Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Elimde var toplu ovulasyon testi aldığımda vardı erken gebelik testi. Yarın sabah onunla mı yapsam diye sordum. Çizgi resimde bile belli değil çok dikkatli bakınca görülüyor
Var cizgi canim gözüküyor insallah kan sonucunda cikar.. elinde olani yap canim sabah ilk idrarla. Ama gebelik görünüyor cok yeni olduğu icin silik cıkmış sadece.

Adet sökücü kullanma bekle canim insallah adet olursun da bir an önce calismalara baslarsib bak stres yapmazsan gönlünü rahat tutarsan adetlerin kendiliginden duzene girecek boylelikle gebelik calusmalari da olumlu sonuc verecek
Canım sabah kalktım adet olmuşum 2 yıldır çocuk istiyorum hala yok ne yazık ki hiç bir zaman testlerde çift çizgiyi görmedim 28 günde bir hasta olan ben şimdi 40. Gün hasta oldum çok can sıkıcı bişey ya

Canım sabah kalktım adet olmuşum 2 yıldır çocuk istiyorum hala yok ne yazık ki hiç bir zaman testlerde çift çizgiyi görmedim 28 günde bir hasta olan ben şimdi 40. Gün hasta oldum çok can sıkıcı bişey ya
Canını sıkma ki.. bak adet olmasaydin plan da zor yapacaktik.. simdi adet bitimi guzelce ovulasyon testine baslarsin takip ederiz. Pik olana kadar 3 gune bir iliski yaparsin adetten sonra. Pik olunca da 4 gun ara vermeden iliski Allahin izniyle gebelige dogru kosarsin insallah

Şimdi daha çok heyecanlandım. Yarın tekrar test yaparım daha belirgin çıkarsa kan veririm güzel haberlerle gelirim inşallah 😊😍
Canim ben cok az ince silik cizgi gördüm sen gercekte nasil görüyorsun cizgi var mi senin baktiginda? Yarin sıkışık yap varsa zaten cok net belli olur

Canim ben cok az ince silik cizgi gördüm sen gercekte nasil görüyorsun cizgi var mi senin baktiginda? Yarin sıkışık yap varsa zaten cok net belli olur
Ben gördüm ama çok silik. İnşallah yarın sabah erken gebelik testini yapacağım. Şu mübarek günlerde Rabbim beni de bekleyenleri de sevindirsin inşallah 🙏🤲🏻🌹

Canını sıkma ki.. bak adet olmasaydin plan da zor yapacaktik.. simdi adet bitimi guzelce ovulasyon testine baslarsin takip ederiz. Pik olana kadar 3 gune bir iliski yaparsin adetten sonra. Pik olunca da 4 gun ara vermeden iliski Allahin izniyle gebelige dogru kosarsin insallah
Ayy inşallah canım ya Rabbim sesini duysun ben şimdi adetliyken soğan kürü yapsam sakıncası olur mu acaba

Arkadaşlar merhaba.Ovulasyon testim böyle çıktı. Nasıl yorumlamalıyım?

Eklentiler

• F849B041-4DE0-47FE-B8B9-DCB19641BC41.jpeg
    F849B041-4DE0-47FE-B8B9-DCB19641BC41.jpeg
    49,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 5EBE355D-F0C6-4D7F-A9CB-8680CD8A4C65.jpeg
    5EBE355D-F0C6-4D7F-A9CB-8680CD8A4C65.jpeg
    47,5 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar merhaba.Ovulasyon testim böyle çıktı. Nasıl yorumlamalıyım?
Merhaba yumurtlama takip ediyorsan canim duzenli test yapiyor musun? Adet bitimi mi basladin? Bugun adet basindan kacinci gunun. Testin pik degil o yuzden soruyorum

Merhaba yumurtlama takip ediyorsan canim duzenli test yapiyor musun? Adet bitimi mi basladin? Bugun adet basindan kacinci gunun. Testin pik degil o yuzden soruyorum
Canım pik ne demek?
Ben iki ay üst üste kimyasal gebelik geçirdim.
Adetlerim hep başka başka zamanlarda oldu.
En son 24 Nisanda adet olmam gerekirken düşük sonrası 6 Mayısta oldum 12sinde bitti.
Ovulasyon için hesap yapmayı bırakacaktım ama sabah sağ yumurtalığımda hafif ağrı olunca test yaptım bu sonuç çıktı.

Adetin geldi ya bu ay yapma canim ovuya başla yumurtlamani takip edelim önce
Sabah 1 bardak içtim soğan suyunu canım zararı olur mu adetliyken içmenin ben tedaviyi bıraktım doktor aşılama yapılacak artık dedi eşim istemedi şimdi de bekliyorum inşallah normal yolla gelir bebeğim artık gücüm kalmadı eşim fazlasıyla üzülüyor çok istiyor sürekli soruyor hasta olup olmadığımı bu ayda ilk defa 10 gün geçti çok umutlanmıştı dua ediyordu sürekli inşallah vardır deyip duruyordu akşam olunca çok üzüldü onun üzülmesi çok canımı sıkıyor korkuyorum ya hiçbir zaman anne olamasam

Canım pik ne demek?
Ben iki ay üst üste kimyasal gebelik geçirdim.
Adetlerim hep başka başka zamanlarda oldu.
En son 24 Nisanda adet olmam gerekirken düşük sonrası 6 Mayısta oldum 12sinde bitti.
Ovulasyon için hesap yapmayı bırakacaktım ama sabah sağ yumurtalığımda hafif ağrı olunca test yaptım bu sonuç çıktı.
Adetin basindan 21. Gun canim bugünü degerlendirin yarin oglen tekrar test yap iki saat onceden sivi alimini birak olur mu.. pik demek T ile C cizgisinin ayni koyulukta olmasi yada T cizgisinin C cizgisinden daha koyu olmasi demek. Bu da bir tek yumurtlama oldugu zaman oluyor

Sabah 1 bardak içtim soğan suyunu canım zararı olur mu adetliyken içmenin ben tedaviyi bıraktım doktor aşılama yapılacak artık dedi eşim istemedi şimdi de bekliyorum inşallah normal yolla gelir bebeğim artık gücüm kalmadı eşim fazlasıyla üzülüyor çok istiyor sürekli soruyor hasta olup olmadığımı bu ayda ilk defa 10 gün geçti çok umutlanmıştı dua ediyordu sürekli inşallah vardır deyip duruyordu akşam olunca çok üzüldü onun üzülmesi çok canımı sıkıyor korkuyorum ya hiçbir zaman anne olamasam
Canim anne olacaksin emin ol Allahin izniyle. Üzülmeyin eşine morali sen vermelisin stres üzüntü herseyi etkiliyor. Olmuyorsa zamani vardir emin ol.. hic olmucak diye bir sey yok.. Allah yeter ki saglikli uzun ömür versin.. adet bitimi guzelce takip edelim.. bu arada adet bittikten hemen ertesi gun iliskiye girin.. sonra ovu testi pik olana kadar 2 gune bir iliski yapın mutlaka pik olunca 4 gun ara vermeden ilişki olacak.. canim dediklerimi unutma olur mu

Kızlar bir şey soracağım. Adet zamanı son günü veya bitiminin ilk günü filan ovulasyon testinde ikinci çizgi daha mı koyu çıkıyor oyle birley var mı? Bitiminden beri yapıyorum bugun 3. Günüm ovu testinde ama ilk yaptığım gün daha koyu çıkmıştı bunla alakalı olabilir mi

Canim anne olacaksin emin ol Allahin izniyle. Üzülmeyin eşine morali sen vermelisin stres üzüntü herseyi etkiliyor. Olmuyorsa zamani vardir emin ol.. hic olmucak diye bir sey yok.. Allah yeter ki saglikli uzun ömür versin.. adet bitimi guzelce takip edelim.. bu arada adet bittikten hemen ertesi gun iliskiye girin.. sonra ovu testi pik olana kadar 2 gune bir iliski yapın mutlaka pik olunca 4 gun ara vermeden ilişki olacak.. canim dediklerimi unutma olur mu
Moral veriyorum da bana kimse moral vermiyor psikolojim alt üst olmus bir durum da yok unutmam zaten burayı takipteyim sürekli hastalığım maksimum 6 gün sürüyor hemen bitince birlikteli olurum sonrasında 3 gune bir olur ben ovu testine de hemen başlarım

Moral veriyorum da bana kimse moral vermiyor psikolojim alt üst olmus bir durum da yok unutmam zaten burayı takipteyim sürekli hastalığım maksimum 6 gün sürüyor hemen bitince birlikteli olurum sonrasında 3 gune bir olur ben ovu testine de hemen başlarım
Moralini bozma canim. Sormak istedigin her seyde ben burdayim.. stres yapma rahat ol.. ilerde hamileyken kendine kizacaksin niye moral bozmusum diye.. hatta esine diyeceksin bosuna moralimizi bozmusuz diye emin ol buna..

Kızlar bir şey soracağım. Adet zamanı son günü veya bitiminin ilk günü filan ovulasyon testinde ikinci çizgi daha mı koyu çıkıyor oyle birley var mı? Bitiminden beri yapıyorum bugun 3. Günüm ovu testinde ama ilk yaptığım gün daha koyu çıkmıştı bunla alakalı olabilir mi
Bazen adet bitimi hemen yumurtlama olur canim. Tam pik cikmismiydi?

Adetin basindan 21. Gun canim bugünü degerlendirin yarin oglen tekrar test
yap iki saat onceden sivi alimini birak olur mu.. pik demek T ile C cizgisinin ayni koyulukta olmasi yada T cizgisinin C cizgisinden daha koyu olmasi demek. Bu da bir tek yumurtlama oldugu zaman oluyor
Teşekkür ederim canım.
🤗 yarın yine yapayım bakalım.

X