Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın hayırlı günlerr Aselece Aselece ben 4 gündür test yapıyorum adetim biter bitmez başlamıştım. 3. Gündeki test biraz kafamı karıştırdı pik değil demi ?

Eklentiler

• 20190527_082838.jpg
    20190527_082838.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 49
Aselece günaydın. Bu sabah tekrar ilk idrarla gebelik testi yaptım. Erken gebelik testiydi. Hafif silik çizgi çıktı fotoğrafta belli olmuyor. bu sefer eşimde gördü. Ne yapmalıyım sence??

Eklentiler

• 5220C24B-FCFB-4449-8C42-ADF4FA002778.jpeg
    5220C24B-FCFB-4449-8C42-ADF4FA002778.jpeg
    99,3 KB · Görüntüleme: 64
  • D6B9DE0E-36AA-43B8-B6B9-C4A2EE98A88C.jpeg
    D6B9DE0E-36AA-43B8-B6B9-C4A2EE98A88C.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 51
İnşallah canım her gün yeni yapsam olur mu şuan gecikmeden başlayım diye şöyle yaptım ; 1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı çörekotu
2-3 çay kaşığı bal Macun gibi oldu yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar çıktı toplam ağzımda baya çiğneyerek yuttum sonlara doğru çok acı bir tadı var yapacak birşet yok . Doğeu mu yaptım ? Önümüzdeki ay ilaç tedavisibaşlayabilir o yüzden başlamadan deneyim onla ters teper belki .. 🙏
BEn de bu ay ilk kez çörekotu bal tarçın ve aynı zamanda ovulasyon testini denedim. Çok güzel yumurta geliştiriyor yumurtam erkenden çatladı güzel sonuç verdi. Önceki aylarda 3-4 kez klomen tedavisi gördüm fayda vermemişti bu kadar. Bu ay bekliyorum iki gündür silik çizgi çıkıyor gebelik testinde

Aselece günaydın. Bu sabah tekrar ilk idrarla gebelik testi yaptım. Erken gebelik testiydi. Hafif silik çizgi çıktı fotoğrafta belli olmuyor. bu sefer eşimde gördü. Ne yapmalıyım sence??
Adetine kac gun var canim? Kan testi versene netlestirelim

Yaaa erken değil mi daha. Birkaç gn sonra yine yap Canım inşAllah hamilesindir. Dediğin kürü not aldım. Bu ay daha sıkı hazırlanalım canını sıkma sakın. Bu kürü adamlar da içiyor mu
Ben sabah akşam yicem. Eşime sadece akşam yedircem. Dün dedim bize kür yaptım. Ne kürü, bu kadar iyice delirdi diyor hahahah

Ben sabah akşam yicem. Eşime sadece akşam yedircem. Dün dedim bize kür yaptım. Ne kürü, bu kadar iyice delirdi diyor hahahah
Ben de söylüyorum. Bak oğlanda sigara içmiyordun hemen oldu. Şimdi sigara içiyorsun olmuyor diyorum. Bu kürü yemeyebilir keçi boynuzu da içirelim bari.

Ben de söylüyorum. Bak oğlanda sigara içmiyordun hemen oldu. Şimdi sigara içiyorsun olmuyor diyorum. Bu kürü yemeyebilir keçi boynuzu da içirelim bari.
Sigara benimki de içiyor da ilk oğlanda da içiyordu. Tabi içmese ler daha iyi olacak.. Ama nerdeee. Keçi boynuzu da iyi hatırlattın dur ondan da yediriyim bi kaşık. İyice kocakarı olduk :KK53:

BEn de bu ay ilk kez çörekotu bal tarçın ve aynı zamanda ovulasyon testini denedim. Çok güzel yumurta geliştiriyor yumurtam erkenden çatladı güzel sonuç verdi. Önceki aylarda 3-4 kez klomen tedavisi gördüm fayda vermemişti bu kadar. Bu ay bekliyorum iki gündür silik çizgi çıkıyor gebelik testinde
Ay hadi inşallah canım güzel haberi ver ki biz de daha istekli yapalım kürü 🙈😍

Düzene girmesi güzel bir yana.. keske gebelik olsaydi ama bunun üstüne yumurtlamalarda iliskiye daha cok onem vermeniz gerekir canim. Bos koyma sakin

İnşallah canım bu ay çörek otu tarçın bal kürünü yapıcam bakalımm

İnşallah rahmim bebek için kendini hazırlıyordur

Bu ay çok farklı hisler vardı içimde sol kasığım ağrıdı ama adet ağrısı gibi değil böyle arada bi yakan ağrı gibi hep bi sıcaklık vardı

tam doğum günümde adetim geldi :KK43:

İnşallah canım bu ay çörek otu tarçın bal kürünü yapıcam bakalımm

İnşallah rahmim bebek için kendini hazırlıyordur

Bu ay çok farklı hisler vardı içimde sol kasığım ağrıdı ama adet ağrısı gibi değil böyle arada bi yakan ağrı gibi hep bi sıcaklık vardı

tam doğum günümde adetim geldi :KK43:
Moral bozmak yok canim.. umudunu kaybetme elbet olacak strese kapilma canim

X