Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bebekler rol model alarak büyürler.. Davranış konuşma herşey taklit ile öğrenilir. O yüzden otizmli çocuklar zor öğrenir çünkü taklit yoktur. Çocuğunuz yalnız büyürken kimi rol model alacak. Aynısını biz yaşadık.. Kalabalık aileler çok şanslı . Aileniz kalabalık değilse kreş misafir gezmeleri çarşı pazar park ile siz sağlayacaksınız bunu . Ama sadece kalabalık ortama sokmak yetmez. Onu iletişime teşvik edin.ortam içinde. Mesela ben markette kasiyere parayı kızıma verdiririm. Parkta çikolatasını arkadaşına vermesini söylerim.. Hadi adını sor vs derim.

evet cok dogru dediniz bende ablaya teyzeye bay bay yap diyorum bi de parmagimla gosteriyirum gozlerine dogru bak kizim teyzeye bay bay yap diyorum hem baybay yapiyo hemde goz temasi sagliyorum. ama kuxuk oldugu icin daha herseyden cokta anlamiyor para vermek gibi falan

bisey daha sorcam cocuklarla oynamasi icin 3 yasi bejleyin diyolar benim kizim daha oynamiyo ama eger kosmali yakalamali oyun varsa hemen dahil oluyo baska oyunlarda yok

3 yaş öncesi genelde paralel oyun oluyor . Gerçekten bir oyun başlatma ve ya oyuna tam dahil olma 3 yaş ve sonrası . Ama bunlar kesin şeyler değil . 2 yaşında da bunu yapabilen çocuklar var . Ama mesela 4 yaşında hala oyuna dahil olma sıkıntısı varsa bu ciddi bir iletişim sorunu olabilir. Ama tüm bunlara rağmen şunu sakın unutmayın.. Belkide arkadaş canlısı olmayan asosyal ama onun dışında tamamen normal bir çocuğunuz olacak . Maalesef karakteri değiştirmek çok zor . Yapılacak şey doğru rol modellik yaparak yanlışa yönelmemesi.

Size asla sorun yok diyemem ama 2 yaş oyun oynama ve sosyal olabilme için küçük bir yaş . Tedbirli olun uzman kontrolünde olun ama bence bunu kafaya takmayı 3 yaş sonrasına bırakın

cok cok sagolun 2 yas icin uzmanlar giz temasina adina donmesine bakiyolar bakalim ins bi gun hepimizin cocuklari herseyleriyle normal olur❤

Ne oldu ne dedi okul acaba bugun?

Arkadaşlar merhaba biz bugün eşimle gittik okula ve büyük bir şok yaşadık hiç ana hiç aklıma gelmez birşey oldu

Oğlum mestürbasyon yapıyormuş ama öyle değil kreşte tek bir kıza ve abanır gibi öğretmenin ilk sorduğu aynı odada mo uyuyorsunuz hayır dedim 6 aylıktı kendi odasına geçti ve eşimle beni öyle asla görmedi çünkü biz aynı odada değiliz küçük bebeğim doğdu doğalı benle beraber uyuyor ve babasını istmeihor sarılırken bile bizi görmediler yani

Neyse tek bir kıza sadece ona sarılıyor ve ittiriyormuş inanmamdk kız 3 yaşında ve konuşamıyor çok korkuyormuş bizim oğlan ise büyüklenmiş gibi onun peşinde öğretmeni ise asla asla kıZmuyoruz oğlunuz çok. Zeki dikkat dağıtılınca anlıyor hemen dedi

Bizde dikkati dağınık diye çağırıyorsunuz bizi sandık dedik konuştuk dedik gelişim geriliği için bizi çağırdınız sandık dedik çocuğunuz belki de üstün zekalı çok zeki algısı çok açık dedi sadece kuralsız olmuş ama geçecek dedi

Eve gelince ona kitaptan. Bir kız gösterdim işte kreşte satıldığı arkadaşının adını söyledi işte bu o buda o dedi mesela anne parmak baba parmak şarkısını kendisi ve kızın adı şle söylüyor

Kreşte kim var diyincr o kızı söylüyor

Biz evde dikkat ettik hiç. Öyle bir girişim olmadı hattaha evet kızlara sarılıyor ama Videolar var dedim gösterdim o tarz değil başka türlü dedi öğretmeni

Ve sadece o kıZa yapıyor kız korkudan konuşmazsa diye panik oldum bende çünkü dil gelişimi tamamlanmamkş bide kız çok naif bir karakter dedi öğretmeni onu takıntı etti sürekli dedi bizim oğlan zaten naif sessiz insanların yanında kendini güvende hissediyor dedik

Ben psikolojik yardım alalım bu durum beni çok panikletti dedim öğretmenler bekleyelim gözlem yapalım bu geçecek hep beraber atlatacaz oğlan artık bizim oğlan dedi Bu yaklaşımda olması beni çok mutlu etti

Düzelme olmazsa bu davranış geçmez ise yardım alacaz

Arkadaşlar böyle birşey duyan yaşayan oldu mu çok şaşkınım yakın çevrem ile paylaşmamayı düşünüyorum

Canim cok normal bu 4 yaslarinda cocuklari masturbasyon yapan iki arkadasim var. Ikisi de cok panik olmuslardi. Psikiyatrileri ikisinede kizmamalari gerektigini soylemisti. Zamanlada azalarak gecti. Sizde kiz olayi kotu olmus takinti yapmis kiza. Belki sinif degistirirler. Bu durumdan dolayi sıkılma utanma gelisimin normal bir parcasi emin ol cogu coukta olmustur.

Merhaba gelişimlere çok sevindim şimdi nasıl evladınız otizm durumu bitti mi

Merhaba gelişimlere çok sevindim şimdi nasıl evladınız otizm durumu bitti mi
Sevgili ozed_ hayır otizm durumu bitmedi malesef. Diyete başladıktan sonra çok fazla iniş çıkışlarımız oldu bazen çok iyi bazen çok kötü. Son bir kaç haftadır daha iyi. Diyete ilk başlarken çok umutluydum ama tek başına yeterli değil. Zaten 2 ay oldu diyeti yapalı en az 6 ay yapmak gerekiyor etkisini görmek için. Biz dün ve bugün eğitime başladık yurt dışında olduğumuz için bir türlü başlayamamıştık, detaylarını müsait olunca yazıcam buraya.

Merhabalar. Oglumun sayilari kendi dilinde soyledigini zannediyordum uzun zamandir soyluyor. ama anladim ki ingilizce soyluyor tam soyleyemedigi icin degisik cikiyor sesler ama tam dinleyince aslinda hepsini ingilizce soyledigini anladim. Turkce seklini biliyor cunku sorunca gosteriyor ama soylemiyor. Reddediyor ben soyleyince küsüyor ağlıyor. Cok canim sıkıldı cok dikkat etmek gerekiyor nerden ne dinledigine. Anlamıyor sanıyoruz küçükken öğreniveriyolar. İnsallah duzeltiriz kisa zamanda. Aman yeni baslayanlar siz dikkat edin. Biz de gelismeler olmustu ziplama pedal cevirme ve cocuklara yaklasiminda. Bu aralar gerilemeler de oldu. ellerini acip ara ara bakmalar basladi. Yan bakma cogaldi yine sönmüşken. Hocamiz yan baktigi zamanlar döndürmemi söyledi. Iki ileri bir geri sekilde devam ediyoruz. Bu arada duyu butunlemeye baslayali 2 ay oldu. Kesinlikle cok iyi geldigini dusunuyorum. Ama her kurumda tam anlamiyla yapilmiyormus.

Merhaba oğlunuz kaç yaşında bilmiyorum ama bazı yaşlarda yan bakmalar olabiliyormuş fakat geçici bir durummuş

Çok güzel yazmışşsınız evladınıza hangi vitaminleri kullandınız acaba isimleri nedir

Çok güzel yazmışşsınız evladınıza hangi vitaminleri kullandınız acaba isimleri nedir

Çok sevindim harika yazmışşınız Allah biz anne babalara evlatlarımızdan yana hep sevinmeyi nasip etsin

Demir şurubu , möllers balık yağı, Hyper super map vitamini ve maflor probiyotik damla kullandım sadece.

Demiri hergün vermedim. Maflor damla yerine bazen kefir verdim.. Balık yağı ve vitamini hergün verdim.. Kullandığım vitamini vitamin olsun diye kullanmıyorum çünkü maşallah kızım iyi besleniyor. O markanın içinde beyin gelişiminde önemli rolü olan inositol ve kolin var o yüzden kullanıyorum..

Sevgili anneler beyin gelişimi dolayısıyla zeka ve hafıza üzerinde en etkili maddeler demir, omega 3 (balık yağı), inositol ve kolindir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…