Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
LaRisaCca LaRisaCca
C Capanin Gururu Teyom simdik gozumu actim kuzular
Sirt agrimm devam ediyorr halaa ve halsizlik var onlarin disinda baska birseyim yok
Halloşumm sırt ağrısı fix bir hafta kadar sürüyor gerekmedikçe kalkma dinlenmeye ihtiyacınız var. İlaçlar da yoruyor tabi.. geçecek hayatım. Yemek işini nasıl çözüyorsunuz
Yüzü en fazla burada belli işte o kadar 😂
Gerçekten de saklanmış yavrum benim 🤗😂

Canım detaylıyı devlette mi özelde mi yaptırdın ücret ne ödedin?
Ben zaten hep özele gidiyorum. Doktorum bir profesöre yönlendirdi. 1000 TL gibi bir ücreti vardı.riskli bir durum olmadığı için de sanırım devlette bakmıyorlar. Önce kadın doğum doktoru seni perinatolojiye sevk etmesi gerekiyormuş falan devlette öyle duymuştum.

Halloşumm sırt ağrısı fix bir hafta kadar sürüyor gerekmedikçe kalkma dinlenmeye ihtiyacınız var. İlaçlar da yoruyor tabi.. geçecek hayatım. Yemek işini nasıl çözüyorsunuz

Bu en belirgin olanı düşün yani 😂

Maşallah Allah şansından geri koymasın Bizim buralarda torun odasını kızın annesi babası alıyor öyle birşeyler var mı sizde de?
Biz bebeğimizin odasını kendimiz aldık da öyle bir gelenek de var diye sordum
bu soruyu gmörünce cevap verim dedim :rolleyes:
Trabzon da da çoğu yerde annane dede alır. ancak benim 2 tane daha ablam vardı annem o an alamadı zaten de eneiştelerimde istemedi.
o yüzden bende dedim onlara almadın bende istemem eşim yapacak zaten alırsan kız kardeşime al dedim bende rıza var dedim ama kız kardeşimde istemedi.
şimdi sadece annem bebek çeyzi yapıyor battaniye yogan yatık kıyafet örgü işleri vs.

He yok kuzum bizim burda fark etmez annem alacaktı babaannesi biz alalım dedi annem halı perde bakıcaz bebek arabası geri kalan bizde işte herkes elinden geldiğince hevesli istekli sevinçli mutlu bende alma diyemiyorum şimdi böyle bi gelenek yok esasında
Niye alma diyesin ki onlar da heyecanlı 🤗 zaten soruyorlardı r istemediğin beğenmediği n şeyi almazlar Allah razı olsun hepsinden
Geçer geçer 😊Evet ilk dozda mahvoldum 3 gün 4 gün ağrıdı kolum kalkmıyordu resmen. İki hafta önce ikinci dozu vuruldum ağrıyacak diye çok korktum. Ama hiçbir şey olmadı rahattı 😊
Başka aşı yok di mi
Bizimki özel hastane 400 tl ama sıra yok die dışardan muayene oda 600 tl
Fiyatlar çok yüksek ömür ya ama insan mevzu yavrusu olunca gözden çıkarıyor
Ben zaten hep özele gidiyorum. Doktorum bir profesöre yönlendirdi. 1000 TL gibi bir ücreti vardı.riskli bir durum olmadığı için de sanırım devlette bakmıyorlar. Önce kadın doğum doktoru seni perinatolojiye sevk etmesi gerekiyormuş falan devlette öyle duymuştum.
Bizim hoca da tek bebeğe 900 alıyormuş ikizi sormadım daha. Belki de özel hastanede yaptırırım detaylıyı özel sağlık karşılıyor zaten
Bu en belirgin olanı düşün yani 😂
O kadar para verdim çocuğumun düzgün fotosunu almadan gitmem 😂😂😂

Trabzon da da çoğu yerde annane dede alır. ancak benim 2 tane daha ablam vardı annem o an alamadı zaten de eneiştelerimde istemedi.
o yüzden bende dedim onlara almadın bende istemem eşim yapacak zaten alırsan kız kardeşime al dedim bende rıza var dedim ama kız kardeşimde istemedi.
şimdi sadece annem bebek çeyzi yapıyor battaniye yogan yatık kıyafet örgü işleri vs.
Aa ben ilk defa duydum böyle bir şeyi. Bu anneanne dedeler ne yapsın artık kıyamam 😊

Geçer geçer 😊Evet ilk dozda mahvoldum 3 gün 4 gün ağrıdı kolum kalkmıyordu resmen. İki hafta önce ikinci dozu vuruldum ağrıyacak diye çok korktum. Ama hiçbir şey olmadı rahattı 😊
bende çalışıyorum ebe ağrı yapabilir ona göre izin al dedi ben sabah yaptırır işe dönerim düşünürken. şimdi 1.5 gün izin aldım :KK45:
15 Nisanda 1 doz olacağım inşallah.

Niye alma diyesin ki onlar da heyecanlı 🤗 zaten soruyorlardı r istemediğin beğenmediği n şeyi almazlar Allah razı olsun hepsinden

Başka aşı yok di mi

Bizim hoca da tek bebeğe 900 alıyormuş ikizi sormadım daha. Belki de özel hastanede yaptırırım detaylıyı özel sağlık karşılıyor zaten

Başka aşı yok di mi

Başka aşı yok iki dozu gebeliğe denk geliyormuş. Fiyatı gözün görmüyor gerçekten biz nifty test için de 3000 TL ödemiştik. İlk başta da gebe kalmak için muayene gidince hormon testlerini iğneyi falan da karşılamıyor ya iyi masraf yaptık. Ama çok şükür diyorsun 💜

benim hala ağrıyor canım. O artık seninle :KK70:iyi olmana sevindim ya.
Benim ağrımıyor bin şükür öksürük de yok çok yormuştu beni Teo ya
Bir de ücrette ikiz bebekse biraz daha fazla alıyorlarmış 😊
He ya Cero 😂 sorma . Canı sağolsun yavrularımın doğmadan varlıkların ı hissettiriyor lar 😂😂
Çok iyi yapmışsın zaten devir zor insanlar imkan dahilinde ellerinden geleni yapıyorlar kendi yağımızda kavrulmamız en iyisi 🥰

Kaynanam ve annem gondermisti canimm bolcaa .
Yiyemedigimi icin fazla hala var🥰

bende çalışıyorum ebe ağrı yapabilir ona göre izin al dedi ben sabah yaptırır işe dönerim düşünürken. şimdi 1.5 gün izin aldım :KK45:
15 Nisanda 1 doz olacağım inşallah.
Hiç ağrısı olmayanlar da oluyormuş. Benim ilk gün çok olmadı mesela. İkinci gün ağrım daha çok oldu. Ve dayanıklıyımdır ben öyle ufak tefek ağrılara canım yanıyor demem yani 😊 inşallah ağrısız rahat rahat geçer. Parol içebilirsin diyorlar ben ilaç almadım hiç dayandım. Buz tutabilirsin rahatlatıyor otururken falan bir de pamuğa kolonya döküp koyabilirsin öyle yaptım ben 😊

X