Ortaokula giden kardeşimin açtığı hesap...

Ya yazmadan geçemedim; Allah aşkına kız neyin derdinde siz neyin. :işsiz: Fake olsa ne olmasa ne? Yani bu konuda niçin yalan söylesin bir insan? Yazıyor işte kardeşim için endişeleniyorum diyor. Böyle bir şey sizin başınıza gelse? Kız kardeşinizin? Çocuğunuzun? Emin ol son yapmak isteyeceğiniz şey size tavsiye vermeyen bir üyeyi burda olayın 'gerçekliğine' ikna etmek olur.
Keşke haklı olsanız da fake olsa. :KK14:

P pozitifkiz59 ekonomik durumunuzu aile yapınızı bilemiyorum fakat özel hizmet almak konusunda ailevi çekinceleriniz varsa belediyelerin ücretsiz izinleri mevcut. Lütfen araştırın. En iyi bir profesyonel bilir. Çok üzüldüm. o_O

Ben basima gelse zaten burda konu acmazdim acikcasi. Derhal pedagog yardimi alirdim ve kizim ile konusurdum. Birinin benim derdimi önemseyip, önemsememesi pek umrumda olmazdi acikcasi. Bu benim sahsi fikrim. Dogru yada yalnis, konu hakkindaki düsüncelerim bu. Konu sahibi istiyorsa konusuna devam eder, üyeler ister yorum yazarlar. Herkesin özgürlügü. Zaten bu konuda son mesajim. Kimse ile polemige girmek istemiyorum.

hangi oyunu oynuyordu?

İnternetteki online oyunlardan. İsim vermem doğru olmaz şöyle tarif edeyim; bir karakter alıyorsunuz, ona kıyafetti makyaj malzemesiydi vs. alabiliyorsunuz. Evini falan dekor ediyorsunuz. Bende küçükken oynardım. O tür oyunlarda sohbet odası falan oluyor. Ve o sohbet odalarında cinsellikle ilgili şeyler geçiyor + o oyunlarda cinsellikle ilgili trol hesaplar açılabiliyor.

Benim tanidigim arkadaslarimda var böyle fake hesaplar acan cinsellikle alakali tamamen dalga amaçli fakat bazilarida cinsel tatmin için kişi gözetmeksizin nasilsa sanal diye sanal sex yapiyor toplulumuzda sexin yerini biliyoruz gercekte yapamadigini sanaldan yapiyor var öyle bir tanidigimda. Zevk aliyorum diyor. Sanal dünya iste insan kendisini farkli farkli gösteriyor orada kendine bir dünya kuruyor falan ama bu tanidiklarim hepsi koca koca kizlar yani. 10 yasinda bir kizin bunu yapmasi bana cok absürt geldi olamaz yani aklim almiyor... cocuklar simdi her seyi biliyor o yasta cinsellik hisseder mi bilmiyorum ama öyleyse bir anlik merakla böyle bir sey yapmis olabilir. Nereden tutarsan tut yanlis oldugu kesin. Zor bir konu ya ne yapmali diye düsündüm konu sahibi diyelim bisey dedi yapti cocuklada konustu hesap kapandi... yine hesap acar yine yapar yani yapacak olan.
Şöyle bir öneri verebilirim ben... kardesinizin teli varsa eger numarasını kara listeye aldirin. O numaradan hic bir islem yapilamamasini saglayin. E posta hesaplari güvenlik kodu gönderiyor dogrulamak icin. Kardesiniz numarasini yazdigi an kara listede olmasi nedeniyle hic bir hesap acamiyor. Acsa bile eninde sonunda numara istenecektir vermek zorundadir...
Simdilik böyle bir sey geldi aklima en azindan baska zamanlar kendisinin gizli is yapmasini engellemis olursunuz.
Ha tabi buda kesin cözüm mü hayir. Baska numaradan dogrulatir kodu, yeni hat alir vs vs. Bunlara rağmen bunun icin ugrasiyorsa problem var demektir bir pedegogdan yardim alirsiniz o zaman direk cocugu konusturmayin ama kendiniz konusun izleyeceginiz yolu ögrenin derim.

Bildiğim kadarıyla bu oyunları ve bazı uygulamaları özel olarak şifreleyebileceğiniz bir ayarlar sekmesi var çoğu tablette. İlk olarak facebook instagram gibi siteleri kilitlemekle başlayın ve bunların internet versiyonlarını da tarayıcıyı çocuk kilidi moduna alarak yapın, pini de sadece kendiniz bildiğiniz bir şey koyun. Tabii pedagog eşliğinde ciddi bir konuşma da şart bence.

Kardeşinle konuşmalısın tabi onu suçlar şekilde yada kızarak değil. İnternetin kötü kullanılmasının açabileceği tehlikelerden bahset. Bu sosyal medya çok tehlikeli olmaya başladı. Ben resim koymaya bile korkuyorum kızımın normal fotoğrafını bile paylaşmıyorum.

Küçükken bizim öğrendiğimiz gibi o da çevreden, tv den, internetten bir yerden illaki öğrenecek bir şeyleri ki zaten. Sonuçta çocukları fanusa koyamayız. Çocukların cinselliği öğrenmesini bu kadar travmatize etmeye lüzum yok. Ancak bu süreçte çocuğun merakı doğru bir yaklaşımla giderilmeli ve art niyetli insanlardan uzak tutulmalı ve sürekli kontrol edilmeli bence.

Evet online oyunlar çok tehlikeli

Hayır maalesef, yazım tarzı kardeşimin yazım tarzıydı. Ve de beni + sevdiği bir ünlünün anti sayfalarını engellemişti. Kardeşime ait orası çok belli :KK43: Ama bana hesabım çalındı diye yalan söyledi.
acaba once hesabı kardesiniz actı sizi vs englledi farkına varmayın diye ama oylesıne sevdigi unluleri takip icin kullanıyor olabilir miydi? belki de gercekten sonradan hesabı calındı ve bu ısler ıcın kullanıldı. olamaz mı:/

acaba once hesabı kardesiniz actı sizi vs englledi farkına varmayın diye ama oylesıne sevdigi unluleri takip icin kullanıyor olabilir miydi? belki de gercekten sonradan hesabı calındı ve bu ısler ıcın kullanıldı. olamaz mı:/

Hayir ben mesajlari okudum yazim tarzi kardesimin yazim tarzi Keske calinmis olsaydi...

Hayir ben mesajlari okudum yazim tarzi kardesimin yazim tarzi Keske calinmis olsaydi...
Çok endişe ve üzülerek okudum bencede kesinlikle pedagogdan yardım alınmalı en azından siz nasıl bir konuşma yapacaksanız uzamından yardım almalısınız imkanlarınız eğer yoksa en azından devlet hastanelerinde yararlanabilcek böyle bir bölüm varmı diye araştırma yapın

Yapacağın şey çok basit. Kardeşini karşına oturt ve ona güvendiğin için tabletini ona verdiğini ancak onun seni hayal kırıklığına uğrattığını, bu yaptığının çok tehlikeli birşey olduğunu ve kendine daha fazla zarar vermemesi için bir daha belli bir yaşa gelene kadar senin gözetimin haric internet kullanamasina izin vermeyeceğini, itiraz ederse meseleyi ailenizle paylaşacağını söyleyeceksin.
katiliyorum. Kontrol altina alinmali. Oradan kotu niyetli insanlarla bulusabilir, uygunsuz foto.sunu atar tehdit ederler ve daha akliniza ne gelirse.

Cocuk da cocuklugunu bilecek, kusura bakmayin. İpleri bir yetiskin eline almali. Ve durumun ciddiyetine gore davranmali. Gerekirse evdeki internet kapattirilmali.

katiliyorum. Kontrol altina alinmali. Oradan kotu niyetli insanlarla bulusabilir, uygunsuz foto.sunu atar tehdit ederler ve daha akliniza ne gelirse.

Cocuk da cocuklugunu bilecek, kusura bakmayin. İpleri bir yetiskin eline almali. Ve durumun ciddiyetine gore davranmali. Gerekirse evdeki internet kapattirilmali.

Ic camasirinin resmini cekip yollamis zaten :KK43:
Bide konu sahibi sansurleyerek yazmis ama yalamali vs msjlar atmis:KK43:

Konu sahibi, bu durumu annene acmalisin, beraber bi pedagogdan yardim alarak bu isin acilen onunu almalisiniz.
Oyle canimli cicimli konusma yapilir mi bilmiyorum ama bunun altindan gecmiste yasadigi sizin bile bilmediginiz bi istismar cikabilir.

Ic camasirinin resmini cekip yollamis zaten :KK43:
Bide konu sahibi sansurleyerek yazmis ama yalamali vs msjlar atmis:KK43:

Konu sahibi, bu durumu annene acmalisin, beraber bi pedagogdan yardim alarak bu isin acilen onunu almalisiniz.
Oyle canimli cicimli konusma yapilir mi bilmiyorum ama bunun altindan gecmiste yasadigi sizin bile bilmediginiz bi istismar cikabilir.
ya daha cok kucuk. Cok uzuldum gercekten. İnternet bizim zamanimizda iyi ki de yokmus! Once de dedigim gibi evde ipleri eline almali buyukler. Cocuk da cocuklugunu bilmeli yani utanilacak bir sey yaptiysa da utanmasi lazim. Zaten bu tarz duygularimizi edebimizi hayamizi yitirdigimiz icin oluyor ya her sey... Ama 5 sene once ama 5 sene sonra...

Bu sizin hesabını kapattım tamam bitti olay diye düşünebileceğiniz bir durum değil artık. Annenizle konuşun, ailenizi bilmiyoruz anlayışlı biriyse babanıza da anlatın durumu. Bir uzmana götürün kardeşinizi. Bunlar için gerçekten çok küçük. Uzman yönlendirir sizi ne yapmanız gerektiği konusunda. Sizinde yaşınız küçük anladığım kadarıyla. Kendi başınıza çözüm bulacağım diye birde siz hırpalanmayın.

Allahım son zamanlarda cok yaygınlaştı bu durum.. Komsumuzun kızı da boyle yapmıstı kapalı bı kızdı ve her yerını acık secık fotograflayıp sevgilisine atmış sonra ayrılmışlar ve oglan butun fotoları ıfsa dıye paylasmıstı Rabbım korusun..benimde kızım varr İcim fena oluyor evlerden ırak.. Bence kardeşın bu durumu zevklı bulmus onunla konussanda artık o bı care arayışında olacak.. Bir uzman dan yardım alın İnşallah bununla atlatırsınız

Cok kucukmus cirkin bir durum bence sosyal medyadan uzaklasmasina yardimci olun derhal bir de surekli biriyle konusup konusmadigina once bir dikkat edin gozlemleyin zira ortalik sapik kayniyor

Allahım sen koru aynı yaşta kardeşim var bebeklerine ponylerine kıyafet dikmekle meşgul düşünemiyorum böyle bir felaketi :KK43:

Konu oldukça vahim halde ailenizle paylaşmanız gerekiyor. Umarım aileniz durumu anlayıp doğru tedbir alabilecek kişilerdir. Profesyonel yardıma ihtiyacı olabilir hatta kesin yardım alınmalı uyarılar ya da cezalar fayda etmeyebilir bu kadar ileri gittiyse. Insallah düzelir, anlar hatasını çok çok küçük daha :KK43:

Siz onunla konusanız da, hikaye gelecek, eskilerin dediği gibi bir musibet bin nasihatten iyidir derler.
Benim fikrim bilmiyormus gibi yapıp ,mail adresini ekleyin, sahte bir hesap açıp biraz konusun sonra bir foto isteyin.
Daha sonra da adresini öğrendim ip den buldum diyin, annesinin babasının adını söyleyin yaptıgını anlatacagınızı veya okulunun adını söyleyip resimi paylasacagınızı anlatın bir nevi tehtit olarak.Emin olun bir daha girecek mi bakalım.
Çocuk ya bu ne biliyor da ne yazıyor.

X