Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Pcos 😢 3.ay oldu adet ol.afim memorialdeki doktor şak diye herşeyi döktü şu şu var diye kan tahlilleri istedi tiroid iltihabı geçirfim deidm onları şeker tiroid hemogram herşeyi istedi. Yarın aç karnına kan tahlili Özkan'ın da tekrar spermiogramini istedi bu sefer detaylı inceliceklermis gecermi pcos dedim gecemz hafifler dedi zayıflaman gerke deid Makarna pilav hamurisi kızartma yasakladı internetten araştırdım soğan kürü iyi geliuomus geciriyomus bugün akşam üzeri içtim 2 hafta boyunca yapic bakalım rabbim şifasını versin

Merhaba canim tedavin hayirli olsun insallah bu ay gebe kalirsin. Canim ovitrelleyi klomen gibi yumurta gelistirici bir ilac olmadan mi kullandin? Bu kombine bir tedavidir. Ilk aydan sonuc negatif de olsa siralama degismiyor 6 aya kadar klomen tedavisi yapiliyor eger olmazsa asilama olmazsa tup bebek ama klomen 6 ay sonuc vermezse hsg ceker doktorunuz bazen dogumdan sonra ya da arada dusuk varsa rahimde yapisiklik tuplerde tikaniklik gibi sorunlar olabiliyor

Canim benim hosgeldin senin de kandilin mubarek olsun iyiyiz sen nasilsin

O kadar dedik sana teo ya takil diye 😂
İyiyim çok şükür fiziksel olarak, bu ay da regl olunca yine bi sarsıldım şimdi yine toparlıyorm, yarın doctorum var bakalım ne dicek, var mı yeni hamileler kaçırdım ben bikaç gündür 🤩
sanrım aktif folkulun var östrojenın guzel gelmıs canım oldukca ıyı değelrlerın maşallah
progesteron normal mi adetin 4. Günü o kdr küçük çıkması ? Ben erken yumurtluyorum zaten genel olarak, adetin 4.günü verdim kanı, 10. 11. Gün yumurtam çatlıyo zaten, ondan mı yüksektir estradiol, onun yüksek olması mı iyi ??

Merhaba tek başına çatlatma iğnesi vurulmasının gebeliğe normal döngüden farklı bir katkısı yok. O nedenle doktorunuz neden önerdi anlamadım. Boşa masraf ve hormon olmuş. Genelde klomen veya farklı bir yumurta geliştirici ilaç ve iğne devamında ultrasonla yumurta takibi yapılıp uygun boyuta geldikten sonra iğne vurulur. Ona göre ilişki günü önerilir. Bu şekilde ilaçla yumurta takibi genelde 3 -6 ay arası denenir. Ardından sperm ve hsg sonucuna göre aşılama veya tüp bebek aşamasına geçilebilir. Ama ben çok okumuştum tek başına çatlatma iğnesi ayrıca bir katkı sağlamıyor sizin hiçbir şey yapmadığınız normal döngünüzden bir farkı yok. İnşallah fazla bekletmeden kavuşursunuz bebişinixe

Aynen amh yükselmez derler, gerçekten de yükselmez. Ama bazen lab farkından veya farklı fizyolojik durumlardan yükselmiş görünebilir. Pek çok doktor da bakın amhyi yükselttik diye övünür. Ama bu yanlıştır. Çünkü laboratuvar değerini değiştirmek bir şey ifade etmiyor, kadınların rezervi zaten doğduklarında çoktan belli ve yeni hücre oluşumu olmuyor. Sonradan rezervin artması mantığa aykırı. Instagram'da operatör Dr. Banu çiftçi var. Onun yumurtalık rezervi ve kalitesi ile ilgili bir canlı yayını vardı, onun videosu kayıtlı olarak duuruyor. İzlerseniz bu konuda çok faydası olur. Pek çok farklı konuda da çok güzel bilgilendşrici videoları var tavsiye ederim. Amh ve yumurta kalitesi ile ilgili durumları çok güzel anlatmış. Lumix Lumix bakabilirsin.

Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Bu ilaçlar doktor kontrolünde ultrason ile takiple kullanılır. Yakın bir yerde farklı bir doktora muayene olabilirsiniz. Ovitrelleyi kontrolsüz vurmak çok tehlikeli. Çünkü çok sayıda yumurta gelişmiş olabilir, gereğinden fazla büyümüş veya henüz olgunlaşmamış olabilir. Aman diyim kaş yaparken göz çıkarmayın mutlaka doktor kontrolünde kullanın.

Yumurta kendi gelişse de bir faydası yok ekstra. Doktorsitesi sayfasında soru cevaplarda bile görebilirsiniz bu durumu açıklayan hatta kızan hekimler var. Malesef bu uygulamalar da yapılıyor. Sizin yumurtanızı ilaçsız takip etmiş zaten, ona göre iğne vermeden de ilişki günü önerebilirdi. Bazı doktorlar bakın tedavi ediyorum ben ilgileniyorum diye göstermek için de gerekli gereksiz bir şey önerebiliyorlar.

Aynen canım doğru söylüyorsun ben de bu konuda çok yazı okumuştum tek başına çatlatma iğnesinin bilimsel araştırmalarda hiçbir katkısı yok

Gün aşırı ilişkide bulunabilirsiniz eğer eşinizin spermlerinde sorun yoksa. Çünkü yumurta çatlamadan önceki ilişkilerden kalan spermler de yumurtayı dölleyebişir. Mümkünse gün aşırk devam edin ki spermler hem taze olsun hem de olasılık artsın. İğneden sonra da ona göre ilişki günleri öneriyorlar onlar da en kritik gün oluyor ama öncesi boş geçmemeli kesinlikle.

İğneden genelde 36 saat sonra ilişki önerilir. Ama klomen kullanırken de devam edin gün aşırı dediğim gibi
Öyle mi ,şaşırdım şuan boşuna beklentiye girdim o zaman.Tesekkur ederim bilgi için .Yanlis anlamazsınız bilginiz olduğunu görüyorum alanınız mi yoksa okuyup araştırarak mi bu bilgileri edinidiniz,?

Pcos 😢 3.ay oldu adet ol.afim memorialdeki doktor şak diye herşeyi döktü şu şu var diye kan tahlilleri istedi tiroid iltihabı geçirfim deidm onları şeker tiroid hemogram herşeyi istedi. Yarın aç karnına kan tahlili Özkan'ın da tekrar spermiogramini istedi bu sefer detaylı inceliceklermis gecermi pcos dedim gecemz hafifler dedi zayıflaman gerke deid Makarna pilav hamurisi kızartma yasakladı internetten araştırdım soğan kürü iyi geliuomus geciriyomus bugün akşam üzeri içtim 2 hafta boyunca yapic bakalım rabbim şifasını versin
Canim sebebin bulunmasi iyi birsey insallah bu defa duzgun bir tedavi ile gebe kalacaksin 💛
Kız artacakmı bakalım o da var 😂😂😂🤩
Artacak insallah 💛
İyiyim çok şükür fiziksel olarak, bu ay da regl olunca yine bi sarsıldım şimdi yine toparlıyorm, yarın doctorum var bakalım ne dicek, var mı yeni hamileler kaçırdım ben bikaç gündür 🤩

progesteron normal mi adetin 4. Günü o kdr küçük çıkması ? Ben erken yumurtluyorum zaten genel olarak, adetin 4.günü verdim kanı, 10. 11. Gün yumurtam çatlıyo zaten, ondan mı yüksektir estradiol, onun yüksek olması mı iyi ??
Insallah bu ay gebe kalirsin canim 🤲🏼✨ lirios var hcg si 5 cikmis artacak mi diye 2 gun sonra tahlil yapacak

Selam Aysos, Canim arkadasin hamile . Teste gore kimyasal mi degil mi soyleyebilmek icin iki gun sonra tekrar ayni testten yaparak koyulasmayi takip etmesi gerekir. Siliklesirse kimyasal koyulasirsa dogal gebelik diye tahminde bulunulabilir

O kit kendilerinde yokmus o yuzden ankaraya gitmis
Sabah kan verdi canım 41 çıkmış. 2 gün sonra tekrarlanacak.
Bu arada bende sperm alerjisi varmış (semen alerjisi), aşılama yaptığımda hep kusuyordum hatırlarsan, ateşim çıkıyordu fln, hepsi sperme olan alerjimden kaynaklanıyormuş🤷🏻‍♀️ Alerjik hap ve vajinal jel yazdı doktor. Tabii birde birsürü spermle alakalı test.
Normal birşey gelip beni bulmaz zaten.
Allahım yardım etsin🙏🙏🙏

Öyle mi ,şaşırdım şuan boşuna beklentiye girdim o zaman.Tesekkur ederim bilgi için .Yanlis anlamazsınız bilginiz olduğunu görüyorum alanınız mi yoksa okuyup araştırarak mi bu bilgileri edinidiniz,?
Boşuna beklenti değil tabi ki her şey kısmet 😊 sonuçta olasılık yine var sadece sizin normal döngünüzden pek farkı yok. Estağfurullah. Ben akademisyenim ama uzmanlık alanım bu değil 😊 sadece merak ettiğim her şeyi yerli yabancı uluslararası bilimsel makalelerde araştırabiliyorum. Bir çeşit meslek hastalığı diyelim 😊 tabi ki en doğrusunu doktor bilir, kimseye farklı bir öneride bulunmam ama malesef bazı şeyler tekrarlı olarak bilimsel araştırmalar neticesinde bize bir şey söylüyorsa onu da söylemekten geri tutamıyorum kendimi 😊

Bu arada bende sperm alerjisi varmış (semen alerjisi), aşılama yaptığımda hep kusuyordum hatırlarsan, ateşim çıkıyordu fln, hepsi sperme olan alerjimden kaynaklanıyormuş🤷🏻‍♀️ Alerjik hap ve vajinal jel yazdı doktor. Tabii birde birsürü spermle alakalı test.
Allahım yardım etsin🙏🙏🙏
Cok gecmis olsun canum
Nasil cikti ortaya .

Allahım yardım etsin🙏🙏🙏
Canım çok geçmiş olsun yaa ilk defa duyuyorum bunu da daha neler duyucaz acaba💁‍♀️

Allahım yardım etsin🙏🙏🙏
Sende alerji cikmayacak canim bak gor.. sende alerji olsa bu kadar aktif bir cinsel hayatin varken sen kusardin atesin hep yusek olurdu. Bunun mantigini kurmak zor degil ayrica sen ates olcumu ile ovulasyon da yaptin bi ara atesin hep normal senin ustelik o siralar aktif cinsellik yasiyordun. Oyle birsey makul degil. Sen nasil inandin buna ya? 🙁

Cok gecmis olsun canum
Nasil cikti ortaya .
Yazarak anlatamayacağım kadar Çok uzun canım, anlatabildiğim kadar deneyeyim😊
Bana 2 kere aşılma yapıldı 1. Aşılmada doktor rahim ağzını düzeltip daha çok açmıştı ve artık daha çok sperm gireceğini söyledi ki öylede oldu.
Çünkü 1. Aşılama ayı çok kötü oldum ateşim çıktı midem bulandı çok kusma yaşadım vajinal rahatsızlıklarım başladı, ciddi ciddi baş dönmeleri yaşadım,sonraki normal aylarda da bunları yaşadım ama hep ilişkiden sonra olduğunu farkettim, rahim ağzı açıldığı için içine daha çok sperm girdi ve hep rahatsızlıklar yaşadım, kültür fln aldılar hepsi temiz çıktı, bir sorun gözükmüyor ama sorun vardı. Koku yok. Akıntı normal.
2. Aşılamada bu durum nefes darlığına kadar gitti. Sonra sperm vücudumda biraz kalsa kıpkırmızı oluyor vücudum. Eşim dışarı boşaldığında hiç bir sorunum yok, ilişkiden sonra herşey normal ama içime boşalırsa 3 gün ben ben değilim.
Doktor bunlara dayanarak sende sperm alerjisi var dedi. Tabii testler yazdı emin olmak için, fakat büyük ihtimal var dedi. Bu ay fitilde kullandın belki bir umut bu ay bile güzel haber alırız dedi.
Kısaca benim vücudum spermleri yabancı bir madde olarak görüyormuş ve onunla savaşa geçiyormuş.
Bunun kesin çözümü var bağışıklık sistemini baskılamak, bağışıklık sisteminin çok duyarlı olduğunda bu tarz vakalar oluyor, vücut ona savaş açıyor dedi ve ekledi😂fakatttt dedi bunu şimdiki zamanda asla yapamayız, çünkü korona olursan ölürsün dedi😒😐😐

Boşuna beklenti değil tabi ki her şey kısmet 😊 sonuçta olasılık yine var sadece sizin normal döngünüzden pek farkı yok. Estağfurullah. Ben akademisyenim ama uzmanlık alanım bu değil 😊 sadece merak ettiğim her şeyi yerli yabancı uluslararası bilimsel makalelerde araştırabiliyorum. Bir çeşit meslek hastalığı diyelim 😊 tabi ki en doğrusunu doktor bilir, kimseye farklı bir öneride bulunmam ama malesef bazı şeyler tekrarlı olarak bilimsel araştırmalar neticesinde bize bir şey söylüyorsa onu da söylemekten geri tutamıyorum kendimi 😊
Anladım teşekkürler 😊

Yazarak anlatamayacağım kadar Çok uzun canım, anlatabildiğim kadar deneyeyim😊
Bana 2 kere aşılma yapıldı 1. Aşılmada doktor rahim ağzını düzeltip daha çok açmıştı ve artık daha çok sperm gireceğini söyledi ki öylede oldu.
Çünkü 1. Aşılama ayı çok kötü oldum ateşim çıktı midem bulandı çok kusma yaşadım vajinal rahatsızlıklarım başladı, ciddi ciddi baş dönmeleri yaşadım,sonraki normal aylarda da bunları yaşadım ama hep ilişkiden sonra olduğunu farkettim, rahim ağzı açıldığı için içine daha çok sperm girdi ve hep rahatsızlıklar yaşadım, kültür fln aldılar hepsi temiz çıktı, bir sorun gözükmüyor ama sorun vardı. Koku yok. Akıntı normal.
2. Aşılamada bu durum nefes darlığına kadar gitti. Sonra sperm vücudumda biraz kalsa kıpkırmızı oluyor vücudum. Eşim dışarı boşaldığında hiç bir sorunum yok, ilişkiden sonra herşey normal ama içime boşalırsa 3 gün ben ben değilim.
Doktor bunlara dayanarak sende sperm alerjisi var dedi. Tabii testler yazdı emin olmak için, fakat büyük ihtimal var dedi. Bu ay fitilde kullandın belki bir umut bu ay bile güzel haber alırız dedi.
Kısaca benim vücudum spermleri yabancı bir madde olarak görüyormuş ve onunla savaşa geçiyormuş.
Bunun kesin çözümü var bağışıklık sistemini baskılamak, bağışıklık sisteminin çok duyarlı olduğunda bu tarz vakalar oluyor, vücut ona savaş açıyor dedi ve ekledi😂fakatttt dedi bunu şimdiki zamanda asla yapamayız, çünkü korona olursan ölürsün dedi😒😐😐
Anladim canimdaa bunu her iliskiden sonra yasaman gerekmezmiydii.
Gun asiri denemelerindede yasiyormuydun bu sorunu

Sende alerji cikmayacak canim bak gor.. sende alerji olsa bu kadar aktif bir cinsel hayatin varken sen kusardin atesin hep yusek olurdu. Bunun mantigini kurmak zor degil ayrica sen ates olcumu ile ovulasyon da yaptin bi ara atesin hep normal senin ustelik o siralar aktif cinsellik yasiyordun. Oyle birsey makul degil. Sen nasil inandin buna ya? 🙁
He işte kustum hep ilişkiden sonra, ve ilişkiden sonra ateşlendim hep bikaçgün sürüyor, ilişki olmayınca geçiyor ama ben hiç ona bağlamamıştım, ilişkiden sonra oluyor sonra ilişkiye gitmezsem geçiyor, vajinal sorunlar yaşadım geçmiş aylarda da, sürekli cinsellij olduğu ay vajinal içi şişme yaşadım, ama testler temiz çıktı, bir mikrop yada mantar bakteri yok çıktı.
Ve rahim ağzını açtıktan sonraki aylarda bu çok şiddetli olmaya başladı.

Anladim canimdaa bunu her iliskiden sonra yasaman gerekmezmiydii.
Gun asiri denemelerindede yasiyormuydun bu sorunu
Evet canım malesef. Aylardır yaşıyordum, ama her ay bi değişik kür yaptığımdan ona bağladım. Testler yapıldığında doktor emin olacak. Ne zmn yaptırırım bilmem. Devlet yapmıyormuş.
Testler bunlar.
20210310_203419.jpg

X