Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
İlaç firmaları ufak çocuk argeleri pahalı olduğu için böyle yapıyorlar. Yıllarca amerikada kaldım 2 yaşından küçüklerin kullanılması önerilmez denen ilaçların nasıl kullanıldığını gördüm. İlaç 4 yaşından ufağa zararlı diye demiyorlar, 4 yaş altına çalışma yapmadıkları için 4 yaş üstüne önerilir deniyor.. Çocuğun karaciğer gelişimi 6 ayda tamamlanır.. 2 yaş çocuk ile 4 yaş çocuk arasında fark yoktur
Ayrıca sadece benim bildiğim 4 profesör var bu ilacı yazan.

Bakır olayı içinde şöyle söyleyim Bakır vücüd için gereklidir. Oraya konma nedeni de budur. Wilson hastalığı olmayan bir çocukta ilaçtan alınan bakır ile toksik etki olması imkansızdır. Bu konuda diplomalı bilgi sahibi olmayan annelerin yorum yapması bence doğru değil..

Ben kimseye ilaç vitamin önermedim. Ne kullandığım soruldu cevap verdim.. Herkes tabiki kendisi karar verir.. Ama lütfen doktor olmayan kişiler kişisel düşüncelerini bilgi gibi paylaşmasın.

Kimseye yanlış bilgi vermemek için pediatri hocamı aradım .Kendisi ile daha önce bu konuda hiç fikir alışverişi yapmamıştım.. Vitamin olayını sordum. Aynı şeyleri yetiyor etti. Karaciğerin toksitesi yoksa vitamin kullanımı için 4 yaşı beklemeye gerek olmadığını bu vitaminin içindeki hiçbir maddenin 5 kaşık bile içse toksik olmayacağını söyledi.

Ve tekrar söylüyorum.. Ben kimseye ilaç önermem
İlaçlar doktor kontrolü ve tavsiyesi ile kullanılır Bana soruldu cevap verdim ve ilaç kullanımı ile ilgili yanlış bir telkini düzelttim. İyi geceler

İlaç firmaları ufak çocuk argeleri pahalı olduğu için böyle yapıyorlar. Yıllarca amerikada kaldım 2 yaşından küçüklerin kullanılması önerilmez denen ilaçların nasıl kullanıldığını gördüm. İlaç 4 yaşından ufağa zararlı diye demiyorlar, 4 yaş altına çalışma yapmadıkları için 4 yaş üstüne önerilir deniyor.. Çocuğun karaciğer gelişimi 6 ayda tamamlanır.. 2 yaş çocuk ile 4 yaş çocuk arasında fark yoktur

Bakır olayı içinde şöyle söyleyim Bakır vücüd için gereklidir. Oraya konma nedeni de budur. Wilson hastalığı olmayan bir çocukta ilaçtan alınan bakır ile toksik etki olması imkansızdır. Bu konuda diplomalı bilgi sahibi olmayan annelerin yorum yapması bence doğru değil..

Ben kimseye ilaç vitamin önermedim. Ne kullandığım soruldu cevap verdim.. Herkes tabiki kendisi karar verir.. Ama lütfen doktor olmayan kişiler kişisel düşüncelerini bilgi gibi paylaşmasın.

Sorumluluk alarak yazmanız için sormuyorım. Burada doktorları tarafından ritalin risperdal yazılan bir çok anne var ve kararsızlar Benim gibi, siz kullanılması taraftarı mısınız? Bir Doktordan ziyade anne olduğunuz için soruyorum. Kafam çok karışık.oğlum Biraz otursun laf dinlesin istiyorum bir taraftan, diğer yandan bencillik mi ediyorum diye düşünüyorum.

arkadaslar risperdal baska vitamin baska bisey degilmi risperdal agir yan etkileri olan bi ilac diye biliyorum tabi asla tam bi bilgim yok ama su vitamin olayi cok kafam karisti kizimin dikkat daginikligi icin istiyorum belki konusmasina faydasi olur diye ama hic bilemedim yaa nolcak Rabbim yardim et bize

arkadaslar risperdal baska vitamin baska bisey degilmi risperdal agir yan etkileri olan bi ilac diye biliyorum tabi asla tam bi bilgim yok ama su vitamin olayi cok kafam karisti kizimin dikkat daginikligi icin istiyorum belki konusmasina faydasi olur diye ama hic bilemedim yaa nolcak Rabbim yardim et bize
İkisi farklı şeyler. Ritalin risperdal ilaç diğeri vitamin. Ben de sizin gibi kararsızım :KK43:

arkadaslar benim kizim 300cc ye yakin inek sutu iciyo hergun acaba inek sutu yerine kefirmi versem diyorum 1 hafta denesem faydasi olurmu bilmem

kuntay kuntay sizin cocugunuz kac yasindaki risperdali bilmm ama 4 yasina yakinsa vitamin kullanabilirsnz
Vitamin ve balık yağını bir yıldır kullanıyorum canım. ben asıl ritalini kullanabilir miyim onu merak ediyorum. Kullanan hiçbir annneden olumlu şeyler duymadım. Meltemesintisi arkadaşımız kullanıyordu buradaki bir anne ama oğlunda tikler ve kasılmalar başladığını üstelikte hiç fayda görmediğini yazmıştı. bıraktık ilacı demişti. Oğlumun 2 ayı kaldı 4 yaşa. Konuşuyor cümle de kuruyor fakat iletişim amaçlı değil sadece ihtiyaç amaçlı. Anne bahçeye çıkalım, makarna pişir, kapı kapalı, ayakkabı giyelim. Tüm bunları aşırı dışarı düşkünlüğünden ezberledi. Soru cevap Yok. Adın ne diye sorsam çekip gidiyor cevap Yok. Ya da ekolali yapıyor söylediğimi tekrar ediyor. Ekolalisi ciddi değil diyor hocaları çoğu şeyi yerinde kullanır fakat aşırı hareketlendi bu aralar yine. Yemek yerken bile geziyor :KK43:

risperdali bi kac doktora danisipta verin bence ama sanki ben sizin yerinizde olsam az daha sabrederim cumle kuruyomus belki 6 aya kalmaz karsilikli muhabbette baslar insallah ama yine de kendi cocugunuzu siz daha iyi bilirsiniz doktora danismakta fayda var

Dün hocası, oğluma sınıfta yaptırabileceği pek meteryal kalmadığını, neredeyse çoğu şeyi bildiğini söyledi. zaten yazı ve görsel pek vermiyoruz çünkü kalıp şeklinde ezberlemeye müsait bir çocuk.
Hocamız gerçekçi konuştu, tabi ben ne kadar üzülsem de gerçeklerden kaçamıyorum. Oğlum İletişime çok direnç gösteriyormuş en azından evet ya da hayır demesini beklerdim dedi. En basit sorulara bile yanıt vermiyor.
FranceZmatthew diye bir arkadaş vardı burada. oğlu 9 yaşına girdi sanırım. Uzun zamandır yazmıyor. Çok güzel anlatıyordu oğlunun durumunu buradaki çoğu anneye moral oluyordu. Keşke çocuğu bu yollardan geçen anneler yazmaya devam etse. Orta düzeyde otizm tanısı almıştı sanırım oğlu. Oğlunun 4 yaşında konuştuğunu 5,6 yaşına kadar ekolali yaptığını fakat normal okula başladığını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. şimdi nasıl oldu? bizde o kadar şanslı olabilecekmiyiz acaba.

Son düzenleme:
hangi vitamini kullaniyosunuz ? duruveannesinin dedigi vitamini bi arastirin cocugunuzda 4 yasinda zaten dikkat eksikligi asiri hareket icin kullanilir yaziyodu nette bi bakin derim

kuntay kuntay hemen umutsuzluga kapilmayin en azindan cumle kuruyomus iletisim amacli kullanmaya baslar bigun insallah goz temasi adina bakma faln vardir heralde kadir tugcuyada cok sorular geliyo 4 yasa kadar bekleyin diyor belki konusmayi 5 yasinda tamamlar ne bilim umitsiz olmayin mizaci oyle de olabilir bazi insanlar bilirsinz pek konusmayi sevmez boyle ornek vermeyi sevmem ama gercekten kaynim var asla konusmaz zor cevap verir bazi insanlar var boyle yani kisacasi umidiniz biterse hersey biter

kuntay kuntay hemen umutsuzluga kapilmayin en azindan cumle kuruyomus iletisim amacli kullanmaya baslar bigun insallah goz temasi adina bakma faln vardir heralde kadir tugcuyada cok sorular geliyo 4 yasa kadar bekleyin diyor belki konusmayi 5 yasinda tamamlar ne bilim umitsiz olmayin mizaci oyle de olabilir bazi insanlar bilirsinz pek konusmayi sevmez boyle ornek vermeyi sevmem ama gercekten kaynim var asla konusmaz zor cevap verir bazi insanlar var boyle yani kisacasi umidiniz biterse hersey biter
Çok teşekkür ederim. Göz teması var fakat ismine bakmaz pek.

şu ilaçlar vitaminler hepimizin ortak yarası İnan’ın ne yapacağımı kime güveneceğimi şaşırdım. Örneğin 3 profesör risperdal ve ritalin vb...sıcak bakıyorken, diğer 3 ü 6 yaşında bile temkinli yaklaşıyor. Oğlum yerinde duramıyor acaba ilaca başlasam mı diye düşünürken bir makale okuyorum tüm dünyam Allakk bullak oluyor. Avrupa psikiyatri birliği 6 Yaşından önce bu tip ilaçlar üzerinde yeterli araştırma yapılmadığı gerekçesiyle karşı çıkıyor.
Ben oğlumu 3,5 yaşındayken götürdüğüm Prof hemen rispersal yAzıp bizi yolladı. Başka bir doktora daha gittik o ise beş yaşa kadar bekleyelim sonra başlarız dedi. Peki biz kime güvenip bu ilaçları kullanıp kullanmamaya karar verelim. Zaman geçiyor yanlış bir şey yapmak istemiyorum. :KK43:
Vitaminler için bir şey diyemem belki iyi de olabilir.
Sevgili kuntay, yakın bir arkadaşımın oğlu otizmli ve eğitimle epey yol katettiler. Bu arada doktor konuşması için ritalin yazdı, bir hafta içerisinde çocuk inanılmaz gerileme yaşadı ve stereotipik hareketler geri geldi. Dr. Ümit aktaş mutluluk kürleri kitabında ritalin ve kokainin hem kimyasal hem de etki mekanizmalarının benzer olduğu ve uzun dönem kullanıldıklarında beyne kalıcı hasarlar verdiğine dair çalışmalar olduğunu yazmış. Siz diyet yapıyormuydunuz? Özellikle şekeri kesmenizi tavsiye ederim. Biz diyette 3. Ayımıza gircez ekim ayında oğlumun algısında ciddi açılma oldu. Hiç şeker vermiyorum dikkatini daha iyi toplayabiliyor ve o zaman bizi daha iyi anlıyor. Açıkçası ben doğal yöntemlerden yanayım, günde bir dünya takviye kullanıyorum; probiyotik, multivitamin, spirulina, c vitamini, sindirim enzimi, omega 3, kil banyosu... Bence oglunuz açılacak ablamın oğlu 4 yaşından sonra algı patlaması yaşadı, şu an ablam susturamıyor:))

arkadaslar benim kizim 300cc ye yakin inek sutu iciyo hergun acaba inek sutu yerine kefirmi versem diyorum 1 hafta denesem faydasi olurmu bilmem
Sevgili seymikkkkk kefir denemenizi tavsiye ederim. Biz sütü bıraktıktan sonra bir hafta içerisinde göz kontagında ve bizimle iletişiminde artış gördk.

Bu forum kişisel deneyim ve görüşlerimizi paylaşmak için kurulmuş bir platformdur bunun için illaki doktor olmak gerekmez. Zaten benim tavsiyem prospektüste yazanı uygulama konusunda bir tavsiye yani olması gerekeni söylüyorum kimseye risk aldırmıyorum. Yazımda da zaten kandaki bakır değeri yüksekse bakır içerikli ürün kullanmayın dedim bu iki iki dört bunu bilmek için doktor olmaya gerek yok. Amerikalıların ilaç kullanmada ne kadar cesur olduklarını hepimiz biliyoruz, örneklerle desteklemenize gerek yok. Ayrıca ben polemik yaratarak forumu meşgul etmek istemiyorum zaten size yazmamıştım cevabı S seymikkkkk e yazmıştım.

Merhabalar, Bravo probiyotik yoğurdu duyan veya kullanan var mı? Bulan profesör çok iddialı hatta bir anne bir otizm konferansında 3 ayda çocugunun konuşmaya başladıgını yazmış. İsviçrede yankı uyandırmış....

Merhabalar, Bravo probiyotik yoğurdu duyan veya kullanan var mı? Bulan profesör çok iddialı hatta bir anne bir otizm konferansında 3 ayda çocugunun konuşmaya başladıgını yazmış. İsviçrede yankı uyandırmış....
İnternette mi bu bilgi eğer öyleyse link paylaşın lütfen

X