Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
😂😂😂 kahvaltidan sonra devrilip yattim ayni dedigin gibiydim tezgahin alti ustune gelmis banyo yapmam lazim camasir katlanacak yemek yapacam derken baktim olacak gibi degil 🦓 gibi kalkip yaptim 😂
Suan benim evde aynu durumda🤣
İsten geldim bir hizla yemek yaptim ve bittimm🤣
Azcik uyuyamda esim hepsini atar cope insallah🤣

Merhaba kızlar, hayırlı kandiller herkese, bir kaç gündür bakamadım okuyamadım nasılsınız var mı bir gelişme

Hiçbişey yapmadım o ay, bende ona şaşırdım amh nasıl yükseldi diye, hastanenin laboratuvarı değişmiş galiba ondan olabilir belki diye düşündüm en son ama bilemedim, bu ay taze taze tekrar verdim kan zeynep kamilde, ama amh 10 gün sonra çıkıyormuş sonuç, diğerleri de şu şekilde
estradiol 77,8
fsh 8,6
lh 9,9
prolaktin 14,3
tsh 2,69
progesteron 0,63

Adetin 3. günü pazara denk geliyodu pazartesi sabah verdim nasıl bunlar sizce ????????
sanrım aktif folkulun var östrojenın guzel gelmıs canım oldukca ıyı değelrlerın maşallah

Isin zor 😂

Canim kendi kendimize vurmuyoruz muhakkak dr kontrolunde vurulur yumurta buyumemis gec buyuyecek olabilir ya da erken catlamis olabilir bu tedavi dr kontrolunde olur

Kendi gelisen yumurta kendi catlar catlatma ignesi vurmak gereksiz geldi bana
Peki canım kullanırken ilişki devam mı etmeli sorun oluyor mu bekleyip iğne vurulunca mı olmalı

😂😂😂 kahvaltidan sonra devrilip yattim ayni dedigin gibiydim tezgahin alti ustune gelmis banyo yapmam lazim camasir katlanacak yemek yapacam derken baktim olacak gibi degil 🦓 gibi kalkip yaptim 😂
Kahvaltımı annemde yaptım akşama kaynişim yemk yapmış geldi şimdi ben uzanıyorum oda mutfagı topluyor 😂😂 H halleycik gelin bizde yiyip içelim 😂😂

Merhaba.Ben de bu ay ilk kez ovitrelle oldum ama sanırım adet olacağım ağrım var.10 yaşında bir oğlum var 1 buçuk yıldır da bebek istiyoruz ama olmuyor.Catlatma iğnesi den sonraki aşama nedir acaba klomen mi yada asilama mi ?
Merhaba tek başına çatlatma iğnesi vurulmasının gebeliğe normal döngüden farklı bir katkısı yok. O nedenle doktorunuz neden önerdi anlamadım. Boşa masraf ve hormon olmuş. Genelde klomen veya farklı bir yumurta geliştirici ilaç ve iğne devamında ultrasonla yumurta takibi yapılıp uygun boyuta geldikten sonra iğne vurulur. Ona göre ilişki günü önerilir. Bu şekilde ilaçla yumurta takibi genelde 3 -6 ay arası denenir. Ardından sperm ve hsg sonucuna göre aşılama veya tüp bebek aşamasına geçilebilir. Ama ben çok okumuştum tek başına çatlatma iğnesi ayrıca bir katkı sağlamıyor sizin hiçbir şey yapmadığınız normal döngünüzden bir farkı yok. İnşallah fazla bekletmeden kavuşursunuz bebişinixe
Amh asla yükselmez ama kanı hemen işleme almaları gereken bir test bu yüzden çoğu yerde hatalı çıkıyor. Daha yüksek olan sonucu dikkate al.
Aynen amh yükselmez derler, gerçekten de yükselmez. Ama bazen lab farkından veya farklı fizyolojik durumlardan yükselmiş görünebilir. Pek çok doktor da bakın amhyi yükselttik diye övünür. Ama bu yanlıştır. Çünkü laboratuvar değerini değiştirmek bir şey ifade etmiyor, kadınların rezervi zaten doğduklarında çoktan belli ve yeni hücre oluşumu olmuyor. Sonradan rezervin artması mantığa aykırı. Instagram'da operatör Dr. Banu çiftçi var. Onun yumurtalık rezervi ve kalitesi ile ilgili bir canlı yayını vardı, onun videosu kayıtlı olarak duuruyor. İzlerseniz bu konuda çok faydası olur. Pek çok farklı konuda da çok güzel bilgilendşrici videoları var tavsiye ederim. Amh ve yumurta kalitesi ile ilgili durumları çok güzel anlatmış. Lumix Lumix bakabilirsin.
Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun size birşey danışmak istiyorum ilkkez klomen kullanacağım bu ay nasipse Dr adetin 2. Günü başla 5 gün sabah akşam iç dedi sonra gel dedi Dr bizim yaşadığımız şehre 4 saat uzaklıkta eğer gelemezsem bu iğneyi kendi vuranlar var hangi gün vuruluyorsunuz acaba merak ettim teşekkürler şimdiden
Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Bu ilaçlar doktor kontrolünde ultrason ile takiple kullanılır. Yakın bir yerde farklı bir doktora muayene olabilirsiniz. Ovitrelleyi kontrolsüz vurmak çok tehlikeli. Çünkü çok sayıda yumurta gelişmiş olabilir, gereğinden fazla büyümüş veya henüz olgunlaşmamış olabilir. Aman diyim kaş yaparken göz çıkarmayın mutlaka doktor kontrolünde kullanın.
Teşekkür ederim ama sanırım olmadı çünkü adet sancısı başladı .Sadece iğne vermesinin sebebi sanırım yumurtam kendisi geliştiği için verdi yani kloemen e gerek kalmadı galiba kendi geliştiği için.🤔
Yumurta kendi gelişse de bir faydası yok ekstra. Doktorsitesi sayfasında soru cevaplarda bile görebilirsiniz bu durumu açıklayan hatta kızan hekimler var. Malesef bu uygulamalar da yapılıyor. Sizin yumurtanızı ilaçsız takip etmiş zaten, ona göre iğne vermeden de ilişki günü önerebilirdi. Bazı doktorlar bakın tedavi ediyorum ben ilgileniyorum diye göstermek için de gerekli gereksiz bir şey önerebiliyorlar.
Isin zor 😂

Canim kendi kendimize vurmuyoruz muhakkak dr kontrolunde vurulur yumurta buyumemis gec buyuyecek olabilir ya da erken catlamis olabilir bu tedavi dr kontrolunde olur

Kendi gelisen yumurta kendi catlar catlatma ignesi vurmak gereksiz geldi bana
Aynen canım doğru söylüyorsun ben de bu konuda çok yazı okumuştum tek başına çatlatma iğnesinin bilimsel araştırmalarda hiçbir katkısı yok
Peki canım kullanırken ilişki devam mı etmeli sorun oluyor mu bekleyip iğne vurulunca mı olmalı
Gün aşırı ilişkide bulunabilirsiniz eğer eşinizin spermlerinde sorun yoksa. Çünkü yumurta çatlamadan önceki ilişkilerden kalan spermler de yumurtayı dölleyebişir. Mümkünse gün aşırk devam edin ki spermler hem taze olsun hem de olasılık artsın. İğneden sonra da ona göre ilişki günleri öneriyorlar onlar da en kritik gün oluyor ama öncesi boş geçmemeli kesinlikle.
Benim aşılama değil canım biz kendimiz ilişki de bulunacağız
İğneden genelde 36 saat sonra ilişki önerilir. Ama klomen kullanırken de devam edin gün aşırı dediğim gibi

Herkese iyi aksamlar
Hosgeldin canim
Konu açtım vallahi kızlar 😂😂 kafamda deli sorular off keşke dinlendirmeseydi dr 2. Aşılamayı bi an önce yapsa 😂😂🌺
Kiz senin testin 5 cikmadi mine asilamasi ya
Evet canim 2 gune bir iliski igne olana kadar igne oldugunda o gun dahil 3 gun ust uste
Kahvaltımı annemde yaptım akşama kaynişim yemk yapmış geldi şimdi ben uzanıyorum oda mutfagı topluyor 😂😂 H halleycik gelin bizde yiyip içelim 😂😂
Ohhh keyfin gicirrrr🧿
Hani annene gidiyor dun 😂😂
Yemedi 😂

X