Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testiyle gebelik öğrenmek

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

tombulaylak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2024
83
12
21
Kızlar selamm, son adetim 22 Temuzdu ne zaman ovulasyon oldu bilmiyorum iki hafta devam ettim ama pik görmedim ve adetime iki, üç gün kala ovulasyon testim pozitif çıktı mümkün mü böyle bir şey?( Ovulasyon testiyle gebelik öğrenmek gerçekten var mı?)
IMG-20240821-WA0001.jpeg

Bu testler o kadar strese sokuyor ki insanı değerlendirdiysen bir hafta gecikmesini bekle adetin öyle kesin olur o zaman
Evet ya. Aslında benim bu ay ilk denemem ama eşim öyle çok sabırlı bir insan değildir ben de stres oluyorum prolaktinim yüksekti ve doktor bana 30’dan önce çocuk yap dedi 27 yaşındayım. Bugün bat günüm. İnşallah olmam. Aksine bir belirtim de yok. 2 gün ve 5 gün önce kasık ağrısı bulantı vardı onlr da geçti gitti şaşırıyorum

Evet ya. Aslında benim bu ay ilk denemem ama eşim öyle çok sabırlı bir insan değildir ben de stres oluyorum prolaktinim yüksekti ve doktor bana 30’dan önce çocuk yap dedi 27 yaşındayım. Bugün bat günüm. İnşallah olmam. Aksine bir belirtim de yok. 2 gün ve 5 gün önce kasık ağrısı bulantı vardı onlr da geçti gitti şaşırıyorum
Esler sakın olmayinca insan geriliyor, doktora kulak asma ellinden geldiğince çünkü her şey Allah'ın ellinde ve senin. İnşallah bu ay güzel haberlerini alırız 🤍🌷

Belki de adet kanaması değildir canım 16’sı regl tarihin değildi diye anladım bugün gecikmenin 4.günü mü? Kanaman da çok az sürmüş normalde de mi bu kadar kısa görüyordun? Belki de hamilesindir bilemezsin ki :) benim iki çocuğum var aslında düşünmüyorum doğal yöntemle korunuyorum. 6 ay önce korunmayı çeşitli sağlık sorunlarından dolayı bıraktırdı doktorum. Ama bu ay bi tuhaflık sezdim kendimde gebelik testimde yoktu eskilerden kalma ovü vardı o yüzden bi onu yapayım dedim. Ben istemiyorum eşimde pre.. korunma yöntemini 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sevmiyor o yüzden doğal yöntemle korunduk Allah isteyen herkese ve sana bebiş versin inşaAllah 🥰♥️ eğer bende hamileysem nasipte varsa yapıcak bişi yok tabii baş göz üstüne yine de sevinçle karşılarız bende eşimde ama kasıtlı bir gebelik olmıycak benimki şayet olmuşsa süpriz bir gebelik olmuş olucak 🤣
İnşallah olur o zaman😂🥰 hayır canım gecikme felan yaşamadım beklediğim tarihte geldi adet

İnşallah kızzz 🌸🌸🥰🥰😂
Ay canım çok teşekkür ederim hayırlısı neyse o olsun. Çocuk düşünmüyoruz ama böyle olunca bi tuhaf hissettik eşimle🤣 sanki istiyomuşuzda içten içe dışa vurmamışız. Hayırlısı tabii olmasa üzülmeyiz süpriz olucak bize hazırlıklı değilim 3.ye vallahi. Zaten bugün ona kızdım al doğal yöntem korunucaz ben çok dikkatliyim dedin ya olduysa diye eğer olmamışsa bundan sonra direk korunucaksın dedim hemen kabul etti 🤣 hiç adet olucakmışım gibi hissetmiyorum. Ara ara sırt bel sızısı vuruyo birazda arada kasıklarıma sağ bazen sol kramp gibi giriyo gidiyo o kadar. Bide göğüsüm bugün sızlamaya başladı. Benim hiç bir adetimde sızlamaz. Çocuklarda biri 10 biri 5.5 yaşında onlarda olmuş muydu onu da hatırlamıyorum valla. Neyse ama inşallah sen hamilesindir inşallah sen hamilesindirrrr🙏🏻🙏🏻🙏🏻 amin amin amin 🙏🏻🥰

Ben kilo vermeden önce 70'leri görüyordum o yüzden gitmek istemiyorum doktora. Ben de bekleyemiyorum işte bu konuda aşırı sabırsızim
Canım ben bugün adet gecikmesinin 2.günündeyim beyaz akıntıdan şüphelendim ovülasyon testi yaptım diğerine cesaret edemedim 2 gün önce cok silik çıkıyordu bugüne baksana anlamadım fikrin var mı

Eklentiler

• D02B9C67-176F-4379-AB52-86EC6D309ACC.jpeg
    D02B9C67-176F-4379-AB52-86EC6D309ACC.jpeg
    168,4 KB · Görüntüleme: 35
X