Otizm şüphesi

ikimavisannesi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2023
88
5
42
Merhaba arkadaşlar,
Daha öncede konularına bakarsaniz bu şüphe hala içimi kemiriyor ve 15. Ayına girecek oglum ve her geçen gün ileri gitmesi gerekirken bir gelişme olmuyor gibi üzüntüye boğuluyorum, Daha önceden Dede,aba,gol,bir, gibi şeyler söyleyen çocuk şuan sadece baba diyor ve herseyi isaret ederek buuuu diyor bazen bisey istediginde bazen amaçsız bi yeri gisteriyor ve bu diyor,ve usrekli ıııı ııı diyor suan dediğimiz tek şey baba ve bu kelimesi dediklerinde artık demiyor cee oynardık hoşuna giderdi kendide yapardı şuan yapmiyor ,kaka nerde diyoruz gosteriyor kulak nerde saç nerde gösteriyor diğerlerini burnu goz falan öğrenemedi daha bence goz temasi kurmaktan kaçınıyor ama eşime sorduğumda hayır kuruyor diyor,İsmine çok az dönüyor, sosyal gülümsemesi yok denecek kadar az ,ablasıyla etkileşimde oluyor bazen yakalamaya oynuyor yada ablası oyun oynarken gidip karışıp bozuyor, al ver yapiyor ama işte içimi kurcalayan hala biseyler var ve bu beni çok üzüyor kulagini cekip duruyor surekli ve bu aralar dilini cikariyor dışarı, sinirlendiğinde kendine vurmaya başladı, çok çok üzülüyorum bu şekilde durumlar yaşayan var mı aranızda ayın 4 ünde 15 ayına girecek

Benimde için rahat değil hala bende yaptırdım normal çıktı ama hala endişeliyim
Benim oğlumda suanda akşam uyutmaya sıkıntı yaşıyoruz gündüz uykusunda problem yok ama gece uykusu olmasına rağmen uyumak istemiyor kafasini bilerek yere çarpıyor, acısa azıcık ağlayıp susuyor surekli evin içinde anne anne baba baba diyor boş yere şuan ki durumlar bizde böyle 17 aylik olucaz.

X