Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben adete kadar yapmaya korkuyorum 17. Veya 18. Gün de bırakıyorum ya gebelik varsa zarar verirse diye gerçekten de öyle bisey olabilir mi? Eşim sen uyduruyorsun öyle diyor ama korkuyorum yani
ilk aylar denerken ben de bi çekiniyodum bişey varsa ve zararlı olursa diye, sonra baktım ulan zaten bebek fln olduğu yok, olsa bile bunca insan hamile kaldığını bilmeden neler yapıyo, röntgen bile çektiren var haberi yokken, Allah korusun, duracak olan çocuk herşeye rağmen duruyor

Belli bir duzeyde mr cekimiminin bile etkisi yok canimm
Covidden dolayi bas ve gogus mr cekildigim icin sordum

Aynen öyle ya ama ne bilim hep korktum bi şubat ayında mı ne adete bir gün kala baktım belirtilerim var hamile değilimdir diye yaptık. Onda da 7 gün adetim gecikti ama sonu hüsran oldu tabi

Belli bir duzeyde mr cekimiminin bile etkisi yok canimm
Covidden dolayi bas ve gogus mr cekildigim icin sordum
MR da zaten radyasyon yok manyetik alan o yüzden sorun olmaz da röntgen radyasyon yayıyor o tehlikeli gebelikte, geçmişolsun bu arada nasıl olsun şuan, eşin ağır geçiriyordu sanırım iyimisiniz
Aynen öyle ya ama ne bilim hep korktum bi şubat ayında mı ne adete bir gün kala baktım belirtilerim var hamile değilimdir diye yaptık. Onda da 7 gün adetim gecikti ama sonu hüsran oldu tabi
Yok yok korkma, denemeye devam, ovülasyonla bakıyomusun yumurtlamana?

Yok bakmiyorum. Kasik agrım ve akintimdan biliyorum. Bu ay 17. Günümde kasigima bi ağrı girdi böyle yumruk atar gibi eve geldim baktım uzayan akıntı oldu değerlendirdik bizde bakalım hayirlisi

Yok bakmiyorum. Kasik agrım ve akintimdan biliyorum. Bu ay 17. Günümde kasigima bi ağrı girdi böyle yumruk atar gibi eve geldim baktım uzayan akıntı oldu değerlendirdik bizde bakalım hayirlisi
evt de pik başka çatlama başka gün, tam gününü anlayamasınki, sürekli gün aşırı değerlendiriyorsan bakmana gerek yok gerçi

Daha iyizz canimmm
Oda toparlicak insallah
Sagolasinn

Kiz temizlikci gelcek de sen bugunden gece yarisina kadar temizlik mi yapiyosun bide ey Allahim cücüklerimi de yoruyosun bak
Kuzu kadına başka işler yaptıracağım ,normal ev işini zaten ben yapabiliyorum .O benim yapamadıklarımı yapsın mesela cam silsin, koltuk silsin ,sandalyeleri silsin ,fayans silsin bu tip işler yapsın .Yoksa şimdi benim evimde misafir ağırlanacak kadar temiz Benim evim çünkü ben rutin temizliğimi her zaman yapıyorum ama koltuklar tozlu, kuvvet gerekiyor yüklenemiyorum. Valla dün artık bayılacaktım ama bugün sanırım yapılacak temizlikle neredeyse küçük çaplı bahar temizliği bitmiş olacak yani halıları çekip perdeleri yıkasam bitti gitti olur

Canım rapor için tam olarak ne yapılması gerekiyor? Aşamalarını söyleyebilir misin?
ben tüp bebek yaptıracağım devlet hastanesinin sağlık kuruluna gittim. tüp bebek için rapor almak istediğimi söyledim. 8 tane doktordan onay aldım. ama sistem olmadığı için dün raporum imzalanmadı. haftaya raporumu aldıktan sonra tüp bebek sekreteri beni tıpa ya da şehir hastanesine yönlendirecek. buradan da ilaç ve işlem için rapor alacağım. daha sonra da inşallah tüp bebek aşamasına geçebileceğiz

vallahi doğrudan fesatsın dedi. geçen gün ablasıyla tartıştı ertesi gün arıyor özürler diliyor. ben de dedim kaç senelik evliyiz bir kere hatanı anlayıp benden özür dahi dilemedin. onu da mı kıskandın diyor. yani bunu herkes söyleseydi de keşke o söylemeseydi bütün ağlamalarımı çırpınışlarımı o görüyor çünkü. benimle hiç konuşmadı yaptığım yemekleri yemedi. bende erkenden uyudum. sabah kalkınca da annem ya da ablam senle ilgili olumsuz birşey söylerse seni boşarım sözü aklıma geldi. normalde birlikte çıkardık evden işyerlerimiz çok yakın. ben de hazırlanıp çıktım onu beklemeden

Heee tamam o zaman kurtuldun. Yoksa sabah sabah iyi bi azar işitcektin benden ama simdi hak verdim yalniz hamile halinle bile benden daha hamaratsin yahu benm evime kadin gelse uc gunluk para ister benden o derece suaralar

Kızlar selam, bu tüp bebek işleminde 5. güne giden ve transfer edilmeyen embriyolar donduruluyor ya, onlar tüpe ek masraf mı? evet ise, dondurma, saklama ve çözdürme işlemi yaklaşık ne kadara mal oluyor?
kuzuşlar ben çözdürme işlemine transfer dahil 4.500 tl ödedim ilaçlar hariç bir ilacım ztn 490 tl idi diğerlerini sölemiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…