Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Oglum 2buçuk yasında tesis konmadı ama ben öyle oldugunu düşünüyorum. Bihafta sonra rapor için randevumuz var. Özel eğitim alıo biraydır
Allah korusun insaALLAH değildir.bazen cocuklar dönemdönem farkli hareketleri oluyor bilinmiyor atak haftasimi yoksa distenmi yoksa ayrilik endise kaygi vb duygulardami olduğu.benim oğlumda 14 aylik göz temasi isaret parmagini kullanma bazi kelimeleri soyleme hepsi var
2 gün tv izlediginde farkli hareketlerini saptadım hemen kapadım tvyi.Allahima hamdolsun simdi daha iyiyiz.
InsaALLAH sizlerde iyi olursunuz.annelik ayrı bir korku ayri bir endise barindiriyor insanda
Akliniza kötü seyler getirmeyin iyi düşünelim iyi olsun.sevgiler

Evet bişeyler söylemesi varsa gelişir inşallah canm. Konuşma yok bizde orda otizmlileri görüyorum farklıda durmuyorlar zor belirlenmesi

Otizm degil belki benim yegenimde hiç konuşmadı. Sadece ııı diye soylerdi annesi anlardi doktora gittiler bişey demedi doktor. Ne tablet ne tv düşkünüydü. Sonra birden konustu. Bize siz her dedigini anliyorsunuz konusmuyor derlerdi ne alakaysa. Simdi 7 yaşında okula gitmeden okuma yazma öğrenmişti. Sinifi atlatmak istedi öğretmeni. Oda mesela AVM de bırakıp giderdi korkmazdi. Zorla bulurduk. Belki size egitim icin otizm degilde baska tani rapor verilecektir.

Bakalım ne çıkacak herseye hazırım öylede olabilir tabi bide konuşmadığı için kendini anlatamıyor. Komut almıyo o canımı skıo buara taklit ve oyun oynama bana uzun bakma basladı renkleri soruyorum gösteriyor böyle güzel gelişmeler.

Bu cok guzel iste.bakin gelismeler var.bildigim kadariyla otizmli cocuklarda oyle gelismeler olmuyor pek.bence siz icinizi ferah tutun kardeşim Allahin izniyle birsey yoktur.erkek çocukları daha geç konusup daha gec iletisime geçebiliyor.anne olarak biraz fazla evham yapiyoruz galiba biz

Otizmli cocuklarda da gelismeler olur. Zekalari son derece yuksek olani da var dusuk olani da ama genellikle hepsinin zeka seviyesi normaldir. Sadece iletisimden uzak olduklari icin nasil yapacaklarini bilemezler. Egitimle bunlar asilabilir ve normal hayatlarini surdurebilirler. Durumlarina gore kaynastirma alt sınıf ya da özel okullarda egitimlerini sürdürebilirler. Biraz surec yavastir evet.

Merhaba oğlunuz ne durumda şuanda neler yaptınız eğitimler aldı mı

Kızlar bugun oğlum çıldırdı. Evden korkuyo teli eline alıo korkmuyo bakıo teli kapatıyım bagırıyo etrafından korkuyo Bi değişik 2gündür aglıorum

Kızlar bugun oğlum çıldırdı. Evden korkuyo teli eline alıo korkmuyo bakıo teli kapatıyım bagırıyo etrafından korkuyo Bi değişik 2gündür aglıorum
Gun içinde nekadar tv ve tlfna bakiyor? Aliskinmi bakmaya? Dikkatini dagitabilcek birsey versen oyun-oyuncak vb veya parka götürsen? Tlfna her cocugun zaafi var.bende vermemeye özen gosteriyorum ama fazla kisitlamakta istemiyorum.dengeyi kurmak cok zor.seninki mesela tlfda neye bakiyor?

neler izlediğine geriye dönüp bakıp kontrol edin belki bir şeyden korkmuştur. dua okuyup birkaç gün telefondan yavaş yavaş uzaklaştırmaya çalışın birden elinden almayın bence.

Kızlar yazmışsınız saolun. Bu kaygılı Bi bagırmaydı buda otizmden gelen bişeymiş. Bu kaygılarla basa çıkmayı ögrenmeö lazım. Eskiden yoktu bişeyler takıntısı hassasiyeti artık otizm gün yüzüne daha çok çıkmaya başlıo

Kızlar tohum otizme giden var mı yada görüşmeye giden? Sayfasında en az haftada 30 seans ders veriliyormuş burslu mu veriliyor acaba var mı bilginiz

Çok geçmiş olsun canım nasıl durumu şuanda hemen bir özel eğitime başla bence,hareketlerini kontrol altına alabilmen için yol göstereceklerdir sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…