Ovulasyon testinde hiç pik olmaması

saybll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2016
78
28
32
Merhaba kızlar,2 yıldır ara ara ovulasyon testi kullanıyorum fakat hiç pik olayına rastlamadım.Tam koyulaşıyorken pik yapmadan silinmeye başlıyor hep.Adetlerim hep düzenlidir.Çok nadir sapma olur.Daha öncede 2 kere kimyasal gebeliğim oldu.Doktor kontrollerimdede,hormonlarımdada bir sıkıntı görünmüyor.Bu durumu yaşayanınız varmı acaba?

Pcos olma ihtimaliniz var mı ayriyeten düzenli yapmanız lazım ve yapmadan 2 saat önce sıvı alımını bırakmalısınız .aynı. Saattlerde yapılmalı genelde 14-16 arası ya da 20-22 saatleri arasında olacak

Merhaba kızlar,2 yıldır ara ara ovulasyon testi kullanıyorum fakat hiç pik olayına rastlamadım.Tam koyulaşıyorken pik yapmadan silinmeye başlıyor hep.Adetlerim hep düzenlidir.Çok nadir sapma olur.Daha öncede 2 kere kimyasal gebeliğim oldu.Doktor kontrollerimdede,hormonlarımdada bir sıkıntı görünmüyor.Bu durumu yaşayanınız varmı acaba?
merhaba ovulasyom testini 2 saat sivi almadan ve gunun hangi saatinde ve her gun o belirlediginiz saatte mi yaptiniz

Pcos olma ihtimaliniz var mı ayriyeten düzenli yapmanız lazım ve yapmadan 2 saat önce sıvı alımını bırakmalısınız .aynı. Saattlerde yapılmalı genelde 14-16 arası ya da 20-22 saatleri arasında olacak
Pcos vs.herhangi bir sıkıntım yok.Testleride aynen dediğiniz gibi kuralına uygun yapıyorum.

Her ay yumurta oluşmazmış. Ara ara değilde her ay yapmayı deneyin. Bir de doktora gözükebilirsiniz. Benim de yumurtam oluşuyordu ama tam gelişmiyordu o yüzden femera kullandık o şekilde hamile kaldım şükür

Aynen o şekilde yapıyorum.İlk kullanışım değil zaten.2 yıldır kullanıyorum ara ara.
O zaman soyle diyeyim her ay ovulasyon yapiyorsunuz ve koyuluk goremiyorsaniz bir doktora gidip yumurta takibi yaptirmaniz. cunkj yumurta 18mm olamiyor tam gelisemiyor
burda duzenli adst olmanizin bir onemi yok. yumurta gelisimi olmasa da adet duzenli oluyor bu adete engel degil. Adetin 3. gunu ve 10. gunu doktor yumurtanin ölcumunu yapiyor. sonra 18mm olmus mu yine gidiyorsun ve olduysa iliski oneriyor. tabi doktor burda size illaki yumurta gelistirici bir sey oneriyor arkadasin dedigi gibi femera vs

X