Ovulasyon testi

Gebelikle ilgili tedaviye başladıktan sonra doktorlar belli günlerde kan testi ister ve o zaman belli olur. Bazı kişilerde bazı aylarda yumurta çatlaması görülmez.
Benimde ilk ovulasyon takibim o aya geldi sanırım çok üzgünüm nasip deılmis demekki üzülmedim desem yalan olur😞

Benimde ilk ovulasyon takibim o aya geldi sanırım çok üzgünüm nasip deılmis demekki üzülmedim desem yalan olur😞
Catlamayacak demedim.. hemen karaları bağlama. Ne kadarlık evlisin. Ovu testini ilk denemiş olabilirsin. Ben sadece ihtimal bazini söyledim. Belkide bu gece çatlayacak yada yarın. Bu tamamen bilinmezlik. Ancak doktor kontolune gittiğinde belli olabilir. Belki şuan yumurtan 16 mm civarında ve 2 3 gün sonra çatlayacak. Ovu testinde gelişmekte olan en az 1 yumurtanın varlığından bahsedebiliriz biz. Hatta sag mi sol mu onu bile bilemeyiz.. sanirim 20 yaşındasın en az 1 yıllık korunmasız ilişkiye rağmen gebelik elde etmediysen doktora gidip durumunu anlatabilirsin. Gerekli tüm işlemler sırasıyla yapılır. Kabul edersen ilac ile yumurta geliştirme +ilişki önerir doktorun. Gene diyorum catlamayacak diye bi sey yok sadece ihtimal. Özellikle pcos olan kadınlarda bu olabiliyor.

Moni moni Moni moni bana da yardımcı olur musun eşim yanımda değil yumurtlama olduğunda çağırıcam günden güne koyulaşma var sence yakında olur mu canım
IMG_1024.jpeg

Moni moni Moni moni bana da yardımcı olur musun eşim yanımda değil yumurtlama olduğunda çağırıcam günden güne koyulaşma var sence yakında olur mu canım Eki Görüntüle 3276915
Mrb cnm. Suan büyümekte olan yumurta var fakat testleri farklı zamanlarda saatler de yaptığın için mi yoksa neden olduğunu bilmiyorum bi dengesizlik var. Öncelikle testleri hergun aynı saatte yapman gerekir. Özellikle öğleden sonra 1 ve 6 arasında sana uygun olacak bi saat belirle ve o saatte yapmaya özen göster. Misa öğleden sonra 2 de test yapacaksan 12 den sonra sivi alımını durdur. En az 2 saat sivi girişi olmaması gerek.
9.ve 10. Gün testlerinde bi anda siliklesme var. Ya saat ve sivi alımına dikkat etmedin yada o gün bi yumurta büyüdü ve çatladı. Bana ilk ihtimal daha mantıklı geliyor.
Onun dışında henüz son teste göre bakarsak 2 3 günü bulabilir çatlaması. En koyu halden silik çizgiyi gördüğün gün eşini cagirabilirsin. 24 veya 36 saate kadar yumurta canlılığını korur. Ama sana tavsiyem sperm hareketliliği ve spermin icerde canlı kalabileceği süreyi de düşünürsek 2 günde bir ilişki sizin için en sagliklisi olur.

Mrb cnm. Suan büyümekte olan yumurta var fakat testleri farklı zamanlarda saatler de yaptığın için mi yoksa neden olduğunu bilmiyorum bi dengesizlik var. Öncelikle testleri hergun aynı saatte yapman gerekir. Özellikle öğleden sonra 1 ve 6 arasında sana uygun olacak bi saat belirle ve o saatte yapmaya özen göster. Misa öğleden sonra 2 de test yapacaksan 12 den sonra sivi alımını durdur. En az 2 saat sivi girişi olmaması gerek.
9.ve 10. Gün testlerinde bi anda siliklesme var. Ya saat ve sivi alımına dikkat etmedin yada o gün bi yumurta büyüdü ve çatladı. Bana ilk ihtimal daha mantıklı geliyor.
Onun dışında henüz son teste göre bakarsak 2 3 günü bulabilir çatlaması. En koyu halden silik çizgiyi gördüğün gün eşini cagirabilirsin. 24 veya 36 saate kadar yumurta canlılığını korur. Ama sana tavsiyem sperm hareketliliği ve spermin icerde canlı kalabileceği süreyi de düşünürsek 2 günde bir ilişki sizin için en sagliklisi olur.
Çok teşekkür ederim canım detaylı bilgi verdiğin işin sabah yazanları hep 8 ile 10 arası yaptım. Daha sonra biraz koyulaşma olunca öğlende denemek istedim merakta yani sadece sabah olanlar sürekli aynı saatte yaptıklarım. Polikistik överim var belki baştaki dalgalanma ondan da kaynaklı olabilir bir de tek tüpüm kapalı ama 18 aylık kızım var kendiliğinden oldu 2 ay öncede kimyasal gebelik geçirdim ilk defa ovulasyon kullanıyorum inşallah sağlam olan tüpten yumurta gelir 🥹

Çok teşekkür ederim canım detaylı bilgi verdiğin işin sabah yazanları hep 8 ile 10 arası yaptım. Daha sonra biraz koyulaşma olunca öğlende denemek istedim merakta yani sadece sabah olanlar sürekli aynı saatte yaptıklarım. Polikistik överim var belki baştaki dalgalanma ondan da kaynaklı olabilir bir de tek tüpüm kapalı ama 18 aylık kızım var kendiliğinden oldu 2 ay öncede kimyasal gebelik geçirdim ilk defa ovulasyon kullanıyorum inşallah sağlam olan tüpten yumurta gelir 🥹
Rica ederim. Çocuğunun olmasi güzel Rabbım sizi ona onu size bağışlasın. Gebe kalabiliyorsun kimyasal olması da buna işaret. Yumurta çoğunlukla bir sağ bir sol olarak gelişir. Nadiren pes pese aylarda sag sag yada sol sol geliştirir. Gecen ay yumurtan catladiginda hatırlamaya calis sag miydi sol muydu. Ona göre açık taraftan mi değil mi bulabilirsin. Pcos varsa sana tavsiyem günde sadece 1 adet test yapmaya çalış bazı kişilerde geç yumurtlama olabiliyor. Takip et bakalım umarım açık taraftan gelir bu ay 😊

Uzakta değil ama işlerinden dolayı gelemiyor 🥹 akşam tekrar test yapacağım pik olmuş mu diye sence bugün çok gerekli mi ona göre söyleyeceğim 🥹
Sabah akşam değilde öğleden sonra ikindi vakitlerinde yapsanız testleri daha sağlıklı olucak. Teste göre 1 2 günü var gibi. Cok uzak değilse siliklesme gördüğün anda cagirirsin. 24 saat yasiyor zaten yumurta

Sabah akşam değilde öğleden sonra ikindi vakitlerinde yapsanız testleri daha sağlıklı olucak. Teste göre 1 2 günü var gibi. Cok uzak değilse siliklesme gördüğün anda cagirirsin. 24 saat yasiyor zaten yumurta
Minik kurabiyeler instagram sayfasından almıştım Ovulasyon testini onlar söyledi de akşam pik olabilir diye o yüzden yapıyım dedim

Merhaba sence benim ki çatlamış mi

Eklentiler

• 6836CEA2-155B-45A2-94F6-76CEC13D69BE.jpeg
    6836CEA2-155B-45A2-94F6-76CEC13D69BE.jpeg
    241,7 KB · Görüntüleme: 30
  • DCDABF66-4F9F-441C-82EA-1370E6FCB105.jpeg
    DCDABF66-4F9F-441C-82EA-1370E6FCB105.jpeg
    36,7 KB · Görüntüleme: 33
X