Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Riskli bebek kitabını kullanan oldu mu?Olduysa nasıldı
Biz tani alali 4 sene oldu. O zaman doktor tavsiyesiyle hemen gittim aldim. Ama ne yalan soyleyeyim ne okuyabildim ne uygulayabildim. Ilk sayfalari okudum tamam ama bi kitaba bakiyom bi de karsimda duran cocuga yapamadim. Belki psikolojim de bozuktu o siralar odaklanamamista olabilirim. Sonra baska bir arkadasa verdim kitabi o ne yapti bilmiyorum. Yine de merak edip almak istersen ikinci el satan siteler yada mekanlar var oralardan alabilirsin.
Cocukla yapabilecegin etkinlikler var asama asama. Yuzune bakmazsa soyle yap soyle davran seklinde. Ben bunlari zamanla ozel egitim hocalarindan ogrendim. Ders sonlarinda yonlendirdiler bizi. Onlardan once ogreneyim ben de bileyim onceden dersen guzel bisey.

Ne gibi etkinlikler vardı?Istettim kitabı,daha elime ulaşmadı

Ne gibi etkinlikler vardı?Istettim kitabı,daha elime ulaşmadı
Yani cok hatirlamiyorum bebeklikten basliyor her asamada cocukla nasil iletisim kurman gerektigi gibi seyler vardi. Buyudukce oyun etilikleri yazilmisti onlari yapin diyordu. Iste ara ara bakiyodum ama icimden okumak gelmiyodu zaten uzunca bir sure hic bir kitabi okuyamadim.

Şu an durumu nedir oğlunuzun kardeşimin çocuğuna da otizm dediler henüz ne düzeyde bilmiyoruz süreci anlatır mısınız neler yaşadınız nasıl şu an durumunuz eğitimle ilerleme ne düzeyde oluyor

Riskli bebek kitabını kullanan oldu mu?Olduysa nasıldı
Ben yemi aldım o kitabı çok güzel oyunlar var içinde ama daha ilk günden kuşu öğretmeye çalıştım başka bi kitaptan gösterdim kuş kuş kuşlar çık cik yapar dye oda kuş demeyi öğrenemedi zor geldi herhalde 1 haftadır kuş napıyor deyince cik cik dıyır paşam ağzını burnunu gösteriyor kapıyı aç deyince acıyor artık daha fazla iletişime geçtik doktor bana otizm denemişti ama şüphelenmşti ay sonunda kontrolümüz var inşallah bsy çıkmayacak çünkü bende öule olduğunu düşünmüyorum herşeyi anlıyor iki ismine de bakıyor komut alıyor göz temasımız var amakitap iyi ben memnun kaldım

Benimde bugün elime geçti,sizin çocuğunuz kaç yaşında

Şu an durumu nedir oğlunuzun kardeşimin çocuğuna da otizm dediler henüz ne düzeyde bilmiyoruz süreci anlatır mısınız neler yaşadınız nasıl şu an durumunuz eğitimle ilerleme ne düzeyde oluyor
Yani nasil anlatayim nerden baslayayim.sadece ozet geceyim. En onemli sey egitim. Evde anaokulunda ozel egitimde hep egitim oldu. Baslarda anlamaz gibiydi ama anliyormus. Bazen cok iyi oldu bazen cok kotu. Buyudukce algi acildi algi acildikcada daha iyi oldu ogrenme hizi artiyor. Su an sadece konusmada geriyiz 4.5 yasinda basladi konusma ama geride su an. 6 yasinda simdi.Artik her dedigimiz her komutumuzu anliyor. Tuvalet ihtiyacini kendi yapiyor yemegini kendi yiyor. Oturup oyun oynuyor. Vakit geciriyor. Ilgilencek seyler buluyor. Eskisi gibi degil. Cok sukur.daha hala bu yoldayiz bitmedi ama daha iyiyiz iste daha umutluyum. Allah herkesin evladini kendisine bagislasin.

Benimde bugün elime geçti,sizin çocuğunuz kaç yaşında
Oğlum nisanda 3 olacak erken dogdu benmki 29 haftalık prematüre aralıkta gittik doktora konuşmuyor dye adam otizm falan demedi bazı şeyleri anlaması komut alması iyi dedi. İki tane belge verdi gelmeden doldur dye iki ay sonrası için bide işitme testi ve kan testi istedi bide bu kitabı alıp etkinlik yapın dedi. Bu ayın sonunda kontrolümüz vat ama bakalım herşeyin hayırlısı Rabbim bilir. Belgelerden biri 2-3 yas çocuğun yaptıkları şeyler dgrri otizm tanı testi ama dedgm gbi ben öyle olduğunu düşünmüyorum ama yine Rabbim bilir. Benmkinin tek sıkıntısı konuşmuyor. Ama anlıyor

İnşallah tamamen iyileşir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…