Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Teşekkür ederim cvbınız için tabi götürecem çocuğumu bi uzmana,başka türlü rahat edemiyorum zaten,sosyal bi çocuk farkındalığı yüksek,konuşuyor kendini iyi ifade ediyor,gelişiminde hiç bi zaman gerileme olmadı hep ilerliyor şükür,varsada hafif dereceli birşey olduğunu düşünüyorum bakalım psikiyatr ne diyecek kendime çok dert ediyorum,sizin çocuğunuzun şikayetleri nelerdi acaba paylaşmak istersiniz memnun olurum

Otizm testi yaptirin direk anlarlar uzman kisiye gostermen yeterli burada ne desek bos cunku her otizmli ayni degil.Ama dedigime göre otizmli oldugunu dusunmuyor ama bir anne kolay kolay kabul etmez sen supheleniyorsan kesinlikle test yaptir
Çocuk psikiyatristi, çocuk nöroloji doktoru gördü. Gelişim testi yapıldı, eeg çekildi. Tanı konmadi. Bunun dışında otizm testi derken anlamadım ne yapılacak başka. Benim aslında derdim çocuğu bu şekilde olup ilerleme kaydeden var mı?

Canm bence atipiklik var oglunda el çırpmasımı yaptı hemen al baska yöne dikkat cek unutsun o harekwti yada bi hareket ögret sevdiği böyle unutturmak lazım
Canim 3 yasa kadar bu hareketi yapmalari normal bulunuyor onemli olan cocugun iletisimi komut almasi iletisiminde bi sikıntı yokmus tabi doktora gotursun onlemini alsin ama daha iki bucuk yasindaymis bebeklerin cogu bu hareketi yapabiliyor mesela kendi etrafinda donme de otizm belirtisi ama cogu bebek dönuyor kendi etrafinda

Evet canım komut almasında bi sıkıntı yok konuşuyor üç kelimelik cümleler kuruyor,çok güzel taklitler yapıyor işte hep bi ama var yazdığım olumsuz davranışlarından ötürü

Yani gel
Evet canım komut almasında bi sıkıntı yok konuşuyor üç kelimelik cümleler kuruyor,çok güzel taklitler yapıyor işte hep bi ama var yazdığım olumsuz davranışlarından ötü

Gelişim testi normal çıktıysa korkmayın dediklerinizi o yaş grubu yapıyor doktora gidin tabii ama anlattığınıza göre belki uyaran eksikligidir

Yani gel

Gelişim testi normal çıktıysa korkmayın dediklerinizi o yaş grubu yapıyor doktora gidin tabii ama anlattığınıza göre belki uyaran eksikligidir
Canım 2 yaş kontrolünde doktoru belli testlere tabi tuttu ve tipik bi iki yaş çocuğu dedi,o dönem oğlumun kelimeleri çoktu cümle yoktu dokturumuz eğer bi altı aya cümle kuramazsa tekrar görmek isterim demişti,ama çok şükür şimdi cümle kuruyor kendini ifade ediyor..

Otizmi olan bir çocuk o dediklerinizi yapması o aylarda olmuyor cocuk zaten daha dünyanın malesef farkında olmuyor kolay değil bu süreçler anlatmak isterim uzun ,uzun ama sadece diyeceğim gelişimi gayet iyI çocuğunuz gözlerine bakın çocuğunuz bakışlarından anlarsınız o size herşeyi anlatır çocuğu otizim olan yada gelişim geriliği olan bazı insanlar hemen tanıyı karşı tarafa koyuyor biliyorlar oysaki otizm çok farklı birşey

Sağol canım tekrardan gözlerimin içine bakar anlamlı bi şekilde,bakışlarımdan anlar ruh halimi o konuda bi sıkıntımız yok işte el hareketleri arabalarını uzanarak sürmesi tekeri ilgisini çekiyor bunlar beni çok korkutuyor,Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın bütün kuzucuklarımıza şifa versin inşallah

Amin onları tüm çocuklar yapıyor onları yapınca arabayı alın vınnn diye sesle sürün elleri içinde tras kopugu sikin oynasin benimkinde hic el hateketi yoktu simdi ellerine bakiyor tv izledi bu gunlerde tetikledi Allah buyuk cümlesine sifa versin

Canım nasıl sürüleceğini gösteriyorum benim sürdüğüm gibi kısa sürüyor sonra yine uzanarak yapıyor,köpük fikri güzelmiş hemen deneyeceğim çok sağol,rabbim senin meleğinide korusunmalesef tv telefon her anlamda kötü etkiliyor çocuklarımızı

Karistirdim baskasida sizin gibi yazinca

İletişim varsa otizm değildir. Otizim zaten iletişimsizlik ve hareket yavaslığı azlıgı seni ve duygularını anlıosa gözlerinin içine bakıosa endişelenme. Korktuğun noktalarada dahada agırlık verip değiştirebilirsin

Sağol canım cvbın için duygularımı anlıyor gözlerimin içine bakar konuştuğu için zaten ifade ediyorum herşeyi

Kizim 3.5 yasinda gelişimi 2 yas 8 aylik dendi
Iletisimi var konusma problemi yasiyoruz oda net kelimeler yok sadece ozel egitim merkezi ile gorustuk bugun asiri dikkat daginikligi var
Fikirleriniz neler arkadaslar yoksa yeni konu mu acayim

Iletisimi var konusma problemi yasiyoruz oda net kelimeler yok sadece ozel egitim merkezi ile gorustuk bugun asiri dikkat daginikligi var
Meraba bizimde dikkat daginikligi ve hateketlilik cok asamiyoruz bi turlu ogrenmesine ket vuruyor uz dr degerlendirme yapacak gelisim testi yapilacak bizde yasindan geri geliyoruz ilaç düşünüyorum artık çünkü pire gibi birşey öğrenemiyor

Merhaba, iletişim kurarken ne gibi problemler yaşıyorsunuz sizi dinleyip söylediğinizi anlıyor ku mesela tepkisi nasıl? Alıcı dili nasıl mesela kelime kartlarından söylediğiniz nesneleri gösterebiliyor mu? Anlaşılır değil demişsiniz kelimeleri için mesela su istediğini vb şeyleri ifade etmeye çalışabiliyor mu?
Dikkat dağınıklığı bu dönemde çok normal ayrıca uyaranların çok olduğu bir ortamda çocuk dikkatini toplamakta da güçlük çekebilir mesela çok sevdiği şeylere durumlara olan ilgisi nasıl? Oyuncak olabilir veya başka bir şey olabilir mümkün olduğunca dikkatini başka bir şeyin çekemeyeceği ortamda tekrar bir izleyin 3-5 dakika da olsa kendi kendini oyalayabilir mi bir gözlemleyin

Aynen benimkide cok dikkatsiz
Tesekkur ederim yardiminiz icin
Iletisim kurarken dikkatini cekemiyorum genelde
ismini soyleyince birsey isteyince getiriyor
Birsey istediginde söylemeye calisiyor ama net olmuyor genelde elimden tutup annecim annecim diyip soylemeye calisiyor ama net deil yine
Oyuncaklari ile kendi basina oynuyor cok sessiz konusuyor bazen zaten cok yalnizdi
Ben bir sure hobimi ise cevirince ihmal etmis olabilirim
Birazda kardesi dogunca degisti acikcasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…