Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynıyız bende 30-35 arası oluyorum benimde bu ay 18'de koyulaşmaya başladı 19-20'de pik oldu adet döngüsü kısa olanlar şanslı en azından bizim kadar beklemiyolar yumurtlama günlerini:işsiz:

Benim 26 günde bir. Bu yüzden erken yumurtluyorum. Ama tabi çocuk düşünene kadar bu kadar erken yumurtladığımı bilmiyodum. O yüzden geçen ayı kaçırmışım. Şans demeyelim pek, bak erken olduğu için kaçırmışım ben 🤪

Benim 26 günde bir. Bu yüzden erken yumurtluyorum. Ama tabi çocuk düşünene kadar bu kadar erken yumurtladığımı bilmiyodum. O yüzden geçen ayı kaçırmışım. Şans demeyelim pek, bak erken olduğu için kaçırmışım ben 🤪

Nasip tabi orası ama en azından bidahaki yumurtlama gününü benim kadar beklemezsin🙂 keşke 26 günde olaydım ben adet biter bitmez başlardım

Kizlar bugun adet tarihimdi test yaptim. Benim gordugumu lutfen siz de goruyor olun. 😰😰

Eklentiler

• 20190907_072354.jpg
    20190907_072354.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 45
Kizlar bana birsey soyleyin yaaa 🤧
Yumurtlaama goremedim bu ay biliyorsunuz hala devam ediyorum ovulasyona reglim 10 uydu
Dun kahverengi leke geldi orucluydumda bozdum tabi ama baktm sildm falan ha dedim erken basladi devami var yumurtlama da bilmiyorum ya 2 kez oyle leke geldi bekliyorum aksamdan beri tik yok bembeyaz ay delircem agnustion havus suyu bir de folat iciyorum oruc da gitti Aselece Aselece yerlesme kanamasina ihtimal veremiyorum nedense yumurtlama da goremedim.bu ay

Kizlar bana birsey soyleyin yaaa 🤧
Yumurtlaama goremedim bu ay biliyorsunuz hala devam ediyorum ovulasyona reglim 10 uydu
Dun kahverengi leke geldi orucluydumda bozdum tabi ama baktm sildm falan ha dedim erken basladi devami var yumurtlama da bilmiyorum ya 2 kez oyle leke geldi bekliyorum aksamdan beri tik yok bembeyaz ay delircem agnustion havus suyu bir de folat iciyorum oruc da gitti Aselece Aselece yerlesme kanamasina ihtimal veremiyorum nedense yumurtlama da goremedim.bu ay
Yerleşme olabilir canim. Bir de ovulasyona devam ediyor musun testlerin varsa gorebilir miyim. Eger yumurtlama olduysa ondan da leke gelebilir. Ki unutma yumurtlama adetin bitimind3 de olabilir ortasinda da olabilir adete bir gün kala da olabilir.

Yerleşme olabilir canim. Bir de ovulasyona devam ediyor musun testlerin varsa gorebilir miyim. Eger yumurtlama olduysa ondan da leke gelebilir. Ki unutma yumurtlama adetin bitimind3 de olabilir ortasinda da olabilir adete bir gün kala da olabilir.

Canımmmm benim ovü testlerine bi bakar mısın? Bu sabah yaptım sonuncuyu. Daha çatlamamış sanırım. 5 eylülü değerlendirdik, dün değerlendiremedik.

935F4112-78F3-4A08-A399-5359CD051CC8.jpeg

Canımmmm benim ovü testlerine bi bakar mısın? Bu sabah yaptım sonuncuyu. Daha çatlamamış sanırım. 5 eylülü değerlendirdik, dün değerlendiremedik.

Eki Görüntüle 2305189
Canim testleri 12 ile 16 arasinda tek bir saat icin yapin lutfen. Onceki saatlerde yapilan hic bir testi dogru kabul etmiyorum. Ve günlük bir tane test yapmaniz yeterli.

Canim testleri 12 ile 16 arasinda tek bir saat icin yapin lutfen. Onceki saatlerde yapilan hic bir testi dogru kabul etmiyorum. Ve günlük bir tane test yapmaniz yeterli.

Canım o saatleri uyduramıyorum maalesef. Yemek saati falan derken sıvı alımına dikkat ettiğim için, o saatlerde yapamıyorum. En geç 6 ya kadar yapıyorum ama, onun öncesi yolda olduğumdan zaten yapamıyorum. Sabah yaptığım da 10 buçuktan sonra en erken yapıyorum.

Hep silik atiyorum canim o yuzden acikcasi pek morelim bozulduuu kanamadan snra da yaptm ayni silik yumurtlama yok bugun tekrar yapicam 1 saat sonra hala gelmedi bekliyorum 😔

Aselece Aselece canım ben aslında bu ay ovü yapmıyodum kendi haline bırakayım dedim ama bugün akıntım çok bide evdeyim hazır bi bakayım dedim bu çıktı t biraz silik acaba pik mi yoksa çatlamış mı

Eklentiler

• 11113AA5-B743-4C51-BFBE-F8B236362573.jpeg
    11113AA5-B743-4C51-BFBE-F8B236362573.jpeg
    61,3 KB · Görüntüleme: 32
1567853913540199001262.jpg

@Aselece canım adete 2 gün kala silik bile çıkmıyor artık piki de göremedim 😐

X