Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Anliyorum ben yurtdisinda yasiyorum tabi Turkiyede hersey para bizde tani konmasa bile 2 haftada 1 terapi var bizde baslayacagiz ins Allah yardimcimiz olsun lutfen gelisim gösteren cocuklarinizi ne yaptigina dair burada yazin bizde uygulayalim umut olsun bizim icin

Arkadaslar lutfen bana bagirsak sorunu olana ve ayni zamanda otizm belirtisi veren davranislarda bulunan cocuklarin anneleri yazsin bana simdi

Arkadaslar lutfen bana bagirsak sorunu olana ve ayni zamanda otizm belirtisi veren davranislarda bulunan cocuklarin anneleri yazsin bana

Mum üflemeyi nasıl öğretebilirim
Avuc icinizi öpün ona dogru üfleyin mesela israrla bunu yapin ona kalp gonderiyorsunuz sevhinizi gonderiyorsunuz gibi olacak bu 1,2.cisi ise sakiz cigneyin ve sisirirn cocugunuzun hosuna gidecek ellemek isteyecek patlatmasini saglayin sonra gelecek agzini sisirecek sizden sisirmenizi isteyecek konusmadigi icin bunu agzini sisirerek belirtecek sonra sisirin agzinizi ona dogru ufleyin komik gelecek israrla yapin deneyin oda agzini sisirdigine gore ufleye bilecek deneyin pes etmeyin

Arkadaslar lutfen bana bagirsak sorunu olana ve ayni zamanda otizm belirtisi veren davranislarda bulunan cocuklarin anneleri yazsin bana
Biz otizm bilmeden önce bagirsak sorunu yaşadık. Ozaman otizmde olma durumu yoktu görme olmadığı için. Sürekli kabizligina çözüm aradim. Bitkisel ilaçlar ishal eden ilaclar meyveler hepsini denedim. Kanardi oğlum yaparken. Bezi biraktik. Ve uzun süre meyve yedirdim yatarken. Sonra klozet bizi kurtardı. Bezi biraktik 1 haftada ve orda yaptıkça rahatladi ama biranda degil şimdi oturur zorda olsa bekler ikinir. Kabizlik yok şükür. Otizme etkisi varmis. Bize dil terapisti dedi mutlaka çözüm bulun demisti.

Tek bagirsak sorunu hicbir zaman otizm olmaz. Bize en az 5 belirti olmalı denmisti. Yani bagirsak sorunu vücud lekesi yemek seçme durumlari ekstra belirti gibi. Öncelikle göz teması, iletişim sorunu, el becerileri, toplulukta davranislari, uyku düzeni, kendi dünyasında yaşaması, konuş mamasi bir çok sebep var.

Ada-anne şu köpük cikaran oyuncaklar var onu hiç denediniz mi bir arkadasimin oğlu onunla öğrenmişti ziplayarak yakalamayi ve üflemeyi.

Benim çocuğumda birden gerileme oldu yani eğitim olmazsa zeka geriliği mi olur sonrasında?kafama takıldı bir de çok sıkıntılı değil günlerce kabız ya da ishal durumu yok kızımın ancak sık sık ve kokulu yapıyor tuvaletini.

Hayir bazen otizm sonradan belirti verebiliyor. Bize fakültede önce sen konuşup sonrami birakti konuşmayı diye sordular. Sık sık çıkması tam boşaltmadigi için bence alisirsa düzeltebilir.

Bu geri kalmayı anlamıyorum Bi çocuk neden geri kalır motor gelişiminde neden algılayamaz. Nörolojik Bi problemi yoksa fiziksel yoksa 2yaşındaki çocugun psikolojisi mi bozuk ben hala anlamlandıramıyorum. Nazardan Baska bişey gelmiyo aklıma...

İnşallah inşallah gelişim gösterir de yazarım akşam babası top almıştı getir bana dedi bi iki defa getirdi sonra getirmedi ama benm oğlumda göz teması var ismine de bakıyor doktor otizm falan demedi ama iki form verdi biri otizmke alakalı iki ay sonra geldiğinde bunları doldurup gel dedi içim içimi yiyor inşallah hiçbirimizin yavrusunda kötü bsy çıkmaz

Otizmli cocuklar illa bagirsak sorunu olacak degil oyle malesef bosuna bu destekler terapi egitimleri yok anne baba bir yere kadar anca sabır lazım cok iyi sabirli bir doktor iyi edebilir malesef oyle zeka geriligi konussa bile okuma yazmada geri kalir o hangi otizm cesidi olduguna bağlı ömür boyu sürende var tedavi olup olumlu tepki verip kurtulanda var iste bu birde gerileme normal gelmiyor onlara

Bizim extra bunlarda var tabiki tek basina fegil ama bagirsak öm sirada oynuyor etkili uyku duzenini bagirsak bozuyor kaka yapmadigi icin o mikroplar kana karisip beynine zarar verdigi co uk otizm belirtisi veriyor kökü bagirsak bu belirtiler ondan herkesin otizm durumj farkli

Bizim extra bunlarda var tabiki tek basina fegil ama bagirsak öm sirada oynuyor etkili uyku duzenini bagirsak bozuyor kaka yapmadigi icin o mikroplar kana karisip beynine zarar verdigi co uk otizm belirtisi veriyor kökü bagirsak bu belirtiler ondan herkesin ot
Evet oyle malesef bizde alistiriyorz bir turlu yapmadgi kakasini tuvalette

Benim kızımda çok güzel bir çocuk, tabiki hepimizin çocuğu güzel Allah saklasın , çok dikkat çeker. Çok dilli ve sevimliydi benim aileme görede nazarla oldu kızım.. Ne diyim bir çocuğa böyle hasetle kim bakar ki??? Dün markete gittik adını sordu kasiyer söylemedi tabiki, adını söylemedin ama çok güzelsin ama diyor direk

Ben de bir kitapta gerileme olan çocuklarda iyileşmenin daha iyi olduğunu okudum. Özel eğitimcimizde aynı şeyi söyledi. Sonuçta birinde unutulmuş davranışı geri getirmeye çalışıyoruz diğerinde hiç varolmamış bir şeyi uyandırmaya çalışıyoruz demişti. Allah tüm çocuklara şifa versin tabiki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…