Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Özel eğitimcimize sordum diyet olayını. Diyet çok ağır ve başladıktan 2 yıl sonra fayda göreceksiniz. Ayrıca çok ağır ya da orta otistik çocuklara veriyorum faydası yüzde 7 maksimum dedi. Siz 2 yıla kadar toparlarsınız verin çocuk yesin istediğini dedi. Güveniyorum kendisine o yüzden diyet yapmayı düşünmüyorum ben artık

Benmki 3 yaşına girecek hala kusuyor hiçbsy yiyemıyoruz çorba verdim akşam yine çıkardı mama kahvaltı ve kasık maması yiyor çorba ek gıda yok neler neler deniyorum ama ilerleyemiyoruz yaptığım çorbaları hemen çöpe döküyorum çok zor çok Allah yardımcmz olsun

Çocuğuna uyaran eksikliği teşhisi konan var mı?Varsa belirtileri neydi?
Size öyle bir teshismi kondu bazen otistik hareketlere benzediği zamanla duzeldimi duydum ve eğitim ile degistigini uyaran eksikliği oldugunu okumustum bir makale de. Sayfa aslinda popüler sayfa aktif yeni gelenlerde buraya yaziyor. Yeni sayfa açılsa da burasinin geçmişin de bilgi veren anneler cok.

Çocuğum 21 aylık ve hala bir kelimesi yok. Ağzı çok dolu ancak yok. İşaret parmağını hala kullanamıyor. Bu durumda olanlar var mı?

Çocuğum 21 aylık ve hala bir kelimesi yok. Ağzı çok dolu ancak yok. İşaret parmağını hala kullanamıyor. Bu durumda olanlar var mı?
Eski konulara bakarsaniz benzeri yazan anneler var. Ama yaşı küçük gelişimi geri olabilir. Doktora goturmenizde fayda var. Bazen annelerin yazdiklarini okursaniz benzeri durumlar varsa otizm deniyor. Ama sadece konusmamak degil. Goz temasi varsa taklit yetenegi varsa sese dokunmaya hassasiyeti yoksa takintilari yoksa genelde sorun olmuyor.

Daha teşhis konmadı,mr çekilecek

Her şeyi ağzına sokma ve sürekli pipisiyle oynama huyu var,yaşayan var mı
Agzina alma bizdede var ama bizde görme olmadığı için öyle taniyor engel olmayin dendi. Pipiyle oynama eğer geçici birseyse tanıma deniyor. Nurolog bize sormustu ama olmadi bizde sürekli oynama durumu.

Agzina alma bizdede var ama bizde görme olmadığı için öyle taniyor engel olmayin dendi. Pipiyle oynama eğer geçici birseyse tanıma deniyor. Nurolog bize sormustu ama olmadi bizde sürekli oynama durumu.
Piliyle oynama bir kaç aydır var,geçer dedik bakalım bekliyoruz

Size ne teşhis konmuştu
Bizde kesin bir teşhis yok malesef görmeye bağlı deniyorml. Görme engellilerin hareketleri otizm ile karıştirilir deniyor. Atipik otizm olabilir dendi. Mesela bizde göz temasina bakılmıyor. Yani hem egitimimiz zor hem tanımız tam degil. Ama ugrasiyorum.

Nalan hanim peki bagirsak problemi yasayan bigun dr ishal yada kabiz olan bir cocuk hep siklila devamli kaka yapmak isteyen bir cocuk yanlis otizm teshisi konulabilinirmi

Arkadaslar oglum yardimlik siselerle iciyordu suyunu aylar once esim normal bardakla icmeyi ogretti cocuk kolayi secmesin israrla deneyin

Ve oglum bormal bardakla iciyor
Bizdede ama bagirsak sorunumuz var 1 yildir otizm tepkeri vermeye basladi son aylarda

Beyindeki hücrelere bakılıyor. Gelişimi için bir sıkıntı var mi diye. Yada bir rahatsizlik varda ondan davranis konusmasi icin sorunmu diye nurologlar genellikle istiyor.
Gelisiminde sikinti yoksa Erken Cocukluk dönemi otizmi teshisi konuluyor sonradan olan onceleri gelisim gosteren sonrada gerileyen nörolojik problem olmayan ama iyi bir egitimle desteklenmezse zeka geriligi olmasina sebep olan %70 sinde zeka geriligi oluyor genelde deniliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…