Ovitrelle çatlatma iğnesi ve duphaston

merve1954

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2022
148
59
30
Arkadaşlar merhaba ben bugün ovitrelle çatlatma iğnesi oldum 36 saat sonra ilişki olacak sonraki gün duphaston verdi doktor ona başlayacağım sabah akşam. sizce bunu ne için verdi ben adet düzenleyici olarak biliyorum. Birde bu ikisini kullanıp hamile kalan var mı

Eğer hamile kalmazsan evet adet düzenleyici ama hamile olursan bebeğin tutunmasina yardımcı oluyor

Merhaba
Ayni gün catlatma ignesi olmusuz umarim güzel haberler alıriz.
Bana igneden önce kullanmam icin estrofem verdi

Merhaba
Ayni gün catlatma ignesi olmusuz umarim güzel haberler alıriz.
Bana igneden önce kullanmam icin estrofem verdi
Ahh mutlaka haberleşelim Rabbim kucağımızı boş bırakmasın emeklerimiz boşa çıkmasın. Bende pcos var malesef 3 yıllık evliyim bu arada siz

Ahh mutlaka haberleşelim Rabbim kucağımızı boş bırakmasın emeklerimiz boşa çıkmasın. Bende pcos var malesef 3 yıllık evliyim bu arada siz
Bendede pcos var 1bucuk yıllık evliyim ayrica horman testlerimde insülin direnci ve tiroid sıkıntısıda cıktı onlar icinde ilac kullaniyorum doktorum bu degerlerle gebelik bu ay elde edemeyiz dedi ancak ben denemek istedim
Ben nerdeyse ilacsiz regl olamiyorum bu sebeple 1bucuk senedir dogru zamanda iliskiye girip girmedigimden bile emin degildim. En azindan igne sayesinde dogru zamanda da denemis olmak istedim. Umudum cok yok eger olmassa 2 ay sonra tekrar denemeyi düsunuyorum. En azindan kan degerlerim toplamis olur

Umarım çok iyi sonuçlar alırsın. Malesef ki öyle doğru zamanda mı ilişki oluyo bilemiyoruz her ay yumurtlama olmuyo her seferinde çatlamıyor çatlamadığı içinde kist oluyor hayırlı sonuçlar alırız inşallah ne zaman test yapacaksın peki doktor bana iğneden 1/ gün sonra dedi ama ben test yapmaya korkuyorum

15 gun sonra dedi 22sinde test yapmayi dusunuyorum ben
Evet kist sıkıntısıda yasiyoruz malesef 1 ay once 9 cm kist ameliyati oldum bizim icin hersey sorun da insan iste sonu guzel olacaksa herseye katlanirim diyor sen ne zaman test yapacaksin

Ben 18 vrya 19 u gibi yapmak istiyorum 20 si evlilik yıldönümümüz eğer varsa sürpriz yapmak istiyorum ama yetişmeyecek galiba sonuç.
Allahtan ümit kesilmez her zaman mücadeleye devam hayırlısı bizi bekliyor en güzel zamanında gelecek demekki

Bana hemen yardimci olurmusunuz igneyle beraber tam 13 gün oluyor vurdugum adet olucam heralde adet agrimda var ztn becedeye afif kahve rengi leke geldi ama sokulcem sanırım yardimci olun bana

Merhaba duphaston yumurtlama döneminde birliktelikten sonra döllenen yumurta rahme yapışsın diye veriliyor. Ben yumurtlama zamanımda dr reçetesiyle kullandığım ay hamile kalmıştım. Daha garantiliyor yani gebeliği

Bana hemen yardimci olurmusunuz igneyle beraber tam 13 gün oluyor vurdugum adet olucam heralde adet agrimda var ztn becedeye afif kahve rengi leke geldi ama sokulcem sanırım yardimci olun bana
Bekleyip görmekten başka çare yok malesef hayırlısı olsun sıkma kendini eğer yoksada adet olman iyi bir sonraki ay için çabalarsın umutlarımızı yitirmeyelim

Sizin süreciniz nasıldı
Allah bağışlasın inşallah

Maalesef düşük oldu kaybettim. Bir buçuk yıllık evliyim sadece duphaston kullandığım ay hamile kalmıştım o da ikinci aya giremeden düştü. Üzerine bir daha olmadı hiç..
Çok üzüldüm Allahım tekrar nasip eder inşallah içini ferah tut kendini psikolojini yıpratma. Benim 2 yıl oldu hala ilk günkü umudumla brkliyorum .Tekrar doktora gitmedin mi en azından bi süreçte ilerlerdin

Pcos hastasıyım üç kere catlatma iğnesi vurdum tutmadı doktorum bana dedi ki senin yumurtalıkların catlamiyo ya asılma ya tup bebegi yumurtam catlamiyomus piskoljim alt üst yumurtayı catlaticak başka bişey yok mu ki ya asılma ya tup bebegi diyor çok yoruldum allahim sen benim gibi olanlara da bana da yardim et Allahım

Çok üzüldüm Allahım tekrar nasip eder inşallah içini ferah tut kendini psikolojini yıpratma. Benim 2 yıl oldu hala ilk günkü umudumla brkliyorum .Tekrar doktora gitmedin mi en azından bi süreçte ilerlerdin
Gittim, en son infertilite bölümüne yönlendirdi doktor. Bütün testleri yaptırdım rahim filmi haricinde, hepsi temiz çıktı rahim filmini de 27'si eşimin spermiyogram testi ile birlikte çektircez. Hayırlısı olsun bilmiyorum sebepsiz infertilite olarak görünüyor şuanlık. Senin de durum benim gibiymiş canım geçmiş olsun bir sebebi var mı yoksa senin de mi sebepsiz? Bir de rahim filmi çektirdin mi herkes rahim filminden sonraki 3-4 ay gebelik şansı çok yükseliyor diyor

Benimde hiç bir sebebi yok sanırım çatlama olmuyor kendiliğinden veya her ay yumurtam gelişmiyor rahim filmini mayıs ayında çektirdim doktorda öyle dedi iki ay bekletti kendiliğinden olur diye sonra klomen kullandım 4 tane yumurta gelişmiş dedi neymiş çoğul gebelik olur diye çatlatma yapmadı ve o ay yumurtalar çatlamadığı için kist olarak kaldı ve bizi bir ay daha öte attı aslında bilgim olmadığı için doktora demedim ki çatlatma yap brn kızdım ve doktoru değiştirdim şimdi özel muayenehaneye gidiyoruz evlat hasreti herşeyi yaptırıyor insana. Bu ay o kadar heyecanlıyım ki inşallah olur başa sarmayız Rabbim yardımcımız olsun

Ben de bunu anlamıyorum sonuçta çocuk istediğiniz bir gerçek, yani eğer çatlama olmuyorsa, asıl şansın yüksek olduğu ay ilaç veya iğne yapılmalı garantiye almak için. Ayrıca çoğul gebelik konusunda da onay almalıydı, kendi kendilerine karar veriyorlar.. "evlat hasreti herşeyi yaptırıyor" hakikaten o kadar doğru ki.. Allah yardımcımız olsun gerçekten. Siz kadın doğuma mı gidiyorsunuz yoksa infertilite bölümüne mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…