Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
  • Konu Sahibi batusum

amin sevgiyle sabırlar beraber öyle mucizeler yaratabiliyor ki annelerimiz ve öyle anneler varkı sanki kanatsız melek herbiri.otizm 1 yaşında da belirlnebiliyo çoğu zaman doğuştan ama genelde vakalarda görülen 1.5 yaşına kadar herşey normal oluyo sonra birden bire dünyaya kapanabiliyolar yada bazıları doğuştan belirgin özellikler gösteriyo televizyon bütün çocuklar için tehdik her çocuğun en az 2 yaşına kadar tv ile tanışmaması gerekiyoama televizyon otizm yapmaz sadece otizme yatgın olan çocuklar ve bu belirtileri taşıyan çocukları olumsuz etkiler .eğer çocuk genetik olarak yatkınsa otizme ve doğduğundan beri tvyle büyüyorsa bu çocuklarda içe kapanma göz temasında eksiklik ve konuşma gecikme leri olabiliyor otizm genetik bir hastalıkdır ama şu ana günümüzde yapılan araştırmalar otizme çocuğumuza hasta olmasın diye vurdurduğumuz aşıların neden olduğu cem kınay isimli bir nükleer bilimci otiamle kendi çocuğuna otizm tehşisi konulunca tanışdı herşey normalken bir aşıyla oğlumuz değişdi diyor ve kendi geliştirdiği yöntemlerle (bu yöntemler dünyada kabul gören yöntemler) çocuğunu tedavi etti .bizim ülkemizde olan bu aşılar yüksek oranda civa içeriyo amerikada bu aşılar kaldırıldı ve yüzde seksen otizm vakalarında azalma görüldü onlar imha ettiler ama bizim ülkemizde ancak 2007 de karar kabul edildi ama stoklar eritiliyo bu civa ağır metal olduğu için beyine zarar veriyo bu zarar beynin neresindeyse o bölgeyle ilgili rahatsızlıklar oluşuyo(konuşma yeri hasar görürse konuşmama gibi)bizler yediğimiz gıdalardan kullandığımız yumuşatıcılardan soluduğumuz havadan çocuğumuza giydirdiğimiz baskılı boyalı kıyafetlerden ve aşılardan öylesine ağır metallere maruz bırakıyoruzki çocuklarımızı otizm de ki artış korkunç derecedegeliyim sorunuza eğer çocukda otim yatkınlığı varsa genetik olarak 1.5 yaşından sonra genelde değişmeler oluyo 3 yaşından sonra değişim olucağını sanmıyorum ama aileleringözardı ettiğ belirtiler varsa ve ortadan kaldırılmıyor ve tv yanlızlık gibive kötü gıdalarla birlikte var olan bu belirtiler artar çünkü otizmli çocuklarda şöyle bir gerçek vardır eğer çocukla kurduğunuz iletişimde eksiklikler yada eğitiminde eksiklikler veya onu etkileyecek herhangi bir nedenle çocuk geriye adım atabiliyo hatta kendini tekrar kapatabiliyo

• Konu Sahibi batusum

anladim cok tesekür ederim,zaten artik soludugumuz hava bile tehlike saciyo malesef :gitme:korunmak cok zor senağlama

• Konu Sahibi batusum
benim yiğenim de çok saldırgan herşeyi kırıp dökmek istiyor. insanlara karşi çok hırçın vuruyor hemen. evde eşya koymadı. isteklerini anlatamıyor. oyun kuramıyor takıntılı. 4 yaşını geçti sanırım 5 yaşında olmalı. burda yazmadığım birsürü belirtiyi taşıyor. ama ailesine söyleyemiyorum. yanlış anlıyorlar. duraksama nöbeti geçirdiğini fark etmişler nöroloğa gittiler epilepsi dendi ama diğer davranış bozukluğundan bahsetmemişler sanırım.

• Konu Sahibi batusum
öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum umarım ciddi birşeyleri yokdur yeğeninizin benim önerim size normal b,ir hastalığımızda bile birden fazla doktorun önerilerine kulak verin başka bir doktoro da getirin yeğeninizi .bir çocuk noroloğu şama otizm de uzman olan yada bir psikiyatr .hiçbirşey kaybetmezsiniz .içiniz rahat eder hiçolmazsa birde ailesinin bazı şeyleri görmezden gelmemesi durumu sizin açınızdan zor bir durum ne deseniz olmaz ama ailelerin çoğu zaman düştüdleri hatalar çocuklarına konduramamk bu hastalıği.hatta geç konuşan çocuklar için ;babası da geç konuşdu felancı bu yaşda konuşdu gibi laflarla tatmin olmak ama ne olursa olsun bütün bunlar yeğeninizin otizm olduğunu göstermez yani bunları söyleyerek kimsenin evladına otizm damgası vurdurmak değil aksine çok duyulmamış hepimizin eksik bilgilere sahip olduğu bir konuda ailelerle tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum o yüzden bu tür şeyler yaşıyorsanız aman aman anneler dikkatli olalım geç olmadan evlatlarımıza yararlı olalım çünkü otizm de erken tanı çok çok önemli

• Konu Sahibi batusum

evet haklısınız bu çok hashas bir konu herkes bu konuda çok kolay yorum yapıp hemen teşhis koymamalı ki biz bence tam olarak otizmin ne olduğunuda bilmiyoruz zaten .sebebi kanıtlanamayan ender vakalardan biridir sanırım zor bir durum yaşayan ve yaşatan için söz konusu çocuklar olunca ve o çocukta sizden olunca hayat duruyor bu hafta bir uzmanla görüşülecek kesin tanı konulacakmış inşallah sonuç beklediğimiz gibi olur

• Konu Sahibi batusum

evet ben de çok araştırmama çok görüşmeler yapmama rağmen kelimelerimi seçerek sadece aydınlatıcı ve yol gösterici olmasına ama bunun yanında kesin yargıdan ve yanıltmadan da uzak olmasına dikkat ediyorumçünkü ben bir doktorun bir muaynede hemen çocuğunuz otistikdir tehşisi koymasını bile doğru bulmuyorum çünkü otizm belirleyicieri kesin olmasının yanında her bireye göre özel olan bir durum bu yüzden iyi araştırılmalıdır.
inşallah sonuç beklediğiniz gibi olur ve yeğeniniz hemen atlatır bu durumu Allah herkezin evladına sağlık ve sıhhaat versin evlat başka birşey benim de bir evladım var ve sizi çok iyi anlıyorum onların mutluluğu birse sizinki bin oluyo ama tam tersi olunca da dünyanız kararıyo

• Konu Sahibi batusum
..................................

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi batusum
tv de görmüşdüm bir annenin iki kızı vardı ikisi de otistik di ama ikisi birbirinden farklıydı biri yerinde duramıyodu sürekli orayı buryı yada insanların saçını başını elliyo du sürekli ayakda diğeri ise sanki uyuşturulmuşcasına sessiz di b u gösteriyoki her bireyde otizm farklı seyreder otizm genetik bir hastalıkdır ve genetik yatgınlığı olan çocuklarda belirtileri vardır ama her çocukda da olucak diye birşey yok genellikle ilk çocuklarda oluyo ve erkek çocuklarda ki otizm oranı çok aha fazla

• Konu Sahibi batusum
ben izmir de yaşıyorum burda bu çocuklarla ilgilenen çok önemli kurum ve kuruluşlar var yanlız teşhisin çok doğru konulması gerekiyor her çocuk farklılıklar gösterir büyüme aşamasında bazıları erken gelişir bazıları yavaş hemen bunları bir sonuca bağlamak yanlış bahsettiğim yeğenim tv ile büyüdü özellikle reklamlar başlayınca hayat duruyordu sanki onun için şimdi otistik mi değilmi diye nerdeyse papatya falı açıyoruz aynı yaşta bir başka yegenim oda tv ile büyüdü reklamlar onunda hayatı demkti halende öyle ama oturun onla herkonuyu konuşun acayip bişey sürekli kıyaslıyoruz çözümsüz yani.

• Konu Sahibi batusum
BENıM OĞLUM DA TV DÜŞKÜNÜ Bı ÇOCUK DEĞıL HıÇTE OLMADI TV HAYATINDA AMA NEDEN OLDU BıLMıYORUM CEVAP BULAMIYORUM DOKTORADA SORDUM AYNI ŞEKıLDE neden dedim yeteri kadar ilgilenmedikmi sevgi göstermedikmi doktor nedeni henüz kanıtlanmamış bi durum bu psikolojik bir rahatsızlık her çocukta farklı seyreder kimisi çok içe kapanıktır kimisi hareketlidir hepsinde aynı özellikler olmaz dedi ve bazıları iyileşirken bazılarında hayat boyu süren bi rahatsızlık dedi neden niçin niye benim oğlum benim ççocuğum demek yerine çözüm yollarına ulaşmak gerekiyo bence kabullenmek gerekiyo sonrası geliyor zaten çocukta değişiklikler olmaya başlayınca sizde mutlu oluyorsunuz onların iyi bir eğitime ilgiye ihtiyacı var

• Konu Sahibi batusum

evet katılıyorum size söz konusu çocuklar olunca durum değişiyor çok masumlar insan bişey konduramıyor onlara.anne şuan çok zor durumda dediğiniz gibi sürekli şikayet halinde isyan durumları vs neden ben ve benim çocuğum diye soruyor ama zaman kaybediyor bunun farkında değil .

• Konu Sahibi batusum
bugün ikbal gürpınarınarın programında doktor NEŞE BALCI konuktu konu otizim NEŞE BALCI 4 yaşından küçük çocukları tedavi ettiğini ve konuşması davranışları yaşıtlarından geri kalmış çocukları iyileştirebildiğini söyledi ilk önce 5 günlük seanslarla başlıyorlarmış ve bunu aya daha sonra üç aya ve bir buçuj yılda normale dönebiliyor dedi tabii çocukta zeka geriliğide yoksa ben merkezi aradım bugün doktor orada olmadığı için tam olarak bilgi vermediler telefon numaramı verdm yarın arayacaklar beni yeri izmirde ama merkezin konaklama yeri mevut tatil yapar gibi merkezde kalıyorsunuz çocuğunuz gün boyu eğitim alıyor ve hedef ne ise ilk önce ona odaklanılıyor ben gitmeyi düşünüyorum

• Konu Sahibi batusum

bildiğim kadarıyla otizm de tedavi yok .yaygın gelişimsel bozukluk ben buna kısaca davranış bozukluğu diyorum bu düzeltilebilir bır durum benim yeğenimde de siznkiyle benzer davranışlar var ilk önce teşhis önemli .benim yegenim istanbulda çok araştırdım uzmanını sabiha paktuna keskin mutlaka ulaşın biz ulaştık ama sıra yokmuş kasım ayına randevu veriyorlar dediğim gibi teşhis çok önemli .

• Konu Sahibi batusum
merhaba benim de kuzenimin çocuğuna aynı teşhis kondu.Şu anda 2 yaşında Ankarada yaşıyor.Hemen hemen her semtde olan otistik merkezleri var sigortayla antlaşmalı kendileri çok memnun çok iyi eğitim veriliyor.Lütfen internetde araştırınız şimdiden götürünüz ki yararını göresiniz.Bu dönem de başlanıyor eğer biraz daha yardımcı olmamı isterseniz kendisini arar daha ayrıntılı bilgi alabilirim.

• Konu Sahibi batusum
öncelikle geçmişolsun.Çok zor bir durum allah sabır versin ama ümitsizliğe kapılmayın sakın bu sorunu atlatabilen bir çok çocuk var.Benim Otistik bir çocukta gözlemlediklerim örneğin kelimeleri tam söyleyemiyor iletişim kuramadıkları için oldukça sinirli oluyorlar. çevrelerindeki çocuklara zarar verebiliyorlar.örneğin pijamasınımı seviyorsa kreşe o kıyafetle gitmek için anne babayla sinir harbine giriyor.kendilerini birşeye kitliyorlar ve asla seni duymuyorlar bu komşumun 4 yaşındaki çocuğunda gözlemlediğim şeyler ama inanılmaz sabırlı ve anlayışlı bir anne babası vardı.adamcağız akşamın bi vakti sırf oğlu rahatlasın diye dışarı çıkarır gezdirirdi .tayinleri çıktı yıllar yıllar sonra duydumki konuşması epey düzelmiş normal bir ilkokula gidiyormuş oyun denen şeyi arkadaşlarıyla oynamayı öğrenmiş şimdi daha az sinirliymiş

• Konu Sahibi batusum
cok endiselendim bu siteyi okumadan önce bu rahatsizlikdan haberim yokdu,oglum 2 yasinda ve buna benzer belirtileri var.yasitlari gibi konusamiyor,anne baba bebe su yerine us,tuvaleti ni yapinca uf diyor bazen,muzik cikinca hemen kosup dönmeye basliyor ama dönerkende elini kiviri sekilde gulerek oynamis gibi yapiyor yemek yeme sorunu var birde cuz diyerek el salliyor gidecegimiz yada biri gidecegi sirada,göz temasi var bazen bakmiyor ama,ismine söyledigimde dönup bakiyor bazense elirtileri bunlatakmiyor,gerci bana vebabaya cok ilgili,numaradan aglamis gibi yapdigimda gelip sarilir ve ay ay diye basimi oksar,daha kucukken ayak uclarinda yururdutopa vurabiliyor bazen asiri hircinlasiyor kafasini bir yerlere vuruyor birde anlamsiz kelimeleri giydi diye tekrrarliyor hizli sekilde sinirlendiginde lambayi acabiliyor ac denildigindebirde babasiyla hakkinda konusuldugunu eger översek cok hosuna gittigini hareketleriyle gösderiyor guluyor yani kisaca demek isdedigim otistiklik belirtileri gibi geliyor bazi hareketleri.doktora göturmelimiyim bana bi akil verin kizlar moralim cok bozuk Allah otistik cocuk annelerine yarrdimcisi olsun

• Konu Sahibi batusum
hiç vakit kaybetmeden gidin belki bişey yoktur ama içiniz rahat eder

• Konu Sahibi batusum

masumcum siz diyet uyguladınızmı ben sanki vermedi dediğini hatırlıyorum belkide yanlışmı hatırlıyorum acaba

• Konu Sahibi batusum
masumcum siz diyet uyguladınızmı ben sanki vermedi dediğini hatırlıyorum belkide yanlışmı hatırlıyorum acaba

evet vermedi canım ben tv izlemiştim ahmet aydının otizim diyetini daha gitmeden önce kendi kendime yapmıştım evde sonra öğretmenimiz kendi başınıza yapmayın dedi ahmet aydına gittik bizde test yapılınca yapmanıza luzüm yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…