ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

Kızlar ya şu Freya parfüm kalktı mı , 1 senedir yok stokta falan uf , bi ara deodrntı geldi sonra oda yok , kayınvaldem sürekli Freya istiyo yok gelmiyo sinir oldum bende of ya kalktı heralde :KK43:

kızlar ben de eski bi danışmanım ama satış falan yapmıyorum
bazen kendime alırım bişeyler
o zaman da zarar ediyorum tabi
bi iki ürün için yok kargosu yok kataloğu astarı yüzünü geçiyor
en azından 50 ya da 100 tl den sonra kargo olmasa daha iyi olmazmı
avonda 75 tl den sonra kargo yok
kargo olarak gelen ürünler zaten genelde krem falan onlar da hediye oluyor birilerine
bazen şöyle bi ürün için etrafımda temsilcii olsa çok iyi olurdu:KK50:

Arkadaşlar merhaba bende oriflame temsilciliğine üye oldum danışman kodum bu sabah geldi daha,kargo göndericeklerdi oda bugün gelir diye düşünüyorum 3 gün oldu kayıt açılalı
Satış için değilde kendi ihtyiaçlarımı karşılamak adına girdim bu işe,çevremde oriflame satışı yapan arkadaşlarım vardı ama bir pudra için 1.5 ay bekledim dahada beklemem gerektiğini söyleyince arkadaşım bende siparişi iptal edip kendim edeyim kendim bulayım dedim :KK37:
Sormak istediğim bazı şeyler var yardımcı olursanız sevinirim kayıt olanlara ruj hediyesinden bahsetmişsiniz ocak ayında olanlar içinmiydi bana böyle birşeyden bahsedilmedi sadece ayak bakım kremi geleceğini söylediler
100 BP puan için ne kadarlık sipariş girmek gerekiyor tahmini ?
Forumlarda araştırdığım kadarıyla fondoten olarak giordani gold therapy öneriliyor bunu almayı düşünüyorum ama daha önce fondoten yada pudra kullanmadım ton konusunda bir fikrim yok açık tenli değilim ama fazla esmerde değilim buğday tenli derler ya hafif güneşte kalmış buğday diyelim biz ona :KK35:
Bir arkadaşım ürünü almadan numune isteyebilirsin tona bak öyle al dedi numuneler diye bir kısım var orda giordani gold yok benim gördüğüm kadarıyla sadece ordaki ürünlerinmi numunesi istenilebiliyor
Parfüme ihtiyacım var hafif ama kalıcı şöyle adını sordurabilecek cinsten bir parfüm istiyorum divine sensual kırmızı şişe önerilmiş yine numuna kokularda divine yok bunun içinde bir örnek getirtemezmiyim ?
Kargodan bahsetmişsiniz ben istanbul anadolu yakasındayım tahmini ne kadar kargo ücreti öderim,sıfırlama ürünü die bişey varmış kargo ücreti ödememek için bu tam olarak nedir katalogtamı yer alıyo danışman sayfasında ayrı bi yerde bölümü falan varmı
Ocak kataloğundan pudra tavsiye edebilirmisiniz birde :KK52:
Çok soru sordummmm :KK69:

Kızlar nette alışveriş sitelerinde özellikle büyük olan 2 tanesinde satış yapan kişiler var. Üye olmayı ben de düşündüm ama yok kayıt parası yok kargosu için çok sipariş gerekmesi ya da kargo sıfırlama ürün alma zorunluluğu astarı yüzünü geçiyor. Onları denemenizi tavsiye ederim.
Bir de arkadaşım Miss O Edt diye bir ürün almış çok beğendim kokusunu. Çiçek kokusu ve hafif kokuları sevenler için tavsiye edebilirim. Pudra ve fondoten hiç kullanmadım. Daha önce Avon'un almıştım memnun kalmadım. hem tonları tahmin ettiğim gibi gelmedi. En iyisi bunları deneyerek almak bence. Yoksa para çöpe gidiyor.

Kızlar ya şu Freya parfüm kalktı mı , 1 senedir yok stokta falan uf , bi ara deodrntı geldi sonra oda yok , kayınvaldem sürekli Freya istiyo yok gelmiyo sinir oldum bende of ya kalktı heralde :KK43:

siteden baktım şimdi canım " Stok Durumu: Sipariş için uygun değil " yazıyo :KK50:

ipeğimu teşekkür ederim cevap için ben bir kereliğine toplu sipariş vereceğim sıfırlama ürünüde 7 ltl'miş rujdamı alsam diye düşünüyodum zaten sorun değil o yüzden :emir_bebek:
öğle yemeğine gittim eve katalog gelmiş bahsedilen krem gönderilmemişti sipariş verdiğim ürünlerle birliktemi gelir acaba
Ocak kataloğu elinde olan ve bir süredir bu işi yapan birilerinin yardımına ihtiyacım var anlamadığım şeyler varda :KK17:

ipeğimu teşekkür ederim cevap için ben bir kereliğine toplu sipariş vereceğim sıfırlama ürünüde 7 ltl'miş rujdamı alsam diye düşünüyodum zaten sorun değil o yüzden :emir_bebek:
öğle yemeğine gittim eve katalog gelmiş bahsedilen krem gönderilmemişti sipariş verdiğim ürünlerle birliktemi gelir acaba
Ocak kataloğu elinde olan ve bir süredir bu işi yapan birilerinin yardımına ihtiyacım var anlamadığım şeyler varda :KK17:

bende geçen ay başladım pek tecrübeli değilim ama krem ilk verdiğin siparişle gelir canım.ilk kataloğunu satış danışmanı gönderdiği için sadece katalog oluyo içinde

Giordani gold mineral therapy fondoten var kataloğun başında fiyat 37.90 yazıyo altında bide 14.90 var bide altta yazı var her 50 tllik alışverişe beğendiğiniz ürün %60 inidirimli die
Yani ben 50 tl lik alışveriş yaparsam bu fondoteni 14.90 amı alabiliyorum ?
1.katalog fiyat listesinde numuneler var fondotenin 2 tonu arasında kararsız kaldım numune istesem 2 ton için 10 liramı ödicem ?
Daha sorularım var bu ilk :)

Arkadaşlar merhaba bende oriflame temsilciliğine üye oldum danışman kodum bu sabah geldi daha,kargo göndericeklerdi oda bugün gelir diye düşünüyorum 3 gün oldu kayıt açılalı
Satış için değilde kendi ihtyiaçlarımı karşılamak adına girdim bu işe,çevremde oriflame satışı yapan arkadaşlarım vardı ama bir pudra için 1.5 ay bekledim dahada beklemem gerektiğini söyleyince arkadaşım bende siparişi iptal edip kendim edeyim kendim bulayım dedim :KK37:
Sormak istediğim bazı şeyler var yardımcı olursanız sevinirim kayıt olanlara ruj hediyesinden bahsetmişsiniz ocak ayında olanlar içinmiydi bana böyle birşeyden bahsedilmedi sadece ayak bakım kremi geleceğini söylediler
100 BP puan için ne kadarlık sipariş girmek gerekiyor tahmini ?
Forumlarda araştırdığım kadarıyla fondoten olarak giordani gold therapy öneriliyor bunu almayı düşünüyorum ama daha önce fondoten yada pudra kullanmadım ton konusunda bir fikrim yok açık tenli değilim ama fazla esmerde değilim buğday tenli derler ya hafif güneşte kalmış buğday diyelim biz ona :KK35:
Bir arkadaşım ürünü almadan numune isteyebilirsin tona bak öyle al dedi numuneler diye bir kısım var orda giordani gold yok benim gördüğüm kadarıyla sadece ordaki ürünlerinmi numunesi istenilebiliyor
Parfüme ihtiyacım var hafif ama kalıcı şöyle adını sordurabilecek cinsten bir parfüm istiyorum divine sensual kırmızı şişe önerilmiş yine numuna kokularda divine yok bunun içinde bir örnek getirtemezmiyim ?
Kargodan bahsetmişsiniz ben istanbul anadolu yakasındayım tahmini ne kadar kargo ücreti öderim,sıfırlama ürünü die bişey varmış kargo ücreti ödememek için bu tam olarak nedir katalogtamı yer alıyo danışman sayfasında ayrı bi yerde bölümü falan varmı
Ocak kataloğundan pudra tavsiye edebilirmisiniz birde :KK52:
Çok soru sordummmm :KK69:

Giordani gold mineral therapy fondoten var kataloğun başında fiyat 37.90 yazıyo altında bide 14.90 var bide altta yazı var her 50 tllik alışverişe beğendiğiniz ürün %60 inidirimli die
Yani ben 50 tl lik alışveriş yaparsam bu fondoteni 14.90 amı alabiliyorum ?
1.katalog fiyat listesinde numuneler var fondotenin 2 tonu arasında kararsız kaldım numune istesem 2 ton için 10 liramı ödicem ?
Daha sorularım var bu ilk :)

:KK1: Olsun şekerim cevaplarız..Sor sorabildiğin kadar..Ben en baştan bi başlayayım

Ruj olayını öğrenmişsin heralde.Ücret sıfırlama ürünü.7 tl.Kodu 729000.Bu ürünü her ay Oriflame kendi belirliyor.Bu ayki Midnight Colour Ruj Deep Berry.Türkiye'nin her yerine aynı ücret bu arada.Sipariş listene bu kodu ekleyince bu ürün de otomatik olarak listene ekleniyor.

Bu arada bir kaç sayfa mesajlarda geriye gidersen ben şubat katalogunun ve mart katalogunun da detaylarını veren mesajlar yazmıştım.Orada gelecek iki ayın indirimlerini de inceleyerek sipariş verebilirsin.Belki istediğin bir şey şubat ya da mart ayında daha farklı bir indirime girmiş olabilir.Ona göre karar verebilirsin.

100 bp meselesine gelince..Bu ay ilk siparişini vereceğin için kayıt tarihinden itibaren 21 gün içinde 100 bp sipariş vererek Hoşgeldin programı dahilinde 721061 kodlu siyah çantayı sadece 5 tl'ye alabilirsin.Ama kişisel fikrimi söylemek gerekirse çok da ahım şahım bi çanta değil doğrusu.Nasıl ulaşılır 100 bp'ye.Her ürünün yanında fiyat listesinde bp oranı yazar.Ama ortalama 150 tl civarı bir siparişle 100 bp'ye ulaşılabilir.Bu arada kredi kartına taksit de yapılıyor.

Numune meselesi..Numuneleri tek tek satın alma olayı yok.Set olarak alabiliyorsun.Set ücreti 5 tl.Fiyat listesinin son sayfasında set kodları var.Tavsiyeyle koku alma bence çünkü herkesin zevki farklıdır. Ben de Volare'yi beğeniyorum.Hadi bakalım kimi dinleyeceksin şimdi.Yani 40 tl verip bi koku alıp eline ulaşınca beğenmemektense 5 tl verip 722010 kodunu siparişine ekleyerek koku numune setini alabilirsin.Divine merak etmişsin.Onun numunesi de sette var.Fondöten numunesinin de setini 722015 kodunu girerek alabilirsin.Çok daha faydalı olur senin için.İstersen bu ay parfümünü ve fondötenini alma diğerlerini al.Bunların numune setlerini alıp içinden beğenirsin.Sonraki kataloglardan birinde sipariş verirsin.Bu konuyla ilgili bir dipnot daha.Giordani Gold Mineral Therapy'nin numunesi sette yok ama diğer Giordani Gold fondötenlerin numunesi var.Aralarında sadece yapısal fark var.Renk farkı yok.Yani zaten numuneyi renk seçmek için alıyorsan sonuç alabilirsin.Mineral therapy'nin mesela porcelain rengiyle Giordani gold adaptive'in porcelain rengi aynı.Demek istediğim bu.

50 tl'lik sipariş olayı..Çoğunlukla bu tip kampanyalar yapılıyor..Ocak ayında da evet toplamda 50 tl ve üzeri sipariş verdiysen 4.sayfadaki beğendiğin ürünün kodunu listene eklediğinde o ürünün indirimli fiyata aldığını göreceksin..İnternetten alışveriş yapıyorsan en son promosyon çalıştır diye bi buton çıkacak.O butona tıklayana kadar indirimsiz fiyat görebilirsin seni yanıltmasın.Siparişini sonlandırmaya karar verdiğinde indirimli fiyatın devreye girdiğini göreceksin.

Pudra seçimine gelince.Daha önce fondöten ve pudra kullanmadım demişsin.Seçim yaparken cilt rengin kadar cilt tipin ve cildinin bi sorunu olup olmadığı da önemlidir.Mesela sıkıştırılmış pudranın formülünde ekstra yağ vardır.Bu yüzden cildi kuru olanlar tercih ederlerse daha memnun kalırlar.Toz pudra ise daha ince yapılıdır.Pürüzsüzlük ve matlık oluşturur.Daha kalıcıdır.Eğer önce fondöten kullanıp sonra üstüne pudra uygulaması yapacaksan kendi teninin renginin aynısını değil daha açık tonunu tercih etmelisin.Ama yok sadece pudrayı sürüp çıkıcam diyosan elbette ten rengine en yakın renk hangisiyse onu almalısın.Ocak katalogunda sıkıştırılmış pudra olarak Very Me , Silk Touch ve Giordani Gold Supreme var.Toz pudra olarak da bu ay G.Gold Mineral ve Air Soft Toz pudra var.Benim tercihim G.Gold serisinden yana olurdu.Son olarak eğer cildinde sorun varsa,mesela önceden kalan sivilce izleri ya da lekeler..Bu durumda pürüzsüz görünümlü bir cilt istiyorsan kapatıcı da kullanman gerekir.Hangi pudrayı ya da fondöteni seçersen aynı serinin genelde kapatıcısı da oluyor.Mesela G.Gold serisini tercih edersen yine Giordani Gold Mineral Therapy Kapatıcı mevcut.Ocak katalogunda 89.sayfada.

Not : Ocak katalogunda 102-105. sayfalar arasında % 65 indirim fırsatı başlığı altında ürünler var.O sayfaları incelemeyi unutma.Her ay böyle 1-2 sayfa ekstra indirimli ürünler oluyor.Normal fiyatının çok altında satın alabileceğin ürünler bunlar.Göz atmakta fayda var..

Başka sorun varsa sor şekerim.. :KK51:

Kızlar nette alışveriş sitelerinde özellikle büyük olan 2 tanesinde satış yapan kişiler var. Üye olmayı ben de düşündüm ama yok kayıt parası yok kargosu için çok sipariş gerekmesi ya da kargo sıfırlama ürün alma zorunluluğu astarı yüzünü geçiyor. Onları denemenizi tavsiye ederim.
Bir de arkadaşım Miss O Edt diye bir ürün almış çok beğendim kokusunu. Çiçek kokusu ve hafif kokuları sevenler için tavsiye edebilirim. Pudra ve fondoten hiç kullanmadım. Daha önce Avon'un almıştım memnun kalmadım. hem tonları tahmin ettiğim gibi gelmedi. En iyisi bunları deneyerek almak bence. Yoksa para çöpe gidiyor.

Alışveriş sitelerinden de alışveriş yapınca kargo parası ödeniyor.

Kayıt parası konusuna gelince..Zaten nadiren normal ücrete dönüş yapılıyor senenin bilmem kaç ayı hep kampanya var.Hep 1 TL.Bu bir kereye mahsus alınan bir ücret.Ayrıca talep edilen bir ücret yok.Sipariş verme zorunluluğu da kesinlikle yok.Ücret sıfırlama ürünü de kargo parası yerine sipariş listesine eklenir ve bununla beraber bir adet ürün gönderilir.Ücret sıfırlama ürünü talep edilmişse ayrıca kargo parası alınmaz.

Lütfen yanlış yönlendirmeyiniz insanları.Fikir belirtmek bir yana hatalı bilgi vermek bir yana.. :KK68:

bende çok beğeniyorum kokusun, isteyen müşterilerimde var. inşaallah ilerleyen kataloglarda çıkar

alameti farika çok teşekkür ederim inanılmaz açıklayıcı olmuş şu an arkadaşımda kataloglar ben işyerindeyim akşam gidince incelicem yazdıklarını akşam tekrar sormak istediklerim olacak
O zaman ben numuneleri alıp daha sonra siparişlerimi geçeyim
numune setide kargoyla gelicek ya sıfırlama ürünüde beraberinde gelicek sonraki siparişte tekrar sıfırlama ürünümü almam gerekicek :KK17:

150 bp olmadığı sürece kargo parası ödememek için sıfırlama ürünü alman gerekiyo.yani numunelerden sonraki siparişin 150 bp nin altında ise siparişlerinle kargo sıfırlama kodunuda girersin canım

Merhaba arkadaşlar ben de yeni üye oldum sayılır 2 defa sipariş girdim.Ama daha önce hiç kredi kartıyla ödeme yapmadım.Benim sorum kredi kartıyla ödeme yapsak bile limitimiz yine 260tl mi?Bir de katkat kazandan ürün kazanabilmek için tek seferde mi 150bp yapmamız gerekiyor?Aynı ay içerisinde 2 sipariş geçip 150bpyi tamamlasak ürün kazanabilir miyiz?

Merhaba arkadaşlar ben de yeni üye oldum sayılır 2 defa sipariş girdim.Ama daha önce hiç kredi kartıyla ödeme yapmadım.Benim sorum kredi kartıyla ödeme yapsak bile limitimiz yine 260tl mi?Bir de katkat kazandan ürün kazanabilmek için tek seferde mi 150bp yapmamız gerekiyor?Aynı ay içerisinde 2 sipariş geçip 150bpyi tamamlasak ürün kazanabilir miyiz?

Kredi kartını bilmiyorum canım ama , 150 BP yi tamamlamak için tek seferde sipariş vermene gerek yok , aynı katolog döneminde birden fazla sipariş vererek 150 yi toplaman yeterli

Eğer kredi kartı ile ödeme yaparsan 260 tL.Lik Limit sorunun olmuyo canım. Yani bu Limiti aşabiLirsin probLem değiL :) Kat Kat kazan kampanyasında ise 150 puanı o ay içinde tamamlayabiLmen önemLi canım. 2 ye böLerekte 150'ye tamamLayıp kampanyadaki ürünü aLabiLirsin.:KK75:
YanLışsam düzeLtin kızLaaaarr:97:

çok teşekkürler arkadaşlar:) şubatta kredi kartıyla ödicem de alıcak çok şey var sürekli bişileri eleyip duruodum:KK68:
Bu arada oriflame sayfasında gerekli bilgiyi buldum belki bazı arkadaşların da işine yarayabilir ben şahsen burayı okumamıştım yeni gördüm..Sayfada:
"Kredi limiti; faturanızı ödemek için geçerli olan 21 günlük vade süresince, vadeli (kredili) olarak kullanabileceğiniz tutardır. Peşin alışverişlerinizde herhangi bir harcama limiti bulunmamaktadır. Vadeli alışverişlerinizde kredi limiti 260 TL'dir.

Kredi kartı ile alışverişlerinizde alışveriş limiti sipariş başına 400 TL'dir.
Sipariş başına 400 TL olmak üzere, kredi kartıyla istenildiği kadar sipariş verilebilir."deniyor

Son düzenleme:

Tabii olur.Önemli olan aynı katalog döneminde 150 bp ye ulaşabilmek

X