Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testiyle gebelik öğrenmek

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

tombulaylak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2024
83
12
21
Kızlar selamm, son adetim 22 Temuzdu ne zaman ovulasyon oldu bilmiyorum iki hafta devam ettim ama pik görmedim ve adetime iki, üç gün kala ovulasyon testim pozitif çıktı mümkün mü böyle bir şey?( Ovulasyon testiyle gebelik öğrenmek gerçekten var mı?)
IMG-20240821-WA0001.jpeg

Kızlar benimde yarın adet tarihim bugün bi ovü yapayım dedim sonuç bu sizce adete bi gün kala yumurtlamış olabilir miyim ? Yoksa gebelik olabilir mi?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 46
Ovulasyon testinde gebelik belli oluyor mu ki?
Evet canım oluyormuş bende şimdi forumda dolaşırken öğrendim. Yüzlerce kişi böyle öğrenmiş. Benimde bir gün var ara ara inanılmaz kramp batma şeklinde kasıklarıma vuruyor tutuluyorum resmen. Dur dedim bi yapayım sonuç böyle çıktı çok şaşırdım bian acaba mı dedim bilmiyorum. Yarın adet tarihim işte.

Evet canım oluyormuş bende şimdi forumda dolaşırken öğrendim. Yüzlerce kişi böyle öğrenmiş. Benimde bir gün var ara ara inanılmaz kramp batma şeklinde kasıklarıma vuruyor tutuluyorum resmen. Dur dedim bi yapayım sonuç böyle çıktı çok şaşırdım bian acaba mı dedim bilmiyorum. Yarın adet tarihim işte.
Benim de bugün 4.gün testinde bu şekil çıktı, ama adetim 16 Ağustosta geldi 2 gün sürdü. Adet kanaması olmasaydı belki ben de acaba mı diye düşünürdüm 😔 ama inşallah senin öyledir canım 🌸🤲🥰🥰

Eklentiler

• 83C37DF5-54F6-4E3C-91F2-1D8064D3ED70.jpeg
    83C37DF5-54F6-4E3C-91F2-1D8064D3ED70.jpeg
    123,1 KB · Görüntüleme: 41
Benim de bugün 4.gün testinde bu şekil çıktı, ama adetim 16 Ağustosta geldi 2 gün sürdü. Adet kanaması olmasaydı belki ben de acaba mı diye düşünürdüm 😔 ama inşallah senin öyledir canım 🌸🤲🥰🥰
Belki de adet kanaması değildir canım 16’sı regl tarihin değildi diye anladım bugün gecikmenin 4.günü mü? Kanaman da çok az sürmüş normalde de mi bu kadar kısa görüyordun? Belki de hamilesindir bilemezsin ki :) benim iki çocuğum var aslında düşünmüyorum doğal yöntemle korunuyorum. 6 ay önce korunmayı çeşitli sağlık sorunlarından dolayı bıraktırdı doktorum. Ama bu ay bi tuhaflık sezdim kendimde gebelik testimde yoktu eskilerden kalma ovü vardı o yüzden bi onu yapayım dedim. Ben istemiyorum eşimde pre.. korunma yöntemini 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sevmiyor o yüzden doğal yöntemle korunduk Allah isteyen herkese ve sana bebiş versin inşaAllah 🥰♥️ eğer bende hamileysem nasipte varsa yapıcak bişi yok tabii baş göz üstüne yine de sevinçle karşılarız bende eşimde ama kasıtlı bir gebelik olmıycak benimki şayet olmuşsa süpriz bir gebelik olmuş olucak 🤣

Yok kız yaptım iki kere ama negatif. Bat 22 Ağustos ama pcos var o yüzden umutlu olamıyorum. 21 Ağustos da yumurtlama oldu hala pik göremedim

Anladım, benim bat bugün. 22’sinde yumurtlama gördüm. Yumurtlamadan 11 gün geçti adetim gecikir mi sence 2 gün önce test yaptım negatif çıktı
Sen bekle biraz. Pik gördün mü

X