Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba.Ben de bu ay ilk kez ovitrelle oldum ama sanırım adet olacağım ağrım var.10 yaşında bir oğlum var 1 buçuk yıldır da bebek istiyoruz ama olmuyor.Catlatma iğnesi den sonraki aşama nedir acaba klomen mi yada asilama mi ?
Merhaba canim tedavin hayirli olsun insallah bu ay gebe kalirsin. Canim ovitrelleyi klomen gibi yumurta gelistirici bir ilac olmadan mi kullandin? Bu kombine bir tedavidir. Ilk aydan sonuc negatif de olsa siralama degismiyor 6 aya kadar klomen tedavisi yapiliyor eger olmazsa asilama olmazsa tup bebek ama klomen 6 ay sonuc vermezse hsg ceker doktorunuz bazen dogumdan sonra ya da arada dusuk varsa rahimde yapisiklik tuplerde tikaniklik gibi sorunlar olabiliyor
Merhaba kızlar, hayırlı kandiller herkese, bir kaç gündür bakamadım okuyamadım nasılsınız var mı bir gelişme

Hiçbişey yapmadım o ay, bende ona şaşırdım amh nasıl yükseldi diye, hastanenin laboratuvarı değişmiş galiba ondan olabilir belki diye düşündüm en son ama bilemedim, bu ay taze taze tekrar verdim kan zeynep kamilde, ama amh 10 gün sonra çıkıyormuş sonuç, diğerleri de şu şekilde
estradiol 77,8
fsh 8,6
lh 9,9
prolaktin 14,3
tsh 2,69
progesteron 0,63

Adetin 3. günü pazara denk geliyodu pazartesi sabah verdim nasıl bunlar sizce ????????
Canim benim hosgeldin senin de kandilin mubarek olsun iyiyiz sen nasilsin
Yaa 🥰 yaklaşık 2 hafta sonra regl olurum sanırım o zamana randevu alıcam ama çok kilo veremedim, tedaviye başlamayacak bence 🤦‍♀️
O kadar dedik sana teo ya takil diye 😂

Kanama varken vajinal bakılmaz mı? 🙄 bana bakmıştı ama zaten o baktığında çoktan kalbi durmuştu bence😐 bi umut biraz daha bekletti beni
Seco kanama varken vajinal bakilir ama mantik olarak soyle dusun kanaman varken iliski yasak olmuyor mu? Vajinal ultrason u da kullanmak istemeyebiliyor dr lar o yuzden

Bn bu asilamadan hiç birşey anlamadım baktın gelişmiyor yavaş gelişiyor 50den 100e çıkart yani ne bilim prodesur mu ney onlarmis bana bide diyor sakın fazlasını vurma ha diyor
Benim arkadaşım aşılama yaptırırken tüp bebeğe dönmek zorunda kaldı bazıları çok düşük dozlara bile çok tepki verip fazla yumurta üretiyor o zaman ya tedavi iptal oluyor ya tüp bebek şeklinde devam ediyor. Senin durumuna göre söylemiştir bunu

Benim arkadaşım aşılama yaptırırken tüp bebeğe dönmek zorunda kaldı bazıları çok düşük dozlara bile çok tepki verip fazla yumurta üretiyor o zaman ya tedavi iptal oluyor ya tüp bebek şeklinde devam ediyor. Senin durumuna göre söylemiştir bunu
@eczhanim da oyle oldu asilama diye basladi tup e dondu 🤭 cok sukur hamile

Ovitrelleyi tek başına mı kullandınız? Klomen ya da femara ile yumurtayı büyüterek kullanılır 🙄 bu tedaviyi toplamda 6 ay kadar deneyebilirsiniz sonra aşılamaya geçilir
Evet çünkü muayenede yumurtam zaten baya büyümüştü 17 mm,güzel geliştiği için doktorum hemen catlatalim deneyelim bı dedi.Tesekkur ederim bilgi için.🙏

@vuslatahasretim de sonuç bekliyor . O da catlatma iğnesi vuruldu.
Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun size birşey danışmak istiyorum ilkkez klomen kullanacağım bu ay nasipse Dr adetin 2. Günü başla 5 gün sabah akşam iç dedi sonra gel dedi Dr bizim yaşadığımız şehre 4 saat uzaklıkta eğer gelemezsem bu iğneyi kendi vuranlar var hangi gün vuruluyorsunuz acaba merak ettim teşekkürler şimdiden

Merhaba canim tedavin hayirli olsun insallah bu ay gebe kalirsin. Canim ovitrelleyi klomen gibi yumurta gelistirici bir ilac olmadan mi kullandin? Bu kombine bir tedavidir. Ilk aydan sonuc negatif de olsa siralama degismiyor 6 aya kadar klomen tedavisi yapiliyor eger olmazsa asilama olmazsa tup bebek ama klomen 6 ay sonuc vermezse hsg ceker doktorunuz bazen dogumdan sonra ya da arada dusuk varsa rahimde yapisiklik tuplerde tikaniklik gibi sorunlar olabiliyor

Teşekkür ederim ama sanırım olmadı çünkü adet sancısı başladı .Sadece iğne vermesinin sebebi sanırım yumurtam kendisi geliştiği için verdi yani kloemen e gerek kalmadı galiba kendi geliştiği için.🤔

Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun size birşey danışmak istiyorum ilkkez klomen kullanacağım bu ay nasipse Dr adetin 2. Günü başla 5 gün sabah akşam iç dedi sonra gel dedi Dr bizim yaşadığımız şehre 4 saat uzaklıkta eğer gelemezsem bu iğneyi kendi vuranlar var hangi gün vuruluyorsunuz acaba merak ettim teşekkürler şimdiden
Hangi iğne kuzucum ovitrelle mi

Büyük ihtimalle Ayy vallahi artık ne olursa olsun ya tüpe dönsün gerekirse zaten 1 kere gderim devlete başkada gtmem ya

Yaa 🥰 yaklaşık 2 hafta sonra regl olurum sanırım o zamana randevu alıcam ama çok kilo veremedim, tedaviye başlamayacak bence 🤦‍♀️
Kuzu bu adamda başlamama hastalığı var. Bize de 3 ay bekleyin diyor. Pazarlıkla 1 aya indirdim 😂😂 bu sefer de bekleyin derse LaRisaCca LaRisaCca simgoşu iknaya göndereceğim. :KK70:

Nee biri adım mı atmak istiyor, koş gel yürüyelim :KK70::KK70:

Derslerim çok yoğundu şimdi de anca eve yetişiyorum😁 spor yapmamak için hep bi bahanem var ama diyete uyabildim biraz. 2 kilo falan verdim. 2 kiloyu kilodan saymıyor 10 kg falan istiyor 😅
Isin zor 😂
Canim kendi kendimize vurmuyoruz muhakkak dr kontrolunde vurulur yumurta buyumemis gec buyuyecek olabilir ya da erken catlamis olabilir bu tedavi dr kontrolunde olur
Teşekkür ederim ama sanırım olmadı çünkü adet sancısı başladı .Sadece iğne vermesinin sebebi sanırım yumurtam kendisi geliştiği için verdi yani kloemen e gerek kalmadı galiba kendi geliştiği için.🤔
Kendi gelisen yumurta kendi catlar catlatma ignesi vurmak gereksiz geldi bana

Ben hastaneyi batırırım kız :KK70: neyse eniştenizden yardım alırım. Adam en ucuz cihazları alır haberiniz olsun :KK70:
Hastane acilmadan batti 😂😂😂
Kuzu bu adamda başlamama hastalığı var. Bize de 3 ay bekleyin diyor. Pazarlıkla 1 aya indirdim 😂😂 bu sefer de bekleyin derse LaRisaCca LaRisaCca simgoşu iknaya göndereceğim. :KK70:
Ben onu susarak ikna ettim 😂😂😂 konustu konustu konustu sadece sustum 😂😂 anladigim kadariyla ikna olmadin dedi o zaman baslayalim dedi 😂😂😂

X