Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Yani bizde cok psikiyatri ve Pedegoga gittik. Ama nurolog ve eğitim bize daha cok yol gosterdi. Çünkü psikiyatri mutlaka ilaç ineriyor biz kullanamadigimiz için gitsekte cok olumlu geçmiyor. Yinede onada gidiyoruz gerektikçe.
Anladım sizede çok geçmiş olsun..Rabbim şifa versin tüm evlatlarımıza inşallah.. Anne olmak çok zor acaba bişeyleri atlıyormuyum düşüncesi oluyor hep nöroloji de nasıl tetkikler yapılıyor acaba

Aminn tşk ederim. Beyin mr cektiriyor. Eeg cektiriyor.Muayene ediyor. Hareketlerine davranislarina bakiyor sonrası eğitim alsin vitamin vereyim diyor. Psikiyatri istegini size bırakıyor. Ama benim ogluma ilac onermedi sadece vitamin dedi. Sosyalleşmesini tavsiye ediyor ama maalesef pandemi sürecinde cok zor. Bizi 6ay sonra kontrol dedi ama daha gitmemize var. Ondan neler derse yine yazarim buraya.

bende biraz once hastaneden noroloji için randevu talep ettim cocuk dr.unun yönlendirmesi gerekiyormus bende ilk cocuk doktorundan randevu aldım..peki cocuk doktoruna ne demeliyim ki cocuk nörolojisi için bana randevu versin

bende biraz once hastaneden noroloji için randevu talep ettim cocuk dr.unun yönlendirmesi gerekiyormus bende ilk cocuk doktorundan randevu aldım..peki cocuk doktoruna ne demeliyim ki cocuk nörolojisi için bana randevu versin
Bizim bulundugumuz şehirde adi duyulmus özel yazahanesi olan bir doktora götürdük. Baska sehirlerden bilen duyup gelen varmis. Ama devletinkide olur bizim doktorumuz devlette çok sira bekleniyordu.Cocuk doktorunuza anlattığınizda yönlendirir anlayisli bir cocuk doktoru ise.

Oncelikle tv den uzak tutun sizi onnemsesin ne olup bitiyor bilsin gec kalmayin pisman olmayin terapi sart gelisim icin dil ,dikkat eksikligi.

Sakin ol. Turkiyede maddi durumunuz yeterlimi bilmiyorum ama ne olursa olsun hosunuza gitmeysn durum var kusma yi bosverin olabilir bu onun rahatlama bicimi gecer normal bir birey olsun sosyallestirin egitim alsin cocuk gelisimden simdi ne yapsak kazaniriz sonra gec kalinmis oluruz ne olursa kucukken erken mudahaleyle kazaniriz siz elinizden geleni yapin ilgi sevgi

Yok zaten elimden geleni yapcam durumumuz biraz sıkışık bu aralar çünkü ev aldık kredi ödüyoruz ama insan çocuğu için yaşar üni mezunuyum ama çalışmıyorum ben eşim tek çalışıyor bir zahmet kıymetli annesi destek olsun şubatta götürcem tekrar oğluşumu hepimize Allah şifa versin inşallah hepimizin yavrusu hemen yaşıtlarını yakalar

Beyin emarı neden çekiliyor acaba benm oğluma gecen sene çekilmişti kusması için ama bsy çıkmadı oda temiz çıktı bi daha cektrmezler inşallah.

Beyin emarı neden çekiliyor acaba benm oğluma gecen sene çekilmişti kusması için ama bsy çıkmadı oda temiz çıktı bi daha cektrmezler inşallah.
Beyindeki hücrelere bakılıyor. Gelişimi için bir sıkıntı var mi diye. Yada bir rahatsizlik varda ondan davranis konusmasi icin sorunmu diye nurologlar genellikle istiyor.

Pipetten bir şeyler içmeyi ve mum üflemeyi nasıl öğretebilirim
Benmki üfler ama pipetten bsy içemez suda içemez bardaktan 32 aylık şuan daha yeni yeni eline ekmek alınca diline sürer oda öğürür zaten kusması olduğu için herşey sorun eğer öğretebilirsen banada söyle bende öğretebiliyim

Bayağı mum üfleme ve pipet çalışması yaptırıyorum, inşallah kısa sürede onlarda öğrenecek

Pipetten bir şeyler içmeyi ve mum üflemeyi nasıl öğretebilirim
Pipetli bardaklar var bitisik olarak önce normal bardaktan su içirip sonra pipetli bardaktan normal kaldirdiniz mi hem pipetten geliyor hem bardaktan zamanla cekme isteği oluyor (demek istedigimi tam anlatamadim ama) biz 2 buçuk yaşında alismistik. Ve küçük düdüklere uflemesini sağlarsaniz üfle dediginizde yapıyor.

Kaynana dili diye bir düdük var onu almıştım çeşit çeşit düdük üflemeli evde yapılan etkinliklerden bakmıştım ama şuan hatırlamıyorum Montessori etkinlik üfleme diye aratabilirsiniz.
Çok uğraştığımı hatırlıyorum bir Ağustos günü gece babası nöbetteyken ilk kez üflediğinde videoya çekip ona atmıştım çok sevinmiştim. Çok duygulandım yine.
İlk kez bununla üflemişti

Flüt Şekilli Üflemeli Köpüklü Çoklu Baloncuk Yapma Oyuncak Set yazıyor böyle aratın . Fotoğraf koymayı bılmıyorum. Sıra almayı da şimdiden biraz alıştırın sıra bende derken elinizi göğsunuze koyun sende derken onun gögsune koyun. Biraz ben sen kavramı da olsun. Arada sıra kimde deyin. Arada sırayı şaşırtmış gibi yapın tepkisine bakın göz göze geldiğiniz anda ağır çekimdeymiş gibi hareket edin o süreyi uzatın . Rutin olmayın .
( Eğlenmeye çalışın. Diyorlar dile kolay )
Nisandan 5 yaş bitiyor tekrar kontrole gideceğiz . Hala yaşıtlarımızı yakalamadık kreşe tek başına gidemiyor . Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Ben de kızıma doğum günü pastasıyla öğrettim üflemeyi.. Pasta mumlarını üfledi. Sonra mum ve baloncuk setiyle ilerledi. 1 yaşından beri pipet kullanıyor , melodika üflüyor cimcime. Ağzı laf dolu sanki şu an her an çıkacak ama çıkmıyor neyse hayırlısı sabır ve zamanla inşallah. Bu arada beslenmelerine dikkat edin diyorlar. Benim kızımda sık sık ve az az kaka yapma durumu var. Sizler diyet yapıyor musunuz?

Biz diyet yapmıyoruz ama bu aralar yanakları çok döküyor, sebebini bilmiyorum

Diyet yapamadım ama yardımcım olsa yapmak isterdim.
Fakat ev yogurdu yemesine ayran içmesine çok dikkat ettim birde meyve suyuna nbl probiyotik karıstırıp içirmiştim bir dönem .
Bu forumda eski sayfalarda ahmet aydının öğrencisine giden bir üye Ther-Biotic Complete Powder - Probiyotik Toz aldıgından bahsetmişti.
Bana çok pahalı geldiği için alternatif olarak nbl kullanmıştım

Oğlum pipetle suyu biryasından sonra ögrendi meyve suyunu sıkıp pipetle getirerek alıstırmıştım ama mum üfleyemiyo
Maşallah benmkinin kronik kusması var herşeyi kustugu için meyve suyunu bile içmez tadını bile bilmez bir damla ayran veya başka bsy ver anında çıkarır ben kusmasından cok cekiyorum aç kalıyor çocuk

Maşallah benmkinin kronik kusması var herşeyi kustugu için meyve suyunu bile içmez tadını bile bilmez bir damla ayran veya başka bsy ver anında çıkarır ben kusmasından cok cekiyorum aç kalıyor çocuk
Oglum unda biryas civarı vardı kusması suan nadir mesela meyve veriyorum portakal suyunu emiyo torunlarını yutmaya korkuyo yutamassa kusuyo. Önceden azından ben alırdım şimdi hiçbişey vermiyor agzından. Geç yutuyo azı şeyleri yutmak istemiyor korkuyo izimde böyle problemimiz var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…