Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim adet basindan bugun kacinci günündü cok mesaj gorunce unutuyorum kusura bakma yataktan kalkabilirsem herkesi artik not alacam biraz rahatsizim o yuzden kafa da gitti kusura bakma. Testlerin cok guzel nolur testleri pik olana kadar atmamaya calis. Iki gune kadar pik olacak gibi duruyor. Bakacagiz birlikte
Canım geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah. Estafurullah kuzum ne demek ilgileniyorsun allah razı olsun. 14. Gün döngüsü bugün canım inşallah pik görebiliriz

Canım geçmiş olsun rabbim şifa versin inşallah. Estafurullah kuzum ne demek ilgileniyorsun allah razı olsun. 14. Gün döngüsü bugün canım inşallah pik görebiliriz
Pik gunleri degisiyor canim kimisi 12. Gun 14. Gun 15. Gun 19. Gun gorur hep degisir. Insallah piki gorecez

Cok sağolun kizlar ins kanda da cikarda bi mutlulugumu yasayabilirim Allah hepinizden razi olsun su 1saat bitse hayrli haberler alsak🙏

Resim atmaya çalış canim
2263384
sonunda foto atabildim. En son t çizgisi net çıkan testi cuma günü yapmıştım
Cuma ve cumartesi sabah ilişki oldu ama test koyulaştıktan 24 saat sonra çatlıyormuş umarım sorun olmamıştır

Pik yapan gün cuma günü idi. Bir önceki silik çıkanda de çarşamba günü idi
Tamam canim cuma cumartesi pazar pazartesi iliski olmali. Sabah yada aksam olmasi farketmez. Bugun test pik yaptiysa ertesi gun catlamistir. Bugun test yapmadin dimi

Herkese hayirli aksamlar kizlar. Ovulasyon takibi yaptığım arkadaşlar bundan sonra kesinlikle piki görene kadar neden hâlâ pik olmadi diye soruyla gelmesinler. Çünkü görüyorum ki ovulasyon testine bile stres yapiyor yumurtlamayı geciktiriyorsunuz. Sonrasi da malûm pes edip testi birakiyor doğal olarak yumurtlamayi kaciriyorsunuz. Tabi yumurtlama gecikince doğal olarak adetiniz de gecikiyor. Sonra bir stres daha yaşıyor hamile miyim diye düşünüyorsunuz iyice stres olup olmaniz gereken adeti iyice geciktirip vucudunuzun dengesini kendi kendinize bozuyorsunuz. Gebeliği bir kenara birakalim şunu düşünelim bizler adet olmazsak ne olur biliyor musunuz? Vücudumuzda biriken kirli kan bizi kanser eder hasta eder ateslendirir erkek gibi yasamaya baslariz Allah korusun. Dogal olarak gebelik icin rahim hazirlanamaz. Diğer önemli konu da piki yakaladik diyelim ben diyorum ki pik arti 3 gun daha birlikteliğiniz olacak canlar. Sizler diyorsunuz ki su gun yapamam bugun yapamam. Ayda ovulasyonla yakalayacaginiz 4 altin gün var ve bildiginiz halde sansinizi kaybediyorsunuz. Biliyorum ki ovulasyon testi yapmak bile cok zor olabiliyor bazen neden en onemlisi 2 saat sividan vucudunuzu mahrum birakiyorsunuz. Kendiniz bunu dusunun zorlugunu dusunun ki 4 altin gunu kaybetmeyin ne olur. Inanin ben daha cok üzülüyorum. Bunlari yazmak anlatmak istedim. Çünkü sirf stresten piki goremeyip sonra 4 altin gunu kacirip piki gordugu halde 4 altin gune sans veremeyenlerin hasta oldugu görünce üzülüp hata yaptigimi bu testlere iyi teşvik edemedigimi düşünüyorum. Ovu testi ile hamile kalan arkadaslari gördükçe de onlar kadar mutlu oluyorum. Inanin hamile kalmanizi cok istiyorum. Elimden sadece takip etmek yanlis bilinenleri duzeltmek ve bildigim dogru bilgileri sizlerle paylasmak geliyor. Umarim her bilgi kalici olur ise yarar. Herkese hayirli geceler diliyorum...

X