Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Benim oğlumda öyle herşeyi yemiyor seçici öyle idare ediyoruz yemek kültürü yok yani çatal kaşıkla yemez yani zor bacilar isimiz Rabbim hepimize tez vakittte hayirli kapilar acsin bu yolda merhametli ogretmenler ciksin karsimiza ticaret olmus ozel egitim merkezleri

Sebepsiz değilse yani davranissalsa normal mi oluyor. Benim ki istediği olmasın bazen sanki bi anda çıldırıyor normal mi yani ben çok kafama takıyorum

Benim oğlumda öyle geçen markette kafasını bebek arabasina vuruyor evde elindekini fırlatıyor bende o neyaparsa onu yapiyorum kafami vuruyorum.terapisti oyle yapin dedi dedigini yapmayin onu kurt siz tilki olmayin yoksa basedemezsiniz dedi bide insanla inadina ugrasan bi yapısı var
Sebepsiz değilse yani davranissalsa normal mi oluyor. Benim ki istediği olmasın bazen sanki bi anda çıldırıyor normal mi yani ben çok kafama takıyorum

Artık pek yapmıyor öyle yapınca ortam değiştirin bakmayın onun gibi hareketler edin durup sizi izliyecek annesi sahipler zaten dün oglum çiçek sulayacağım.dedi evde canlı çiçek yok Zaten bende radyotere su döküyor sandım bi girdim odaya haLida çiçek motifleri var onları suluyor bütün hali su içinde

Allah'ım o an kendimi düşünemedim sinirden çıldırirdim herhalde halıyı o şekilde ıslattigini görsem Sizin oğlunuz konuşmayı biliyor mu?
Kızlar dizme huyunu geçiren varmı herseyi diziyo. Elinde bişey yemiyo zaten tabakla bişey koysam yere koyuyı diziyo bakıo}
Bu dizme dediğiniz nasıl oluyor neleri diziyor?

Allah'ım o an kendimi düşünemedim sinirden çıldırirdim herhalde halıyı o şekilde ıslattigini görsem Sizin oğlunuz konuşmayı biliyor mu?

Bu dizme dediğiniz nasıl oluyor neleri diziyor?
Mesela legoları yanyana koyuyo. Cips versem yere onları koyuyo öyle yiyo. Zeytin alıp halıya koyup onlara bakar bisaga bi sola koyuyo bu dizme huyu bitse oyun oynıcak

Benmkide diline sürer sadece hatta dokundurur asla çiğnemeyi üflemeyi bilmez. Kusması zaten var Allah yardmc z olsun. Benmki bardaktan su içmeyi bilmiyor 3 yaşına girdi gecen gün bisküvi ısırdı benle eşim nasıl mutlu olduk varya sonra da kustu

Benmkide diline sürer sadece hatta dokundurur asla çiğnemeyi üflemeyi bilmez. Kusması zaten var Allah yardmc z olsun. Benmki bardaktan su içmeyi bilmiyor 3 yaşına girdi gecen gün bisküvi ısırdı benle eşim basul
Benim oglum cansız gibi kızlar sizinkilerde öylemi zayıf elinde kolunda can yok gibi
Benmki uykudan kalktgnda banyo yaptrdgmda kendini kaskatı ediyor öyle bir geriyor ki düzeltemıyorum bide geceleri de uykusu bozulunca yine öyle kasıo kendini

Benim oğlum çatal kullanır bardaktan suyunu içer bardağa su doldurur genelde kuru yiyecekler yediği için kendi karnını doyurur ac kalmaz yani.Atkisini montunu çorabını çıkarır ama giyemez.Susadiysa şişeyi gösterir ama takıntıları var elinde bı eşya bı nesne olsun boş kalmasın istiyor onunla birliktelik koşuyor.Goz teması iyidir.Diyorlar ki TV tablet vs otizm yapmaz.O zaman neden bu kadar arttı otizm.Ben çalışıyordum oğlumun gelişimi normaldi büyükler bakıyordu çocukla oyun oynanmadı boş bırakıldı TV hep açıktı ilgisizlik ve teknoloji bizi bu hale getirdi işte.

Bizim yalama çiğneme yutma ile ilgili sıkıntımız yok sadece tek tip besleniyor
Biz de böyleyiz işte hatta bugün metabolizma Dr dedi ki bu çocuk protein almıyor değerleri nasıl düşmemiş her yemeğine et suyu koyuyorum zaten yemeğinde suyuna ekmek batırıyor ama demek ki o bile iyi gelmiş tabi Dr bunu kabul etmedi

Çok güzel değil mi ya ben sanırım çok sevinirdim

Benm oğlum prematüre olduğu için bide 29 haftalık devamlı kusması da vardı o yüzden ben bir sorun olduğunu anlamadım o kadar da doktora götürdüm bi tanesi de böyle bsy demedi benm oğlum ağzına kaşık versem kapatıp almasını bilmiyor sadece emme içgüsüyle biberondan beslenebiliyor yediği tek şey kahvaltı oda püre çok içim acıyor onun bu haline

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…