Ortaokula giden kardeşimin açtığı hesap...

Siz onunla konusanız da, hikaye gelecek, eskilerin dediği gibi bir musibet bin nasihatten iyidir derler.
Benim fikrim bilmiyormus gibi yapıp ,mail adresini ekleyin, sahte bir hesap açıp biraz konusun sonra bir foto isteyin.
Daha sonra da adresini öğrendim ip den buldum diyin, annesinin babasının adını söyleyin yaptıgını anlatacagınızı veya okulunun adını söyleyip resimi paylasacagınızı anlatın bir nevi tehtit olarak.Emin olun bir daha girecek mi bakalım.
Çocuk ya bu ne biliyor da ne yazıyor.
İyi bir fikir değil. Tanıdığım birisi bu şekilde tehdit edildiği için intihar etti. Ya kendine zarar verirse korkuyla?

İyi bir fikir değil. Tanıdığım birisi bu şekilde tehdit edildiği için intihar etti. Ya kendine zarar verirse korkuyla?
Aaaa bakın aklıma geldi.
Dikkat etmesi lazım Allah göstermesin yanlış bir linke tıklayıp balina oyununa girebilir böylece tabletteki her şey karşı tarafa geçer şantaj yapabilirler. İnternet her anlamda çok tehlikeli ya :KK43:

Siz onunla konusanız da, hikaye gelecek, eskilerin dediği gibi bir musibet bin nasihatten iyidir derler.
Benim fikrim bilmiyormus gibi yapıp ,mail adresini ekleyin, sahte bir hesap açıp biraz konusun sonra bir foto isteyin.
Daha sonra da adresini öğrendim ip den buldum diyin, annesinin babasının adını söyleyin yaptıgını anlatacagınızı veya okulunun adını söyleyip resimi paylasacagınızı anlatın bir nevi tehtit olarak.Emin olun bir daha girecek mi bakalım.
fikrinizi beğendim.

10 yasindaki cocugun akli böyle seylere nasıl calisabilir diye düşünüp duruyorum ama nasil bir çağda yasadigimizda ortada. Ben 14 yasima kadar sokaklarda ip atlar saklambac oynardim. Devir oyle degisti ki. Ben evli degilim ama yegenlerim var, buyuyorlar. Onlar icin cok endişelendiriyorum. Nasil koruyacagiz cocuklarimizi? Internet cok tehlikeli, ve onlari internetten uzak tutmak nerdeyse imkansiz. Cocuklar bu sebeple cinsellikle cok erken yaslarda tanisiyorlar, ergenlige girme yasida cok geriledi.

Kardesinizin durumunu ailenize bildirmelisiniz bence. Bu isin zararlarini uygun dille anlatmalisiniz. Acilen hem de.
Dediginiz gibi 14 15yas benim sokakta bisiklet surup arkadaslarla voleybol oynama yaslarim . Ben lisede bile bihaberdim. Valla 18imden once hic bi halttan haberim yoktu. Ben de cok sasiriyorum ama devir kotu herkesin eli kolu heryere uzanabiliyor. Allah çocuklarimizi yegenlerimizi falan korusun.. :KK43:

Son düzenleme:
Yanlis belki ama. Sizin yerinize kendimi koyuyorhm. Ben tezcanliyimdir ve agzimda bakla islanmaz. Numara yapip birsey yok gibi de davranamam biyerden patlak verir mutlaka.. heralde iyi bi kizardim. Utansin napiyosa yapsinm daha cocuk o. O cektigin gonderdigin ic camasirini sana anam babam aldi sen bu tableti onlarin imkaniyla kullaniyosun. Sana bunlari yap et diye mi aldilar vs der iyce utandirirdm heralde. Biraz vicdan yapmasi lazim.. Kendini toparla ben burdayim kimseye de soylemycem ben de gecmiste soyle boyle yapmistm olablr diye de biraz uydurur guvenini kazanirdim. Yardimci olurdum atlatmasi icin.
Baskalariyla iletisime gecmeden cinsellik merakini giderebilir eger herseyden haberi varsa. Bu kadar yazismalar vs yapiyorsa heralde tatmin olmayi vs denemistir diye dusunuyorum afedersiniz. Bunun normal oldugunu soyleyn ama baskalaryla iletisime gecmenin cok tehlikeli ayip gunah vs oldugunu soyleyn. Buyusun 18ine gelsn hele bi resit olsun. O ara duzelmis olur zaten insallah...

Kardeşim e-mail açmayı bilmiyor sanırım hatta bir keresinde bir oyuna babamın e-maili ile kaydolmuştu ve babam ona bu yüzden kızmıştı

Online oyin dediginiz st....l olan oyun mu yoksa. Ben de az oynamadm hala hesabim duruyo arada acip bakiyodum. Kizin evini dekore ederdim makyaj malzemelerk kiyafetler alirdim aah ah . Oha oraya da mi gelmis cinsellik :O

İnternetteki online oyunlardan. İsim vermem doğru olmaz şöyle tarif edeyim; bir karakter alıyorsunuz, ona kıyafetti makyaj malzemesiydi vs. alabiliyorsunuz. Evini falan dekor ediyorsunuz. Bende küçükken oynardım. O tür oyunlarda sohbet odası falan oluyor. Ve o sohbet odalarında cinsellikle ilgili şeyler geçiyor + o oyunlarda cinsellikle ilgili trol hesaplar açılabiliyor.

Online oyun dediginiz st....l olan oyun mu yoksa. Ben de az oynamadm hala hesabim duruyo arada acip bakiyodum. Kizin evini dekore ederdim makyaj malzemelerk kiyafetler alirdim aah ah . Oha oraya da mi gelmis cinsellik :O

Dun bir programda izledim 5 ayda 115 cocuk hamile kayitlara gecmis bir hastanede.
Bunlarin 15 yas alti olanlari da epey fazla.
Aman diyeyim. Durum cok vahim. Zaman kotu.

Merhaba, benim 5. sınıfa giden bir kız kardeşim var. Ben, bana yeni telefon alınınca tabletimi ona oynaması için verdim. İkizimizin cihazlarında da aynı e-posta kayıtlı. Bugün o e-posta ile kendime yeni bir instagram hesabı açacaktım. Kaydola basınca "Bu e-posta ile hesap var." şeyi çıktı. Ve gördüğüm şeyin karşısında şok oldum. Açılan hesap cinsellikle ilgiliydi. Anladığınız hesaplardan yani. O hesaba giriş yaptım. Engellenenler kısmında ben de vardım. Ve kardeşimin sevdiği ünlünün antileri engellenmişti. Sanırım o hesabı %90 kız kardeşim açtı. Başka birisi açmış olamaz çünkü bu e-postayı sadece ikimiz biliyoruz. Sizce ne yapmalıyım? Cinselliği internette oynadığı online oyunlardan öğrendiğini düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle de o hesabı birilerini işletmek için açtı.

daha çok küçük ama ne yazık ki şimdi online oynanan oyunlar yüzünden erkenden bu tarz olaylarla tanışıyorlar siz kardeşinizi çaktırmadan takip edin bi süre önce konyada bi çocuk kızları tehdit edip para istiyordu onların uygunsuz görüntülerini ailelerine göndermekle ilgili bunlar çok tehlikeli konular Allah korusun kendi fikrimi söylemek istiyorum çocukların telefon tablet vb cihazlara sahip olmasına karşıyım çoğu şeyle çok erken yaşta karşılaşıyorlar daha çocuk bile olamadan kadınlığa adım atıyorlar

Onu bunu bilmem internette gezinmek=sokakta tek başına gezinmek olduğu için nerelere girdiğini bilmeniz gerekiyor. 11 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. Interneti kontrollü kullanmasına izin verseydiniz en baştan. Gözünüzün önünde kullansın.

Hangi oyunlar bunlar canim? :KK43:

St...ll tarzı oyunlar

Bu sizin hesabını kapattım tamam bitti olay diye düşünebileceğiniz bir durum değil artık. Annenizle konuşun, ailenizi bilmiyoruz anlayışlı biriyse babanıza da anlatın durumu. Bir uzmana götürün kardeşinizi. Bunlar için gerçekten çok küçük. Uzman yönlendirir sizi ne yapmanız gerektiği konusunda. Sizinde yaşınız küçük anladığım kadarıyla. Kendi başınıza çözüm bulacağım diye birde siz hırpalanmayın.

Aileme nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Kardeşim inkar ediyor hatta bugün ağladı :KK43: Sanırım korktuğu için ağlıyor. "Bana inanmıyorsun abla. O hesap çalındı" diyor. Ama hiçte çalınmış gibi durmuyor...

Online oyun dediginiz st....l olan oyun mu yoksa. Ben de az oynamadm hala hesabim duruyo arada acip bakiyodum. Kizin evini dekore ederdim makyaj malzemelerk kiyafetler alirdim aah ah . Oha oraya da mi gelmis cinsellik :O

Evet hah işte o tarz oyunlar. Benim kardeşimin oynadığı oyun m...starplanet. O bahsettiğiniz oyunu ben ilkokulda oynardım. O tür oyunlarda "s*kinbeni" tarzında -çok afedersiniz- hesaplar açılıyor. O tür oyunlarda da sapıklar dolaşıyor. Ve cinsellikle ilgili şeyler artık ne yazık ki o oyunlarda da geçiyor :KK43:

M....starplanet

Son durum nedir? Aile ile konusuldu mu? Cocugun tepki ne oldu? Dra gidilecek mi?

Aileme nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Annem şeker hastası çabucak sinirleniyor. O yüzden buraya konu açtım :KK43: Kardeşim inkar ediyor hatta bugün ağladı :KK43: Sanırım korktuğu için ağlıyor. "Bana inanmıyorsun abla. O hesap çalındı" diyor. Ama hiçte çalınmış gibi durmuyor... Sonra tabletinden instagram'ı sildi.

Onu bunu bilmem internette gezinmek=sokakta tek başına gezinmek olduğu için nerelere girdiğini bilmeniz gerekiyor. 11 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. Interneti kontrollü kullanmasına izin verseydiniz en baştan. Gözünüzün önünde kullansın.

Tabletinden bugün instagramı sildi... Bundan sonra onu hep takip edeceğim

St...ll tarzı oyunlar

Aileme nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Kardeşim inkar ediyor hatta bugün ağladı :KK43: Sanırım korktuğu için ağlıyor. "Bana inanmıyorsun abla. O hesap çalındı" diyor. Ama hiçte çalınmış gibi durmuyor...

Evet hah işte o tarz oyunlar. Benim kardeşimin oynadığı oyun m...starplanet. O bahsettiğiniz oyunu ben ilkokulda oynardım. O tür oyunlarda "s*kinbeni" tarzında -çok afedersiniz- hesaplar açılıyor. O tür oyunlarda da sapıklar dolaşıyor. Ve cinsellikle ilgili şeyler artık ne yazık ki o oyunlarda da geçiyor :KK43:

M....starplanet

Aileme nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Annem şeker hastası çabucak sinirleniyor. O yüzden buraya konu açtım :KK43: Kardeşim inkar ediyor hatta bugün ağladı :KK43: Sanırım korktuğu için ağlıyor. "Bana inanmıyorsun abla. O hesap çalındı" diyor. Ama hiçte çalınmış gibi durmuyor... Sonra tabletinden instagram'ı sildi.

Tabletinden bugün instagramı sildi... Bundan sonra onu hep takip edeceğim
Bana sorarsanız bu konuda daha fazla üzerine gitmeyin , merak ettiği şeyleri size sormasını isteyin.... Sonra ise yapacağınız şey internette hangi sitelere girebileceğini belirleyin ve geri kalan siteleri engelleyin... Bir de casus programlar var pc ye oturduğu andan itibaren kimle konuşmuş hangi sitelere girmiş şifreleri nelerdir herşeyi kaydeden sürekli ekran görüntüsü alıp size e posta atanlardan birini kurup takip etmek...

Bana sorarsanız bu konuda daha fazla üzerine gitmeyin , merak ettiği şeyleri size sormasını isteyin.... Sonra ise yapacağınız şey internette hangi sitelere girebileceğini belirleyin ve geri kalan siteleri engelleyin... Bir de casus programlar var pc ye oturduğu andan itibaren kimle konuşmuş hangi sitelere girmiş şifreleri nelerdir herşeyi kaydeden sürekli ekran görüntüsü alıp size e posta atanlardan birini kurup takip etmek...

Tablet için olanlarından var mıdır bu programların?

Sonra intihar etse ne olacak olurmu böyle korkutmak küçük çoçuğu ne hata yaparsa yapsın o bir çoçuk ve uzmandan yardım alınmalı

Sonra intihar etse ne olacak olurmu böyle korkutmak küçük çoçuğu ne hata yaparsa yapsın o bir çoçuk ve uzmandan yardım alınmalı
Zaten o hesabın e-posta ve şifresini değiştirip kapattım. Kardeşim e-posta açmayı bilmiyor. Bugün de ağladı ben açmadım diye. Bir uzmana danışmak en mantıklısı

X