Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yaa ben pskiopata bağladım test yaptım kız:) bişey cıkmayacagını bile bileeee :)
Canım kıyamam 😘 heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz ama moral bozmamak için zamanından önce yapma lütfen hem ikileme düşersin var mı yok mu diye birazcık sabır en güzel zamanı atlatmışsın gerisi Allahtan.. 😍

İLİŞKİDEN KAÇ GÜN SONRA HAMİLELİK BELLİ OLUR?
Hamilelikten emin olmak için gebelik testi yapmak gerekiyor. Ya da hastaneye gidip beta HCG veya kan testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
Yerleşme sonrasında insan karyonik gonadotropin hormonu (HCG) hormonunun salınımı artar ve bu hormonun salınımıyla birlikte göğüste hassaslaşma, bel ağrısı, sık idrara çıkma, yorgunluk gibi diğer hamilelik belirtileri başgösterir.
Bu doğrultuda cinsel birlikteliğin üzerinden ortalama 10-14 gün geçtikten sonra gebeliğin belli olduğundan söz edilebilir.

Ztn bu çıktı 😁😁

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 152
Canım moralini yüksek tutmazsan nasıl güzel bir sonuca ulaşıcaz lütfen motivasyonunu yüksek tut kendine telkinde bulun olacak evet ama bu ay zamanı deüil demekki diye ben oyle düşünüyorum 2 yıllık evliyim 1 yıldır istiyorum ama zamanı var demekki elimden geleni yapıyorum gerisi Allah’ın takdiri lütfen üzme canını yapman gerekenlere devam et gerisi sabır
Amenna canım çok haklısın. Allah'ım en güzel haberleri almayı nasip etsin bizlere

12 de oldu bna sorduysan :)
Aynen kuzum sana sordum tazecik yapmışsın ya bu ay 😂 7 gün sonra inşallah buradaki herkes Sevinç’le teyzoş olacak ❤️ Ama her türlü sonuca da hazırla kendini şunu bil bir kere bu ay olmazsa üzülmek yok ama gönlümüz pozitiften yana ona odaklanalım 😍 sen 12. Günde değişiklik mi gördün 12 de çatladı mı Benin daha değişiklik yok ya erken mi diye düşünüyorum yani bormal yumurtlayan birinde en erken 11-12. Günde mi test farklı çıkmay başlar

yavru kus herkesin farklı zamanda olabiliyo bende ilk ovulasyona basşaldıgmda 19. gün gecen ay kimyasal gebelik oldu 10. gün b u ay 12.gunde pik gördüm oyuzden stres yapma bekle elbet gelcek :)

stres yapma adet dznszliği varmı sende bnde pko oldugu halde her ay gördüm cok sukur
Ay maşallah kuzum🧿 nazar değmesin . Adet düzensizliğim pek yok genelde zamanında gelir ama az oluyorum biraz. Bir de sadece bu ay adetim gecikti ve dr kontrolündeydim yumurtlama olmamış dedi ... o yüzden taktım sanırım biraz acaba geçen aya mo özeldi diye

X