Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar son testten sonra bugün tekrar test yaptim. Bugünku test silik çıktı. Dünkü testim yumurtlama olabilir mi. Ya da teste devam mi etmeliyim

Eklentiler

• 20200519_171441.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 54
  • 20200519_171635.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 51
Merhabalar şu an reglimin 48.günündeyim ve hala regl olmadım.Gebelik testlerim negatif,10 12 gündür kokusuz şeffaf akıntım var. Bugun ovulasyon testi yaptım ekledim test mi bozuk anlamadim.Çizgi koyu ama ince çıktı Uzun zamandır ovulasyon testi kullanıyorum ve kullanma koşullarını biliyorum 3 damladan fazla damlatmam,sıvı alımına da dikkat ediyorum ki zaten orucluydum bugün.
Sormak istediğim soru şu aylardır yaptığım ovulasyon testlerinde hiç böyle bir test ile karşılaşmadım daha önce sonucu böyle çıkan oldu mu bu test yumurtlama mı ve adet olmadan 2.yumurtlama gerçekleşir mi ?

Eklentiler

• 20200523_221128.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 46
Bu yumurtlama degil c kopkoyu cıkmış canim. Yumurtlama olmadi mi 48 gun icinde??

Bu yumurtlama degil c kopkoyu cıkmış canim. Yumurtlama olmadi mi 48 gun icinde??
Canım ovulasyon testim bitmişti o yüzden takip edemedim ama yanlış hatırlamıyorsam 27.günde pike yakın çıkmıştı sonra zaten testim bitti bir daha yapamadım taa ki 40lı günlere gelene kadar.

Canım ovulasyon testim bitmişti o yüzden takip edemedim ama yanlış hatırlamıyorsam 27.günde pike yakın çıkmıştı sonra zaten testim bitti bir daha yapamadım taa ki 40lı günlere gelene kadar.
Teste devam etmedigin icin yumurtlama oldu olmadi bilemeyiZ

3 gün önce ilk defa test yapmaya başladım a hep tek çizgi çıkıyor normal mi acaba. Genelde silik çizgi zamanla koyulasmis ama bende 3 gündür tek çizgi çıkıyor

Bişey sora bilir miyim benim son adet tarihim 14 Nisan'da adet oldum bu 14 Mayıs'ta olacaktım olmadım bugün 13 gün sabah test yaptım ama negatif ama ara ara pembe akıntım geliyor ama adet olmuyorum kasıklarımda ağrı var sadece sizce neden böyle bir gebelik olabirmi

3 gün önce ilk defa test yapmaya başladım a hep tek çizgi çıkıyor normal mi acaba. Genelde silik çizgi zamanla koyulasmis ama bende 3 gündür tek çizgi çıkıyor
Vucutta lh devamli bulunur. Bizim icin onemli olan pik yapmasi yani en yuksek degeri ki bu da yumurtlamada olur. Yumurtlama disinda silik hafif koyu tekrar silik cikmasi normaldir ısrarla teste devam edin mutlaka yumurtlama gorulecektir.

Adetlerin duzenli hep 30 31 gune bir mi olur? Yoksa gecikme varsa strese sicaklara bagli gecikme erken olma durumu olabilir. Yumurtlama takibinde catladiktan 14 gun sonrasi adettir. Belki gec yumurtlama soz konusu olduysa gec adet olacaksinizdir. Gebelik varsa gec dollenme vardir bir kac gun hic bir sey yapmadan bekleyin sonrasinda adet olmazsaniz tekrar test yapin

Vucutta lh devamli bulunur. Bizim icin onemli olan pik yapmasi yani en yuksek degeri ki bu da yumurtlamada olur. Yumurtlama disinda silik hafif koyu tekrar silik cikmasi normaldir ısrarla teste devam edin mutlaka yumurtlama gorulecektir.
Benim ikinci çizgi hiç çıkmıyor normal mi

Eklentiler

• IMG_20200524_164844.jpg
    114,7 KB · Görüntüleme: 45
Benim adetim hiç sekmezdi önce olur geç olmazdı olsade en fazla iki gün bilemiyorum kafam çok karışık kan da varsa cıkarmı sizce gebelik

Her akıntı yumurtlama akintisi olmaz canim yanlis hesaplamiyorsundur umarim.
Evet yumurtlama akıntısını artık ayırt edebiliyorum çünkü 10 aydır deniyoruz Yarın hcg baktırıp sonra çaresine bakacağım canım,cevapladığın için teşekkür ederim..

Arkadaşlar merhaba, bir kızım var, yeni gebelik istiyorum, adetimin ilk gününden sayarsam bugün 10. gün ovülasyon testi yaptım sonuç resimdeki gibi yorumu olan var mı, daha mı koyu olmalı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…