Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Anne olarak hissedersiniz çocuğunuzda anlamlandiramadiginiz bı tuhaflık
vardır. Yaşıtlarından farklıdır mesela.
Ya şöyleki kizim 9 aylikken sarki bile soyluyordu, 1.5 yasinda normal akici konusuyordu. Oglum ise butun komutlari anliyor +goz temasida iyi ama konusma yok.gecen yaz bir kac nesne adini soyluyordu simdi onlarida soylemiyor ve cok agresif.

Hayır değil. Psikiyatr a gittiniz mi? Ne dedi? Herhangi
Hayir gitmedik dah.. Esim: cok abartiyorsun diyor. 2.yas asisinda hemsireye sordugunda erkek cocuklarinda 3yasa kadar bkliyoriz dedi. Mesala bugun okul donusu oyuncakcinin karşında gecince isarwt edip agladi tabi ben anlamadim kizim hemn anladi anne; kardesim oyuncak istiyo dedi bu bir artimi bilemdim

Hayir gitmedik dah.. Esim: cok abartiyorsun diyor. 2.yas asisinda hemsireye sordugunda erkek cocuklarinda 3yasa kadar bkliyoriz dedi. Mesala bugun okul donusu oyuncakcinin karşında gecince isarwt edip agladi tabi ben anlamadim kizim hemn anladi anne; kardesim oyuncak istiyo dedi bu bir artimi bilemdim
Yine de hemşire değil ama bir doktor görüşü almanızı tavsiye ederim. Her durumda erken teşhis önemlidir.

Yigrnimde uyaran eksikligi vardi 1 yil egitim gordu ve konustu.amin ins cok tsk ederim. Sorun varsa (Allah korusun) yani ne yapilabilir bilginiz varmi?
Merhaba belirtiler nelerdi? Nasıl bir eğitim aldı? Aynı problem var da. Eğitimini merak ettim.

Oğlum kapıyı kapat diyorum oralı olmuyor ama sana çikolata veririm kapıyı kapatırsan deyince koşarak kapıyı kapatıyor.Bu şekilde olunca benim kafam allak bullak oluyor.

Oğlum kapıyı kapat diyorum oralı olmuyor ama sana çikolata veririm kapıyı kapatırsan deyince koşarak kapıyı kapatıyor.Bu şekilde olunca benim kafam allak bullak oluyor.
aslinda otizm tam olarak boyle bisi.duymasinda sikinti yok ama iletisim kurmak istemiyor .karsiliginda bir sey vericez diyince yapiyorlar .iletisim kurmaya hevesleri yok

aslinda otizm tam olarak boyle bisi.duymasinda sikinti yok ama iletisim kurmak istemiyor .karsiliginda bir sey vericez diyince yapiyorlar .iletisim kurmaya hevesleri yok
Ya enteresanlar hakkaten.Biraz önce de ellerini ve ağzını yıkadık normalde ben uzatırim havluyu ama bu sefer havlu nerede diye bakındı verdim ellerini sildi ağzını da sildi bana ver dedim onu da yaptı.Soda çok sever içelim mi deyince hemen dolaba koşar.Kek reklamını görmüştü geçenlerde ona kek dedi çok şaşırmıştim...

Ya enteresanlar hakkaten.Biraz önce de ellerini ve ağzını yıkadık normalde ben uzatırim havluyu ama bu sefer havlu nerede diye bakındı verdim ellerini sildi ağzını da sildi bana ver dedim onu da yaptı.Soda çok sever içelim mi deyince hemen dolaba koşar.Kek reklamını görmüştü geçenlerde ona kek dedi çok şaşırmıştim...
iletisim kurmak isteseler her sey daha kolay olacak ama oyle bir niyetleri pek yok.

X