Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ay hadi inşAllah hamilesindir Canım. Kür yaparken çörek otunu öğütülmüş mü kullandın yoksa direk mi karıştırdın
Öğütülmemiş aldım bende grinder diyorlar parçalayıcı. Baharat öğütücü diye de geçiyor her öğünde bir yemek kaşığı döküp ezdim. Üzerine bir çay kaşığı tarçın göz kararı bal koydum yedim

Sağlık ocağına verdim canım yarına çıkar herhalde. Ben barkod koduyla arada netten bakıyorum sonuç çıktı mı diye ama beklemede görünüyor
Anladım kuzm iyi yapmışsın arada bak bakalım inş yarin olmadan çıkar 🙏 ve güzel haberi alırız 😍 brn bu küre dün başladım 8. Günümdü denemekte fayda var dimi geç oldu biraz ama

Ben kullanıyorum yaklaşık 1,5 aydır tavsiye ederim herkes hamilelikten önce kullanmalı diye düşünüyorum zaten hamilelikte de devam ediyor 12, haftaya kadar
Bana da doktorum verdi kullanmam için ama her ay sonu regli görünce moralim bozuldu ve bıraktım

Bana da doktorum verdi kullanmam için ama her ay sonu regli görünce moralim bozuldu ve bıraktım
Olur mu canım ya onun regliyle ne ilgisi var mutlaka kullan hem hamileliğe yardımcı hem bebeğin tutunmasına bazı takviyeleri almasına yardımcı bünyeni hazırlıyor bence bırakmadan 3 ay devam et zaten bir kutu 3 aylık

Olur mu canım ya onun regliyle ne ilgisi var mutlaka kullan hem hamileliğe yardımcı hem bebeğin tutunmasına bazı takviyeleri almasına yardımcı bünyeni hazırlıyor bence bırakmadan 3 ay devam et zaten bir kutu 3 aylık
Regliyle değil de işte moralle ilgisi var 😓

Regliyle değil de işte moralle ilgisi var 😓
Canım moralini yüksek tutmazsan nasıl güzel bir sonuca ulaşıcaz lütfen motivasyonunu yüksek tut kendine telkinde bulun olacak evet ama bu ay zamanı deüil demekki diye ben oyle düşünüyorum 2 yıllık evliyim 1 yıldır istiyorum ama zamanı var demekki elimden geleni yapıyorum gerisi Allah’ın takdiri lütfen üzme canını yapman gerekenlere devam et gerisi sabır

kızlar bişey sorcammm birlktelikten kaç gun sonra gebelik olşusuyor mrk ettim sadce :) pikten sonra 6.günümdeyim hiç bi belirti falan yok ama mrk ettim

kızlar bişey sorcammm birlktelikten kaç gun sonra gebelik olşusuyor mrk ettim sadce :) pikten sonra 6.günümdeyim hiç bi belirti falan yok ama mrk ettim
Canım bir yazı okumuştum bununla ilgili regl haftası geçince ikinci hafta rahim hazırlanır( yani yumurtlama dönemine denk geliyor) üçüncü hafta ise yumurta döllenmeye başlar ( bununda 4-5 gün olduğunu okumuştum) son hafta yani regli olacak haftası ise belli olurmuş yani benim anladığım döllenme olduysa 10-12 gün içinde oluşuyor bebek , daha doğrusu o sürede bebek denmez ama işte 😍

Canım bir yazı okumuştum bununla ilgili regl haftası geçince ikinci hafta rahim hazırlanır( yani yumurtlama dönemine denk geliyor) üçüncü hafta ise yumurta döllenmeye başlar ( bununda 4-5 gün olduğunu okumuştum) son hafta yani regli olacak haftası ise belli olurmuş yani benim anladığım döllenme olduysa 10-12 gün içinde oluşuyor bebek , daha doğrusu o sürede bebek denmez ama işte 😍
Yazıyı bulursam atarım inşallah

X