Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

kızlar selam, adet döngüm 26 gunde bir. normalde 9. günde ovulasyona baslamam gerekiyodu ama ben 10. gunde basladığımda ikinci çizgi silik pozitifti, bu nasıl oluyor normalde hiç böyle olmazdı. aslında yumurtlamam henüz yok çünki yumurtlama günüm adet bitimindeki 12. güne tekabül ediyor sizce neden olmuştur, iki gün önceden pozitif çıkması

Eki Görüntüle 656572 Eki Görüntüle 656571

kızlar yorumlarmısınız ilki 9. gün yapıldı en koyusu 8 mart ama c çizgisi kadar koyu değildi giderek silikleşiyor normalde 26 günde regl oluyorum geçen ay 25. gün oldum bu ay yumurtlamadımmı acaba bu arada bende pko var

kızlar bugün progesteron testi yaptırdım sonuç 17,6 yumurtlamışım yani teste göre yumurtlamadım hiç güvenim kalmadı anlayacağınız

Az buz bi zaman değil gerçekten tüp denemesine ara mı verdiniz?
BEn bu ay yumurta takibi yapacaktım ama 1000 $ lardan falan bahsediyorlar diye vazgeçtim gene ovülasyon testiyle şansımı denicem olursa olur olmazsa olmaz artık napalım. zaten bu arada kilo aldım onları da vermem gerekiyor.

evet canım 12 yıl bitti . ben çok tedavi gördüm yumurta takiibi , vs vs . iki kez tüp denedim ama tüp denemek çok maddi güç istiyor . ikinci denemede oldu ama yazıkki kalbi durdu pıhtı nedeni ile :KK43:( sonra tekrar gitme imkanı bulamadım ne yazık ki .
Rabbim yardım edecek biliyorum hazır olduğum anda tekrar başlamak istiyorum . Allah kimseye çocuk hasreti vermesin çok zor . :KK43:( :KK43::KK43:

evet canım 12 yıl bitti . ben çok tedavi gördüm yumurta takiibi , vs vs . iki kez tüp denedim ama tüp denemek çok maddi güç istiyor . ikinci denemede oldu ama yazıkki kalbi durdu pıhtı nedeni ile :KK43:( sonra tekrar gitme imkanı bulamadım ne yazık ki .
Rabbim yardım edecek biliyorum hazır olduğum anda tekrar başlamak istiyorum . Allah kimseye çocuk hasreti vermesin çok zor . :KK43:( :KK43::KK43:

Haklısın. Anlıyorum desemde dile kolay her ay başka birşey yaşamışsın. ve 12 sene devam etmiş.

Peki yumurta takibi külfetli birşe mi? bana 1000 -2000 $ falan dediler de

Haklısın. Anlıyorum desemde dile kolay her ay başka birşey yaşamışsın. ve 12 sene devam etmiş.

Peki yumurta takibi külfetli birşe mi? bana 1000 -2000 $ falan dediler de

saol canım Allah razı olsun . yumurta takibi aslında külfetli değildir devlet hastanesine gitme şansın yok mu canım ücretsiz gidersin . yumurta takibi dediğim aslında muayene eder gibi bakıyorlar farklı bir durum yokki . sana nerden dediler bu fiyatı . hangi hastaneden verdiler bu fiyatı .

saol canım Allah razı olsun . yumurta takibi aslında külfetli değildir devlet hastanesine gitme şansın yok mu canım ücretsiz gidersin . yumurta takibi dediğim aslında muayene eder gibi bakıyorlar farklı bir durum yokki . sana nerden dediler bu fiyatı . hangi hastaneden verdiler bu fiyatı .

Memorial 120 TL dedi ama her gidişte veriliyo sanırım ve adetin 3 .gününden itibaren dedi
Florence 2000 $ mı ne öyle birşey dedi ama şimdi düşününce çok pahalı ve mantıksız geliyo acaba kız yanlış mı anladı diyorum

cnm gerçekten durumun için çok üzüldüm ama üzülme vakti zamanı gelince allah verir benim bi akrabamın da 17 sene çocuğu olmadı onlarda iki kez tüp bebek yaptılar olmadı en son pes etmiş umutlarını kesmişlerdi son olarak sabah akşam kuru incir kaynatıp suyunu üç ay boyunca kocasıylan beraber içtiler dürdüncü ayda hamile kaldı kadın şimdi bende yapıyorumsende yap belki bi faydası olur

Memorial 120 TL dedi ama her gidişte veriliyo sanırım ve adetin 3 .gününden itibaren dedi
Florence 2000 $ mı ne öyle birşey dedi ama şimdi düşününce çok pahalı ve mantıksız geliyo acaba kız yanlış mı anladı diyorum
de

canımcım yumurta takibi için normal bir jinekolog seçebilirsin . Özel hastanelerde nasıl bir uygulama yapıyorlar bilmiyorum ama takip için bence çok fazla . benim bildiğim rutin gidersin takibini yapar . ama dediğin gibi ise bence çok fazla . Devlet hastanelerinde de yapıyorlar bilgin olsun . sen ne taraftasın anadolu mu Avrupa mı ?
ikisi içinde gidilecek güzel yerler var . ama ben senin yerinde olsam bu kadar para takip için harcamazdım . sorun ne sizde tam olarak peki canım .

cnm gerçekten durumun için çok üzüldüm ama üzülme vakti zamanı gelince allah verir benim bi akrabamın da 17 sene çocuğu olmadı onlarda iki kez tüp bebek yaptılar olmadı en son pes etmiş umutlarını kesmişlerdi son olarak sabah akşam kuru incir kaynatıp suyunu üç ay boyunca kocasıylan beraber içtiler dürdüncü ayda hamile kaldı kadın şimdi bende yapıyorumsende yap belki bi faydası olur

Teşekkür ederim canım . hayırlısı olsun diyorum hakkımızda . pes etmedim son hız devam ediyorum :) Allahım hiç kimseye yaşatmasın bunları .
şimdilik durumu düzeltene kadar bitkilsellerle idare edicem . inan bana aklımdan hiç çıkmıyor . benimle evlenenlerin kaç yaşında çocukları oldu aralarında bir ben varım sap gibi çocuksuz . çok zor :KK43: Ve eşim de o kadar çok severki çocukları kendimden çok ona üzülüyorum :KK43:( canım bu ay ben soğan kürü ile başladım incir yapacaktım ama bal tarcın çörek otu yapayım dedim . onu yaptım . bakalım faydası oldu mu ama yumurta çatladımı onu yakalayamadım sanırım :)))) :26:

kızlar selam, adet döngüm 26 gunde bir. normalde 9. günde ovulasyona baslamam gerekiyodu ama ben 10. gunde basladığımda ikinci çizgi silik pozitifti, bu nasıl oluyor normalde hiç böyle olmazdı. aslında yumurtlamam henüz yok çünki yumurtlama günüm adet bitimindeki 12. güne tekabül ediyor sizce neden olmuştur, iki gün önceden pozitif çıkması

canım silik çıktı ise sen yapmaya devam et . benimki de silik çıktı ama arkadaşlar baktılar yumurta olmadı sanırım . bence devam et 12-13 gün pozitifi görürsün sen .:KK14:

12 senedir normal yoldan olmadı canım . iki tüp denemem oldu ikinci tuttu ama onu da 3 aylık kaybettim kan pıhtılaşmasından dolayı . Veren rabbimdir dedim şimdilik kendi haline bıraktık ama insan hiç bir şey yapmadan duramıyor . maddi olarak kendimizi hazırlayana kadar bari bitkisel kürler deneyeyim dedim . bu ay soğan kürü yaptım . ve regl den sonrada bu testleri aldım . Kısmet belki yakalarım dedim . Geçmişi de biraz okudum bu test ile çok hamile kalan olmuş . Belki bir mucize olur diyorum . silkelemyi ne canım hiç duymadım :S

canım allah yardımcın olsun çok zor bilyrm hele düşük daha kötü olmuş ama demek nasibi yokmuş:KK14:silkeleme yöntemi diye bir yöntem bulmuş kızlar burada topic var gir bak sende,ilişki sonrasında eşi bacaklarndan tutup otarafa bu tarafa çekiştryomuş çok komik(benim eşim yapmadı olmaz öyle şey diye ama)okadar çok hamile kalan olmuşki bende şaşıryrm:KK1:

hımm o yöntemi denemedim hiç biraz tırsıyorum açıkçası sende benim durumumdasın batın ne zaman

bat 20 canımda ben 17 sinde bekliydum çünkü hep 3 gün önce gelir,şimdi oldu olacak diye bekliyrm hafiften sancımda var acabamıki derken yine umudumu kaybediyrm bakalım nasip artık:26:senin ne zman

canım allah yardımcın olsun çok zor bilyrm hele düşük daha kötü olmuş ama demek nasibi yokmuş:KK14:silkeleme yöntemi diye bir yöntem bulmuş kızlar burada topic var gir bak sende,ilişki sonrasında eşi bacaklarndan tutup otarafa bu tarafa çekiştryomuş çok komik(benim eşim yapmadı olmaz öyle şey diye ama)okadar çok hamile kalan olmuşki bende şaşıryrm:KK1:

arkadaşlar ilk başta bizde duyduğumuzda çok güldük yeri geldi dalga bile geçtik... ama geçen ay yapan iki arkadaş şu an hamiş... bu ay bende denedim bata dört gün var... beklemedeyim... battan sonra başlığı açacaktık arkadaşlarla ama dayanamadım... belki bir faydası olur diye erkenden açayım dedim...

ilişki sonrası eşiniz bacaklarınızdan tutup çamaşır silkeler gibi silkeleyecek. sağa sola aşağı yukarı silkelettirin...
gülme krizine girebilirsiniz...ama faydasını gören bilen ve deneyen denedikten sonra da hamiş kalan arkadaşlara rastladım bir kaç topikte... sizlerle paylaşmak istedim...faydası olursa ne mutlu bizlere....
.topic te yazanlar bu canım

selam kızlar ben de ebay diye bir site var ordan aldım
50 tane ovulasyon 10 tane de gebelik testi 13 dolar:KK55:
kargosu dahil. buralarda çok pahalı bu testler.
ilk defa kullanıcam henüz elime ulaşmadı.
dener nasıl olduğunu söylerim.
bir de ben çalışıyorum akşam 18.30 da falan eve geliyorum.
bu testi saat kaçta yapmam lazım?
bir de az içecek tüketin falan deniyor.
sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
de

canımcım yumurta takibi için normal bir jinekolog seçebilirsin . Özel hastanelerde nasıl bir uygulama yapıyorlar bilmiyorum ama takip için bence çok fazla . benim bildiğim rutin gidersin takibini yapar . ama dediğin gibi ise bence çok fazla . Devlet hastanelerinde de yapıyorlar bilgin olsun . sen ne taraftasın anadolu mu Avrupa mı ?
ikisi içinde gidilecek güzel yerler var . ama ben senin yerinde olsam bu kadar para takip için harcamazdım . sorun ne sizde tam olarak peki canım .

Teşekkür ederim canım . hayırlısı olsun diyorum hakkımızda . pes etmedim son hız devam ediyorum :) Allahım hiç kimseye yaşatmasın bunları .
şimdilik durumu düzeltene kadar bitkilsellerle idare edicem . inan bana aklımdan hiç çıkmıyor . benimle evlenenlerin kaç yaşında çocukları oldu aralarında bir ben varım sap gibi çocuksuz . çok zor :KK43: Ve eşim de o kadar çok severki çocukları kendimden çok ona üzülüyorum :KK43:( canım bu ay ben soğan kürü ile başladım incir yapacaktım ama bal tarcın çörek otu yapayım dedim . onu yaptım . bakalım faydası oldu mu ama yumurta çatladımı onu yakalayamadım sanırım :)))) :26:

Bizde hiç bi sorun yok. Daha doğrusu prolaktin yüksekti ama şuan ilaçla kontrol altında. Ben Avrupa Yakasındayım ama eşim erkek doktora gitmemi istemiyor.

Son düzenleme:

ay gülmekten yazamadım yarım saattir ekrana bakıyorum :))) başlık nerde canım bende bakayım ama benim eşim ölse yapmaz ama bunu ya :KK43:((( nasıl kandırabilirim ki .

Bizde hiç bi sorun yok. Daha doğrusu prolaktin yüksekti ama şuan ilaçla kontrol altında. Ben Avrupa Yakasındayım ama eşim erkek doktora gitmemi istemiyor.

sorun yoksa kalırsın canım stres yapma . stres en büyük düşman biliosun ki . sana önerecebileceğim bir yer var eğer yakınsa buraya gidebilirsin . süleymaniye doğum evi oradan jinekoloji bölümünden randevu al normal takip için git . güzel bir hastane doktorlarda çok ilgili . onlar gerekli görürlerse diğer aşamaya geçerler ama sadece yumurta takibi için o kadar para harcama derim ben . Allah yardımcımız olsun

günaydın..
bu konuda bilgili, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
ovulasyon testinde lh piki denen şeyi gördüm.
teste 13. gün başladım 2. çizgi vardı ama silikti 14. gün birbirine yakın gibiydi 15. gün ise test çizgisi kontrol çizgisinden daha koyu çıktı
tamam dedim yumurtlama 15. gün zaten 16. gün de 2. çizgi daha silikti.
12. 13. 15. ve 16. günlerde de malum..
sonrasında olmadı..

22. gün sadece merak ettiğim için tekrar test yaptım 2. çizgi yine var koyu değil ama anlaşılan o ki bende sadece tek çizgi çıkmıyor.
tamamiyle tek çizgi çıkması gerekmez mi?

burada herkes ucuzlarından kullanıyor canım gg den almış çoğu . bende 5 taneye 20 tl vermiştim ama yetmiyor . bugün bende gg den alacağım .

Valla ben laboquick almıştım. Çift çizgiyi de silikleri de gördüm ama bu ay tutturamadım

çok teşekkürler kızlar ben de gittigidiyordan alayım o halde bakalım :)

günaydın..
teste 13. gün başladım 2. çizgi vardı ama silikti 14. gün birbirine yakın gibiydi 15. gün ise test çizgisi kontrol çizgisinden daha koyu çıktı
sonrasında olmadı..

22. gün sadece merak ettiğim için tekrar test yaptım 2. çizgi yine var koyu değil ama anlaşılan o ki bende sadece tek çizgi çıkmıyor.

Gerekmez canım zaten silik çizgi daima negatifi veriyor. Birde o hormon zaten bizim vücudumuzda olduğu için silik bir şekilde çıkabiliyor. Ha ümitlendirmek istemem ama birde hamilelikte ikinci çizgi çıkıyormuş (bunu henüz test edemediğim için duyduklarıma göre söylüyorum canımcım)

günaydın..
sonrasında olmadı..

aynen bende burada öyle okumuştum hamilelik olursa da çift çizgi çıkıyormuş . Ya da sen gerçekten Hamile kaldın :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

çok teşekkürler kızlar ben de gittigidiyordan alayım o halde bakalım :)

canım dün işten çıkmadan sipariş ettim sabah elime ulaştı . :))) acele olduğu için gebelik testlerini değiştiremedim . 20 ovülasyon 6 gebelik testi 20 tl ben 5 tanesine vermiştim 20 tl iyi aldım 1 ay yeter sanırım :KK52::KK52::KK52:

X