabilirsen 2. günü doktoruna muayene ol , onun önerisiyle daha doğru şekilde olur.
3.günü yapılan testlerden prolaktin testi aç karnına yapılmalı ve uyandıktan en az 2 saat sonra yapılmalı.diğer testlerde bu kadar özen göstermen gerektiğini sanmıyorum.
ama doktorunla görüşme yapman bence çok daha iyi...

canım benim , ben şimdiye kadar yaşımı hiç takmadım , saklamadım çünkü umurumda değildi , kimliğimde yazan yaşım.
kendimi hayatımın hiç bir döneminde , kimliğimin bana söylediği yaşta hissetmedim.

ama konu , bebek sahibi olmaya gelince yaş geldi baş köşeye oturduuuu...

35 yaş üstü biraz ümitsiz ama 40 yaş üstü ( yani ben ) hepten ümitsiz... dün bir tüp bebek merkezinden aradılar , koordinatör diyor ki , yanlış anlamayın yaşlı değilsiniz ama durumunuz malum...napalım kader böyleymiş...

canım ben evlendiğimde çocuk istemiyordum ki... hayata dair bir sürü korkularım vardı benim. o korkularla çocuk sahibi olamazdım.
üstelik eşimin önceki evliliğinden 2 yetişkin kızı vardı...
son 1 senedir cesaretlendim ama sanırım geç kalmışım...
ilk 5 sene doğum kontrol hapı kullandım ben , aralıksız... sonra geçen sene yani 41 yaşındayken , doktorum artık hapı bırak dedi , yaşın ilerledi... eee bırakınca hamile kalırım dedim , ama gördüm ki o kadar kolay değilmiş... o zaman anladım işte ben biraz yaşlanmışım...hapı bıraktıktan sonra 6 ay ilaçsız adet olamadım.geçen sene eylülden beri oluyorum daha.
neysee fazla uzatmayayım... durum kısaca böyle canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…