Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
İşaret parmağını kullanıyor mu
Hayır çok dikkat ediyorum ama dayısı burda bi kaç gündür parmağıyla bsy gösteriyor dayısı ona oda elini uzatıyor bsyler geveliyor benmki acıktıgını da söylemez susadgnı da saatli besledgm için bilmiyor acıkmasını beklemıyorum zaten ama her biberon küçük tepsi gördükçe mama bardak görünce su su cok diyoruz ama o a aaa dıyor bilmiyorum kitabı da sipariş ettik daha gelmedi

Şubat 20 de gideceğiz tekrar henüz tanı koyulmadı
Otizm olamaz bu kadar hizli gelismesi ozellikle komutlari yerine getirmesi bana bunu dusundurdu. Tabiki doktor karar vericek te siz kendinizi bosuna yipratmayin diye soyleme ihtiyaci duydum. Boyle otizmli cocuk gormedim. Yani yasina gore bunlari yapmasi iyi. Bir ayda. Uyaran eksikligi filan olmus olabilir.

Bizim de nerdeyse 6 aydan beri tutma davranışı var maalesef. Çok zor bir durum bu süreçte tuvalet eğitimini erteledik. İnşallah sizin gibi düzlüğe çıkarım.
Ben de erteledim erteledim o agladikca erteledim. Sonra baktim 5 yasina girecek gucume gidiyordu artik. Takmadim bezini hic. Sakladim bezlerini. Tuvaleti gelince bana getirirdi bezi bulamadi konusmuyodu da caresizce tutuyordu. Altina kaciriyordu. Öğürdü ağladı. Kendine bi zaman dilimi belirle yaninda ıslak mendil yedek camasir tasi dayan. Baska care yok. Hersei biliyolar am cok inatcilar. Otizm iste hayatlarinda degisiklik istemiyolar.

Merhaba anneler.yazilanlarin hepsini okuyamasamda çoğunu okudum.oglum 14 aylik baba dede at ac hadi gibi kelimeler soyluyor.fakat birkac gundur tv ye maruz kalip reklamlari cok izledi.hipnotize olmus gibi cagirinca bakmiyor gözünü alamiyordu.buarada 7 aylık da hamileyim.bazen yemek yedirirken falanda cizgi film falan actigim oluyordu(guzel yiyordu oyle) küçüklüğünden beri heyecanlandiginda veya birsey isterken kollarini hızla cirpardi hala devam eder(cok sık yapmasada ozellikle sofraya oturdugumuzda mama sandalyesindeyken yapar) göz temasimiz var-oyun kartlariyla oynadigimiz zaman anne-kedi- top goster dedigimde gosterir.corabin nerde dedigimde gosterir.el salla basbas yapar.lakin şu son 4-5 gundur tv ye maruz kaldigindanmidir yoksa(şuan azi dişi cikiyor ve kardesi gelecek diye odasini ayirdik ve suttende kestim bana mi küstü bilmiyorum hiç keyfi yok.gozlerime bakmaz gülmez ellerini hala yemek yerken cirpar...bunlar sadece bir belirtimi.dunden beri arastirma yapiyorum kendimce ama baslibasina kesin belirtisi şudur diye bir tani yok.napmaliyim nasil davranmaliyim.dunden beri cikmazlardayim
Lütfen yardımlarınıza ihtiyacim var

Tvyi kapattıgın
da çok net belli oluyo canım hareketleri iletişim kuramaması seni anlaması bunlara bak.

Tvyi kapattıgın

da çok net belli oluyo canım hareketleri iletişim kuramaması seni anlaması bunlara bak.
Tv kapattim bugun hic acmadim.uzun surede acmayi dusunmuyorum ve cok guzel vakit gecirdik oglumla.heryer dagildi batti ama umrumda değil 2 cesit yemek olacakmis 1 cesit olsun dedim.herseyi biraktim ogluma odaklandim.bakalım 1 hafta sonrasina dedigin gibi degisiklik olacakmi canm

İnşallah dediğin gibidir,çok uğraşıyoruz karşılığını görürüz inşallah..

Kızlar oglum dışarıda beni duymuyor sanki hic bakmıyo göz teması bile kurmuyo markete gittik seviniyor rwyonları dolasıyo oyuncak gösteriyorum atıyo. Dışarıda algıları daha kapalı

Kızlar oglum dışarıda beni duymuyor sanki hic bakmıyo göz teması bile kurmuyo markete gittik seviniyor rwyonları dolasıyo oyuncak gösteriyorum atıyo. Dışarıda algıları daha kapalı
Dışarı da çoğu cocuk öyle oyuncak vererek değilde mesela parkta eğer götürüyorsaniz gel sallayim gel kayalim falan diye ozaman duymaz tepki vermezse sorun bence.

Dışarı da çoğu cocuk öyle oyuncak vererek değilde mesela parkta eğer götürüyorsaniz gel sallayim gel kayalim falan diye ozaman duymaz tepki vermezse sorun bence.
Oyuncagı alalım mı dedim aldı attı. Markette hiç bana bakmıyo yürüyo hiç kaybolurum annem nerde DİE Bi kaygı yok.

Önce de tani konmadan mi rapor veriyorlar yoksa gittiğiniz de tanı konacakta sonramı rapor verecekler.
Biz bikere gitmiştik pskiyatra 21aylıktı özel eğitim alsın geri kalmıslık var dedi denver testi yaptılar. Otizm için bişey diyemem dedi ben 6ay bekledim Bi gelişme göremedim verdim özel eğitime. Şuan biaydır gidiyor algısı açıldı biras büyüyo haliyle. Saglık kurulundan randevu alındı rapor için tanı bilmiyoruz. Evet her hareketi otizm olarak düşünüyorum haklısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…