Over (Yumurtalık) Kanseri tedavisi olacaklara deneyimlerimiz

benim ablamada yumurtalık kanseri teşhisi kondu ameliyat aşamasındayız şu anda
dr samet topuz ile görüştük fakat önerdiği hastaneyi pek sevmedik şimdi prof dr ates karateke yı dusunuyorum

lutfen bana doktor bilgisi vermek isteyen arkadasların acil cevaplarını bekliyorum kafamız karmakarısık allah bütün hastalarımıza
acil şifalar versin...

çook çok geçmiş olsun inş..allah acil şifalar versin ablanıza kesinlikle jinekolojik onkoljide türkiyede 1 numara ali ayhan hocamızı öneririm googleden aratabilrisiniz dünyada en iyi 3.cerrah ben ona kist ameliyatımı oldum ama bu hastalıklarda hocamızın tedavi başarısı oldukça yüksek..ameliyat olmadı henüz sanırım aşamasındayız demişsin hiç vakit kaybetmeyin bu arada ablanıızn yaşı kaç ?

ben 2a evredeydim....6 kür kemoterapi gördüm.....ben 1 yıl kadar önce fark ettim fakat doktorlar bilemedi...sık sık idrar yolu olduğum için....urolojiye gidiyordum....idrar yolu düzeldi fakat kanda sürekli vucudün bir yerinde iltahap var dedi....idarar da halen gözle görünmeyecek şekilde kan var dedi...idrar yoluyla ilgili ve böbreklere kamera ile bakıldı herhangi birşey çıkmadı...uroloji uzmanı beni kadındoğuma yolladı.....o da birşeyin yok dedi yolladı.aradan bir yıl geçti alt karnımda sürekli adet sancısı gibi hafifde olsa beni rahatsız etti....ara kanamam olunca tekrar kd ma gittim..yumurtalıkta kist var dedi hap verdi yolladı...sancılarım artmaya başlayınca bir ay sonra tekrar gittim....hayret dedi kist sertleşmiş...kaybolacağına...büyümüş dedi...beni hastaneye yatırdılar.oradaki doktorlar sonucun iyi çıkar yaşın küçük...yumurtalık kanseri genelde 60 yaş sonrası çıkar için rahat olsun dediler...ama yinede her ihtimae karşı kötü çıkarsa total ameliyat yapılsın diye imza verdim.....uyandığımda hemen kötü haberi verdiler....piskolojim bozuldu.....çoçuklarım çok küçüktü.ölmek istemiyorum diye sürekli hastanede bağırıyordum....beni sürekli uyutuyorlardı....doktorlar bana teselli verdiler..hiç bir yere sıçramamış..iyileşme şansın yüksek dediler...mecburen kabullendim daha sonra...savaşma kararı aldım ailemin ve doktorların desteğiyle..terapiler çok ağır geçti..en çok kemiklerimde ağrı denilirse....resmen diri diri kırıyorlar....ama hiç yılmadım hayatta kalabilmek için resmen kemiklerim kırıldı....yaşamanın değerini biz kanser geçirmiş hastalar çok iyi biliyoruz.......her gün uyandığımda hayatta kaldığıma şükrediyorum....bazı insanları anlamıyorum bu külübdede var yok sevgilim terketti yaşamak istemiyorum.. bırakırsın daha iyisi çıkar karşına...kocam dövdü yaşamak istemiyorum..bunlar bana çok komik geliyor....boşanırsın okadar...ama bizler hayatta kalmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve değer veriyoruz...maşşallah diyorum 13 yıl odu..kontrollerim halen yılda bir kez devam ediyor..eskiden bende düşünürdüm kanser deyince hemen ölüm aklıma gelirdi...ama öyle değil ne kadar erken yakalınırsa... iyileşme o kadar sağıklı insan dahi yılda bir kez cek up yapılsın diyorum ...annene de sağıklı günler diliyorum...tanrı annenizi sağlığına kavuşturmasını diliyorum...ayrıca bu ameliyatlarım ve tedavim yurt dışında yapıldı...umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir..

Maaşallah siz atlatmşınız artık..rabbim bir daha yaşatmasın...keşke bizim evre de 2a olsa idi.Annemin evre 3 c beni korkutuyor.Ameliyatın başarılı geçmesi ve şuan tedavinin iyi gitmesi içimi rahatlatıyor.Biz de sizin gibi 13 yıl oldu geçti bitti deriz inş.

kızlar bende 21 yaşındayken over kist oldum açıkcası birkaç sene önce doktorum bi kist var ama adetten sonra geçer önemli değil dedi bende önemsemedim aradan 3 yıl geçti hep ağrı sancı sürekli sabah kalktığımda sanki idrarımı o kadar tutmuşum ki gibi bir ağrı saatlerce geçmeyen en son dayanamadım dr a gittim ben bişeyim yok sanıyordum o yuzden de hep erteliyordum dr ilk baş bana çikolata kisti dedi ama yne de tahlil yapalım dedi tahlilimde ca 125 baya bir yüksek çıktı dr tanıdığım hep gittiğim dr.umdu. yüzüme bakamadı bi yerleri aradı felan en son bana bir kağıda dr ismi yazdı verdi muhakkak fakültedenn bu dr lardan randevu al dedi ben orda anladım bişi oldğnu ama önemsemedim eve geldim randevu alamadım dr u aradım o sağolsun benm için randevu aldı hemen fakülteye gittim muayne oldum ameliyat dedi yumurtalıklar alıncak dedi çok az zamanın var dedi hatta sağolsun bana dosyayı verdi bunu çantana koy yoksa vermezler sana dosyayı dedi ilk gittiğim doktorum ipek hanım fakülteden çkınca beni ara demişti aradım durumu anlattım bana ankarada başkent üniversitesi ali ayhan a gitmemi söyledi gittim iykide gitmişim yumurtalıklarım alınmadan sadece kistimi aldılar lakaraskopi ile ve şuan çok rahatım benim kistim endometrioma kistiymiş

kızlar bende 21 yaşındayken over kist oldum açıkcası birkaç sene önce doktorum bi kist var ama adetten sonra geçer önemli değil dedi bende önemsemedim aradan 3 yıl geçti hep ağrı sancı sürekli sabah kalktığımda sanki idrarımı o kadar tutmuşum ki gibi bir ağrı saatlerce geçmeyen en son dayanamadım dr a gittim ben bişeyim yok sanıyordum o yuzden de hep erteliyordum dr ilk baş bana çikolata kisti dedi ama yne de tahlil yapalım dedi tahlilimde ca 125 baya bir yüksek çıktı dr tanıdığım hep gittiğim dr.umdu. yüzüme bakamadı bi yerleri aradı felan en son bana bir kağıda dr ismi yazdı verdi muhakkak fakültedenn bu dr lardan randevu al dedi ben orda anladım bişi oldğnu ama önemsemedim eve geldim randevu alamadım dr u aradım o sağolsun benm için randevu aldı hemen fakülteye gittim muayne oldum ameliyat dedi yumurtalıklar alıncak dedi çok az zamanın var dedi hatta sağolsun bana dosyayı verdi bunu çantana koy yoksa vermezler sana dosyayı dedi ilk gittiğim doktorum ipek hanım fakülteden çkınca beni ara demişti aradım durumu anlattım bana ankarada başkent üniversitesi ali ayhan a gitmemi söyledi gittim iykide gitmişim yumurtalıklarım alınmadan sadece kistimi aldılar lakaraskopi ile ve şuan çok rahatım benim kistim endometrioma kistiymiş

yani patalojin temiz çıktı ve keoterapi görmedin di mi? güzel sevindi senin adına. hiç belli olmuyor bu işler herkesin sık sık kontrole gitmesi lazım. geçmiş olsun.

yani patalojin temiz çıktı ve keoterapi görmedin di mi? güzel sevindi senin adına. hiç belli olmuyor bu işler herkesin sık sık kontrole gitmesi lazım. geçmiş olsun.

iptal annem dün 4. kemosunu aldı git gide kan değerleri her kemoda daha düşüyor. inşallah çabucak biter şu kemolarda toparlanır. birde ilaç yan etkisi nedeniyle karaciğer yağlanması olmuş.

iptal annem dün 4. kemosunu aldı git gide kan değerleri her kemoda daha düşüyor. inşallah çabucak biter şu kemolarda toparlanır. birde ilaç yan etkisi nedeniyle karaciğer yağlanması olmuş.

annem de haftaya 5.kemosunu alacak inş.Karaciğer yağlanması annemde de oldu...İlacın dozunda değişiklik yaptılar mı,değerlerde düşüş olunca?

Bir de sizin evre kaçtı?grade 2 demişiniz de o evreden farklı bir şey diye biliyorum,yanlış mı biliyorum aceba?

kağıtta grade 2 yazıyordu baŞka bişey yazmıyrdu. evresi kaç tam bilmiyorum ama sanırım 2.evre. karaciğer yağlanması nedeniyle dozda değişiklik yapmadddılar. ama bol bol limonlu maydanoz yemek lazımmış. şimdi çok üşüme titreme var kat kat giydiriyoruz.

Son düzenleme:

evet canım temiz çıktı erken teşhisden dolayı.kemoterapi görmedim.iyi huylluymuş.allah herkesin yardımcısı olsun.erken teşhis çok önemli.

evet canım temiz çıktı erken teşhisden dolayı.kemoterapi görmedim.iyi huylluymuş.allah herkesin yardımcısı olsun.erken teşhis çok önemli.

endomatriosiz bir çok bayanda olabilen kanser olmayan bir kist türü olduğndan kemoterapi falan söz konusu bile olmaz..çok geçmiş olsun canım sen nezaman oldun ameliyatını bende oldum ali hocaya, yoksa aynı tarihte mi ameliyat olduk :44:

kağıtta grade 2 yazıyordu baŞka bişey yazmıyrdu. evresi kaç tam bilmiyorum ama sanırım 2.evre. karaciğer yağlanması nedeniyle dozda değişiklik yapmadddılar. ama bol bol limonlu maydanoz yemek lazımmış. şimdi çok üşüme titreme var kat kat giydiriyoruz.

evre 2 ise çok iyi...atlatma şansı çok yüksek..inş. atlatırsınız.İnş biz de atlatırız.Annem p.tesi 5.kürü alıcak..cuma tam kan sayımı yapılcak..tam kan sayımını istediğiniz yerden de yaptırabilirsiniz dedi hemşire..ona göre reçetesi yazılıyor ya hani,biz kendi semtimizdeki poliklinikte yaptırsak,fakültede reçetesini yazıyor mu aceba o tam kan sayımına göre,bir bilginiz var mı?

evre 2 ise çok iyi...atlatma şansı çok yüksek..inş. atlatırsınız.İnş biz de atlatırız.Annem p.tesi 5.kürü alıcak..cuma tam kan sayımı yapılcak..tam kan sayımını istediğiniz yerden de yaptırabilirsiniz dedi hemşire..ona göre reçetesi yazılıyor ya hani,biz kendi semtimizdeki poliklinikte yaptırsak,fakültede reçetesini yazıyor mu aceba o tam kan sayımına göre,bir bilginiz var mı?

Gülce hanım merhaba bana özel mesaj atmışsınız ama 100 mesajım olmadığı için cevap atamadım size kusura bakmayın bende burdan yazıyım dedim hiç sıkmayın canınızı ilk zamanlar bende sizin durumunuzdaydım tecrübeli bi arkadaşım beni çok rahatlattı 2. seneye yaklaşıyor anneminki 3 aylık kontrollerimiz devam ediyor allaha şükür kanları çok güzel çıkıyor sadece sıkıntı olan kısım kemoterapi süreci ondada annenize devamlı teskin ve teselli edin sadece onun hasta olmadığını onun hasta bile olmadığını söyleyin ve kendisine hasta dedirtmeyin sen hstamısın diyin yeri gelirse biz annemle öyle yendik hep genç kanser hastası kardeşlerimizi anlattım mümkün oldukça evde devamlı temizlik yapılsın sirkeli su ile temizlik yapın ve kesinlikle misafir kabul etmeyin inanın kafaları kaldırmıyor çok geçmiş olsun başka öğrenmek istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz

tam kan sayımını memleketteki devlet hastanesinde yaptırıyoruz çünkü ankarada değiliz ama kan sonucuna göre hiçbiryere ilaç yazdırmıyoruz. ne ilacı yazıyorlar size?

Gülce hanım merhaba bana özel mesaj atmışsınız ama 100 mesajım olmadığı için cevap atamadım size kusura bakmayın bende burdan yazıyım dedim hiç sıkmayın canınızı ilk zamanlar bende sizin durumunuzdaydım tecrübeli bi arkadaşım beni çok rahatlattı 2. seneye yaklaşıyor anneminki 3 aylık kontrollerimiz devam ediyor allaha şükür kanları çok güzel çıkıyor sadece sıkıntı olan kısım kemoterapi süreci ondada annenize devamlı teskin ve teselli edin sadece onun hasta olmadığını onun hasta bile olmadığını söyleyin ve kendisine hasta dedirtmeyin sen hstamısın diyin yeri gelirse biz annemle öyle yendik hep genç kanser hastası kardeşlerimizi anlattım mümkün oldukça evde devamlı temizlik yapılsın sirkeli su ile temizlik yapın ve kesinlikle misafir kabul etmeyin inanın kafaları kaldırmıyor çok geçmiş olsun başka öğrenmek istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz

Canım çok tşk ederim verdiğin bilgiler için...Annemin evre 3c olduğu için korkuyorum...maşallah 2 sene nüks olmazsa hastalığın gelme ihtimali baya azalıyormuş...darısı bizlere inş...canım sizin evre kaçtı?

tam kan sayımını memleketteki devlet hastanesinde yaptırıyoruz çünkü ankarada değiliz ama kan sonucuna göre hiçbiryere ilaç yazdırmıyoruz. ne ilacı yazıyorlar size?

canım kür de alacağı ilaçları reçeteye yazılıyor bizimkinde...p.tesi kür alıyor cuma gününden kan sayımı yapılıp o kan sonucuna göre reçetesi yazılıyor...bugün 5.kürü alıyor annem.dilerim 6.yı da sorunsuz atlatırız ve bu son olur..hepimiz için inş.

canım kür de alacağı ilaçları reçeteye yazılıyor bizimkinde...p.tesi kür alıyor cuma gününden kan sayımı yapılıp o kan sonucuna göre reçetesi yazılıyor...bugün 5.kürü alıyor annem.dilerim 6.yı da sorunsuz atlatırız ve bu son olur..hepimiz için inş.

peki reçetedeki ilaçlar kan değerlerini yükseltmek içinmi veriliyor. üşüme titremesi varmı annenin?

peki reçetedeki ilaçlar kan değerlerini yükseltmek içinmi veriliyor. üşüme titremesi varmı annenin?
kan değerleri çok düşük olursa kürü alamıyor erteliyorlar zaten...reçetede yazılanlar hastalığı tedavi edici ilaçlar..biz carboplainle paklitaksel diye bir ilaç alıyoruz...bunun yanında ağrı kesici ve mide bulantısı ilaçları da var...çok titremesi yok canım annemde ama aşırı terleme var,sonra aniden üşüyor..sizin ilaçlar hangisi? bir de koldan serum gibi mi alıyorsunuz yoksa port dedikleri bişey var o şekilde mi alıyorsunuz?

kan değerleri çok düşük olursa kürü alamıyor erteliyorlar zaten...reçetede yazılanlar hastalığı tedavi edici ilaçlar..biz carboplainle paklitaksel diye bir ilaç alıyoruz...bunun yanında ağrı kesici ve mide bulantısı ilaçları da var...çok titremesi yok canım annemde ama aşırı terleme var,sonra aniden üşüyor..sizin ilaçlar hangisi? bir de koldan serum gibi mi alıyorsunuz yoksa port dedikleri bişey var o şekilde mi alıyorsunuz?

carboplatinle taxol alıyor koldan serumla veriyorlar kan hapı, b vitamini ve kalp ilacını kullanıyor annem. bulantı hapı iyi gelmedi kullanmıyor. hem terleyip hem üşüme annemdede var zor yani hastalıklar Allah şifa versin inşallah annelerimize

carboplatinle taxol alıyor koldan serumla veriyorlar kan hapı, b vitamini ve kalp ilacını kullanıyor annem. bulantı hapı iyi gelmedi kullanmıyor. hem terleyip hem üşüme annemdede var zor yani hastalıklar Allah şifa versin inşallah annelerimize

taxol çok iyi bir ilaç ama yan etkisi de çok demişti arkadaşımın biri.Bizde bulantı yok ama ağrı çok oluyor.Amiinnnn inş. gerçekten zor bir durum,5 aydır çok zor günler geçiriyoruz ama geçicek inş.Hangi şehirdeydiniz?

X