Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Henuz yumurtlama yok teste devam ediniz T cizgisi C den cok koyu cikmali

Kizlar merhaba 18 Nisan'da adet oldum. Adet uzunluğu 25-26 gün sürüyor hesabıma göre iki yada üç gin sonra yumurtlama gerekiyor ama ovulasyon testinin 4. Gunundeyim hala tek cizgi var . Bugün birazcık mercekle bakılınca görülecek kadar silik çizgi çıktı.normalde test cizgisi net ama silikte olsa ikinci çizgi cikiyormus ve yumurtlamaya yakın koyulasiyormus. Acaba yumurtlama problemi mı var bende ((

benim net bi bilgim yok ama belki geç yumurtluyorsundur, devam et bence bir de yanlış mı yazdın acaba 18 mayıs mı demek istedin? bende 17 mayıs ta adet oldum ovülasyonuma bir iki gün var gibi onu bekliyorum

benim net bi bilgim yok ama belki geç yumurtluyorsundur, devam et bence bir de yanlış mı yazdın acaba 18 mayıs mı demek istedin? bende 17 mayıs ta adet oldum ovülasyonuma bir iki gün var gibi onu bekliyorum
Ayy yanlış yazmışım evet 18 Mayıs

Peki canım senin silikte olsa ikinci çizgi cikoyor mu hangi marka testi kullanıyorsun
Aaaa nerdeyse aynı zamanlarda olucazz gibi adetimiz aynı sayılır, ben adetimin ilk gününden sayarsam 10. gün yani dün teste başladım hafif çizgi vardı bugün azcık daha belirgin çok koyu oılmasını bekliyorum yani bugün ikinciyi yaptım ama beni baz alma yine de çünkü herkesin farklı olabilir, testimin markası laboquik ama çok pahalı bi test değil yani çok kaliteli mi bilmiyorum

Bende o marka ile devam edicem şu anda predictor var elimde irtibatta kalalım camın aynı vakitteyiz

Tamam canım ben internetten 20 li paket almıştım, başladık bakalım haberleşiriz
Tamam canim 4. Gün benim bugün adet biter bitmez başlamıştım normalde 2-3 gün sonra yumurtlama günü bakalım beklemedeyim bu arada iki gunde bir denemelere devam ediyoruz

Tamam canim 4. Gün benim bugün adet biter bitmez başlamıştım normalde 2-3 gün sonra yumurtlama günü bakalım beklemedeyim bu arada iki gunde bir denemelere devam ediyoruz
Aynen bizde devam ediyoruz nolur nolmaz diye şimdiden şubat annelerine girmeye başladım ben çok heveslendim umarım olur benim ikinci bebeğim olacak, 4 yaşında kızım var, senin ilk mi?

Aynen bizde devam ediyoruz nolur nolmaz diye şimdiden şubat annelerine girmeye başladım ben çok heveslendim umarım olur benim ikinci bebeğim olacak, 4 yaşında kızım var, senin ilk mi?
Ne güzel Allah bağışlasın . Evet benim ilk olacak biraz geç kaldım ben yaşım 36

Ne güzel Allah bağışlasın . Evet benim ilk olacak biraz geç kaldım ben yaşım 36 ☹
Teşekkür ederim, kesinlikle böyle düşünme, bebeğin olsa bu seferde ikinciye geç kaldın diyorlar, senin için doğru zaman buymuş, bana da sürekli ikinciye geç kaldığımı söylediler umursamadım, ikinci bebeğim doğana kadar kızım 5 yaşında olacak ama ben kendimi şimdi hazır hissediyorum, önemli olan hazır olmak

Doğru söylüyorsun canım haklısın hayat telaşı kariyer planlamaları derken iki ay önce başladık bebek calismalarina Allah'ım tez zamanda nasip wder inşallah

Merhaba arkadaşlar benim testlere de bir yorum yapar mısınız? Acaba yapmakta geciktim mi çünkü 10. gün yapmaya başladım, pik olmadı henüz ama silikleşmiyor da 14. 15. gün pik oladabilir çözemedim yoksa oldu da ben test yapmakta mı geciktim beynim yandı

Testlere devam edin. Sivi alimini 2 saat onceden birakin. Saat 12 ile 16 arasinda yapin testleri piki goreceksiniz

Merhaba ben test yapmaya bugün başladım ama saat 18:00 gibi yapıyorum 2 saat öncesinden de sıvı alımını Kestim. Doğru sonucu alırmıyım erken saate yapma şansım yok çalıştığım için

Aselece hanım ve buradaki diğer tüm hanımlara sevgi ve selamlar..
Bu ay ilk defa ovulasyon testleri ile yumurtlama takibi yaptım, adet bitişinden bugüne kadar (ki bugun adetimin 35. günü) her gün düzenli olarak kurallara uygun kalarak yapıyorum. adet döngüm son iki üç aydır çok düzensizleşti, geçen ay 39 gün ondan önceki ay 49. gün adet gördüm. ama doktor hormon tahlillerimin normal olduğunu söylüyor, stres, mevsim geçişleri ve sık kilo alıp verdiğim için adetlerin birkaç aydır gecikiyordur dedi. ben de bu ay ovulasyon testleri ile takip yaptım ve gerçekten de adet döngümün 33. gününde PİK gördüm (ki bu geçtiğimiz pazar günü oluyor, 31 MAYIS), ertesi gün de çatladı...Demek ki geç yumurtluyorum.
Benim sorum ve yardım istediğim konu şudur: Bundan 12 gün önce (yani 20 mayıs çarşamba günü) de yumurtlama belirtilerim vardı, o günkü testim pik'e yakındı. Ben taa ki bu pazar gerçek PİK'i görene kadar o günü hep pik sanmıştım, ama bu pazar testte direk PİK'i gördüm. Hani sizler diyorsunuz ya pik olunca muhakkak anlarsın diye gerçekten anlaşılıyormuş :))) Sorum şu; 20 mayıs çarşamba günü zaten pik değildiyse zaten sıkıntı yok, 31 mayıs pik'ine göre adet günüm hesaplanacak, onda sorun yok. Ama diyelim ki 20 mayıs çarşamba günü pik'tim, ertesi gün de çatladı, bu hesaba göre 14 gün sonra yani bugünden 2 gün sonraki perşembe günü adet olmam gerekiyor ya, 2 gün önce (31 mayıs pazar) gördüğüm pik ve sonrasında girmekte olduğum ilişkiler tutarsa adet olur muyum?
NOT: Fotoğraf yüklemem daha sağlıklı olurdu biliyorum, ama cep telefonum yere düştü ve kamerası kırıldı, o yüzden yükleyemiyorum, kusura bakmayın

Yumurtlamayı yakaladın mı canim yakındi bizim tarihler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…