Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Moralini bozma canim. Sormak istedigin her seyde ben burdayim.. stres yapma rahat ol.. ilerde hamileyken kendine kizacaksin niye moral bozmusum diye.. hatta esine diyeceksin bosuna moralimizi bozmusuz diye emin ol buna..
Ay inşallah canım öyle olur artık Allah bana da nasip eder çevreden dolayi da çok yıprandım nereye gitsem bebek yok mu diyorlar olsa zaten belli olur can sıkmak için mi soruyorlar anlamıyorum Rabbim tez vakitte isteyen bekleyen herkese nasip etsin bana da beraberinde hayırlı saglıklı bi tane evlat versin

yumurta gelişimi için birşey biliyor musınız böyle kür vs değil tamamen kişiye göre değişmeyen zararsız şeyler; mesela incir gibi?

Canim o cevre hic bitmiyor emin ol.. hamile olsan karnin buyumemis.. karnin buyuse cok büyümüş bebegin dogar cok zatif biraz iyi olsa cok kilolu sütun yaramamisa kadar gider o cevre denen zıkkım olasica.. bosver cevreyi takma

Aselece ovüde pik ardından silik çizgi görüyor da yumurtladık diyoruz ya.. Yumurtası gelişmeyen insanda yine de yumurtlama oluyor mu? Yoksa gelişme olmazda yumurtlama da mı olmaz.. Ben tiroid ilacı kullanıyorum da. Tsh hormonu yeteri kadar düşük olmazsa yumurta gelişmez diyor doktorlar. O zaman ben nasıl yumurtladım. Gelişmeyen yumurta döllenmez değil mi... Kız çok karıştım ben :)))

Bide kızlar bu çörek otu bal tarçını karıştırıp adetin ilk gününde mi yemeye başlıyorsunuz? Sonra kaçıncı gün bırakıyorsunuz???

Canım bende de doktor yumurta tembelliği var demişti ilaç tedavisi yaptı geçen ay bitti suan hiç bişey kullanmıyorum böyle bi durum da ben de mi yumurtlayamam yumurtam yeteri büyüklüğe ilaçsız kendiliğinden gelip catlar mi Ayy sıkıntıdan hasta olacam yardım edin nolur

Canım ben bu ay şu küre başlıyorum. Sen de yap. Adetim ikinci günü başlıcam 10 gün yicem. Sabah ve aakşam aç karnına birer tatlı kaşığı.

12 tatlı kaşığı çörek otu
10 çay kaşığı tarçın
10 yemek kaşığı bal

kafan niye karıştı senin? Tiroit ilaci kullandigin icin tiroitin zaten dusuyordur boylece yumurtlama da oluyordur etkilemez seni yani canim. Yumurtanin gelismemesi demek yumurtlama olmuyor demek.. yumurtlama olmazsa ovu testinde pik gormezsiniz canim

Ilacsiz o kadar cok kisinin catladi ki.. sen boyle strrs yaparsan olmaz canim stres yapma sakin ol takibini yap guzelce yumurtlamayi goruruz zaten

Çok şükür o zaman. Bi an korktum yumurtamın gelişmesini mi engelliyor bu tiroid uyuzu diye..
Aselece sözlerin huzur veriyor. Allah razı olsun senden. Kolay doğum nasip etsin sana inşallah... Çoook aminnn..

Peki yumurtlama disinda iliski bebek olusumuna yarari olurmu yoksa bebek sdce yumurta olusunca ve catlayinca mi olur bilgin varmi
Yok canim sorun olmaz iliski.. cocuk sadece ovu zamaninda degil her an yaptiginiz iliskide olabilir bu yuzden duzenli iliski oneriyoruz. Sadece ovu zamaninda bebek olasiligi %80 ise diger zamanlar %20 dir.. biz hic bir orani kaçırmayalım diye hem duzenli iliski hem ovu zamaninda iliski oneriyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…