Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yumurtlamayı yakaladın mı canim yakındi bizim tarihler
sorma canım ya bir dolu bir boş takılıyoruz benimki hep biraz silik çıkıyo bende mi bi sorun var anlamadım, galiba ben ovülasyonu beceremedim, yine de boşlamadık canım çok sıkkın neden anlayamadım ben bu işi diye, sen naptın?

sorma canım ya bir dolu bir boş takılıyoruz benimki hep biraz silik çıkıyo bende mi bi sorun var anlamadım, galiba ben ovülasyonu beceremedim, yine de boşlamadık canım çok sıkkın neden anlayamadım ben bu işi diye, sen naptın?
Benim en koyu ayın 29u çıktı canım yani yaptığım kadarı ile :) şu an beklemedeyim bakalım adete gün sayıyorum

Hadi bakalım, senin adına çok sevindim, güzel haberlerini bekliyorum bende bir ihtimal denk gelmiştir umuduyla bekleyeceğim artık 😊
İnşallah bende aslında çok umutlu değilim benim ikinci ayım nedense 6 aydan önce olmayacak gibi hissediyorum bakalım hayirlisi 😊

Bugün ovulasyon testim koyulasmaya başladı adetime 10 gün var niye ikinci kez koyulaşır ?

Kızlar yumurtlama olmuş mu yoksa daha mi koyu olması gerekir

Eklentiler

• 1BDEBA19-C6C6-422A-85E3-1CD55EF5DAAD.jpeg
    1BDEBA19-C6C6-422A-85E3-1CD55EF5DAAD.jpeg
    52,4 KB · Görüntüleme: 52
Aselece Aselece hanım ve buradaki diğer tüm hanımlara sevgi ve selamlar..
Bu ay ilk defa ovulasyon testleri ile yumurtlama takibi yaptım, adet bitişinden bugüne kadar (ki bugun adetimin 35. günü) her gün düzenli olarak kurallara uygun kalarak yapıyorum. adet döngüm son iki üç aydır çok düzensizleşti, geçen ay 39 gün ondan önceki ay 49. gün adet gördüm. ama doktor hormon tahlillerimin normal olduğunu söylüyor, stres, mevsim geçişleri ve sık kilo alıp verdiğim için adetlerin birkaç aydır gecikiyordur dedi. ben de bu ay ovulasyon testleri ile takip yaptım ve gerçekten de adet döngümün 33. gününde PİK gördüm (ki bu geçtiğimiz pazar günü oluyor, 31 MAYIS), ertesi gün de çatladı...Demek ki geç yumurtluyorum.
Benim sorum ve yardım istediğim konu şudur: Bundan 12 gün önce (yani 20 mayıs çarşamba günü) de yumurtlama belirtilerim vardı, o günkü testim pik'e yakındı. Ben taa ki bu pazar gerçek PİK'i görene kadar o günü hep pik sanmıştım, ama bu pazar testte direk PİK'i gördüm. Hani sizler diyorsunuz ya pik olunca muhakkak anlarsın diye gerçekten anlaşılıyormuş :))) Sorum şu; 20 mayıs çarşamba günü zaten pik değildiyse zaten sıkıntı yok, 31 mayıs pik'ine göre adet günüm hesaplanacak, onda sorun yok. Ama diyelim ki 20 mayıs çarşamba günü pik'tim, ertesi gün de çatladı, bu hesaba göre 14 gün sonra yani bugünden 2 gün sonraki perşembe günü adet olmam gerekiyor ya, 2 gün önce (31 mayıs pazar) gördüğüm pik ve sonrasında girmekte olduğum ilişkiler tutarsa adet olur muyum?
NOT: Fotoğraf yüklemem daha sağlıklı olurdu biliyorum, ama cep telefonum yere düştü ve kamerası kırıldı, o yüzden yükleyemiyorum, kusura bakmayın :KK43:
Merhaba.Adete kadar olan iliskiler hangisi tutarsa tutsun adet olmazsin üstüne görme olabilir canim . Adet sırasında rahim ici temizlenir yenilenir. Vücut bir sonraki yumurtlamaya kendini hazirlar. Hormon dengeleri ona göre düzenlenir vucutta. Âdet görmüşseniz öncesinde olan iliskilerin önemi kalmaz.

Merhaba.Adete kadar olan iliskiler hangisi tutarsa tutsun adet olmazsin üstüne görme olabilir canim . Adet sırasında rahim ici temizlenir yenilenir. Vücut bir sonraki yumurtlamaya kendini hazirlar. Hormon dengeleri ona göre düzenlenir vucutta. Âdet görmüşseniz öncesinde olan iliskilerin önemi kalmaz.
Döllenme süresi minumum 7 gün ya, o yüzden sormuştum. Ben adetime 5 gün kala yumurtlama gördüm. Yani bu durumda adet olsam bile üstüne görme olarak düşünülebilir mi sizce :emir_bebek:

Canım galiba bende beceremedim bu ovulasyon testini 29u pik diye düşündüm ama değil galiba Aselece hanımda baktı testlerime sagolsun dün koyulasmisti epey bu gün tekrar silindi ben epey umitlenmistim bu ay cok moralim bozuldu yumurtlamadim galiba bu ay

Canım galiba bende beceremedim bu ovulasyon testini 29u pik diye düşündüm ama değil galiba Aselece hanımda baktı testlerime sagolsun dün koyulasmisti epey bu gün tekrar silindi ben epey umitlenmistim bu ay cok moralim bozuldu yumurtlamadim galiba bu ay
dün yumurtlamış olamaz mısınız bu durumda? adetin kaçıncı günü ki :KK43:

dün yumurtlamış olamaz mısınız bu durumda? adetin kaçıncı günü ki :KK43:
İlk fotoğrafta ayın 29u yumurtlama olarak kabul etmiştim ikinci fotoğrafta dünkü testime ait .dunku 29una göre daha silik gibi gerçi 29undakinin yumurtlama olduguda kesin değil gibi 😔

Eklentiler

• IMG_20200530_193957.jpg
    IMG_20200530_193957.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20200604_162730.jpg
    IMG_20200604_162730.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 55
Hadi ya , bu ay ikimiz de aynı şeyleri yaşadık desene, yine de arada değerlendirseydiniz canım sizde, baktım ovülasyonu çözemiyorum, arada değerlendirdik biz, belki bir ihtimal denk gelir, benim de en koyusu 2 Haziran galiba ama emin değilim

Hadi ya , bu ay ikimiz de aynı şeyleri yaşadık desene, yine de arada değerlendirseydiniz canım sizde, baktım ovülasyonu çözemiyorum, arada değerlendirdik biz, belki bir ihtimal denk gelir, benim de en koyusu 2 Haziran galiba ama emin değilim
Ayin 1inden sonra degerlendirmedik 😔 kac gün kaldı senin adetine

neden 29'undakinin yumurtlama olmadığını düşündünüz ki? daha üstünden 14 gün geçmemiş.
Paylaşılan testlere bakıyorum çoğu benimkinden koyu burda bu konu ile ilgili bilgisi olan bir bayan vardı ona da sordum özelden daha pik olmamış dedi o yüzden çok canım sıkıldı kafam çok karıştı bugun 😔

17 Haziran ı bekleyeceğim, üzülme canım hepimizin farklı olabilir ben de emin değilim zaten belki de önce oldu, artık test yapmayı ben de bıraktım bat ı bekleyeceğim artık
İlk ayın tecrübesizliği diyelim önümüzdeki ay çok daha dikkatli yapicam testleri

X