Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Mutlaka vardır faydası onda şüphe Yok problem bizimkilerin yani en azından buradakilerin bi kısmının çocuklarının gösterdiği direnç kreşe karşı... bu durumda arada kalıyor insan kal yapayım derken göz mü çıkarıyorum diyor

Yok henuz bize bi ilac vermedi kan sonuclari iyi cikmisti vitamin bile vermedi. Ama simdi cok zayifladi belki kan sonuclari degisir. Simdi tekrar kan vermeye gidicez.Bu gidisimizde verebilir belki. 3 ay gecti 4. Ayimizdayiz doktor yok diye doktora gidemedik bekliyoruz.

Gidince bu ilacı da sor bence belki söylemeyi unuttu hocanın başı çok kalabalık biz bakso şase ve quercetin complex kullanıyoruz

Evet canım çok haklisin.Kızımda okulla beraber ilerlemeyi bırak gerileme oluyor.Ben en ufak gelişmelerine dahi sevinen biri olarak yaz tatilinde açılan çocuk okulla beraber gerilemeye basliyor.Her sene okulla açılacak diye ümit ediyorum geriye yıkılan umitler.Doktorların egitimcilerin psikologların ezbere söyledigi sözler her çocukta işe yaramıyor ne yazık ki.Ama internette araştırdığım kadarıyla bazıları önce özel egitimle çocuk belli bir duruma gelip sonra kreşi önerenler de varmis.Keşke zamanında bana da öyle bir doktor dek gelseydi.Tabi benim kızım önce yarım sonra tam gün gitti.Geçen sene 2.dönem yeniden yarım döneme cektim.Kreşe gönderenler tam gün göndermeyin çocuklarınızı lutfen.En sosyal çocuklar bile okula gitmek istemiyorlar.Bir çocuğa 2 3 saat fazlasıyla yeter...

KReş konusunda ben de çıkmazdayım canım. 2 gün gidiyor sabah 9 öğlen 2 ama ağlayarak gidiyor. Çünkü üç gün eğitimdeyiz. Bayram sonrası bir düzenleme yapmak istiyorum. Öğlen 12-2 arası gitsin ama her gün gitsin. Böyle daha mantıklı gibi geldi. Çünkü hafta sonu dahil 5 gün gitmiyor 2 gün gidince afallıyor çocuk haliyle.

Benim şahsi görüşüm de, çocukların önce sosyallik kazanıp sonra kreşe başlamaları yönünde. Kendilerini eksik hissettiklerinden dolayı daha çok içe kapanıyorlar. Ben 8 Aydır göndriyorum ama geri dönüş alamadım çünkü sevmiyor istemiyor arkadaş zorla mı. Doktorlar İstediği kadar diploması olsun istediği akademik eğitimi alsınlar, Sonuçta ben çocuğumu daha iyi tanıyorum. Benim diplomam kapı gibi annelik hislerimdir...

Evet canım bence de hergün gonderip saatini azalt.Haftada iki gün olunca alısıyordur sana gitmekte zorlaniyordur.Hergun gidince alışması daha kolay olur.İki üç saat kalirsa sıkıntı olmaz.Beraber vakit geçirmeye çok vaktiniz olur.Beñ ögretmen oldugun ićin 6da eve geliyordum.Kızım da kreşten gelir gelmez uyuyordu zaten bu yüzden sıkıntı oldu bize.Ama bu sene sabahçıyım öğleden sonra kendim ilgileneceğim.

Gidince bu ilacı da sor bence belki söylemeyi unuttu hocanın başı çok kalabalık biz bakso şase ve quercetin complex kullanıyoruz
Zaten biz gittigimizde hasan hoca baska hastasiyla ilgileniyodu bizimle yanindaki bayan hoca ilgilendi. Hasan hocayla tek kelime konusamadik. Yanindaki bayan doktorda onun yardimcisi sanirim. Geyet ilgiliydi sagolsun. Sorayim ben gidince bu ilaci tamam.

Canım çok ama çok haklısın bide biDe kardeşi pek sevilmiyo varsa yoksa abi yani o seviliyor 7 aylık bebek dikkat çekmek için çok şey yapıyor sadece abisini severken çok ağlıyor çünkü hakkı 7 aylık daha aslında oğlum kardeşine böyle davranıyor ama kardeşi ile hiç kimse ilgilenemyor sevemohot o varken

İnşallah 3 yaş sonrası herşey güzel olur

Kızlar bi de şahsi gözlemimi paylaşıcam bizimki açık ve kapalı oyun yerlerini çok seviyor çocuk parkı ve kapalı oyun alanları da sosyalleşmek adına bi nebze faydalı olabilir ister istemez ilişkisi oluyor diğer çocuklarla kış için Başakşehir de Babalu var gündüzleri boş oluyor bayağı eğer anaokulundan grup gelmezse hem kaba motor becerilerine faydalı hem stresini atar hem umudumvar seninki orada da enerjisini atabilir öfke nöbetleri için işe yarar belki
Bi de orda bi dağ yapmışlar tırmanma şeridi şeklinde bence hem az çok sosyalleşme hem de motor beceriler açısından tavsiye etmek istedim bu tip yerleri başka semtlerde başka şehirlerde de vardır mutlaka

size danışmak istiyorum biz iki özel eğitimci bulduk çocuğa gelip baktılar eğitim vericez dediler ama bi daha gelmediler sonra üniversiteden başka bir özel eğitimci bulduk o da çocuk gelişimde okuyan öğrencileri varmasınlar eğitimi verecekmiş adamda 10 günde bir gelip çocuğu kontrol edecekmiş buna başladık fakat çocuğum kız her eve geldiğinde ağladı elini ısırmayan çocuk el ısırmaya başladı sonra biz 1 ay kadar tatile çıktık adam tatil dönüşü haber verin bu sefer çalıştığın rehabilite merkezinde cocuga eğitim veren aynı kızla eğitime devam etsinler diyor ama çocuğum kızı görünce ağlıyor sizce ne yapmalıyım

özel eğitimci aramaktan 5 ayim boşa gitti yaşadığımız yer imkan yönünden kisitli
Ben çocuğun sevmediği birinden bişey öğreneceğini bir fayda göreceğini düşünmüyorum
Ama bu tamamen benim görüşüm. Belki ayni kurumda farkli bir eğitimci deneseniz çocuğunuz eğitmenini sevmediği için mi yoksa eğitimi istemediği için mi böyle davraniyor anlayabilirsiniz.

Arkadaşlar özellikle deneyimli anneler, bana hayali oyun oynamayi nasıl öğrettiğinizi anlatabilirmisiniz lütfen

Arkadaşlar özellikle deneyimli anneler, bana hayali oyun oynamayi nasıl öğrettiğinizi anlatabilirmisiniz lütfen
Canım kesinlikle yardımcı olmak isterdim ama bilmiyorum bazı anneler forumda yazmışlardı kendileri oynayıp ona izletiyorlarmış öyle öyle öğreniyor diyorlar inş işine yarar başarırsın canım Allah kolaylık versin canım

Gorunce aglayabilir sonradan kiz durumu toparlayio derse baslatabiliyor mu

En basiti oyuncak bebek,pelus veya bir hayvani uyutuyormus gibi yapmak onu sallamak ,karnini doyurmak gibi..elimize bir nesne alip(ben oglumun legolarini kullaniyordum)biri pizza olsun,biri hamburger olsun digeri bir icecek ayran,kola,meyve suyu gibi..bunlari yrdiriyormus,iciriyormus gibi yapmak...ve yine oyuncak bebegi alip parka goturmek mesela evde kucuk bir masamiz var onu yan cevirip bebegi kaydiraktan kaydiriyormus gibi yapiyordum elinize alip aaa bak sallaniyor diyip ileri geri sallamak...bu ornekleri genisletebilirsiniz dr.culuk ogretmenlik gibi...ama bunlari oynerken cocugunuzun dr nedemek ogretmen ne demek bunlari bilmesi gerek...sonra bi bakmissiniz ki kendi oynamaya baslayacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…