Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Ben de çok merak ediyorum. Hasan Önal diyetinin otizme faydası ne derecede?
Sanırım kan testi yapıyorlarmış eksik olan vitamin ve mineraller olan bir beslenme listesi hazırlıyorlarmis.

Eklentiler

• IMG-20210501-WA0028.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG-20210501-WA0027.jpg
    117,8 KB · Görüntüleme: 98
K kardespayi evet artik otizm spektrum sendromu altinda yer aliyor hepsi.
Ama yinede asperger ve atipik daha kolay olanlari diyim, cünkü bu iki tipte konusma ile cok problem yasanmiyor. Daha cok mimik anlasilamamasi ve sosyal cevre ile iletisim bozuklugu oluyor. Hatta asperger olanlarda ileri zeka olanlar vardir.
Fakat kanner da göze batan ilk sey konusma. Cocuklarin konusamamasi ve hatta bu tip icin cok görülen sey benim cocugumdada oldugu gibi önce konusup , sonra 2.5 yasindan sonra unutmasi, tamamen susmasi. Ve bunlarda cok görülen zeka geriligi. Benim oglumdada var.
Ama yinede egitimle cok yol katediliyor sükür.

asperger artik otizm kabul edilmiyor.zaten aspergerlerin konusma bozuklguu olmuyor saniyorum grupta da hic denk gelmedim aspergerliye.
benim demek istedigim cok agir bulgularla baslayip egitime hizli yanit alan da var hafif baslayip cok ilerleme gosteremeyen de.
hepimizin tek dilegi cocuklarimizin kendi kendine yetebilen bireyler olmasi.umarim hepimiz mutlu gunler goruruz bazi imtihanlar cok zor

Çok haklısınız katılıyorum size çocukların ne gelişim göstereceği hic belli olmuyor hafif görünen yol almıyor ağır gibi görünen çok yol alabiliyor amin cümlemizin inşallah

Oglunj, suan nasil.cok zaman gecmis

Bizimde öyle

Oglunuz suan nasil cvb verirmjsini, ltf

Kızlar sac kestirmek tırnak kesme duş başlığında banyo yapma bu gıbı durumlar sizde nasıl. Bizde bİ tek sac kestirmek kaldı sayılır bunu aşan varsa nasıl yaptınız

Kızlar sac kestirmek tırnak kesme duş başlığında banyo yapma bu gıbı durumlar sizde nasıl. Bizde bİ tek sac kestirmek kaldı sayılır bunu aşan varsa nasıl yaptınız
Saç kestirme ve duş başlığında ağlar.El tırnaklarını zar zor keserim ayak tırnaklarını ise uykuda kesebiliyorum ben...

Bizim de saç tarama sıkıntımız var. Tırnaklarını babası kesiyor. Babasından biraz çekiniyor. Ben kesmeye kalksam izin vermiyor. Dokunsal sorun olarak geçiyormuş bunlar. Yemek yememe, hareketlilik hepsi birbirine bağlıymış. Ergoterapist öyle söylemişti. Duyu bütünlemeye iyi geldi bize.

Örneğin bizim oğlan apartmanda yabancı birilerini görünce bağırır ağlardı şimdi onlarla göz teması kuruyor.Ama genel olarak birçok şey problem.Disariya ne Zaman çıksak burnumuzdan gelir...

Örneğin bizim oğlan apartmanda yabancı birilerini görünce bağırır ağlardı şimdi onlarla göz teması kuruyor.Ama genel olarak birçok şey problem.Disariya ne Zaman çıksak burnumuzdan gelir...
1,5 yaş ile 2,5 yaş arası bizde de çok vardı. Bayramda kimseye gidemezdik kapıdan girmeden ağlamaya başlardı.Her gün dışarı çıkardım. Pandemi yoktu o zaman. Pazar, market, park geze geze biraz aştık.

Otizmlerde ne kadar erken biberon birakilirsa o kadar iyi konusmalari icin öyle duydum bizde tirnaklarini babasi keser sacinida makasla anca cok korkuyorlarmis.Cesaretleri yok.Bizim oglan iyi yer ama cok hareketli ama ..biz daha sadece göz kontagi kurma icin terapi goruyorz asama asama ilerlenecek Allah yardimcimiz olsun

Bunu biraz aşma zor canim ama sana önerim amazondan ses cikarmayan bebek sac kesme makineleri var onu önerebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…