ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

hmm üzüldüm cnm, ellerinde kalan ürünlerden yolluyolar, bikaç ay önce bende almıştm, bi tane pembe ruj, bi tane bayan rollon, bi tane erkeklr için bi ürün traş sonrası nemlendirici gibi bişey sanırım ne olduğunu tam anlayamadım, bide ocak kataloğndadı sanırım bi ucu altın renkte eyeliner diğer ucu rimel şeklinde bi şey gelmişti. ruj fln iyidi kullanılmamıştı yani belliydi.. parfüm seçerkende edp olmasına özen göster canım onlar nispeten daha kalıcı.

bütün siparişlerini girdikten sonra alışverişi tamamen onaylamadan önce ekrana geliyo,internet fırsatları diye bi başlık altında sanırım orda aksesuar paketi, sürpriz ürün paketi vs oluyo, istiyosan eğer miktar giriyosun ve ilerleye basıyosn ardından siparişlerin listeleniyo sonrasındada zaten siparişi onayladığında faturan kesilmş oluyo:KK55:

pişman oldum ben istediğim için :KK43: kırık bi far yani ne biliim yazıkkk

Parfume : Gerçek Parfümdür İçindeki Parfüm Miktarı %40'tır. Elbiseye Sürüldüğünde İz Bırakabilir.

EdP - Eau De Parfume : İçindeki Parfüm Miktarı %15'tir.Eau De Toilette'e Göre Daha Kalıcıdır.

EdT - Eau De Toilette : İçindeki Parfüm Miktarı %4'tür.2-3 Saat Kalıcı Etkisi Vardır.

EdC - Eau De Cologne :
İçindeki Parfüm Miktarı %1'dir. :KK68:

Kodu yazıp sipariş listene ekledikten sonra hiç bir şekilde kargo ödemiyorsun.Ayrıca bir işleme gerek yok.Tek yapman gereken listene 729000 eklemek.Sen ekleyince karşısında 7 tl yazacak.Bu kadar.O bahsettiğim ürün de bedava ekleniyor.O da kendi kendine ekleniyor.Onun için de bir şey yapmana gerek yok.Bu ayın ürünü ruj mesela.Kargo da bedava.Ruj da bedava.Burda adı geçen 7 tl de bir "Ücret Sıfırlama Ürünü" adında sipariş listene eklendiğinden ayrıca bir yere bir kişiye falan hiç bir gönderi ücreti ödenmiyor.Tekrarlıyorum : Tek yapman gereken listene 729000 eklemek

Kargo süresi ilden ile pek değişmiyor.Onlar bir şekilde ayarlıyorlar.Siparişi böyle sabah gibi verirsen akşama kargoya veriyorlar.Tabii haftasonu hariç.Ama akşam falan verirsen ertesi gün kargoya veriyorlar.1 ya da 2 gün içinde de kesinlikle eline ulaşıyor.Öyle günlerce kargo beklemiyorsun.Kargo çabuk geldiğinden,ödemen için sana tanınan 21 günlük süre siparişi verdiğin gün başlıyor.Kargon geldiğinde de tek yapman gereken teslim belgesi imzalamak.Ödeme falan yok.Ödeme tablonu takip edebilmek için danışman sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde Hızlı Bağlantılar butonunu göreceksin.Onun açılır menüsünde Alışveriş Raporları sekmesini göreceksin.Ona tıkla.Sağ tarafta "raporlar ve işlemler" yazan mavi buton belirecek.Altında Finans yazan yere tıkla.Açılan sayfada hesabınla ilgili tüm bilgiyi görebilirsin.O katalog döneminde kaç bp yapmışsın,sipariş verdikten sonra ne kadar sipariş verebilme kredin kalmış,ödenmiş ya da ödenmemiş faturalarının durumları...Hepsi var.O grafikte fatura tarihinin karşısında vade tarihinin de yazdığını göreceksin.İşte o senin son ödeme tarihin.O tarihe kadar bahsettiğim bankalardan istediğin birine istediğin yöntemle ödeme yapabilirsin.Ayrıntılı ödeme şekilleri için buraya tıklayabilirsin :

Oriflame Ödeme Yöntemleri

Direktörüne falan da bişey bildirmene gerek yok.Çok merak ediyosa kendisi girip baksın.Yani kurallar dahilinde illa böyle bir bilgi vermen gerekmez.Sen kafana göre takılabilirsin. :KK68:

Evet malum Altın broşürden yararlanmak için bir bp sınırı var.Eğer üye yapın falan hediyeyi kazanın gibi bir kampanya gördüysen o demek ki hem üyenin hem de senin bahsedildiği kadar bp yapmanız gerek.Mesela der ki üye yapın 100 bp ye falan parfümü alın.Hem sen hem de o şahıs 100 bp yapacak.Ama "üye yapın hediye kazanın" gibi kampanyaların dışında "100 bp yap falan parfümü 5 tl'ye al" gibi kampanyalar da oluyor.O zaman tabii her koyun kendi bacağından asılıyor.100 bp'ni yaparsın hediyeni alırsın.Mesela bu ay 150 bp yaparak ( ki 260 tl civarı bi faturaya denk geliyor ) Excite EdT , Petal Quartz EdP , Miss O Fashion Princess EdT parfümlerinden herhangi birini sadece 5 tl'ye alabilirsin.Ya da hoşgeldin programı dahilinde kayıt tarihinden itibaren 21 gün içinde 100 bp sipariş verip ( bu da 175 tl falan ) siyah bir çantayı 5 tl'ye alabilirsin.Gerçi çanta da bi halta pek benzemiyor o da ayrı mesele ya :KK1:

Ama bi de 200 bp yapılıp kademe falana atlanıyor ya.Onda durum farklı.Üyelerinle senin toplam bp'niz hesaplanıyor.Yani kendine takım kurabilirsin.Kolayca kademe atlarsın..

Başlangıç Seti sen ilk kez sipariş vereceğin için listene otomatik eklenen bi şey.Yani istersen silebilirsin tabii düzenle butonundan ama silmemeni tavsiye ederim.Set fiyatı 5 tl.Listeye eklendiğinde karşısında "Hoşgeldiniz Programı 1.Adım" yazar,karşısında da 5 tl yazar.Silmesen neden daha iyi olur?İçinden cilt analiz bantları,hangi cilde ve hangi yaş grubuna hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini anlatan çok pratik bir cilt bakım klavuzu,koku kartı,danışman el kitabı..falan gibi şeyler çıkıyor.Ve yeni başlayanlar için gerçekten faydalı bilgiler içeriyor.Eğer satış yapmayı düşünüyorsan bunun yanına bir de numune setlerini eklemeni tavsiye ederim.İstersen onların kodlarını da verebilirim.

Kargolar Yurtiçi Kargodan geliyor.Cep tlf numaran sistemde kayıtlı olduğundan Oriflame kargonu her gönderdiğinde sana sms atıyor.Sms'te gönderi kodu ya da fatura no oluyor.Şu adresten o gönderi kodunu ya da fatura no'sunu kullanarak kargonun durumunu takip edebilirsin.

Yurtiçi Kargo - Kargom nerede takip sistemi

125'ten itibaren neden altta ikonlar belirmiyor? Çünkü o ek katalog.Elbette Ocak kataloguna dahil ama genelde ek kataloglarda internette öyle bir durum oluyor.Ama bu durum o ürünlerin alış fiyatlarını öğrenemeyeceğin anlamına gelmez.Merak ettiğin ürünün kodunu sayfanı sağ üst köşesindeki arama kutucuguna yazarak enterladığında karşına çıkan sayfada o ürünün hem tanıtım bilgisine hem de alış fiyatına ulaşabilirsin. :KK68:

çok sağl canım ya herşeyi yazmışsın çok işime yarıycak bilgiler :KK71: numune setinin içerisinde neler oluyor peki, hangi ürünlerin numunesi geliyor kaç tane numune geliyor? birde bunan sonraki şubat kataloğunun da ürünlerle birlikte gelmesi için yapmamız gereken birşey varmı ?

Son düzenleme:
9.98 fln geldi bana :S far güzel çıksa neysede [/B:44:]

güzel çıksa baya bi ürün varmış aslında içinde bende miss parfüm almayı düşünüyodum kokusu kalıcı değilse almıyım ya, parfüm orjinal boymu canım? öyleyse baya ucuza geliyorda :)) yoksam numunesi filanmı :KK9: bu ayın süpriz paketinde o ürünler var o zaman her ay değişiyor değilmi bu ürünler başka paket varmı alabileceğimiz, farklı ürünler? ay ne çok soru sordum :KK1::KK53:

Bende 3 aydır oriflame temsilcisiyim :) Bence her yaştan bayana uygun ürünleri var.Ben hem yaşım hem de fiyat uygunluğu açısından dare to be serisindeki ürünleri tercih ediyorum.Özellikle very me rujları ve kapatıcısı çok güzel.Pudrayı gelecek ay almak istiyorum :) Bir de bu ocak ayında renkli nemlendiricisini aldım çok memnun kaldım :) İlerde temsilciliği bıraksam bile müşteri olarak kalacağımdan eminim :) Sadece kokularını beğenemedm oriflame in.Bence avon parfümleri daha başarılı ve kalıcı.:82:

güzel çıksa baya bi ürün varmış aslında içinde bende miss parfüm almayı düşünüyodum kokusu kalıcı değilse almıyım ya, parfüm orjinal boymu canım? öyleyse baya ucuza geliyorda :)) yoksam numunesi filanmı :KK9: bu ayın süpriz paketinde o ürünler var o zaman her ay değişiyor değilmi bu ürünler başka paket varmı alabileceğimiz, farklı ürünler? ay ne çok soru sordum :KK1::KK53:

orjinal boy :S baya şey ne bilim hoşuma gitmediler

Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var
Daha öncede yazmıştım bu yaşıma geldim ilk kez makyaj yapmaya başladım diye 2 gündür işe giderken sabahları fondoten pudra allık kullanarak makyajımı yapıyorum maskara olarakta 2 fx olanı almıştım akşama kadarda kalıyor akşam eve gelince ilk iş kremle yüzümü temizliyorum
Sormak istediğim şey başlarda makyaj yaptığınızda kızarıklık,dokunulduğunda acı hissetme gibi bir sorununuz oldumu ?
Acaba alışma süreci gibi birşeymidir bu yani geçermi zamanla
2 gündür gözlerimde ve göz altıma yakın kısımlarda yanma dokunduğumda acı,bir ağırlık hissediyorum yanağımın tamamında değilde gözüme yakın yerlerde hafif kızarıklıklar oluyor
Ürünleri kullandım iade edemem,en iyisi bu denildiği için tüm ürünleri giordani serisinden almıştım
Ne yapıcağımı bilmiyorum kafam karıştı arkadaşlarım daha yeni başladın alışkın değilsin o yüzdendir devam et birşey olmaz diyolar
Bir yandanda korkuyorum daha kötü olurmu diye
Bayada masraf yaptım ben ya :KK43:

çok sağl canım ya herşeyi yazmışsın çok işime yarıycak bilgiler :KK71: numune setinin içerisinde neler oluyor peki, hangi ürünlerin numunesi geliyor kaç tane numune geliyor? birde bunan sonraki şubat kataloğunun da ürünlerle birlikte gelmesi için yapmamız gereken birşey varmı ?

Ocakta vereceğin sipariş listesine Şubat ve Mart katalogu otomatik ekleniyor zaten.Tabii fiyat listeleri ve altın broşürlerle birlikte.Yalnız miktarlarına dikkat et.Çünkü 5 tane mi kaç tane eklenir.Birer adet alırsan ücretsiz ama daha fazlasını istersen ücretli.Hani daha önce de söylemiştim hatırlarsan.

Numune setleri ve kodları

722010 - Koku Numune Set - 5 tl

İçindeki numuneler

Giordani Gold Edp
Glacier Edt
Elvie Edt
S8 Edt
Free Attitude Edt
Soul Edt
Ascendant Edt
Divine Edt
Amber Elixir Edp
Divine Sensual Edp
Signature Edt
Sensoria Edt
Glacier Athletic Edt
Enigma Edt
Volume Edt
Precious Moments Edp
Fresh & Nature Çarkıfelek ve B.Çay Kolonya
Flamboyant Edt
Glacier Ice Edt

722023 - Powershine ve Triple Core Ruj Numune Seti - 5 tl ( 18 adet değişik renklerde numune )

722024 - Pure Colour Ruj Numune Seti - 5 tl ( 20 adet değişik renklerde numune )

722025 - Colourfull ve Hydra Colour Ruj Numune Seti - 5 tl ( 18 adet değişik renklerde numune )

722015 - Fondöten Numune Seti - 5 tl

İçindekiler

G.Gold Adaptive Fondöten - 4 adet değişik renklerde numune
O.B.Urban Shield Fondöten - 5 adet değişik renklerde numune
O.B.Oxygen Boost Fondöten - 5 adet değişik renklerde numune

722016 - Cilt Bakım Numune Seti - 5 tl

İçindeki Numuneler

Royal Velvet Gündüz Kr.Spf 15
Royal Velvet Gece Kr.
Üzüm Özlü Anti-Oksidan Gündüz Kr.
Time Reversing Onarıcı Gündüz Kr.
Time Reversing Onarıcı Gece Kr.
Optimals Görmek İnanmaktır Göz Çevresi Kr.
Time Relax Gece Kr.
Nutri Calm Gündüz Kr.
Nutri Calm Gece Kr.
Oxygen Boost Kr.
Bio Maximum Gündüz Kr.
Bio Maximum Gece Kr.
North For Men 3 Etkili Göz Kr.
North For Men Yaşlanma Karşıtı Kr.
Ecollagen 4 Haft.Yoğun Bakım Kr.
Ecollagen Cilt Reng.Aç.Kırışıklık Karşıtı Kr.
Time Reversing Intense Yoğun Düzg.Gece Kr.
North For Men Yorgunluk İzlerine Karşı Jel
Aqua Rhythm Yoğ.Neml.Gündüz Kr.
Aqua Rhythm Yoğ.Neml.Gece Kr.
Ecollagen Anti Wrinkle Day Cr.Spf 15
Diamond Cellular Gece Kr.
Perfect Body Anti-Selülit Gündüz Jeli

722017 - Hair X Numune Seti - 5 tl

İçindeki Numuneler

Hair X Renk Koruyucu Şamp.
Hair X Renk Koruyucu Saç Kr.
Hair X Onarıcı Terapi Şamp.
Hair X Onarıcı Terapi Saç Kr.
Hair X Sık Yıkanan Saçlar Şamp.
Hair X Yağlı Saçlar Şamp.
Hair X Yağlı Saçlar Saç Kr.
Hair X Hacim Kazandıran Şamp.
Hair X Kepeğe Karşı Şamp.
Hair X Kepeğe Karşı Saç Kr.
Hair X Renk Koruyucu Saç Maskesi
Hair X Yaşlanma Karşıtı Şamp.
Hair X Yaşlanma Karşıtı Saç Kr.

Herkese farklı ürün gidiyor sürpriz pakette.O ay ellerinde ne kalmışsa onlardan ortaya bi karışık yapıyolar :KK68:

Bi de arada aksesuar paketi yapıyorlar.Ama 1-2 aydır yok sanırsam.

Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var
Daha öncede yazmıştım bu yaşıma geldim ilk kez makyaj yapmaya başladım diye 2 gündür işe giderken sabahları fondoten pudra allık kullanarak makyajımı yapıyorum maskara olarakta 2 fx olanı almıştım akşama kadarda kalıyor akşam eve gelince ilk iş kremle yüzümü temizliyorum
Sormak istediğim şey başlarda makyaj yaptığınızda kızarıklık,dokunulduğunda acı hissetme gibi bir sorununuz oldumu ?
Acaba alışma süreci gibi birşeymidir bu yani geçermi zamanla
2 gündür gözlerimde ve göz altıma yakın kısımlarda yanma dokunduğumda acı,bir ağırlık hissediyorum yanağımın tamamında değilde gözüme yakın yerlerde hafif kızarıklıklar oluyor
Ürünleri kullandım iade edemem,en iyisi bu denildiği için tüm ürünleri giordani serisinden almıştım
Ne yapıcağımı bilmiyorum kafam karıştı arkadaşlarım daha yeni başladın alışkın değilsin o yüzdendir devam et birşey olmaz diyolar
Bir yandanda korkuyorum daha kötü olurmu diye
Bayada masraf yaptım ben ya :KK43:

Öyle bi şey olmaması lazım.Makyaj malzemelerinin dışında sürekli olarak kullandığın başka ürün var mı? :KK68:

Hiç bir ürün yok ya sadece arko krem oda temizlemek için,nemlendirmek için
yıllardır kullanırım zaten onuda
Şu an bile canım çok yanıyo işten gelince acısını duymayayım diye uyudum :KK59:
Yanağımın tamamında bir kızarıklık yok sadece gözüme yakın yerler o kadar çok acıyoki
Bitkisel olduğu için oriflame tercih ettim zaten
Acaba kullanmaya devam etsemmi alışırmı
Bugün arkadaşlarım gördü çok yakıştığını söylemişlerdi neden böyle oldu ya :KK43:

Her ay sipariş verme zorunluluğunuz ya da sipariş verirken bağlı kalmanız gereken bir taban tutar bulunmamaktadır.Ayrıca aylık üyelik ücreti gibi bir durum da söz konusu değildir.Sadece üyeliğinizin aktif olması için tek bir ürün de olsa sipariş vermeniz gerekir.Bu siparişinize 1 tl tutarındaki bir kereye mahsus alınacak olan üyelik ücreti eklenir ve ekstra bir ücret talep edilmez.Yalnız sipariş listenize otomatik olarak bir başlangıç seti ve 5 adet katalog eklenir.Bunlar ücretlidir.Bunları istemezseniz silebilirsiniz.Fakat satış yapmayı düşünüyorsanız size faydalı olacaktır.Eğer 1 adet katalog isterseniz bu ücretsizdir.Siparişinizin size ulaşması için 6.35 tl kargo ücreti ödemek yerine 729000 kodunu sipariş listenize ekleyerek kargo ücretinden muaf olabilir ve oriflame tarafından belirlenmiş bir adet bedava ürüne sahip olabilirsiniz.

Başka sorunuz varsa yardımcı olabiliriz :KK68:

çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için ilk siparişimi ocak ayı kataloğundan vermemmi gerekiyor

Hiç bir ürün yok ya sadece arko krem oda temizlemek için,nemlendirmek için
yıllardır kullanırım zaten onuda
Şu an bile canım çok yanıyo işten gelince acısını duymayayım diye uyudum :KK59:
Yanağımın tamamında bir kızarıklık yok sadece gözüme yakın yerler o kadar çok acıyoki
Bitkisel olduğu için oriflame tercih ettim zaten
Acaba kullanmaya devam etsemmi alışırmı
Bugün arkadaşlarım gördü çok yakıştığını söylemişlerdi neden böyle oldu ya :KK43:

Organiklikle doğallıkla bitkiyle ilgisi yok bunun.Bazı ciltler alerjiye çok yatkın olabiliyor.Ben elbette uzman değilim ama 15 yıldır makyaj yaparım.Deneyimime güvenirsen,ben bir doktora görünüp alerjin var mı yok mu bir öğren derim .Ve doktora görünene kadar da hiç bir şey kullanmamanı tavsiye ederim.Sağlık problemlerini başkalarından tavsiye alarak çözümlemeye çalışmamak gerek.Kusura bakma yaşını bilmiyorum ama sanırım çok gençsin.Cildin yapısı 20'l, yaşlara kadar oturuyor.Sonra ilerleyen yıllarda ne lekeleri kolayca çözebiliyor insan ne de başka cilt sorunlarını.O yüzden şimdiden çok titiz olmak gerek bu konuda. Tabii bunlar benim fikirlerim.Yine de sen bilirsin :KK34:

Ocakta vereceğin sipariş listesine Şubat ve Mart katalogu otomatik ekleniyor zaten.Tabii fiyat listeleri ve altın broşürlerle birlikte.Yalnız miktarlarına dikkat et.Çünkü 5 tane mi kaç tane eklenir.Birer adet alırsan ücretsiz ama daha fazlasını istersen ücretli.Hani daha önce de söylemiştim hatırlarsan.

Numune setleri ve kodları

722010 - Koku Numune Set - 5 tl

İçindeki numuneler

Giordani Gold Edp
Glacier Edt
Elvie Edt
S8 Edt
Free Attitude Edt
Soul Edt
Ascendant Edt
Divine Edt
Amber Elixir Edp
Divine Sensual Edp
Signature Edt
Sensoria Edt
Glacier Athletic Edt
Enigma Edt
Volume Edt
Precious Moments Edp
Fresh & Nature Çarkıfelek ve B.Çay Kolonya
Flamboyant Edt
Glacier Ice Edt

722023 - Powershine ve Triple Core Ruj Numune Seti - 5 tl ( 18 adet değişik renklerde numune )

722024 - Pure Colour Ruj Numune Seti - 5 tl ( 20 adet değişik renklerde numune )

722025 - Colourfull ve Hydra Colour Ruj Numune Seti - 5 tl ( 18 adet değişik renklerde numune )

722015 - Fondöten Numune Seti - 5 tl

İçindekiler

G.Gold Adaptive Fondöten - 4 adet değişik renklerde numune
O.B.Urban Shield Fondöten - 5 adet değişik renklerde numune
O.B.Oxygen Boost Fondöten - 5 adet değişik renklerde numune

722016 - Cilt Bakım Numune Seti - 5 tl

İçindeki Numuneler

Royal Velvet Gündüz Kr.Spf 15
Royal Velvet Gece Kr.
Üzüm Özlü Anti-Oksidan Gündüz Kr.
Time Reversing Onarıcı Gündüz Kr.
Time Reversing Onarıcı Gece Kr.
Optimals Görmek İnanmaktır Göz Çevresi Kr.
Time Relax Gece Kr.
Nutri Calm Gündüz Kr.
Nutri Calm Gece Kr.
Oxygen Boost Kr.
Bio Maximum Gündüz Kr.
Bio Maximum Gece Kr.
North For Men 3 Etkili Göz Kr.
North For Men Yaşlanma Karşıtı Kr.
Ecollagen 4 Haft.Yoğun Bakım Kr.
Ecollagen Cilt Reng.Aç.Kırışıklık Karşıtı Kr.
Time Reversing Intense Yoğun Düzg.Gece Kr.
North For Men Yorgunluk İzlerine Karşı Jel
Aqua Rhythm Yoğ.Neml.Gündüz Kr.
Aqua Rhythm Yoğ.Neml.Gece Kr.
Ecollagen Anti Wrinkle Day Cr.Spf 15
Diamond Cellular Gece Kr.
Perfect Body Anti-Selülit Gündüz Jeli

722017 - Hair X Numune Seti - 5 tl

İçindeki Numuneler

Hair X Renk Koruyucu Şamp.
Hair X Renk Koruyucu Saç Kr.
Hair X Onarıcı Terapi Şamp.
Hair X Onarıcı Terapi Saç Kr.
Hair X Sık Yıkanan Saçlar Şamp.
Hair X Yağlı Saçlar Şamp.
Hair X Yağlı Saçlar Saç Kr.
Hair X Hacim Kazandıran Şamp.
Hair X Kepeğe Karşı Şamp.
Hair X Kepeğe Karşı Saç Kr.
Hair X Renk Koruyucu Saç Maskesi
Hair X Yaşlanma Karşıtı Şamp.
Hair X Yaşlanma Karşıtı Saç Kr.

Herkese farklı ürün gidiyor sürpriz pakette.O ay ellerinde ne kalmışsa onlardan ortaya bi karışık yapıyolar :KK68:

Bi de arada aksesuar paketi yapıyorlar.Ama 1-2 aydır yok sanırsam.

çok teşekkürler canım evet katalogun 1 tane istendiğinde ücretsiz oldugunu daha fazlasının ücrete tabi oldugunu yazmıştın :KK71: numune setlerinden isteyebilirim, baya ürün varmış içlerinde miss parfümün orjinal boy oldugunu yazmış arkadaş demekki orjinal boy parfümde gelebiliyor süpriz paketlerde avantajlı geldi bana inş. mineninki gibi kırık dökük gelmez :KK9:

ben inanamıyorum neden danışmanlara bilgi verilmiyor oriflame de direktörüm yazılanları sorulanları görünce çok şaşırdım sponsorunun bilgi vermesi gerekirdi normalde

ben varım ben 8 ay evvel başladım şu anda direktörüm:) işimi bıraktım sadece bu işi yapıyorum kozmetiği zaten severim sevdiğim işi yapıyorum bu da müthiş bişi tavsiye ederim :)2.500 civarı kazanıyorum

X